Дата и час: Пет Май 17, 2024 2:24 am


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 10 мнения ] 
споделям мъката на разпределителен вал Fiat Bravo 1.4,12v 
Автор Съобщение
Кара детска количка
Кара детска количка

Регистриран на: Вто Окт 20, 2009 11:41 am
Мнения: 10
UNREAD_POST споделям мъката на разпределителен вал Fiat Bravo 1.4,12v
приятели, отчаян съм?! :aggressive: на скоро смених съединител на Bravo 1.4, 12v стария едвам отлепяше, ок. за новия мога да кажа, че след като го натисна до долу, почва да се чува едно леко тракане. Но това не ми е главния проблем или поне се надявам да не е. днес смених гарнитурка на главата на двигателя поради теч на масло. Зарадвах се че минах само с 30 лв. а майстора ме изненада като я вземах, че разпределителния вал е за смяна и по добре да я продавам понеже струва много пари смяната и почна да ми говори за некви джаджи, които още се сменяли. Ето и какво се случва и надявам се някои да каже какво трябва да се направи: при отпускане на съединителя плавно и подаване леко на газ, така тресе яко двигателя :angry2: особенно при преминаване на втора скорост. понякога не го прави това, дори не трепти съединителя като е натиснат. Питам аз това от новия съединител ли е или от вала и ако е от вала, знам че самия вал струва около 220 лв. освен него какво др. се сменя че е толкова скъпо колкото чета другаде (600 лв)? Моля помогнете.


Чет Май 13, 2010 10:21 pm
Профил
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Нед Мар 25, 2007 10:31 pm
Мнения: 5921
Местоположение: София 13 Надежда
UNREAD_POST Re: споделям мъката на разпределителен вал Fiat Bravo 1.4,12v
Не знам какво ти е препоръчал майстора да се прави. Сменя се вала и едни гумени уплътнители на маслената магистрала като минимум. Като максимум може да свалиш главата за да видиш и самите клапанни легла как са и да си направиш пълен ремонт на главата. При всички положения 600 пари ми се виждат много.

_________________
Семейният бутик
The Family Boutique


Пет Май 14, 2010 9:24 am
Профил ICQ YIM
Кара детска количка
Кара детска количка

Регистриран на: Вто Окт 20, 2009 11:41 am
Мнения: 10
UNREAD_POST Re: споделям мъката на разпределителен вал Fiat Bravo 1.4,12v
Ferrari написа:
Не знам какво ти е препоръчал майстора да се прави. Сменя се вала и едни гумени уплътнители на маслената магистрала като минимум. Като максимум може да свалиш главата за да видиш и самите клапанни легла как са и да си направиш пълен ремонт на главата. При всички положения 600 пари ми се виждат много.


дано е така колега. още не я е отворил да я гледа, иначе това ми го каза понеже сменяше гарнитура на капака и на пръв поглед ми го каза смяна на вал. иначе може и да е избило масло от гарнитурката, понеже няма от каде другаде си мисля. ако вала е заминал то и клапаните не сработват добре. сигурно и за това яко пуши от ауспоха син дим :heat: ако сменя вала дали синия дим и скърцането на двигателя ще се махнат? понеже на ниските обороти като стоя на сфетофар все едно стар железен вентилатор скърца а инае не трака двигателя - скърца


Съб Май 15, 2010 9:31 pm
Профил
Кара детска количка
Кара детска количка

Регистриран на: Вто Окт 20, 2009 11:41 am
Мнения: 10
UNREAD_POST Re: споделям мъката на разпределителен вал Fiat Bravo 1.4,12v
ivelin_o написа:
ако е от вала, знам че самия вал струва около 220 лв. освен него какво др. се сменя че е толкова скъпо колкото чета другаде (600 лв)? Моля помогнете.

ето и резултат от магазина нов комплект CKS2648 CKS2648 AE РАЗПРЕДЕЛИТЕЛЕН ВАЛ КОМПЛЕКТ ,510 лв. Като разглобя двигателя, ще пробвам да кача малко снимки да разяснят ситуацията, че така трудно някой ще даде конкретно мнение.


Нед Май 16, 2010 10:46 am
Профил
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Нед Мар 25, 2007 10:31 pm
Мнения: 5921
Местоположение: София 13 Надежда
UNREAD_POST Re: споделям мъката на разпределителен вал Fiat Bravo 1.4,12v
Харча на масло вероятно е от гумичките на клапаните. Разпределителен вал FIAT Ricambi струва не повече от 250лв. Не знам какво включва комплекта който са ти предложили

_________________
Семейният бутик
The Family Boutique


Нед Май 16, 2010 11:36 pm
Профил ICQ YIM
Кара детска количка
Кара детска количка

Регистриран на: Вто Окт 20, 2009 11:41 am
Мнения: 10
UNREAD_POST Re: споделям мъката на разпределителен вал Fiat Bravo 1.4,12v
Ferrari написа:
Харча на масло вероятно е от гумичките на клапаните. Разпределителен вал FIAT Ricambi струва не повече от 250лв. Не знам какво включва комплекта който са ти предложили

Мерси утре ще я разглобя и ще намеря вал и гумички. после ако излезне друго ще питам пак или ще споделя дали се оправи. мерси колега


Пон Май 17, 2010 8:21 pm
Профил
Кара детска количка
Кара детска количка

Регистриран на: Вто Окт 20, 2009 11:41 am
Мнения: 10
UNREAD_POST Re: споделям мъката на разпределителен вал Fiat Bravo 1.4,12v
ivelin_o написа:
Ferrari написа:
Харча на масло вероятно е от гумичките на клапаните. Разпределителен вал FIAT Ricambi струва не повече от 250лв. Не знам какво включва комплекта който са ти предложили

Мерси утре ще я разглобя и ще намеря вал и гумички. после ако излезне друго ще питам пак или ще споделя дали се оправи. мерси колега


Колеги майстора отвори капака на двигателя пред менеи, о ужас.. Неможах да направя снимки, но све пак видях с очитеси износения вал и как има сигурно 1 мм изтрито от него. и ми казаха че друго не можели да знаят какво й е ако не го свалят. За да го свалят обаче искат да взема и нов вал, а ми казаха че могат да излязат и още сумати неща за ремонт: кобилици, повдигчи, клапани и т.н.

Въпросът ми е да продължавам ли с ремонт, който явно няма да се размине само със смяна на вал или да я продавам? - ако мога де :heat: (колата е на 215500 к.м. :grandpa: да се чуди човек как я купих преди 2 години)


Вто Май 18, 2010 2:14 pm
Профил
Кара детска количка
Кара детска количка

Регистриран на: Сря Мар 25, 2009 11:36 am
Мнения: 6
Местоположение: Силистра
UNREAD_POST Re: споделям мъката на разпределителен вал Fiat Bravo 1.4,12v
Колега продавай Бравото за 1000 лв или ще дадеш още толкова за основен ремонт.Имал съм същото.Сменял съм клапани,вал,кобилици,хидравлици,гумички и двата комплекта,сегменти,гарнитура,ремъците и всички консумативи отново.Лошото е че са по 12 броя.Де да бяха 8 клапана-по малко разходи.Съеденителя също не са ти го оправили.Там всичко се сменя-вилка,акс.лагер,прит.диск,феродов диск,а може и маховика да е заминал.Сложи една добавка в маслото да не пуши и продавай.


Чет Май 20, 2010 10:47 pm
Профил
Кара детска количка
Кара детска количка

Регистриран на: Вто Окт 20, 2009 11:41 am
Мнения: 10
UNREAD_POST Re: споделям мъката на разпределителен вал Fiat Bravo 1.4,12v
petar55 написа:
Колега продавай Бравото за 1000 лв или ще дадеш още толкова за основен ремонт.Имал съм същото.Сменял съм клапани,вал,кобилици,хидравлици,гумички и двата комплекта,сегменти,гарнитура,ремъците и всички консумативи отново.Лошото е че са по 12 броя.Де да бяха 8 клапана-по малко разходи.Съеденителя също не са ти го оправили.Там всичко се сменя-вилка,акс.лагер,прит.диск,феродов диск,а може и маховика да е заминал.Сложи една добавка в маслото да не пуши и продавай.


прав си колага, така и мисля, колкото до съединителя, смених само прит. диск, фер. диск. и акс. лагер, нищо др. очаквах че натам ще отидат нещата. благодаря за отговорите на др. колеги. вече се насочих към др. машинки за каране само да взема некой лев от тая :beach:

П.П. каква точно добавка да взема знае ли някои и от каде?


Сря Май 26, 2010 4:47 pm
Профил
Кара детска количка
Кара детска количка

Регистриран на: Вто Окт 20, 2009 11:41 am
Мнения: 10
UNREAD_POST Re: споделям мъката на разпределителен вал Fiat Bravo 1.4,12v
ivelin_o написа:
petar55 написа:
Колега продавай Бравото за 1000 лв или ще дадеш още толкова за основен ремонт.Имал съм същото.Сменял съм клапани,вал,кобилици,хидравлици,гумички и двата комплекта,сегменти,гарнитура,ремъците и всички консумативи отново.Лошото е че са по 12 броя.Де да бяха 8 клапана-по малко разходи.Съеденителя също не са ти го оправили.Там всичко се сменя-вилка,акс.лагер,прит.диск,феродов диск,а може и маховика да е заминал.Сложи една добавка в маслото да не пуши и продавай.


прав си колага, така и мисля, колкото до съединителя, смених само прит. диск, фер. диск. и акс. лагер, нищо др. очаквах че натам ще отидат нещата. благодаря за отговорите на др. колеги. вече се насочих към др. машинки за каране само да взема некой лев от тая :beach:

П.П. каква точно добавка да взема знае ли някои и от каде?



Взех й 1400 лв. :yahoo: мн съм добър време е за нещо друго :cool: благодаря колеги :bye:


Вто Юни 08, 2010 9:55 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 10 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Иди на:  


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg