Дата и час: Нед Апр 28, 2024 1:23 pm


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 1 мнение ] 
Задна пружина Фиат Мареа Уикенд 
Автор Съобщение
Кара ролкови кънки
Кара ролкови кънки
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 17, 2007 10:08 pm
Мнения: 34
Местоположение: Бургас
UNREAD_POST Задна пружина Фиат Мареа Уикенд
Здравейте колеги.Тука от известно време отзад се получи едно чукане на моята Мареа и днес като я вдигнах на крик-задна лява пружина изгнила(изтъняла)толкова много в горната си част,че са се счупили около 3 витки Evil or Very Mad .Това изгниване-корозиране на материала е пак заради някоя в слуая гениална италианска кратуна,която незнайно защо е сложила нещо като маркуч(шлаух) именно към тези горните три витки.Резултатът-между маркуча(шлауха) и витките на пружината се е събирало гняс всякаква-кал,вода и каквото щете още.Надолу където свършва шлауха пружината е като нова с черната и боя Shocked .На мястото на изтъняването и счупването диаметъра на пружината там е приблизително два пъти по-малък от некорозиралите витки Shocked .Както и да е свалих старата счупена пружина и сложиш едно трупче между носача и моста за да я закарам до паркинга пред блока,защото я правих на една близка полянка зад блока.Докато минах тези около 300 метра ми изпадаха пломбите Twisted Evil с туй трупче вместо пружина.Преди това обаче вдигнах и отзаде вдясно като свалих и дясната пружина за да и отрежа този гаден шлаух да не задържа мизерии между него и витките и да не се простя и с тази пружина.С макетно ножче полека отрязох шлауха и излязоха същите мизерии,като горните три витки също бяха много изтъняли и на път да се счупи и тази пружинка от най-лабилното и място,но аз смятам нея да си я карам Twisted Evil .Това към колегите,на които мога да бъда в помощ-да си погледнат задните пружини дали имат такива маркучи(шлаухи) и ако искат да не дават пари за нови пружини да ги отрежат.Сега мойто питане оттук нататък е понеже,финансово в момента съм скъсан като вестник"ДУМА" Twisted Evil е:1)Пружините естествено за задните говоря,за Мареа 1999г 1,9ЖТД Уикенд т.е комби еднакви ли са със тези на аналогичната Мареа само,че седан? 2)Задни пружини на Браво/Браво имат ли разлика с Марейските и ако имат каква е тя-диаметър на витка,дължина? Това го питам поради факта като тръгна по моргите да си търся една пружина някой да не прави разлика и да се опита да ми набута пружина от Браво примерно като такава за Мареа? 3)Така и така,ще се сменя пружина евентуално,ако трябва да вземам две на старо от каква кола да търся за да се повдигне малко Мареа-та отзаде? Бях чел някъде от Ланчия Дедра Комби или от Ауди 100-доколко това е вярно? Еми това е засега-Благодаря предварително на отзовалите се колеги.

_________________
Fiat Marea Wikend JTD 105-99г.


Пет Май 07, 2010 9:58 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 1 мнение ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Иди на:  


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg