Дата и час: Пон Апр 29, 2024 1:35 am


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 13 мнения ] 
Парадокс 
Автор Съобщение
Кара детска количка
Кара детска количка

Регистриран на: Вто Апр 22, 2008 3:45 pm
Мнения: 7
Местоположение: Стара Загора
UNREAD_POST Парадокс
Колеги някой замислял ли се е над това ,че в нашата "държава" първо правиш застраховка ГО и след това минаваш преглед? Как така човек може да застрахова автомобил ,който може да е технически неизправен. Защо след като имаш минат ГТП на автомобила трябва да ти вземат паричките и за газовата уредба за ГТП?! Нали веднъж минал преглед автомобила е напълно изправен? Не трябва ли тази "услуга" да влиза в цената.Тук всички се разкудкудякаха за въпросните прегледи за ГО , а как се минават те , нямам думи. Достатъчни са 10лв и колата от неизправна става по документи в отлично състояние.... Да не говорим че в развити страни като Англия видях следното нещо- Автомобила влиза да мине технически преглед и 40 мин. се провежда,ама не като тук само за бързо,а просто е направено така че 40 ми не може да въведеш други данни за друг автомобил и това принуждава волю или неволю да прегледат наистина колата. Създадена е система , в която всички сервизи оторизирани да правят прегледи са в единна мрежа и за всяка кола се записва на всеки преглед пробег , състояние и т.н...


Съб Юли 12, 2008 7:45 pm
Профил
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Сря Фев 28, 2007 12:45 am
Мнения: 147
Местоположение: Плевен
UNREAD_POST 
Ти се радвай че е така тук за сега че с тия увеличения на цените само нова кола ни липсва да купуваме. Я погледни в америка кави брички карат по на 50 години ама нямат чиновници като европейските.


Съб Юли 12, 2008 9:18 pm
Профил ICQ WWW
UNREAD_POST Re: Парадокс
SYLVER написа:
Колеги някой замислял ли се е над това ,че ...


Има логика в това, което казваш, но не само в БГ е така относно прегледите. Скоро даваха по телевизията, как бяха хванали един сервиз в щатите да прави мушенгии точно с техническите прегледи. Хванали са един, а представяш ли си колко сервиза са там? Така че това с техн. прегледи не е слабост само в БГ, а в целия свят.


Съб Юли 12, 2008 10:16 pm
UNREAD_POST 
Хубаво де. ГО е за календарна година - от 01.01 до 31.12. А техническия преглед е от дата/месец до дата/месец. При мен техн.преглед е от февруари до февруари. Сигурно има хора, при които техн. преглед е бил през август, ноември и т.н., тоест те пък изпреварват ГО. Представете си ако всичко е за календарна година как на 30 декември всичко живо се изсипва по пунктовете за техн. преглед и местата за сключване на ГО. Проблемът в БГ е предимно в липсата на контрол над всичко. Не, че в другите държави няма шмекерии, но тук се случват с пълна сила. Yellow_Flash_Colorz_PDT_09


Нед Юли 13, 2008 2:29 pm
UNREAD_POST 
На мен пък ми предстои да правя ГО и да минавам технически преглед.Само искам да попитам като съм с газова уредба и не е минавала на преглед и нямам стикер за такъв ще ме пуснат ли на техническият преглед или трябва да мина първо на газовата?!?!


Нед Юли 13, 2008 11:42 pm
Фиат маниак
Фиат маниак
Аватар

Регистриран на: Чет Окт 25, 2007 6:26 pm
Мнения: 671
Местоположение: ВР
UNREAD_POST 
За стикер и преглед на газовата не се иска ГО и преглед, така че мини първо на тях да ти лепнат лепенката, че чувам че започнали да хвърчат актове.
На мене цялата история с издаването на паспорт и лепенка и преглед беше за 15 мин. и 25лв. Yellow_Flash_Colorz_PDT_15


Пон Юли 14, 2008 8:19 am
Профил
UNREAD_POST 
Абе то аз имам паспорт, но си мислех, че щом е сложена сега газовата няма смисъл от преглед, защото все пак самата фирма дето ми е сложила прави и прегледите.Ще мина на техническият преглед пък по-натам ще мина и на газовата.Сега трябва да се изръся поне 150-170лв. :-(


Пон Юли 14, 2008 12:28 pm
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126

Регистриран на: Вто Фев 22, 2005 7:38 pm
Мнения: 82
Местоположение: София
UNREAD_POST 
Тук трябва да се въведе германският TUV, за се знае че колкото и стара да е колата, е важно да е поддържана. Не може да се минава проформа като проверяват само спирачките...

_________________
Добри Божилов
Българска Интернет Партия


Пон Юли 14, 2008 2:17 pm
Профил
UNREAD_POST Re: Парадокс
SYLVER написа:
....Да не говорим че в развити страни като Англия видях следното нещо- Автомобила влиза да мине технически преглед и 40 мин. се провежда,ама не като тук само за бързо,а просто е направено така че 40 ми не може да въведеш други данни за друг автомобил и това принуждава волю или неволю да прегледат наистина колата. Създадена е система , в която всички сервизи оторизирани да правят прегледи са в единна мрежа и за всяка кола се записва на всеки преглед пробег , състояние и т.н...


И в БГ вече е така. Поне в пунктовете на СБА. Знаеш ли обаче какво правят? Направят основния преглед - фарове, стопове, мигачи, като никой не си прави труда да огледа ходовата част, закачат анализатора за ауспуха, но така, че сондата му да е от вън, евентуално спирачките и приключват с прегледа. След което се опъват на столчетата си, започват да пият кафе и да пушат цигари. И това цели 30-35 мин. Последният път трябваше аз да ги моля да ми направят коректен тест на изгорелите газове, за собствена информация. На всичкото отгоре преместват таймера на компютъра с 30-60 мин напред и в един прекрасен момент, ако отидеш около 15ч за преглед ти казват - съжаляваме, но нашето работно време приключва след тази кола. А ти оставаш да се пулиш и чудиш как така една кола ще я преглеждат 2 часа, щото работното време им е до 17ч. БГ работа...


Пон Юли 14, 2008 6:41 pm
Кара ролкови кънки
Кара ролкови кънки

Регистриран на: Нед Авг 03, 2008 6:43 pm
Мнения: 32
Местоположение: Варна
UNREAD_POST 
Tuzarka написа:
Хубаво де. ГО е за календарна година - от 01.01 до 31.12. А техническия преглед е от дата/месец до дата/месец. При мен техн.преглед е от февруари до февруари. Сигурно има хора, при които техн. преглед е бил през август, ноември и т.н., тоест те пък изпреварват ГО. Представете си ако всичко е за календарна година как на 30 декември всичко живо се изсипва по пунктовете за техн. преглед и местата за сключване на ГО. Проблемът в БГ е предимно в липсата на контрол над всичко. Не, че в другите държави няма шмекерии, но тук се случват с пълна сила. Yellow_Flash_Colorz_PDT_09


КУпих си скоро Пунто, беше 07.08.07 и мадамата от застрахователната агенция ми направи застраховка за една година, до 07.08.09. Въпросът ми е дали това е правилно, ако ГО е за календарна година, излиза, че след 31.12 няма да важи :(

_________________
Fiat Punto II ELX, 44 KW, 8V

Простите истини се разбират най - трудно!


Съб Авг 23, 2008 2:08 pm
Профил ICQ
Кара кола
Кара кола
Аватар

Регистриран на: Пет Сеп 16, 2005 1:39 am
Мнения: 231
Местоположение: София 02 Красно Село
UNREAD_POST 
Гражданската важи 12 месеца. Моята е от 15.05.08 до 14.05.09.
Така че, споко.

_________________
Изображение


Съб Авг 23, 2008 8:06 pm
Профил
Кара ролкови кънки
Кара ролкови кънки

Регистриран на: Нед Авг 03, 2008 6:43 pm
Мнения: 32
Местоположение: Варна
UNREAD_POST 
trace написа:
Гражданската важи 12 месеца. Моята е от 15.05.08 до 14.05.09.
Така че, споко.


Така е добре, само наистина след нова година да не ни карат да доплащаме както се чува.

_________________
Fiat Punto II ELX, 44 KW, 8V

Простите истини се разбират най - трудно!


Съб Сеп 06, 2008 4:13 pm
Профил ICQ
UNREAD_POST 
ГО важи от дата до дата. Това че около нова година има бум на застраховки, е плод на поредната манипулация на българина. Застраховката се сключва за определен период от време и важи до някаква дата, без да им значение дали застъпва повече от една календарна година. Просто максималния и срок е 12 месеца.


Нед Сеп 07, 2008 12:57 am
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 13 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 17 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg