Дата и час: Пон Апр 29, 2024 4:18 am


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 19 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Рецепта за безаварийно каране 
Автор Съобщение
Напреднал шофьор на Фиатка
Напреднал шофьор на Фиатка
Аватар

Регистриран на: Чет Ное 04, 2004 8:41 pm
Мнения: 447
Местоположение: Ловеч
UNREAD_POST Рецепта за безаварийно каране
Момчета от 1967г съм шьофор./ разбира се любител /.До сега за тия 37г нямам нито едно произшествие.Може странно да звучи но е така.Рецептата се състои в това че съм научен да спазвам стриктно правилника за движение и пътните знаци.Винаги гледам на огледалото за задно виждане защото оттам ме е най страх да не бъда ударен и като видя че някой много напира му давам път да бяга напред.Много пъти съм отбивал встрани в канавката само и само да може тоя дето ме задминава да се размине с насрещно идваща кола.Също като видя че срещу мен някой наизпреварва а разтоянието между нас е близко то пак намалям дори и спирам встрани само и само да се разминем без последствия.Разбира се че се ядосвам в момента но по важното е за където съм тръгнал да стигна благополучно.И сега и сега след толкова години каране изпитвам същото удоволствие и същата тръпка зад волана защото карането ми доставя голямо удоволствие.За извънградско пътуване имам Мерцедес 190 2.5 дизел
с 5 скорости една чудесна машина.За в града до сега имах Фиат УНО 1.3 дизел а от един месец Пунто 1.2инжексион.Пожелавам на всички ви да ме задмините по години с безаварийно каране и да изпитвате удоволствие от карането а не нерви и мъки. Приятен път на всички и на форума също.Коцев гр. Ловеч.


Чет Ное 04, 2004 11:16 pm
Профил ICQ
UNREAD_POST Браво
За пример са такива водачи. Аз се опитах ама живота в София стана такъв че ако ти не удариш някой той ще те удари. Засега имам 2 сериозни удара и двата с ВАЗ 2105. При първия бях още съвсем млад шофьор и той ми показа всъщност как стоят нещата. Ударих се в колата пред мен заради несъобразена скорост на мокър път, а и липсата на опит тогава. При втория аз бях на предната седалка. В тунела на кв. Люлин стана катастрофа (отново летен дъжд). Колата в която бях влезе на скорост в тунела. Предупредих шофьора и той направи отчаяна маневра да не удари вече катастрофиралите. Завъртяхме се и се спряхме на обратно в средата на тунела. Не можахме да се радваме дълго защото след миг един от бързащите да изшреварят всички по трамвайната линия се удари в нас. Аз забих глава в предното стъкло. Точно излизахме от колите и в нас се удари друг бързащ. Добре че нямаше пострадали при тези 5 ударени коли.


Чет Ное 04, 2004 11:35 pm
Кара велосипед
Кара велосипед
Аватар

Регистриран на: Сря Ное 03, 2004 9:29 pm
Мнения: 27
Местоположение: София 07 Слатина
UNREAD_POST И аз така,но...
Аз също се старая да бъда спокоен и сртиктен шофьор в София,но въпреки всичко понякога ми се е приисквало да карам КРАЗ и някоя маршрутка или някой бакшиш(празни) да пуснат авариини и да ме засекат на 1метър.Защото според мен поне 60-70% от катастрофите стават заради тях :x , но все си мисля че нещата ще се оправят птеди това да стане мечта на всеки :)

_________________
Fiat не е Ferrari, но го притежава ;-)


Пет Ное 05, 2004 10:55 pm
Профил ICQ
Кара кола
Кара кола
Аватар

Регистриран на: Вто Ное 09, 2004 7:42 pm
Мнения: 298
Местоположение: София
UNREAD_POST Въпрос на навик ...
Аз съм със стаж от около 10 години зад волана, всичките са само в София. Човек навиква към идиотската обстановка, някак вече не ти прави впечатление. Винаги има обаче нови и нови обстоятелства. НАпоследък се забелязва бум на лелички в малки, новички колички, явно жените са карали коли но това е били още по време на асмблея Знаме на мира, съдейки по невероятните изпълнения които те правят.
Всяко каране извън столицата ми изглежда като безцелно мандрахерцане по безлюдни улици като само Пловдив и Варна могат да съперничат, но много бледо.
Поздрави на всички!

_________________
Tipo, 1,8 DOHC, 105 hp


Вто Ное 09, 2004 7:49 pm
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 12, 2004 11:14 am
Мнения: 4
UNREAD_POST moeto mnenie
Az puk mislja che e krajno vreme policijata da se zaeme s kupchinata lajnari koito karajki BMW AUDI ili Mercedes ot vsjakakkuv kalibur si misljata che sa bezsmurtni.Otnasja se i za tija s Golfovete.Zashtoto ne e normalno ti karajki si s maksimalno razreshenata skorost da se okazvash edva li ne smurten vrag na razni idioti koito si misljat che putja e tehen i ti si dluzen da spresh v djasno i da im otdavash cest dokato otminat.


Пет Ное 12, 2004 11:24 am
Профил
Напреднал шофьор на Фиатка
Напреднал шофьор на Фиатка
Аватар

Регистриран на: Чет Ное 04, 2004 8:41 pm
Мнения: 447
Местоположение: Ловеч
UNREAD_POST 
Колега Мишо не съм съгласен с твоите предложения. няма разлика кой с каква е кола на пътя а кой как спазва правилника за движение.Както съм споменал по горе аз имам и Мерцедес 190Д 2.5 и с него се движа предимно извън града.Знаеш ли какво лошо впечатление ми правят такива колеги за които и ти пишеш като почнат да ме наизпреварват и на завои и на забранени за изпреварване участъци и то с малки коли дори Фиатчета.Така че за недисциплинираните шофьори няма значение с каква кола са .Те си карат както на тях им е изгодно.Верно е също че и тия с по мощните коли не признават никого на пътя но пак съвет от мен махни с ръка и карай нормално за да изпитваш истинско удоволствие от карането.Ще спомена един случай.Миналата година се прибирам от Бургас за Ловеч.На изхода от Бургас ме задмина един плевенски Фолтсфаген двойка и то много рисковано въпреки че на задната му седалка имаше две малки деца.Някъде след Карнобат / изглежда беше спирал някъде /отново ме задмина още по рисковано.Третото му рисковано задминаване беше преди Казанлък.Когато прехвърлих ШИПКА и взех да се спускам надоло гледам голяма колона от автомобили спрели защото станала катастрофа.От любопитство отидох да видя катастрофата.Какво видях? Нашия човек с голяма скорост влиза в завой и се удря челно в друга кола.Лоша гледка жена му пищи деца реват колата поломена отпред. Е защо бе защо трябваше така бързо да кара .Сега предполагам сам се проклина но вече е късно.Затова момчета спазвайте правилника и това нещо ще ви се отплати много повече отколкото ако речете и вие да шпорите безразсъдно.Както казах Мерцедеса ми е 2.5Д с 5 скорости и ако го напъна не могат ме стигна но никога не бих го направил затова вече 37 години се радвам че нямам нито едно произшедствие а съм бил притежател на 11 автомобила различни марки.Накрая пожелавам на всички ви да не допуснете катастрофи и да ме задмините по години с нормално и приятно каране.Успех момчета и послушайте възрастния човек..


Последна промяна коцев на Пет Ное 12, 2004 8:49 pm, променена общо 1 път



Пет Ное 12, 2004 7:23 pm
Профил ICQ
UNREAD_POST Разум
Обикновено след първия удар разума идва в главата на спортистите. Дано само този удар не е фатален :roll:


Пет Ное 12, 2004 7:54 pm
Кара кола
Кара кола
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 12, 2004 11:40 am
Мнения: 227
Местоположение: София
UNREAD_POST Re: Разум
Mitko написа:
Обикновено след първия удар разума идва в главата на спортистите. Дано само този удар не е фатален :roll:


Всичко зависи от ОНЯ горе май :)
аз едно време карах като за последно - докато се ударих...
сега дълго време карах спокойно, даже бавно, и какво - за две седмици ме удариха два пъти някакви шушляци, без аз да съм виновен, та така...
нещо от месец насам пък ме ударила шайбата и пържа Типо-то на 5000 оборота, щото му оправих гърнетата преди това де :)

_________________
Изображение


Съб Ное 13, 2004 7:40 pm
Профил ICQ WWW

Регистриран на: Пет Ное 19, 2004 4:13 am
Мнения: 2
UNREAD_POST 
Относно господина от Ловеч, евала, че имате нерви /и ум/ да издържите на тези калъфи по улиците. Без майтап аз си държа 1 щанга зад седалката, не за друго, а понеже не знам кога някои тъпак ще слезе от А8 да ме бие щото не сам го пуснал да направи ляв при положение че аз съм направо! Шофьор съм от малко пове4е от 2,5 години, но не слизам от колата и имам понавъртяно, понеже ходя в провинцията, нямам катастрофа, обаче очаквам най-скоро някоя пичка да ме удари отнякъде-дано поне е хубава ама да е с жигула 4е да няма пари да си плати.... В София е ебахти ужаса- в сми , 4е всеки кара без грам умисъл, ред и т.н., но тук поне могат да карат/аз съм от Добри4, 1 година съм карал във Варна и 1 тук/-в сми поне си гледат в огледалата и всеки гледа да не удари другия, пък във варна малииии дано не обидя някой. Мисълта ми е 4е никой не мисли например 4е като минава на 20 санта от 4овек той мойе да залитне, или като изпреварва велосипед му минава на 10 санта, а оня може да падне и т.н.Няма да се оправим, абсурд просто това е манталитет!За съжаление

Безпроблемен път на вси4ки!


Пет Ное 19, 2004 4:29 am
Профил
Напреднал шофьор на Фиатка
Напреднал шофьор на Фиатка
Аватар

Регистриран на: Чет Ное 04, 2004 8:41 pm
Мнения: 447
Местоположение: Ловеч
UNREAD_POST Шестима убити за изтеклото денонощие
Момчета прибирайки се в Ловеч чух по радиото че за изтеклото денонощие са станали доста пътни произшествия с шестима убити. Значи много семейства се зачерниха за цял живот. Още веднаж Ви моля поне ние дето си пишем тук във форума да бъдем още по-внимателни и по-дисциплинирани по пътя, за да се избегнат тия трагедии. Приятно каране и имайте едно на ум... КОЦЕВ.


Нед Ное 21, 2004 8:27 pm
Профил ICQ
Кара балканче
Кара балканче
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 05, 2004 1:53 pm
Мнения: 48
Местоположение: Павликени
UNREAD_POST 
Евала г-н Коцев, аз съм на 31г. и смятам че всички тук във този форум, трябва да препрочитаме това което пишете защото има още много да се учим в този живот, а в него има много истина. Продължавайте в същия дух!!! С вашият опит ще бъдете много полезен за нас за да се опитаме да бъдем като вас.
Безаварийно каране на всички колеги!!!


Нед Ное 21, 2004 9:34 pm
Профил ICQ
UNREAD_POST 
Аз съм почти на 33, от 15 години карам законно, от 13 имам "С" категория.
Като млад шофьор, още първата година с мамината жигулка се завъртях уж на сухо (оказа се че имало малко замръзнала вода) и се шибнах в една мантинела, след което сменяхме заден мост и калник (ударих се силно странично във висок бордюр с гумата, а калника - в мантинелата.) След което 3-4 месеца не си помислих да се кача на автобус, а камо ли на кола. Оттогава (слава Богу) не съм се удрял по моя вина. Имам още две катастрофи с леки изчуквания на ламарини след това, и двете не по моя вина - единия не се огледа от път без предимство и се целунахме челно на една тясна улица през зимата на снега (карахме много бавно, само маската и фара смених), а другия(другите) изкочиха в 23 ч. от улица на която има СТОП, без фарове и на няколко ракии (или водки, де да знам) и ги нацелих от страни (как не ги изтрепах незнам, тогава карах бързо, ама пияните и Господ ги пази).
Сигурно няма да са последните ми катастрофи, ама дано поне и другите да не са по-тежки. Щото съм виждал какво ли не по пътищата (професията ми е такава).
Карайте внимателно!!!! Давайте мигачи (в Сливен никой не дава мигачи, включително учебните коли). Слагайте коланите, цъкайте фаровете, и като арабите - Аллах да ви е на кормилото :)


Вто Ное 23, 2004 12:13 am
Кара ролкови кънки
Кара ролкови кънки

Регистриран на: Пон Ное 29, 2004 1:26 am
Мнения: 33
Местоположение: Пловдив
UNREAD_POST 
Прави сте колеги.По-спокойно,аз вече споменавам само близките роднини на идиотите и въобще не тръгвам да се разправям.Решил съм следващия път ако някой се отвори прекалено без много приказки ,слизам, чупа му ГЛАВАТА и го оставям на пътя :evil: :evil: :evil: .То ми омръзна всеки бърза и има работа ,а от този хаос всички закъсняваме и НАЙ-ВАЖНОТО се изнервяме.

_________________
Който нищо не го боли и няма никакви проблеми,значи не е ЖИВ!!!


Вто Ное 30, 2004 1:40 am
Профил
Напреднал шофьор на Фиатка
Напреднал шофьор на Фиатка
Аватар

Регистриран на: Чет Ное 04, 2004 8:41 pm
Мнения: 447
Местоположение: Ловеч
UNREAD_POST 
Ако това с чупенето на главата решиш да го практикуваш ти ще осееш пътя само с трупове.Нахалниците са толкова много че ще ти изтръпне ръката само да биеш.Пак ти казвам ТОВА НЕ РЕШАВА ПРОБЛЕМА а ще ти създаде куп неприятности и после ще съжаляваш.


Вто Ное 30, 2004 7:49 am
Профил ICQ
Кара детска количка
Кара детска количка
Аватар

Регистриран на: Съб Дек 04, 2004 8:20 pm
Мнения: 16
Местоположение: София
UNREAD_POST 
Аз карам от 24 години, естествено с книжка. За този период съм изминал поне 300000км. Имам само два удара по моя вина през първите 2 години, които завършиха със счупени фарове, и които съответно заплатих намясто защото смятам, че "най-добрата присъда е споразумението между двете страни". През последните 10г. не съм имал и драскотина. Не съм имал актове, а само 3 фиша за по 5 лв. и то за несъществуващи нарушения.
Обаче пък никога не съм плакал пред полицай! Нося си глупостите наречени "оборудване" и си ги прехвърлям на всяка следваща кола. Правя си ГО и минавам на преглед. За коварните засади с радари си имам антирадар. Когато е необходимо не се колебая да използвам възможностите на колата си (имам и Пежо 605). Моят инструктор навремето ме учеше, че да не си използваш предимството е толкова голямо нарушение, колкото и да го отнемеш.

Нарушения правя и то по няколко всеки ден. Иначе "По устав могат да те побъркат" - знам, че поне г-н Коцев ще разбере какво искам да кажа. Правилникът си е правилник, обаче хората дето поддържат пътищата, слагат знаците и тези дето дебнат зад тях, със своите действия или бездействия често вършат много по-големи нарушения от мен. Всичко е въпрос на премерен риск и най-вече да не се оставиш да те хванат като глупак и да те накажат заради всички минали преди теб.

_________________
имаше Uno SX 1990 1.3


Съб Дек 04, 2004 10:50 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 19 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 15 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg