Дата и час: Нед Апр 28, 2024 9:38 pm


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 35 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща
Задължителното каране на къси светлини приключва на 01.03 :) 
Автор Съобщение
Фиат фанатик
Фиат фанатик
Аватар

Регистриран на: Пет Окт 21, 2005 1:30 pm
Мнения: 984
Местоположение: Пазарджик
UNREAD_POST Задължителното каране на къси светлини приключва на 01.03 :)
Цитирам чл. 70 (3) от Закона за движение по пътищата: (3) (Изм. - ДВ, бр. 61 от 2006 г.): Моторните превозни средства през периодите:
1. от 2 март до 31 октомври могат да се движат с включени светлини за движение през деня или с къси светлини;
2. от 1 ноември до 1 март задължително се движат с включени светлини за движение през деня или с къси светлини.

Текста 1. е малко тъп и двусмислен, какво ще рече "могат", много ясно че могат да карат на къси !? Но както и да е, важното е, че от 2-ри март не е задължително да караме на къси. Мен лично много ме дразнеше посред бял ден да карам на къси и се радвам, че с това се приключва чааак до 01.11

_________________
Ex: Fiat Marea Weekend ELX 1.8 16V
Ex: Fiat Palio Weekend 75
Ex: Opel Kadett 1.4 - Първата ми любов : )


Сря Фев 28, 2007 6:00 pm
Профил
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Сря Юни 21, 2006 5:50 pm
Мнения: 77
UNREAD_POST 
Immortal написа:
Аз пък никак не се радвам, защото сега идиотите със сиви, сливащи се с асфалта коли, каращи "с 200 по встречной" няма да се забелязват отдалеч.
И преди, и сега, и в бъдеще ше продължа да си карам на фарове, все още нямам електромер на динамото :)
После да няма ...не те видях.


И аз съм ЗА , това да продължаваме все така да си включваме светлините :!:

_________________
ИзображениеДа попиташ може да бъде моментен срам, но да не попиташ и да останеш невеж, е доживотен срам.
Brava 1.4 12V SX


Сря Фев 28, 2007 6:20 pm
Профил ICQ
Член на клуба
Член на клуба
Аватар

Регистриран на: Сря Ное 09, 2005 10:00 pm
Мнения: 173
Местоположение: Варна - където падне; София, Лозенец/Хладилника
UNREAD_POST 
Аз да си призная, вече не помня кога за последно съм гасил ламбите.....още като съвсем начинаещ си прихванах няколко навика от инструктура и разни познати, и сега ми е някакво тегаво инак... Ако ще някои да се хили, ма късите през деня ще ми е недъгаво ако ме накарат ДА ГИ изключа, ако не сложа колан ми е някакси некомфортно, извинете за сравнението, ма като със широк панталон без гащи.... или пък мигач нощем по малките улички... даже никой да не гледа... и да няма.... :roll:

_________________
Мойто TIPO - Най-хубавото!
149.С2.046 - Злата Чибурашка
Изображение


Сря Фев 28, 2007 7:00 pm
Профил ICQ
Фиат маниак
Фиат маниак

Регистриран на: Вто Сеп 06, 2005 7:42 pm
Мнения: 671
Местоположение: Пловдив 04 Северен
UNREAD_POST 
И аз никога не изключвам късите. А когато ми се случи да забравя да ги включа (примерно след ремонт) го забелязвам веднага на пътя - разни идиоти започват да ме засичат, пешеходците тръгват да пресичат на забрането точно пред мене, изскачат разни от страничните улички и др.под. - вие ги знаете де. В момента в който включа фаровете - всичко това изчезва или се подобрява значително.
Пазя си нервите де.


Сря Фев 28, 2007 7:23 pm
Профил
Кара детска количка
Кара детска количка
Аватар

Регистриран на: Нед Юли 31, 2005 7:48 pm
Мнения: 19
Местоположение: София 02 Красно Село
UNREAD_POST 
Аз също продължавам да си карам на фарове и една от причините е найстина че колата ми е сива и се слива с пътя, пък и откакто съм си изкарал книжката карам само с включени фарове.


Сря Фев 28, 2007 8:00 pm
Профил
Кара кола
Кара кола
Аватар

Регистриран на: Нед Яну 22, 2006 4:42 pm
Мнения: 287
Местоположение: Костинброд
UNREAD_POST 
или на фарове или на халогенки след 1ви полза има и то голяма да те виждат спор няма

_________________
Punto 1.2 16v Sporting


Сря Фев 28, 2007 8:11 pm
Профил ICQ
UNREAD_POST 
Миналата есен бях голям противник на включването на фаровете, но пък после взе, че ми хареса. Смятам да си карам светещ :mrgreen:


Сря Фев 28, 2007 8:13 pm
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Нед Апр 02, 2006 8:19 pm
Мнения: 97
Местоположение: Пазарджик
UNREAD_POST Re: Задължителното каране на къси светлини приключва на 01.0
snake написа:
Цитирам чл. 70 (3) от Закона за движение по пътищата: (3) (Изм. - ДВ, бр. 61 от 2006 г.): Моторните превозни средства през периодите:
1. от 2 март до 31 октомври могат да се движат с включени светлини за движение през деня или с къси светлини;
2. от 1 ноември до 1 март задължително се движат с включени светлини за движение през деня или с къси светлини.

Текста 1. е малко тъп и двусмислен, какво ще рече "могат", много ясно че могат да карат на къси !? Но както и да е, важното е, че от 2-ри март не е задължително да караме на къси. Мен лично много ме дразнеше посред бял ден да карам на къси и се радвам, че с това се приключва чааак до 01.11


Съгласен съм ,че през периоди с намалена видимост(сутрин,привечер,дъжд,мъгла и т.н.) е задължително да се кара на фарове. Но в ден като днешния, ясен и слънчев да караш на фарове е безсмислено.
Достатъчно добре се виждат вс. цветове коли.
Когато не се внимава и 10 фара да светят ,все тая.
Как да разбереш например,че на "жигулки","москвичи" и темподобни ,дали фаровете светят или е отражение от рефлектора.


Сря Фев 28, 2007 8:17 pm
Профил
UNREAD_POST 
Най-накрая се свърши! Беше ми омръзнало да пускам всеки път фаровете като потеглям ...


Сря Фев 28, 2007 8:22 pm
UNREAD_POST 
Приключва , но не и за мен.Аз продължавам така.


Сря Фев 28, 2007 8:28 pm
Напреднал шофьор на Фиатка
Напреднал шофьор на Фиатка
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 08, 2006 2:51 am
Мнения: 368
Местоположение: Благоевград
UNREAD_POST 
wwweb написа:
Най-накрая се свърши! Беше ми омръзнало да пускам всеки път фаровете като потеглям ...


Хмм колега Борат :twisted:
Добре че се свършва с това. Аз не съм против карането на фарове, ама е гадно някой път забравиш и да ти пишат акт заради тази глупост...

_________________
Изображение


Сря Фев 28, 2007 8:33 pm
Профил
UNREAD_POST 
Uneek написа:
wwweb написа:
Най-накрая се свърши! Беше ми омръзнало да пускам всеки път фаровете като потеглям ...


Хмм колега Борат :twisted:


Здрасти Баце! ... Жик-Так! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Сря Фев 28, 2007 8:51 pm
Фиат фанатик
Фиат фанатик
Аватар

Регистриран на: Пет Окт 21, 2005 1:30 pm
Мнения: 984
Местоположение: Пазарджик
UNREAD_POST 
Макар че аз пуснах темата, признавам, че по принцип не съм противник на карането на къси. Но защо трябва да е задължително, все пак не сме Финландия или Норвегия.
При извънградско шофиране почти винаги включвам светлините, дори и през лятото. Причината за това е, че след 17 г. активна работа с компютри съм малко недоскив. Не винаги мога да преценя, най-вече при изпреварване, дали колата, която виждам в далечината срещу мен наистина кара срещу мен, или се отдалечава. Ако са включени светлините, всичко е ясно. Та затова на извънградско включвам светлините. Но в града ..., това си е гавра, повод катаджиите да те спират.
В тази връзка да кажа и за колана - макар че съм дисциплиниран водач и почти никога не правя рисковани и опасни неща на пътя, никога не го слагам. В крайна сметка така мога да навредя само на себе си, никого не застрашавам, като съм без предпазен колан. В редките случаи, когато се препаша, ми се струва, че се задушавам.
А да не споменавам, че и единствената катстрофа, за която имам известна вина, стана след лека разправия с жена ми да си сложа колана, тъй като се виждаха катаджии. И от това съвсем основателно се изнервих и ето на, блъснах каруца :)

_________________
Ex: Fiat Marea Weekend ELX 1.8 16V
Ex: Fiat Palio Weekend 75
Ex: Opel Kadett 1.4 - Първата ми любов : )


Сря Фев 28, 2007 9:31 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 35 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 29 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg