Дата и час: Пон Апр 29, 2024 9:19 am


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 10 мнения ] 
Приятен инцидент.... 
Автор Съобщение
Кара кола
Кара кола
Аватар

Регистриран на: Съб Ное 06, 2004 4:40 pm
Мнения: 290
Местоположение: Стара Загора, София
UNREAD_POST Приятен инцидент....
Студена декемврийскиска вечер, карам си след кръговото на Надежда в посока Илиянци. След първия светофар следват още два който са на разстояние 20 метра един от друг, а аз трябва да завия след втория наляво. Пред мен един Авенсис, пред него още 5 - 6 коли, пиков час.....На зеленото предните нещо се омотаха, и тъкмо се наех на втора, трета, и светна жълто. Понеже светофара ми е известен кога светва на другите зелено и знам че имам време да мина без проблеми дадах още малко газ. Но за жалост тоя пред Авенсиса не знаеше това и реши да спре. Тойотата също спря, но аз нещо блеех по светофара, нещо спорих с жената, а десния стоп на предния не светеше.
Попаднах в ситуация в която за част от секундата ти става ясно че ще последва удар и просто изживяваш момента. Забих кучките, но последва неизвежното "ДУУУУУУУММММММ"......след две секунди сърцето ми заби отново и набързо направих бегла калкулация, за това колко ще ми излезе предна броня, капак или калник, прецених че двата фара са здрави, тъй като светлините не бяха променени от това което виждах от мястото си.
Жената се беше халосала в жабката, от резките спирачки и удара, но видимо прецених че е добре, и плахо реших да изляза и мъжки да понеса неприятната гледка.
Още на момента констатирах лека вдлъбнатина в задната броня на Тойотата, и с нежелание преместих поглед върху собственото си возило. О - чудо.....гледах и не вярвах на очите си - нямаше дори една драскотина, а можех да се закълна че очаквах някакви последици. Номера беше леко огънат, но това го преживях на секундата.
От другото возило излязоха двама, отбихме встрани и ришихме че ако викнем КАт, трудно ще докажем че е имало удар и всеки се прибра по живо по здраво.....
Или аз имам късмет от случая, или Фиата има супер броня.....

_________________
Изображение
ЗАПИШИ СЕ В КАРТИНГ ШАМПИОНАТА НА КЛУБ Ф1 !!!!


Пон Дек 13, 2004 12:43 am
Профил
Кара ролкови кънки
Кара ролкови кънки

Регистриран на: Съб Ное 06, 2004 10:48 pm
Мнения: 36
Местоположение: София
UNREAD_POST 
това не го вярвам направо!!! какъв фиат караш? имах подобен удар с около 30 км/ч и колата ми на нищо не приличаше. май си много голям късметлия :D


Пон Дек 13, 2004 12:52 am
Профил ICQ
Кара кола
Кара кола
Аватар

Регистриран на: Съб Ное 06, 2004 4:40 pm
Мнения: 290
Местоположение: Стара Загора, София
UNREAD_POST 
Мареа.....
Аз също останах безкрайно учуден, или найстина съм останал с някакво грешно впечатление защото удара и спирачния път се сляха в едно, но се чу красив трясък.......верно че дори и с 30 не беше, но все пак си е удар в спрял предмет.....

_________________
Изображение
ЗАПИШИ СЕ В КАРТИНГ ШАМПИОНАТА НА КЛУБ Ф1 !!!!


Пон Дек 13, 2004 1:03 am
Профил
UNREAD_POST Какъв Fiat
prozorche написа:
това не го вярвам направо!!! какъв фиат караш? имах подобен удар с около 30 км/ч и колата ми на нищо не приличаше. май си много голям късметлия :D


Имах подобен случай и аз. Лятна буря и мокър хлъзгав път. Минавам от Константин Величков към медицинска през подлеза под Борис III. Движа се с около 40 когато маршрутка за да избегне задръстването в дясната колона рязко свърна пред мен. Спирачки и яко клаксон. Колата стана на шейна и вече виждах как се размазвам. След миг(всичко стана много бързо) оня ускори яко но неизбешното ТУП се чу. Спряхме и двамата и аз за щастие установих че и на двете машини няма нищо. Дали Типо-то излезе здраво или просто пича реагира професионално и ускори за да не се спра в него. Както и да е размина ми се.


Пон Дек 13, 2004 1:09 am
Кара Симсонка
Кара Симсонка
Аватар

Регистриран на: Пон Дек 06, 2004 10:43 am
Мнения: 55
Местоположение: София
UNREAD_POST 
Преди 2 месеца- все още карах Кромата-на мокър и хлъзгав път двама бакшиши бяха спрели един до друг да си приказват, аз се бях позаблеял малко,спирачки, но нали са ни много чисти улиците и въпреки че бях с хубави гуми го натресох единия-просто нямаше къде да отида
Аз имах само счупен фар и мигач,(въпреки че целия удар пое бронята -само драскотини)
а бакшиша беше с изгнил някакъв опел комби направо го подгънах, задна дясна врата вече не се отваряше , бронята , стопа всичко беше заминало
Миналата един с една ладичка не можа да спре и ме целна отзад,пак нищо, което не мога да го кажа за ладата
Кромата се оказа доста корава машина :)


Пон Дек 13, 2004 1:25 am
Профил
Кара ролкови кънки
Кара ролкови кънки
Аватар

Регистриран на: Нед Дек 12, 2004 2:38 am
Мнения: 30
Местоположение: София
UNREAD_POST 
Незнам за другите фиатки ама бронята на Типо-то верно си е здрава.
Уж пластмаса а точно това и помага да убие леките удари и да не се изкриви :) Предната я пробвах в една шкода и дори не повярвах, че аз съм го нагънал така след като на Типо-то му нямаше нищо. А задната майка ми я пробва в едно дърво (не не казваите- ясно жена шофиор, там беше друг проблема) :)

Поздрави на всички Типота :twisted:


Пон Дек 13, 2004 1:52 am
Профил ICQ
Кара кола
Кара кола
Аватар

Регистриран на: Съб Ное 06, 2004 4:40 pm
Мнения: 290
Местоположение: Стара Загора, София
UNREAD_POST 
Значи освен късмет, съм имал и здрава броня.....
Вива Фиат.....

_________________
Изображение
ЗАПИШИ СЕ В КАРТИНГ ШАМПИОНАТА НА КЛУБ Ф1 !!!!


Пон Дек 13, 2004 4:47 pm
Профил
Фиат маниак
Фиат маниак
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 05, 2004 1:32 am
Мнения: 570
Местоположение: Обект 9
UNREAD_POST 
:arrow:


Последна промяна FIRE 8V на Сря Мар 28, 2007 5:07 am, променена общо 1 път



Пон Дек 13, 2004 4:55 pm
Профил WWW
Кара детска количка
Кара детска количка
Аватар

Регистриран на: Съб Дек 04, 2004 8:20 pm
Мнения: 16
Местоположение: София
UNREAD_POST 
А аз мога да ви разкажа един случай с Голф 2, който натресе отзад Фиат Панда пред басейна "Спартак". Фиата го караше един дядка с бабката и се готвеше да завие наляво и да влезе в уличките на Лозенец. Човека изчакваше насрещното движение, веднага след него идваше Голфа и аз бях следващият. В един момент голфаджията скочи истерично на спиачките и аз като видях това се изнесох и спрях отдясно. Така видях как Голфа се заби челно, обаче Фиата вече беше под ъгъл. Голфа го караше един слабоват голобрад младеж, може би ученик. Първо даде на заден за да избяга, обаче тогава от радиатора му започна да излиза пара като от гейзер. Всички излязохме от колите. На Пандата и нямаше абсолютно нищо! А на Голфа му се сгъна бронята и му се спука радиатора - невероятно! Но най-ми беше смешно, когато ученикът изпадна в истерия и започна да се тръшка по земята като епилептик.

_________________
имаше Uno SX 1990 1.3


Вто Дек 14, 2004 8:00 pm
Профил
Кара кола
Кара кола
Аватар

Регистриран на: Пон Мар 26, 2007 9:40 am
Мнения: 260
Местоположение: София 13 Надежда
UNREAD_POST 
Цитат:
Миналата един с една ладичка не можа да спре и ме целна отзад,пак нищо, което не мога да го кажа за ладата
Кромата се оказа доста корава машина :)


Непожелавасм на никого с Tipo да се удря челно с лада. Баща ми имаше 2105 и в тунела на люлин едно лято на дъжд при рязко спиране на цялата колона колата поднесе и се завъртя на обратно в/у трамвайната линия и спря. Всички въздъхнахме облекчено. Но в следващия момент се чъ адски удар от един с Tipo който се е опитвал да изпревари колоната по трамвайната линия. Като се съвзехме от шока баща ми вика край този ни прати колата за вторични. За щастие имахме само счупен фар и малко хлътнал страничен калник. Пробвахме да запалим и двигателя заработи съвсем равномернмо. А на Типо-то двата фара, броня сгъната посредата и изтекла вода. От тогава се пазя с моето да не се ударя с предница някъде, че са много нейни отпред

_________________
Lancia Lybra - италиянската S класа.
Lybra 1.9 JTD 105 HP


Сря Дек 15, 2004 2:37 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 10 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 17 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg