Дата и час: Пет Мар 29, 2024 2:11 am


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 16 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Купих си Фиат Палио (бензин) 
Автор Съобщение
Кара детска количка
Кара детска количка
Аватар

Регистриран на: Чет Ное 22, 2007 6:38 am
Мнения: 8
Местоположение: София 10 Люлин
UNREAD_POST Купих си Фиат Палио (бензин)
Здравейте!
Купих си Фиат Палио 1.6 16V '98г.
Колата е от първия собственик от Австрия!
От документацията разбрах че колата е произведена в Бразилия.

Бихте ли ми помогнали като ми кажете всичко възможно за този модел на Фиат!
Важни и интерсени неща както плюсове и минуси на автомобила.

Също така ме интересува какви са процедурите по регистрирането в КАТ и всичко останало за да е редовен автомобилът!

Благодаря ви предварително на всички който искат да ми помогнат!!!
:-D :-D :-D

_________________
Торино,Автомобили,Италия,Фабрика (Palio '99/1.6 16V Klima)


Чет Ное 29, 2007 5:00 pm
Профил ICQ
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Нед Мар 25, 2007 10:31 pm
Мнения: 5921
Местоположение: София 13 Надежда
UNREAD_POST 
Много приятен автомобил базиран на Пунто. Не знам подробности за бразилските, защото в турските не слагаха 1.6. Предполагам мотора е като на моето Браво. Колата е здрава и надеждна като Пунто.

_________________
Семейният бутик
The Family Boutique


Чет Ное 29, 2007 5:04 pm
Профил ICQ YIM
Кара кола
Кара кола
Аватар

Регистриран на: Чет Май 31, 2007 12:35 pm
Мнения: 233
Местоположение: Пазарджик
UNREAD_POST 
хммхм ти за плюсове минуси трябваше да питаш преди да я вземеш ма карай вече си я взел. Колата е много добра, дори тук имаше човек който продаваше своето и беше изложил доста факти за живота на колата до тук подкрепени със снимков матерял - колата е много добра

_________________
FIAT DUCATO 2.3 JTD 2003

Продава се печеливш бизнес!


Чет Ное 29, 2007 5:12 pm
Профил WWW
UNREAD_POST 
Колега а колата регистрирана ли е в България, да не се окаже че ще те накарат да плащаш мито, след като не е произведена в Европейския съюз?


Чет Ное 29, 2007 7:05 pm
Кара детска количка
Кара детска количка
Аватар

Регистриран на: Чет Ное 22, 2007 6:38 am
Мнения: 8
Местоположение: София 10 Люлин
UNREAD_POST 
все още не е регистрирана в БГ и затова искам да попитам какви документи са ми нужни.
Колата е със сервизна книжка, типеншаин...
искам съвет от някой който си е внасял кола от чужбина и знае какви документи трябват за регистрация в КАТ.
А и колко ще ми струва цялата тази работа?

Благодаря ви предварително!!!
:-) :-) :-)

_________________
Торино,Автомобили,Италия,Фабрика (Palio '99/1.6 16V Klima)


Чет Ное 29, 2007 8:04 pm
Профил ICQ
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Сря Фев 15, 2006 3:59 am
Мнения: 174
Местоположение: друг
UNREAD_POST 
Ferrari написа:
Много приятен автомобил базиран на Пунто. Не знам подробности за бразилските, защото в турските не слагаха 1.6. Предполагам мотора е като на моето Браво. Колата е здрава и надеждна като Пунто.
:-) слагаха слагахаааа :-) :-) :-) от 1998 до 2001 след това пък до 2004 само на SPORTİNG версйята 1,6 16в 120 кончета :wink:

_________________
EX PALİO 1.2 16 V...


Пет Ное 30, 2007 2:25 am
Профил
Кара детска количка
Кара детска количка
Аватар

Регистриран на: Чет Ное 22, 2007 6:38 am
Мнения: 8
Местоположение: София 10 Люлин
UNREAD_POST 
на моята като характеристика е 1.6 16V и дават че е 103 коня made in Brasil

_________________
Торино,Автомобили,Италия,Фабрика (Palio '99/1.6 16V Klima)


Съб Дек 01, 2007 10:23 am
Профил ICQ
Кара детска количка
Кара детска количка
Аватар

Регистриран на: Чет Ное 22, 2007 6:38 am
Мнения: 8
Местоположение: София 10 Люлин
UNREAD_POST 
Аз друго искам да запитам!
Като видни Критици искам да си кажете МИНУСИТЕ и НЕДОСТАТЪЦИТЕ
за този модел Палио!
(Ако въобще има такива :-D )
Ще е интересно да се разберат и лошите черти
за да знаем каде трябва да се пази повече
Както за мен така и за други претежатели на този модел автомобили
ще е интересно а и полезно!
Благодаря!

_________________
Торино,Автомобили,Италия,Фабрика (Palio '99/1.6 16V Klima)


Съб Дек 01, 2007 10:29 am
Профил ICQ
Фиат фанатик
Фиат фанатик
Аватар

Регистриран на: Пет Окт 21, 2005 1:30 pm
Мнения: 984
Местоположение: Пазарджик
UNREAD_POST 
Много добър автомобил. Здрав, пъргав, с отлична возия и евтина поддръжка. Аз имах до скоро палио също произведено в Бразилия, смених го най-вече заради липсата на климатик и размерите, просто ни поотесня. Като дразнещ, но не особено съществен недостатък, бих посочил некачествените материали в купето: уплътнения, кори за вратите, кожух на скоростния лост, ей такива неща. Аз за друг недостатък не мога да се сетя.

Всъщност има и още нещо: палио не е много разпространен автомобил в България и ще имаш проблеми, ако ти се наложи да търсиш аксесоари, които са типични само за палио. Аз си ги намирах от автоморги в Италия, имам познат човек там. Палио в автоморга в България аз не съм виждал. Веднъж в мобилето видях обява за някакво горяло палио и си взех доста нещица от него. Иначе за основните части по двигател, ходова част, окачване няма проблеми с частите.

_________________
Ex: Fiat Marea Weekend ELX 1.8 16V
Ex: Fiat Palio Weekend 75
Ex: Opel Kadett 1.4 - Първата ми любов : )


Съб Дек 01, 2007 11:21 am
Профил
Кара балканче
Кара балканче
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 23, 2007 11:56 am
Мнения: 45
Местоположение: Варна 02 Приморски
UNREAD_POST 
[quote="snake"]Много добър автомобил. Здрав, пъргав, с отлична возия и евтина поддръжка. Аз имах до скоро палио също произведено в Бразилия, смених го най-вече заради липсата на климатик и размерите, просто ни поотесня. Като дразнещ, но не особено съществен недостатък, бих посочил некачествените материали в купето: уплътнения, кори за вратите, кожух на скоростния лост, ей такива неща. Аз за друг недостатък не мога да се сетя.



Тук малко не съм съгласен,Fiat+евтина поддръжка :roll: ,като почнем от прословутия термостат,който е 70 лв,минем през това че се сменя цял носач а не само шарнири и той струва 60 лв,свещите са по 10 лв парчето,фара с лупа е около 200 лв,съединителя е 300,евтина поддръжка сравнен с лада ли имаш впредвид ?А за некачествените материали и пластмаси,ми те са едно към едно с Марея и там положението е същото,гума,пластмаса и плат около тебе.

_________________
Fiat Marea Elx 1,6 16 v,98 ,метан


Пон Дек 03, 2007 5:51 pm
Профил
Фиат фанатик
Фиат фанатик
Аватар

Регистриран на: Пет Окт 21, 2005 1:30 pm
Мнения: 984
Местоположение: Пазарджик
UNREAD_POST 
688757 написа:
Тук малко не съм съгласен,Fiat+евтина поддръжка :roll: ,като почнем от прословутия термостат,който е 70 лв,минем през това че се сменя цял носач а не само шарнири и той струва 60 лв,свещите са по 10 лв парчето,фара с лупа е около 200 лв,съединителя е 300,евтина поддръжка сравнен с лада ли имаш впредвид ?А за некачествените материали и пластмаси,ми те са едно към едно с Марея и там положението е същото,гума,пластмаса и плат около тебе.


Аз пък много не съм съгласен :). Термостат на палиото не съм сменял, защото си работеше перфектно, но пък за сметка на това съм сменял САМО шарнир, а не цял носач, а фаровете не са с лупи. За две години съм дал наистина нищожни пари за поддръжката на палиото след първоначалното обслужване. Потърси в "Продава" -> Бартер/продажба на Фиат Палио и ще видиш пълен отчет какво ми е дефектирало за 2 г. по колата.

_________________
Ex: Fiat Marea Weekend ELX 1.8 16V
Ex: Fiat Palio Weekend 75
Ex: Opel Kadett 1.4 - Първата ми любов : )


Пон Дек 03, 2007 8:13 pm
Профил
Кара балканче
Кара балканче
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 23, 2007 11:56 am
Мнения: 45
Местоположение: Варна 02 Приморски
UNREAD_POST 
snake написа:
688757 написа:
Тук малко не съм съгласен,Fiat+евтина поддръжка :roll: ,като почнем от прословутия термостат,който е 70 лв,минем през това че се сменя цял носач а не само шарнири и той струва 60 лв,свещите са по 10 лв парчето,фара с лупа е около 200 лв,съединителя е 300,евтина поддръжка сравнен с лада ли имаш впредвид ?А за некачествените материали и пластмаси,ми те са едно към едно с Марея и там положението е същото,гума,пластмаса и плат около тебе.


Аз пък много не съм съгласен :). Термостат на палиото не съм сменял, защото си работеше перфектно, но пък за сметка на това съм сменял САМО шарнир, а не цял носач, а фаровете не са с лупи. За две години съм дал наистина нищожни пари за поддръжката на палиото след първоначалното обслужване. Потърси в "Продава" -> Бартер/продажба на Фиат Палио и ще видиш пълен отчет какво ми е дефектирало за 2 г. по колата.



Еми значи Palioto е по добре от Марея,тогава защото на Марея се сменя целия носач а не само шарнира и масово дефектира термостата :)

_________________
Fiat Marea Elx 1,6 16 v,98 ,метан


Пон Дек 03, 2007 10:01 pm
Профил
Фиат фанатик
Фиат фанатик
Аватар

Регистриран на: Пет Окт 21, 2005 1:30 pm
Мнения: 984
Местоположение: Пазарджик
UNREAD_POST 
688757 написа:
Еми значи Palioto е по добре от Марея,тогава защото на Марея се сменя целия носач а не само шарнира и масово дефектира термостата :)


Не могат да се сравняват, мареата е автомобил от по-висок клас. А на палиото наистина шарнира се сменя отделно, явно така са го измислили. Чел съм доста неща за модела, идеята му е била евтин и здрав автомобил без много глезотии, предназначен най-вече за страните от бившия СССР, Бразилия и Турция.

_________________
Ex: Fiat Marea Weekend ELX 1.8 16V
Ex: Fiat Palio Weekend 75
Ex: Opel Kadett 1.4 - Първата ми любов : )


Пон Дек 03, 2007 10:43 pm
Профил
Кара детска количка
Кара детска количка

Регистриран на: Пон Ное 08, 2010 7:58 pm
Мнения: 15
UNREAD_POST Re: Купих си Фиат Палио (бензин)
Karam fiat palio ot 2 godini predi 1 mesec se razbi sharniren bolt moje li da mi kajete kakva e cenata i dali se smenq sam sharnirniq bolt bez nosach.


Пон Апр 16, 2012 6:20 pm
Профил
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Нед Мар 25, 2007 10:31 pm
Мнения: 5921
Местоположение: София 13 Надежда
UNREAD_POST Re: Купих си Фиат Палио (бензин)
Доколкото знам Palio има носач с щампована ламарина и сменяем шарнир. Сваляш носача и разпробиваш нитовете. Новият шарнир си идва с болтове.

_________________
Семейният бутик
The Family Boutique


Пон Апр 16, 2012 10:09 pm
Профил ICQ YIM
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 16 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 16 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg