Дата и час: Съб Апр 27, 2024 8:42 am


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 28 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Поредната тема за автокаско 
Автор Съобщение
Фиат фанатик
Фиат фанатик
Аватар

Регистриран на: Пет Окт 21, 2005 1:30 pm
Мнения: 984
Местоположение: Пазарджик
UNREAD_POST Поредната тема за автокаско
Вчера след като измих колата, установих че ми се е случило леко "застрахователно събитие", но паради наслоената мърсотия по колата не бях забелязал. Явно е станало на паркинг. Някой вероятно при маневра ми е зажулил шофьорската врата и сега на 3 места имам неприятни драскотини и леки вдлъбнатини по ламарините по 4-5 сантиметра. Нищо ново под слънцето, не е болка за умиране, даже не се ядосах... Колата има застраховка пълно автокаско, която изплащам на 4 вноски. Обадих се на агента, той огледа колата, каза "Ок, има щета, ще вкараме колата в доверен сервиз и ще пребоядисаме цялата врата за наша сметка." Вратата и без това имаше дълбока драскотина от ключ или пирон, която не беше описана при огледа и сега ще оправя всичко. Дори като я вкарат в сервиза ще пребоядисам за моя сметка и предния капак (има пукнатини по лака и няколко точки от камъчета), така и така ще правят боя за вратата.
НО - оказва се, че трябва да си платя всички вноски по застраховката, за да се случи всичко това. Мисля, че това не е много редно, още повече вече трета година застраховам в тази компания и минавам за лоялен клиент. Какъв е смисъла тогава да плащам на вноски ? Не знам дали при всички застрахователи е така. В крайна сметка след пазарлък се разбрахме, че сега ще ми "заведат" щетата, а когато платя поне 3 вноски, ще ми я оправят.

_________________
Ex: Fiat Marea Weekend ELX 1.8 16V
Ex: Fiat Palio Weekend 75
Ex: Opel Kadett 1.4 - Първата ми любов : )


Съб Яну 26, 2008 6:34 pm
Профил
UNREAD_POST 
Мисля, че всички застрахователи имат такова изискване.


Съб Яну 26, 2008 6:59 pm
UNREAD_POST 
sok1 написа:
Мисля, че всички застрахователи имат такова изискване.


Което пише ли го някъде в полицата, дори в "ситните" букви?


Съб Яну 26, 2008 7:05 pm
UNREAD_POST 
Paparac написа:
sok1 написа:
Мисля, че всички застрахователи имат такова изискване.


Което пише ли го някъде в полицата, дори в "ситните" букви?


Не знам дали го пише, но е логично да се ползваш с преференциите на застраховката, ако си заплатил цялата полица, а не само част от нея.


Съб Яну 26, 2008 8:20 pm
UNREAD_POST 
sok1 написа:

Не знам дали го пише, но е логично да се ползваш с преференциите на застраховката, ако си заплатил цялата полица, а не само част от нея.


Според мен ако не го пише, нямат право да ти го искат. Представи си сравнително сходна ситуация и ще видиш моята логика. Много фирми предлагат заплащането на "Гражданска отговорност" също така на вноски, дори май и по 12 на годината става. Я сега, ами ако някой си вземе такава застраховка "Гражданска отговорност" на вноски и после се удари друга кола по своя вина, после застрахователната компания на виновния водач (който е със застраховка "Гражданска отговорност" на 12 вноски) трябва да плати ремонта на ударения друг водач. В задачата се пита, как някой ще накара виновният водач със застраховката на разсрочено плащане да си я плати цялата накуп, та застрахователната му компания да плати ремонтите на другия автомобил. Също така се пита в задачата какво го бърка невинният, чиято кола е потрошена, че този отсреща е със застраховка на вноски или не на вноски. Има ли стикер на джама - има, значи трябва да му плати. Малко сложно го нахвърлях, но помисли дали не съм прав.


Съб Яну 26, 2008 9:00 pm
Фиат фанатик
Фиат фанатик
Аватар

Регистриран на: Пет Окт 21, 2005 1:30 pm
Мнения: 984
Местоположение: Пазарджик
UNREAD_POST 
Случаят е маловажен, но става дума за принципи. Та по принцип според мен една сериозна застрахователна компания може да има подобно изискване към нови клиенти или ако се съмнява, че клиента е недобросъвестен, че ще спре да плаща вноските си. А аз съм доказал, че не съм такъв, трета кола застраховам авто-каско при тях, да не говорим, че ГО вече 6-7 поредни години правя пак там. Абе явно съм "маловажен случай" за тях :wink: . А може и разсъжденията ми да са прекалени идеалистки.

_________________
Ex: Fiat Marea Weekend ELX 1.8 16V
Ex: Fiat Palio Weekend 75
Ex: Opel Kadett 1.4 - Първата ми любов : )


Съб Яну 26, 2008 9:24 pm
Профил
UNREAD_POST 
Разсъжденията ти хич не са идеалистки, ама хич. Мислиш точно по начин, по който трябва да мисли един нормален европейски гражданин в нормална държава. Да, ама ние сме в държавата на абсурдите, май там е разковничето в този случай, а и не само в него.


Съб Яну 26, 2008 9:34 pm
UNREAD_POST 
Наскоро на един колега от форума crusible му бяха счупили задното стъкло, за да му отмъкнат кората. Неговата застрахователна комппания, му беше обяснила, че след като плати поне две вноски, ще му изплатят щетата. Мисля че са го направили след второто плащане от негова страна. Най вероятно всичко си е до политика на застрахователната компания. Винаги са си вързали гащите с някои дребни букви в един от ъглите на полицата.


Съб Яну 26, 2008 11:28 pm
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 24, 2007 1:06 pm
Мнения: 130
Местоположение: София 18 Овча Купел
UNREAD_POST Re: Поредната тема за автокаско
snake написа:
Вчера след като измих колата, установих че ми се е случило леко "застрахователно събитие", но паради наслоената мърсотия по колата не бях забелязал. Явно е станало на паркинг. Някой вероятно при маневра ми е зажулил шофьорската врата и сега на 3 места имам неприятни драскотини и леки вдлъбнатини по ламарините по 4-5 сантиметра. Нищо ново под слънцето, не е болка за умиране, даже не се ядосах... Колата има застраховка пълно автокаско, която изплащам на 4 вноски. Обадих се на агента, той огледа колата, каза "Ок, има щета, ще вкараме колата в доверен сервиз и ще пребоядисаме цялата врата за наша сметка." Вратата и без това имаше дълбока драскотина от ключ или пирон, която не беше описана при огледа и сега ще оправя всичко. Дори като я вкарат в сервиза ще пребоядисам за моя сметка и предния капак (има пукнатини по лака и няколко точки от камъчета), така и така ще правят боя за вратата.
НО - оказва се, че трябва да си платя всички вноски по застраховката, за да се случи всичко това. Мисля, че това не е много редно, още повече вече трета година застраховам в тази компания и минавам за лоялен клиент. Какъв е смисъла тогава да плащам на вноски ? Не знам дали при всички застрахователи е така. В крайна сметка след пазарлък се разбрахме, че сега ще ми "заведат" щетата, а когато платя поне 3 вноски, ще ми я оправят.


а да питам към кои ти е каското и коя година ти е колата понеже при мен за да ми я вкарат в техен сервиз колата трябвало да е до 8г.

_________________
Bravo 1.6 16V


Последна промяна veroni на Нед Яну 27, 2008 11:18 am, променена общо 1 път



Нед Яну 27, 2008 10:03 am
Профил
UNREAD_POST Re: Поредната тема за автокаско
veroni написа:
за да ми я вкарат в техен гараж колата трябвало да е до 8г.


Я кажи ти кои са тия идиоти и иначе в друг гараж не дават ли да я вкараш?


Нед Яну 27, 2008 10:13 am
Фиат фанатик
Фиат фанатик
Аватар

Регистриран на: Пет Окт 21, 2005 1:30 pm
Мнения: 984
Местоположение: Пазарджик
UNREAD_POST Re: Поредната тема за автокаско
veroni написа:
а да питам към кои ти е каското и коя година ти е колата понеже при мен за да ми я вкарат в техен гараж колата трябвало да е до 8г.

Тази клауза за "доверен сервиз" си я прилагат, както им скимне. Конкретно мареата е 97-ма година, в момента на сключване на каското още не беше навършила 10 г. и уж 10 г. била пределната възраст за тази клауза.
Преди това като карах палиото, ми бяха ударили страничното огледало. Пак имах клауза за доверен сервиз. Но застрахователят каза, че за мен било по-изгодно да ми платят щетата, тъй като при сериозна щета на странично огледало плащали около 90 лв. Аз се съгласих и наистина ми ги платиха, а след това за 30 лв. ми залепиха отчупеното парче от пластмасата и пребоядисаха огледалото, стана идеално.

_________________
Ex: Fiat Marea Weekend ELX 1.8 16V
Ex: Fiat Palio Weekend 75
Ex: Opel Kadett 1.4 - Първата ми любов : )


Нед Яну 27, 2008 10:58 am
Профил
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 24, 2007 1:06 pm
Мнения: 130
Местоположение: София 18 Овча Купел
UNREAD_POST Re: Поредната тема за автокаско
Paparac написа:
veroni написа:
за да ми я вкарат в техен гараж колата трябвало да е до 8г.


Я кажи ти кои са тия идиоти и иначе в друг гараж не дават ли да я вкараш?


еми "Български имоти" са,дават да я закарам в друг сервиз(в сучая по грешка съм написала гараж) но лошото е че още не са ми изплатили щетата а и не е ясно кога ще го направят а огледа беше на 27.12.07год.Май за в бъдеще ще ги сменям.

_________________
Bravo 1.6 16V


Нед Яну 27, 2008 11:21 am
Профил
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 24, 2007 1:06 pm
Мнения: 130
Местоположение: София 18 Овча Купел
UNREAD_POST Re: Поредната тема за автокаско
snake написа:
veroni написа:
а да питам към кои ти е каското и коя година ти е колата понеже при мен за да ми я вкарат в техен гараж колата трябвало да е до 8г.

Тази клауза за "доверен сервиз" си я прилагат, както им скимне. Конкретно мареата е 97-ма година, в момента на сключване на каското още не беше навършила 10 г. и уж 10 г. била пределната възраст за тази клауза.
Преди това като карах палиото, ми бяха ударили страничното огледало. Пак имах клауза за доверен сервиз. Но застрахователят каза, че за мен било по-изгодно да ми платят щетата, тъй като при сериозна щета на странично огледало плащали около 90 лв. Аз се съгласих и наистина ми ги платиха, а след това за 30 лв. ми залепиха отчупеното парче от пластмасата и пребоядисаха огледалото, стана идеално.


и все пак не казваш къде си направил каското :P

_________________
Bravo 1.6 16V


Нед Яну 27, 2008 11:22 am
Профил
Фиат фанатик
Фиат фанатик
Аватар

Регистриран на: Пет Окт 21, 2005 1:30 pm
Мнения: 984
Местоположение: Пазарджик
UNREAD_POST 
Пропуснал съм. В "Български имоти" е каското. Но пак ти казвам, според мен с тази клауза си правят каквото искат и най-вече, както им е изгодно на тях.

_________________
Ex: Fiat Marea Weekend ELX 1.8 16V
Ex: Fiat Palio Weekend 75
Ex: Opel Kadett 1.4 - Първата ми любов : )


Нед Яну 27, 2008 11:39 am
Профил
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 24, 2007 1:06 pm
Мнения: 130
Местоположение: София 18 Овча Купел
UNREAD_POST 
snake написа:
Пропуснал съм. В "Български имоти" е каското. Но пак ти казвам, според мен с тази клауза си правят каквото искат и най-вече, както им е изгодно на тях.


еи пълни нещасници са аз ще ги оправя тях напоследък чувам много добри отзиви за "ДЗИ" доста хора са си направили там застраховката и то на служебни коли и са доста доволни мисля на там да се ориентирам

_________________
Bravo 1.6 16V


Нед Яну 27, 2008 11:46 am
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 28 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 71 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg