Дата и час: Пет Мар 29, 2024 1:04 am


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 70 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Собственик на Мултипла 
Автор Съобщение

Регистриран на: Вто Май 25, 2010 6:27 am
Мнения: 3
UNREAD_POST Re: Собственик на Мултипла
Зрителите са възмутени-собственниците очаровани.На обществен паркинг няма заблуда,само при собствената си кола отива


Чет Май 27, 2010 4:11 am
Профил

Регистриран на: Вто Май 25, 2010 6:27 am
Мнения: 3
UNREAD_POST Re: Собственик на Мултипла
Здравейте,собственик съм на Мултипла от месец и половина,като качества;технически двигател,возене,стабилност,маневреност,ускорение, а и видимост,пространство,удобство дори с двама пътника на предните седалки направо ме учудиха,автомобил-дълги пътуванея, семеен,риболов и за товор, при 140 км слушам музика,говоря по GSM. Видах запитване и отговорям с моите познания; -бордов компютър предполага че има, провери за букса под лявата лавица,срещу лявото коляно,има прорез/капаче,ние трудно го открихме за диагностика, излизаше описание пред краката, при педалите, -заграденото на таблото панел е за монети/удобно за такса при влизане на магистрала/при нас няма,но за автомивки на ОМВ е удобно, спокойно се поставят по 1 лв.,последните /десни/2 отворо нямат прорез и неможа да се постави монети, след отворите може да се постови светодиод за алармата вместо на някой друг бутон, -за скоростите удобни са, но да се внимава от 5 към 4, изключваш 5 лоста минава в неутрално положение издърпваш назад и включва 4, ако отклониш леко вляво отина на 2 което не е разумно, при мен се получи с 100км за ускорение за изпреварване отидох на 2 бързо реагирах съединител,спирачка и превключих 3 веднага. Има запитване за ербег; за водача е постоянно включен, намира се на волана,под панера клаксон,другия е за пасасежера до дясната врата, вкл/изкл е в лявата жабка,при контакт и след запалване известно време има символ/индикация мигаща седалка с обърнато лице/детско столче,предупреждение да не се поставя дете,има опасност от задушаване или сериозни контузии при задействане.За метан;при мен е фабрично бензин/метан не се усеща разлика. Ще продължа в следващото,може би дълги отговори давах и не бяха поместени,това ми е 5-то надявам се да се появи


Чет Май 27, 2010 1:59 pm
Профил

Регистриран на: Вто Май 25, 2010 6:27 am
Мнения: 3
UNREAD_POST Re: Собственик на Мултипла
За месец и половина изминах 2600км/1700 извънгр и 900 гр/основно на метан, около 250 на бензин, дълго пътуване през деня 360 км- София/Русе /320 +40/ за 3ч. и 30 мин, като съм спазвал ограниченията в населени и със знаците места, а останалото по желание и способностите на автомобила,задните седалки махнати,всичко запълнео с багаж,собственно тегло на автомобила 2186 кг/заводски с 3 бр.бутилки метан/,разход гориво 28лева/метан/ Разлика бензин/метан не се усеща,автомотично се е превключвало на бензин при свършването на метан, дори ръчно превключвам метан/бензин и обратно не усещам разлика.По каталог бензин 103 к.с., 168 км, метан 92 к. с. 158 км, 26,50 кг за 430-500 км според скороста. Грозното както казват е от обтегаемата форма при предното стъкло поради по-голяма ширина,но там са поставени филтри и други.Погледнато отпред срязана кола и отгоре посадена друга. Завистници и пресмехулници виждат само това,свикнали на еднотипни форми и не възприемат друго.Това МПС напълно отговаря на мойте изисквания. Ще префазирам поговорката; кучитата си лаят кервана си върви //присмехурници и завистници се присмиван и плюет но вана си върви и то икономично,а не чуждото мнение
Ако имате въпроси питайте ще отговорям колкото мога с мойте ограничени възможности
С пожелания за безпроблемно ползване на МПС-та, ако се появат бързо и удачно отстраняване


Чет Май 27, 2010 2:40 pm
Профил
Кара детска количка
Кара детска количка

Регистриран на: Пет Май 11, 2007 10:46 pm
Мнения: 19
Местоположение: Стара Загора
UNREAD_POST Re: Собственик на Мултипла
От днес и аз съм горд собственик на Мултипла - 1.9 jtd! :yahoo:


Сря Сеп 22, 2010 10:09 pm
Профил
Кара детска количка
Кара детска количка

Регистриран на: Пет Май 11, 2007 10:46 pm
Мнения: 19
Местоположение: Стара Загора
UNREAD_POST Re: Собственик на Мултипла
Как да си сваля халогените, че единият ми е счупен? Успях да извадя "гривната", но като че ли има още нещо което го държи... Има 2 болтчета отдолу на бронята , дали не са те които го държат ( не можах да ги развия...) ? :butcher:


Вто Окт 26, 2010 8:23 am
Профил
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Нед Мар 25, 2007 10:31 pm
Мнения: 5921
Местоположение: София 13 Надежда
UNREAD_POST Re: Собственик на Мултипла
nmushnikov написа:
Как да си сваля халогените, че единият ми е счупен? Успях да извадя "гривната", но като че ли има още нещо което го държи... Има 2 болтчета отдолу на бронята , дали не са те които го държат ( не можах да ги развия...) ? :butcher:


Не съм свалял на Мултипла, но на Браво са долу на бронята. Погледни там и ще се ориентираш.

_________________
Семейният бутик
The Family Boutique


Вто Окт 26, 2010 10:17 am
Профил ICQ YIM
Кара детска количка
Кара детска количка

Регистриран на: Пет Май 11, 2007 10:46 pm
Мнения: 19
Местоположение: Стара Загора
UNREAD_POST Re: Собственик на Мултипла
Има там две болтчета, които не можах да развия - те държат цялата стойка на гривната с халогена. Днес или утре ще се поборя пак с тях, но сега трябва да обръщам повече внимание на бебока...


Вто Окт 26, 2010 2:38 pm
Профил

Регистриран на: Пет Окт 22, 2010 9:55 am
Мнения: 3
Местоположение: sevlievo
UNREAD_POST Re: Собственик на Мултипла
от около седмица и аз съм собственик на мултипла 1.9 jtd


Нед Окт 31, 2010 11:21 am
Профил

Регистриран на: Пет Окт 22, 2010 9:55 am
Мнения: 3
Местоположение: sevlievo
UNREAD_POST Re: Собственик на Мултипла
имам един въпрос на таблото няма индикация за температурата на водата и ако има къде да гледам


Нед Окт 31, 2010 11:24 am
Профил
Кара детска количка
Кара детска количка

Регистриран на: Пет Май 11, 2007 10:46 pm
Мнения: 19
Местоположение: Стара Загора
UNREAD_POST Re: Собственик на Мултипла
Точно да ти казва колко е температурата няма, но има в дясно на дисплея една "скала", на която се увеличават възходящо чертичките с увеличаване на температурата (поне при мен е така). Но като гледам и твоята е като моята и би трябвало да е така.


Пет Ное 05, 2010 9:22 am
Профил

Регистриран на: Пет Окт 22, 2010 9:55 am
Мнения: 3
Местоположение: sevlievo
UNREAD_POST Re: Собственик на Мултипла
благодаря много


Съб Ное 06, 2010 10:44 am
Профил
Кара детска количка
Кара детска количка

Регистриран на: Пет Май 11, 2007 10:46 pm
Мнения: 19
Местоположение: Стара Загора
UNREAD_POST Re: Собственик на Мултипла
Моля, моля! Ще помагам с каквото мога!


Нед Ное 07, 2010 12:16 pm
Профил
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 12:48 am
Мнения: 2021
Местоположение: София 10
UNREAD_POST Мултипла
Щоне си дръпнете мануал за модела кола там има всичко кое за какво е
http://aftersales.fiat.com/elum/SelectM ... nguageID=1
илинещо от това
Fiat-multipla-workshop-manual
или програмrje
eLEARN
EPER

_________________
За PUNTO http://ftp.fiat-club.org.ua/
и FIAT http://fiat.comnet.bg/
Купе http://www.polak.ch/coupemanual/
http://ftp.fiat-club.org.ua/Manuals/
http://instrukcje.fiat.pl/index.php/listing/fiat


Чет Ное 11, 2010 7:47 pm
Профил WWW

Регистриран на: Пон Май 30, 2011 5:46 pm
Мнения: 1
UNREAD_POST Re: Собственик на Мултипла
Цитат:
kras777

относно този ключ той изключва и включва еърбега на пасажерската седалка


Пон Май 30, 2011 6:00 pm
Профил
Кара детска количка
Кара детска количка

Регистриран на: Нед Дек 04, 2011 9:57 pm
Мнения: 9
UNREAD_POST Re: Собственик на Мултипла
nmushnikov написа:
От днес и аз съм горд собственик на Мултипла - 1.9 jtd! :yahoo:

моля ви собственици на мултипла-прочетете и ми помогнете
Здравейте на всички горди собственици на фият Мултипла 1,9 дизел!Закупих си фият мултипла който си кръстих грозилчо но много си го харесвам и обичам тази кола.Имам обаче няколко въпроса и много ще се радвам ако се съгласите да подновим темата и да ми помогнете с каквото можете за което предварително Ви благодаря!.Перката на радиатора още като дам контакт почва да върти дали е нормално? На ключа за запалването има лампичка която свети но не ми се заключва колата.... На книжката има показана тайна ключалка която ми включва алармата ама не мога да я намеря-някой да знае къде е ?Моля тези който имат такъв модел от по-дълго време да споделят с мен често ли се разбива ходовата част?Всички ме нападнаха че бил тежък двигател и незнам какво си щяла съм всяка година да сменям ходова част която в интерес на истината смених веднага щом я взех и беше солено.А някой да знае как мога да се сдобия с горен багажник за моя грозилчо ?Звънях на хиляди морги но така и не можах да се сдобия а ми трябва.Въобще МОЛЯ ВИ каквото въобще можете да споделите с мен да го направите!БЛАГОДАРЯ ВИ ОЩЕ ВЕДНЪЖ!


Пон Дек 05, 2011 11:15 am
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 70 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 20 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg