Дата и час: Пон Апр 29, 2024 3:21 am


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 15 мнения ] 
Понякога и фукльовците ги е страх. Как разкатах един джипар! 
Автор Съобщение
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126

Регистриран на: Вто Фев 22, 2005 7:38 pm
Мнения: 82
Местоположение: София
UNREAD_POST Понякога и фукльовците ги е страх. Как разкатах един джипар!
Пресичам си улицата като пешеходец с предимство и един със супер грамаден джип напира да ме бутне. Ама много грамаден джип беше - Тойота, но не Ленд Круисер, а по-големия от него. И напира. Разминахме се, след което аз му крещя колкото глас имам:

- Идиот!

Онзи спира. Сигурно за да се разправя. Аз крещя втори път:

- Какво като си с джип, бе...

Онзи отпраши без да отвори вратата дори.
Сигурно се уплаши от това, че във всяка ръка държах по пликче с домати и праскови...

_________________
Добри Божилов
Българска Интернет Партия


Нед Юли 06, 2008 12:40 pm
Профил
Кара Симсонка
Кара Симсонка
Аватар

Регистриран на: Нед Авг 26, 2007 2:17 pm
Мнения: 53
Местоположение: София Обеля 2
UNREAD_POST 
:36_2_33:


Нед Юли 06, 2008 12:42 pm
Профил
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Чет Май 17, 2007 10:29 am
Мнения: 1261
Местоположение: Благоевград/Симитли
UNREAD_POST 
мене по същия начен напира да ме гази учебна кола , даже инструктура се опитва да ме изкара виновен! Аз му викам:"Брао бе на тва ли ги учиш!"

_________________
И пиши на кирилица, че е много дразнеща шльокавицата!
Punto 1.2 75 ELX `97 MPI/ГОЛЕМА БРИЧКА И ТАРАТАЙКА /-никога не подушила бензин
Изображение Изображение


Нед Юли 06, 2008 1:14 pm
Профил WWW
Кара велосипед
Кара велосипед
Аватар

Регистриран на: Сря Фев 27, 2008 6:49 pm
Мнения: 22
Местоположение: Велико Търново
UNREAD_POST 
И според теб ти си разкатал джипа и за това пусна цяла тема?!
Бих казал че си имал късмет и на човека не му се е занимавало с теб в този момент, защото иначе май ти щеше да си разкатания, барабар с прасковите и доматите :haha:

Докато четях заглавието си помислих, че сте направили ластик на някой светофар.
Докато чаках 9 дена да се отвори темата си викам... с какво пък Добри го е дръпнал този джип?
После за миг ми мина през ума, че джипа си е карал като хората и само ти си си мислил че си се дърпал с него...
Пък то ко било... Yellow_Flash_Colorz_PDT_05


Пон Юли 07, 2008 2:20 am
Профил
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Нед Мар 25, 2007 10:31 pm
Мнения: 5921
Местоположение: София 13 Надежда
UNREAD_POST 
msi написа:
И според теб ти си разкатал джипа и за това пусна цяла тема?!
Бих казал че си имал късмет и на човека не му се е занимавало с теб в този момент, защото иначе май ти щеше да си разкатания, барабар с прасковите и доматите :haha:

Докато четях заглавието си помислих, че сте направили ластик на някой светофар.
Докато чаках 9 дена да се отвори темата си викам... с какво пък Добри го е дръпнал този джип?
После за миг ми мина през ума, че джипа си е карал като хората и само ти си си мислил че си се дърпал с него...
Пък то ко било... Yellow_Flash_Colorz_PDT_05


Ти може би така би се държал ако си зад волана на джипа, но в София пешеходеца все повече почва да държи на паравата си. Ако не отдадеш предимство на пешеходна пътека може да си навлечеш саморазправа.

_________________
Семейният бутик
The Family Boutique


Пон Юли 07, 2008 7:28 am
Профил ICQ YIM
UNREAD_POST 
Ferrari написа:
...Ти може би така би се държал ако си зад волана на джипа, но в София пешеходеца все повече почва да държи на паравата си. Ако не отдадеш предимство на пешеходна пътека може да си навлечеш саморазправа.


шофьорите сами са предизвикали това отношение...
бях няколко седмици в София и когато тръгнеш да пресичаш всеки гледа да те заобиколи, но за спиране не може да става въпрос... пълна простотия...
трябва да бъдем толерантни към пешеходеца.


Пон Юли 07, 2008 9:15 am
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Нед Мар 25, 2007 10:31 pm
Мнения: 5921
Местоположение: София 13 Надежда
UNREAD_POST 
Стахотно впечатление ми направи уважението към пешеходеца във Виена. Там целия поток спираше още щом стигнеш ръба на тротоара.

_________________
Семейният бутик
The Family Boutique


Пон Юли 07, 2008 10:18 am
Профил ICQ YIM
UNREAD_POST 
Ferrari написа:
...Там целия поток спираше още щом стигнеш ръба на тротоара.


и така трябва да е...
между другото когато дойдох в Габрово останах доста приятно изненадан от коректността на шофьорите към пешеходците...
доста често съм се учудвал как всички спират заради 1-2 човека чакащи на тротоара.
в Шумен например това нещо никога нямада го видиш, да не говорим за Варна или София...


Пон Юли 07, 2008 10:30 am
UNREAD_POST 
Ferrari написа:
Стахотно впечатление ми направи уважението към пешеходеца във Виена. Там целия поток спираше още щом стигнеш ръба на тротоара.

Сигурно там и пешеходците са по-възпитани. А спирай тука на всеки пешеходец дето му е скимнало да пресича на пътека или на нерегламентирано място. Ми то никога няма да стигнеш за където си тръгнал. Ще има само газ-спирачка Yellow_Flash_Colorz_PDT_09
М/у другото в Бургас на пешеходната пътека м/у Морската градина и пешеходната им зона винаги спират колите.


Пон Юли 07, 2008 10:37 am
Кара кола
Кара кола
Аватар

Регистриран на: Нед Окт 28, 2007 7:33 am
Мнения: 206
Местоположение: Варна 01 Одесос
UNREAD_POST 
CHILIEV написа:
Ferrari написа:
...Там целия поток спираше още щом стигнеш ръба на тротоара.


и така трябва да е...
между другото когато дойдох в Габрово останах доста приятно изненадан от коректността на шофьорите към пешеходците...
доста често съм се учудвал как всички спират заради 1-2 човека чакащи на тротоара.
в Шумен например това нещо никога нямада го видиш, да не говорим за Варна или София...
Моля моля да не се обиждаме Yellow_Flash_Colorz_PDT_01 .Така си е ,но има и доста които дават предимство а хората седят и те гледат и незнаят какво да направят ,но ще се оправим някои ден.

_________________
bravo 1.6 16v 98g. vw kafer 1.2 49g.


Пон Юли 07, 2008 11:04 am
Профил
UNREAD_POST 
minchotodorov написа:
... а хората седят и те гледат и незнаят какво да направят ...


да... и този момент го има Yellow_Flash_Colorz_PDT_04


Пон Юли 07, 2008 11:32 am
UNREAD_POST 
Аз принципно давам път на пешеходци на пешеходна пътека...приятно е когато ти кимват или се усмихват :) Повечето хора ти благодарят и с бодра крачка си пресичат. Но има и такива, на които съжаляваш че си им дал предимство...само дето не сядат на пешеходната пътека да си напряват пикник Yellow_Flash_Colorz_PDT_09, мъндрахерцат се по пътното платно все едно са си в хола.
Веднъж ми стана много жал...една жена с две патерици прегърбена на две не беше успяла да пресече и половината платно... :-( Това не попречи на колите да си я заобикалят от всякъде....добре, че беше неделя и нямаше много движение.


Пон Юли 07, 2008 11:42 am
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126

Регистриран на: Вто Фев 22, 2005 7:38 pm
Мнения: 82
Местоположение: София
UNREAD_POST 
msi написа:
И според теб ти си разкатал джипа и за това пусна цяла тема?!
Бих казал че си имал късмет и на човека не му се е занимавало с теб в този момент, защото иначе май ти щеше да си разкатания, барабар с прасковите и доматите :haha:

Докато четях заглавието си помислих, че сте направили ластик на някой светофар.
Докато чаках 9 дена да се отвори темата си викам... с какво пък Добри го е дръпнал този джип?
После за миг ми мина през ума, че джипа си е карал като хората и само ти си си мислил че си се дърпал с него...
Пък то ко било... Yellow_Flash_Colorz_PDT_05


Той като слезе от джипа вече ставаме 1:1 без други предимства. Ако няма пищов, или не извади нож, ставаме наравно. И не е ясно този дали без джипа си се чувства толкова силен. Аз съм 1,84 и около 100 кила. Ако оня е някой синковец на 18, метър и половина и 50 кила, не го виждам какво ще направи без джипа. Не знам какъв беше - може да е бил и някой гардероб. Т.е. поех риск като му се развиках, но ми беше писнало. Но и гардероб да е, без колата е почти равностоен. А ако е някой фукльо дето много се пъчи, но го е страх от агресивното поведение на другите, може и затова да се измъкна. Откъде да знае дали не му крещи някой ядосан бивш боксьор, който не се впечатлява от 400-те му коня... Та добре го нарязах, при това без дори да го псувам...

_________________
Добри Божилов
Българска Интернет Партия


Пон Юли 07, 2008 5:29 pm
Профил
Кара кола
Кара кола
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 13, 2005 1:56 am
Мнения: 291
Местоположение: Бургас
UNREAD_POST 
Не съм съгласен за хората с джипове-те.Аз също карам джип,но това не ми пречи да спирам и да давам предимство на пешеходците.Мога да кажа че карам много по-внимателно когато съм с джипа отколкото с Купето,първо заради мощноста и второ заради габаритите.

_________________
COUPE 1.8 16V
VOLVO XC90 T6


Пон Юли 07, 2008 7:10 pm
Профил
Кара ролкови кънки
Кара ролкови кънки

Регистриран на: Нед Авг 03, 2008 6:43 pm
Мнения: 32
Местоположение: Варна
UNREAD_POST 
NPD написа:
Не съм съгласен за хората с джипове-те.Аз също карам джип,но това не ми пречи да спирам и да давам предимство на пешеходците.Мога да кажа че карам много по-внимателно когато съм с джипа отколкото с Купето,първо заради мощноста и второ заради габаритите.


Вярно, че има много малограмотни безмозъчни създания с джипове, но има и стабилни и разумни хора, преценяващи мощността и габаритите на машините си. Дори трябва да бъде отделна категория според мен, ако караш джип, отиваш на изпит и ти дават документ за джип, не че няма и тогава да има купени книжки... но все пак.

_________________
Fiat Punto II ELX, 44 KW, 8V

Простите истини се разбират най - трудно!


Съб Авг 23, 2008 2:42 pm
Профил ICQ
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 15 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg