Дата и час: Пон Апр 29, 2024 4:15 am


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 2 мнения ] 
Не пали понякога - брава 1.6 16v 1996 година 
Автор Съобщение

Регистриран на: Нед Мар 13, 2011 4:30 pm
Мнения: 1
Местоположение: Варна
UNREAD_POST Не пали понякога - брава 1.6 16v 1996 година
Здравейте. Проблемът вече го имам няколко месеца, изключително дразнещ е. По-рано се проявяваше по-рядко или така ми се струва, може би започна преди 3-4 месеца, а може и повече. Когато моторът е топъл или така ми се струва веднъж в седмицата - може и по-рядко и по-често, късмет е, не пали - завърта стартера за малко и спира да върти. Бутвам колата метър-два и пали без грешка. Явно проблемът е в стартера - закарах я, смъкнаха стартера, видяха някаква втулка, че не е точно, както трябва да е и я смениха, само че проблемът си остана и след това. Не пали колата, бутвам я, запалва, прибирам се пред нас на паркинга, гася, паля - без проблеми. Просто всичко е магия, на няколко компютърни диагностици я карах, не искат да я погледнат, казват, че не е за тях. Какво ще ме посъветвате, да разкарам този стартер ли, щом спира да върти?! Дали пък е от него проблема или не достига ток до него в момента, когато не върти? Почистени са основно масите, като се почне от акумулатора, до купето и мотора. Ако ми прави мизерия имобилайзера в ключа какво ще се наблюдава? Ще върти яко стартера, но няма да пали - или няма да върти въобще? Приемам всякакви съвети, че вече съм се видял в чудо :comando: :comando:
Да уточня - колата е брава 1.6 16 клапана, няма газ, не е имала никога, запали веднъж си е пушка, никакви проблеми, лампи, диагностики и т.н.

_________________
http://citroen-bg.net/forum/


Нед Мар 13, 2011 4:52 pm
Профил
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Нед Мар 25, 2007 10:31 pm
Мнения: 5921
Местоположение: София 13 Надежда
UNREAD_POST Re: Не пали понякога - брава 1.6 16v 1996 година
Тежко въртене или отказ да върти на топло си е опредлено стартерен проблем. Вероятно четки.

_________________
Семейният бутик
The Family Boutique


Пон Мар 14, 2011 2:01 am
Профил ICQ YIM
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 2 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Иди на:  


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg