Дата и час: Пон Апр 29, 2024 12:09 am


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 23 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
"Без бакшиши" 
Автор Съобщение
UNREAD_POST "Без бакшиши"
http://dzver.com/razni/notaxi.jpg

http://bezbakshish.hit.bg/

http://eu-taxi.hit.bg/

Ако намирате тази инициатива за подходящ отговор на безобразията, които таксиметровите щофьори си позволяват ежедневно, моля разпространете идеята и към своите приятели. Както се вижда, аз подкрепям с две ръце :mrgreen:


Пон Фев 12, 2007 8:32 pm
UNREAD_POST 
Подкрепям напълно. Даже заради това заминавам на рейс след 2 дена и ще се върна средата на лятото. :36_2_33: :money:


Пон Фев 12, 2007 8:41 pm
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 18, 2006 9:24 am
Мнения: 123
Местоположение: София 04 Оборище
UNREAD_POST 
Точно влезнах във форума за да споделя възмущението си от тези хора, но ето вече има тема!!!


Много хора не разбраха за какво точно бе протеста в Петък!
Един от тях съм и аз, имаше ли нещо общо блокирането на целия град с нещастието на загиналия човек или нещата отново бяха изопачени с цел лична облага :?:

Нагли са до мозъка на костите си!!!

Като клиенти:


Купете си нови, просторни автомобили с достатъчно голям багажник. Не искаме да се возим в тесните ви, стари колички повече!
Поддържайте автомобилите си чисти. Таксито е луксозен обществен транспорт и като такъв ни го предлагайте!
Не карайте с отворени прозорци, когато имате клиент. Не желаем да се продухваме докато карате със свален прозорец при 100 км/час!
Не пушете в автомобилите си, дори когато нямате клиент. И не си яжте дюнера там. Не ни е приятно да миришем на пор, когато напускаме таксито ви!
Не надписвайте сметките ни и не ни мамете с километрите. Няма как с една и съща компания, един и същ маршрут в един и същ ден да има разлика от 3 лв, това е измама!
Винаги имайте ресто за връщане. Не ни карайте да се чувстваме задължени да даваме бакшиш. Особено, когато НЕ сме доволни от услугата!
Отваряйте си багажника лично с ръка, когато клиента има багаж и помагайте при слагането и при свалянето му. Изкарайте си бакшиша по някакъв начин!
Когато сте на поръчка, идвайте с точност до 10 мин. Както вие се изнервяте да ни чакате, така и ние. Някои от нас са изпускали полета си заради вашата неточност!
Не ни разпитвайте за друго, освен за маршрута, освен ако ние не ви заговорим. В крайна сметка вие сте само шофьори, не сте ни приятели!


Като участници в движението:


Престанате да спирате, където си пожелате. Писна ни да ви заобикаляме и да се съобразяваме с вас!
Не спирайте внезапно без подаден мигач. И ако може въобще не спирайте внезапно. Мислете за тези зад вас!
Не карайте агресивно, създавайки опасност за пешеходци и други автомобили. Знаем, че бързате да изкарате пари, но ние пък искаме да останем живи!
Не карайте като охлюви, когато се оглеждате за клиенти!
И като цяло да съблюдавайте Правилника за движение по пътищата!

_________________
FIAT Brava 1.4 12V
Изображение


Пон Фев 12, 2007 8:45 pm
Профил
Кара кола
Кара кола
Аватар

Регистриран на: Сря Фев 07, 2007 9:56 pm
Мнения: 330
Местоположение: София Област
UNREAD_POST 
А какви бакшиши това е смешно,нека не говоря в множествено число за всички но има таксиджии които ще ти одерат кожичката,помня преди няколко години ми се наложи да ползвам такси бях с много багаж насочвайки се към студентски и нали нормално да се попазарим още не съм се качил и го питам нали за колко ще ме закараш(това става на плиска) ,той вика ами 2 3 лева излиза принципно на апарата и си викам супер и го приканвам да отвори багажника и минавайки покрай табелката на която пише таксите,забелязвам 2,49 на километър,което значи че до студентски няма да ми излезе 2 3 ,а поне 20,и го попитах колко е на километър ,той ми вика там пише :P :P ами не се качих естествено и си хванах друго такси което ме закара за 3,50.


Пон Фев 12, 2007 8:50 pm
Профил
Кара кола
Кара кола
Аватар

Регистриран на: Пет Юни 24, 2005 11:46 am
Мнения: 323
Местоположение: Пловдив
UNREAD_POST 
Много е кофти когато на гърба на чуждото нещастие така наречените "бакшиши" се стремят да извлекат финансови облаги и да прехвърлят задълженията на фирмите за таксита на държавата.
Какво би станало ако след убийството на полицай служителите на реда обявят стачка?? :?:
Изобщо това е манталитета на българския таксиджия.


Пон Фев 12, 2007 8:55 pm
Профил
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126

Регистриран на: Вто Дек 06, 2005 7:03 pm
Мнения: 159
Местоположение: София 07 Слатина
UNREAD_POST 
Убиха човек , а исканията им бяха да не слагат колан . Мисля , че коментара е излишен .

_________________
Слагайте си коланите


Вто Фев 13, 2007 12:39 pm
Профил ICQ
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Нед Яну 14, 2007 1:52 pm
Мнения: 105
Местоположение: Варна 05 Аспарухово
UNREAD_POST 
Абсолютно съм съгласен с вас. И не ми казвайте 'има и свестни', защото такива не оцеляват в тоя бизнес. И да има - единици са. Който иска да спорим да направи първо експеримент. Тръгва след първото срещнато такси. На бас че в първите 500 метра прави нарушение. След това тръгвате след друго такси. Пак на бас че следва нарушение в първите 500 метра. И така може 20-30 да последвате докато намерите такъв дето не застрашава живота на околните.

Мен в събота ме засече отдясно една такава гадина и слава на Бога че набих спирачки и нямаше никой отзад а гадния жълтур без мигач се пристрои 3 ленти без мигач ей така, все едно е сам на пътя.

Драконовски мерки трябват за тях, а не облекчения. Те трябва да са пример за това как се кара. Много съм мислил отде народа се научи да кара толкова самоубийствено и покрай некадърни инструктори, подкупни ченгета , слагам и таксиджиите. Те първи почнаха да спират дето си щат да си пазарят вестник и цигари. Те почнаха първи да се пристрояват както си щат. Мога да изброявам до безкрай.

А тази гавра на гърба на убития си колега да имат финансови претенции - просто не е за коментар.

Ако ги пуснат да минават от дето минава обществения транспорт ще стане страшно. Просто усещам как бакшиша дърпа по BUS лентата и внезапно се пристроява за ляв завой.

Много мразя разни гилдии да изнагляват. Същото е и с докторите, имат безумни претенции а забравят кой е платил учението им. Но това е друга тема.

_________________
Пунто SX 55 '95 Метан

Изображение


Вто Фев 13, 2007 1:13 pm
Профил
Кара детска количка
Кара детска количка
Аватар

Регистриран на: Пон Яну 29, 2007 11:06 am
Мнения: 19
Местоположение: София 07 Слатина
UNREAD_POST 
Много яка статийка. Евала!!
http://dnes.bg/article.php?id=32931

_________________
Изображение
Търся Фиат Мареа


Вто Фев 13, 2007 5:38 pm
Профил ICQ
Кара кола
Кара кола

Регистриран на: Пет Дек 01, 2006 6:42 pm
Мнения: 270
Местоположение: София 15 Младост
UNREAD_POST 
[

/......Много мразя разни гилдии да изнагляват. Същото е и с докторите, имат безумни претенции а забравят кой е платил учението им. Но това е друга тема/.......................Вероятно техните майки и бащи.Не твойте,не и ти.В днешният в-к Труд има статия от Д.Драганов-прочети я.Характерно за слаборазвитите народи е,че не си уважават интелигенцията.Без значение дали доктори,учители,инженери или други неработещи в материалната сфера.Хайде със здраве,че се отклонихме от темата.Когато докторите или учителите блокират центъра на столицата,тогава ще приема,че са престъпили правата си и са нагли.

_________________
FIAT PUNTO JTD LANCIA CAPA 200020V


Вто Фев 13, 2007 10:31 pm
Профил
Напреднал шофьор на Фиатка
Напреднал шофьор на Фиатка
Аватар

Регистриран на: Сря Май 18, 2005 9:22 pm
Мнения: 371
Местоположение: Пловдив
UNREAD_POST 
Stoyo написа:
Точно влезнах във форума за да споделя възмущението си от тези хора, но ето вече има тема!!!


Много хора не разбраха за какво точно бе протеста в Петък!
Един от тях съм и аз, имаше ли нещо общо блокирането на целия град с нещастието на загиналия човек или нещата отново бяха изопачени с цел лична облага :?:

Нагли са до мозъка на костите си!!!

Като клиенти:


Купете си нови, просторни автомобили с достатъчно голям багажник. Не искаме да се возим в тесните ви, стари колички повече!
Поддържайте автомобилите си чисти. Таксито е луксозен обществен транспорт и като такъв ни го предлагайте!
Не карайте с отворени прозорци, когато имате клиент. Не желаем да се продухваме докато карате със свален прозорец при 100 км/час!
Не пушете в автомобилите си, дори когато нямате клиент. И не си яжте дюнера там. Не ни е приятно да миришем на пор, когато напускаме таксито ви!
Не надписвайте сметките ни и не ни мамете с километрите. Няма как с една и съща компания, един и същ маршрут в един и същ ден да има разлика от 3 лв, това е измама!
Винаги имайте ресто за връщане. Не ни карайте да се чувстваме задължени да даваме бакшиш. Особено, когато НЕ сме доволни от услугата!
Отваряйте си багажника лично с ръка, когато клиента има багаж и помагайте при слагането и при свалянето му. Изкарайте си бакшиша по някакъв начин!
Когато сте на поръчка, идвайте с точност до 10 мин. Както вие се изнервяте да ни чакате, така и ние. Някои от нас са изпускали полета си заради вашата неточност!
Не ни разпитвайте за друго, освен за маршрута, освен ако ние не ви заговорим. В крайна сметка вие сте само шофьори, не сте ни приятели!


Като участници в движението:


Престанате да спирате, където си пожелате. Писна ни да ви заобикаляме и да се съобразяваме с вас!
Не спирайте внезапно без подаден мигач. И ако може въобще не спирайте внезапно. Мислете за тези зад вас!
Не карайте агресивно, създавайки опасност за пешеходци и други автомобили. Знаем, че бързате да изкарате пари, но ние пък искаме да останем живи!
Не карайте като охлюви, когато се оглеждате за клиенти!
И като цяло да съблюдавайте Правилника за движение по пътищата!



евала Стойо. мед ми капе на куросана

_________________
UNO 1.0 FIRE & TIPO 1.4 I.E
ИзображениеИзображение


Вто Фев 13, 2007 10:58 pm
Профил
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Нед Яну 14, 2007 1:52 pm
Мнения: 105
Местоположение: Варна 05 Аспарухово
UNREAD_POST 
tinalex написа:
[

/......Много мразя разни гилдии да изнагляват. Същото е и с докторите, имат безумни претенции а забравят кой е платил учението им. Но това е друга тема/.......................Вероятно техните майки и бащи.Не твойте,не и ти.В днешният в-к Труд има статия от Д.Драганов-прочети я.Характерно за слаборазвитите народи е,че не си уважават интелигенцията.Без значение дали доктори,учители,инженери или други неработещи в материалната сфера.Хайде със здраве,че се отклонихме от темата.Когато докторите или учителите блокират центъра на столицата,тогава ще приема,че са престъпили правата си и са нагли.



Да, понеже не са нагли ме гонеха по коридорите на болницата да ми искат няколстотин лева за доктора дето оперира майка ми, нали, аз отивах да изпуша цигара те се уплашиха да не избягам и да не платя. Айде не ми отваряй устата. В щатите докторите вземат заем за да се изучат и после го плащат поне 10 години, тука наготово вземат кетапа. А претенциите са им до небето.

А сега след като и аз казах какво мисля може вече да 'хайде със здраве...' и т.н.

_________________
Пунто SX 55 '95 Метан

Изображение


Вто Фев 13, 2007 11:08 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 23 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 16 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg