Дата и час: Чет Мар 28, 2024 5:38 pm


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 6 мнения ] 
Фиат Браво - изгуби токове 
Автор Съобщение

Регистриран на: Пон Ное 11, 2013 12:51 pm
Мнения: 4
UNREAD_POST Фиат Браво - изгуби токове
Здравейте! Аз не карам Фиат и пиша заради мой уважаван колега (буквално, не по автомобили). Днес на работа ми сподели за проблем с бравото му - 1.8 GT, 96-та година. Взех мултицет, питах го дали има кабели да му дам ток и отидохме при колата. Беше свалил акумулатора. Премерих го - 8,2V :bb2:
Казах му да го сложи в колата и да стегне само плюсовата клема. Имах намерение да премеря за утечка. Свързах сондите последователно на клема минус и към минус на акумулатора, цъкнах на 10А - показва 0.00, демек нищо не показва. Затегнах минусовата клема. След минута-две премерих напрежението на акумулатора - 0,5V (нула цяло и пет). Той каза че в колата не работи абсолютно нищо - нито централно, нито плафон, нито някаква лампа на таблото. Все едно няма акумулатор.
Махнах минусовата клема и напрежението бавно започна да се качва. След 3 минути беше над 6 волта. Тази вечер ще му заредя акумулатора и след това не знам какво да правим.
В първия момент помислих че е загубил маса към купето, обаче нещо смуче тока от ак. батерия.
Предисторията е следната. Никакви проблеми с паленето. Колата се кара всеки ден. Обаче! Като пускал дълги, фаровете изгасвали. Това от няколко дни. Снощи е мил колата (как и с какво - нямам представа) и алармата му е показвала незатворена врата като се е прибирал в квартирата. Сутринта като закачи акумулатора, алармата не се включи. Не знам дали трябва да се включи. Той каза че трябва. Явно понеже няма никакъв ток до консуматорите, тази аларма просто няма как да се включи.

Страхувах се да му подам ток от моята кола да не изтрещи някоя електроника. Със стегнати клеми напрежението пада с някъде 0,2V в секунда ако не и по-бързо. Какво да правим, кое да проверим? Някой да може да ни помогне?


Пон Ное 11, 2013 2:34 pm
Профил
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Нед Мар 25, 2007 10:31 pm
Мнения: 5921
Местоположение: София 13 Надежда
UNREAD_POST Re: Фиат Браво - изгуби токове
Първото е да опитате на неговата кола със здрав акумулатор. Тези 8 волта показват за клетка на късо. Вероятно при опит да зареждаш въпросната клетка ще заври много бързо (не забравяй да развиеш тапите преди да пуснеш зарядното). След като сложиш здрав акумулатор измери пак тока. Тези неща, които си измерил може да за защото батерията кляка много бързо.

_________________
Семейният бутик
The Family Boutique


Пон Ное 11, 2013 3:41 pm
Профил ICQ YIM

Регистриран на: Пон Ное 11, 2013 12:51 pm
Мнения: 4
UNREAD_POST Re: Фиат Браво - изгуби токове
Може да пробваме от акумулатора на моята чрез кабели. Страх ме е да не изгори нещо по електрониката на една от колите или най-малкото да коленчи и моя акумулатор.
Не знам какви са му кабелите. Знам че пробвах преди време с едни чисто нови и нищо не стана. Само даде ток към таблото, плафони, радио и т.н., но стартер не. Ама, хайде, поне такъв ток да дойде. Предполагам за 30 секунди няма да го изтощи. Ако не паля колата мисля, че няма да има проблем с моята електроника, или?
Виждал съм акумулатор да приключва от раз пред очите ми, така че не го изключих този вариант. Имах проблем с мъртви клетки на стар акумулатор. Светваше таблото, плафони, централно имаше, показваше 9,8V мисля. Но на стартер едвааам помръдваше буталата и до там. Пак си светят крушки, но няма силен ток да завърти. Или нещо окъсява при него, или акумулаторът е за кофата. Утре ще разберем като го върна зареден.
Междувременно някой ако нещо се сети, да пише. ще ни е от полза. В града (провинциално малко градче) читав майстор по токове няма :acute:


Пон Ное 11, 2013 4:07 pm
Профил
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Нед Мар 25, 2007 10:31 pm
Мнения: 5921
Местоположение: София 13 Надежда
UNREAD_POST Re: Фиат Браво - изгуби токове
Откачи клемите на твоя акумулатор и така вържи кабелите за даване на ток. Така е най-чисто. Когато умря моят акумулатор нямаше никой при даване на контакт. Само цъкаше нещо в таблото и никакви светлини. По подобен начин се държи и ако загуби общата маса, но това ще е следващата проверка.

_________________
Семейният бутик
The Family Boutique


Пон Ное 11, 2013 5:55 pm
Профил ICQ YIM

Регистриран на: Пон Ное 11, 2013 12:51 pm
Мнения: 4
UNREAD_POST Re: Фиат Браво - изгуби токове
Сега го зареждам. Долях към 300 мл дестилирана вода във всички клетки. Всички клетки пускат мехурчета.
Не ми се ще да откачам клемите при мен, защото после двигателят мени обороти и бръмчи с 250 оборота в минута, аха да изгасне и си дава газ.... Истинско мъчение е да се кара докато се калибрира, а това отнема поне 10 минути. Аз го оправям лесно на дълъг път. Докато стигна и всичко си е готово, докато градско (както се очертава) ще има да натискам спирачка с левия крак за да държа обороти с десния ...
Ще взема и моя стар акумулатор, който бях отписал. пък гледам на 12,61V е. Два месеца седи захвърлен. Ще го заредя и него. Допоследно палех с него, но го смених защото като не карам няколко дни и е на ръба. А, и е 9-годишен акумулатор ;) Неговият също изглежда възрастен, но не колкото моят стар.
Утре ще видя какво ще стане и ще пиша.


Пон Ное 11, 2013 6:12 pm
Профил

Регистриран на: Пон Ное 11, 2013 12:51 pm
Мнения: 4
UNREAD_POST Re: Фиат Браво - изгуби токове
Разбрах къде е бил проблемът. Паднало е щифчето на капака на третата врата, което натиска бутончето за плафона. От там алармата е показвала незатворена врата, а крушката на плафона е светела цялата нощ и акумулаторът е паднал. Засега извадихме крушката да не свети постоянно и ще видим да изработим този изчезнал някъде щифт. Има четири подвижни пластини и някакъв контактор около бутона, но какво точно правят, нямам идея. Самият щифт ми прилича да и бил нещо като щипка от пластмаса, т.е. мисля че е различно от подвижните пластини около него (2х2 около него, бутончето е в средата).
Някой знае ли какво е било и дали може да го направя от пластмаса?


Вто Ное 12, 2013 10:50 am
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 6 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Иди на:  


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg