Дата и час: Чет Мар 28, 2024 10:09 pm


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 8 мнения ] 
Мнение за фиат купе 2.0 климатик 
Автор Съобщение

Регистриран на: Нед Юли 11, 2010 8:16 pm
Мнения: 3
UNREAD_POST Мнение за фиат купе 2.0 климатик
Добър вечер на всички,регистрирах се във форума спецялно за да ви попитам какво ми слите за следния модел на фиат купе :

Автомобилат е 1995-та година.Двигателят е 2.0 с климатик 150 к.с. и има следните неща : ABS ; AIRBAG ; Газова уредба ; Ел. огледала ; Ел. стакла ; Застраховка ; Имобилаизер ; Климатик ; Кожен салон ; Лети джанти ; Халогенни фарове ; Централно заключване.


Колата ми я предлагам за 3 300 но се чудя защото много хора ми казаха че не са хубави,лесно се чупят,мудни са ... вобще все минуси ми изтъкнаха за колата а аз като я видях от вътре дизаина и външния вид направо заспах,голяма хубавица но ме интересува от към двигател,ходова част и т.н. как е? Някои има ли опит ?


Нед Юли 11, 2010 8:31 pm
Профил
Напреднал шофьор на Фиатка
Напреднал шофьор на Фиатка
Аватар

Регистриран на: Нед Окт 12, 2008 1:41 pm
Мнения: 354
Местоположение: София
UNREAD_POST Re: Мнение за фиат купе 2.0 климатик
То като екстри почти всеки фиат ги има тези... Освен 1.8, на който му липсва кожения салон и АБС-а.... а да и газовата уредба, която спореед мене е някаква пълна глупост на тая кола. Ако ти се кара нещо икономично земи си някоя друга кола с газ... не Coupe!
Иначе като здравина аз съм много доволен..... доста е здраво окачването стига да не караш само през дупките.... аз лично за да го имам по- дълго карам внимателно на местата където знам че не е хубав пътя. За мудност.... дедазнам какво разбираш под това ако ще го сравнявате с прословутите астри и хонди сигурно е по муден ама нали се сещаш, че фиата е по- тежък с 200 кила от опелите и с 500 от хондите :lol:
МОя е 1.8 и съм доволен от вървежа, въпреки че го карам 2 години вече и ми се иска нещо по-силно. За тия пари дето казваш ако е запазено купето ще те радва много. Единственното проблематично нещо на тая кола е интериора... по специално корите на вратите и тези отзад потрпват, но не е болка за умиране, слагаш по силна музика и си 6.

_________________
Изображение


Пон Юли 12, 2010 9:28 am
Профил
Напреднал шофьор на Фиатка
Напреднал шофьор на Фиатка
Аватар

Регистриран на: Нед Окт 12, 2008 1:41 pm
Мнения: 354
Местоположение: София
UNREAD_POST Re: Мнение за фиат купе 2.0 климатик
И още нещо... за годината която си посочил.... двигателя е 2.0 16В - 139 коня

_________________
Изображение


Пон Юли 12, 2010 9:31 am
Профил
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Нед Мар 25, 2007 10:31 pm
Мнения: 5921
Местоположение: София 13 Надежда
UNREAD_POST Re: Мнение за фиат купе 2.0 климатик
Митовете за слабото окачване на FIAT идват от огромното предлагане на резервни части, много от които със съмнително качество. Оригинално във FIAT се вграждат компоненти на TRW. Малко собственици на стари FIAT-и могат да си позволят цената на TRW, но едни хубави шарнири и носачи от подобен клас носят по над 80 000км (TRW, Ocap, Moog, FRAP). За сравнение едни BIRTH ще изкарат не повече от 10000км.

_________________
Семейният бутик
The Family Boutique


Пон Юли 12, 2010 10:48 am
Профил ICQ YIM

Регистриран на: Нед Юли 11, 2010 8:16 pm
Мнения: 3
UNREAD_POST Re: Мнение за фиат купе 2.0 климатик
Значи аз много съм го харесал този фиат,интериора е страхотен много ми харесва а за корите ... двоино-залепващо и без яка музика нема да мръдне ;) А иначе за мудноста смисал четах някаде някои че се оплаква че бил мудем смисал почвал да живее след 3 000 оборота ... Аз в момента имам Рено клио с климатик и съм много доволен от колата но за 1 година с него малко ми писна пак и е 1.4 и вече някакси ми е слабичко пак с климатика направо ми се плаче но нормално с климатик да губи тяга и затова си търся нещо по-мощно около 150 коня до 4 000 лв. и се спрях на този фиат ... А за мудноста исках да ви питам бързо-оборотно ли е смисал бързо ли дига оборотите или по-бавничко и тези коне усещат ли се като варвене или не толко ... А според мен сравнението между този фиат и астрите просто няма начин за такова,астрата секи и знае славата че раждясва много (като всеки опел) + че интериора не е готин смисал ... точно този фият които аз съм си харесал като интериор е просто несравнимо с астра а като варвене,астрата гсй не е кои-знае колко по-мощна такаче евентуално може да дръпне само на старта,на по-дълга отсечка няма шанс пак и при по-голяма скорост знаете много добре че тежката има огромна разлика,аз на моито клио като му дигнах 160 просто на изпреварванията имах чуството че се отлепя от пътя (буквално) а на 180 няма да ви говоря,направо се молех :lol: . По-леките коли са по нестабилни на високи скорости и завои а по-тежките са много по-стабилни на завои и с висока скорост на пътя пак и като возия не само на завоите.



Ето малко снимки да си кажете мнението,мен лично адцки ме радва.Разбрах че е здрава до колкото се може все пак всяка техника се чупи ако не се поддържа,гледа и пази са остава да разбера горе доло бързичка ли е смисал сещата се тръпката да се дръпнеш с някои на сфетофара и да го остаиш да ти гледа анти-крилото и кръглите стопове :yahoo:


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.


Пон Юли 12, 2010 10:08 pm
Профил
Напреднал шофьор на Фиатка
Напреднал шофьор на Фиатка
Аватар

Регистриран на: Нед Окт 12, 2008 1:41 pm
Мнения: 354
Местоположение: София
UNREAD_POST Re: Мнение за фиат купе 2.0 климатик
Ако идеята ти е да караш почти изцяло в града и да правиш дръпки като съседния знае, че се дърпате тая кола не е точно затова.... реално клиото ти 1.4 ще дърпа първите 20-50 метра повече :lol: но след тва.....
На колата наистина пауъра и идва след 3000-3500 оборота... но иначе по магистрали и т.н. няма нищо общо с всякакви останали каруци в тоя ценови клас..... че даже и от по скъпите ..... Стига да е в добро състояние и без липсващи гърнета и няма и да усетиш, че караш с 180-200 :beach:
Бтв същия спойлер като моя :yahoo:

_________________
Изображение


Пон Юли 12, 2010 10:25 pm
Профил

Регистриран на: Нед Юли 11, 2010 8:16 pm
Мнения: 3
UNREAD_POST Re: Мнение за фиат купе 2.0 климатик
Хах брат аз се дърпах достатачно и нали знаеш ... които играе се наиграва.Като фърлих няколко трицифрени суми за ремонти и т.н. разбрах че не тва е начина но понякога си трябва щото до някаде съм такъв човек че се дразня да гледам как некои иска да ме преебе и съм малко заядлив на пътя но не безумно ... смисал примерно ти казвам се редим на сфетофар колона от 10-20 коли и някои решава че е по-тарикат от всички и минава в насрещното дживение и гледа да влезне пред някои,аз такива НИКОГА не ги пускам но с клиото понякога ми се налага защото неможе бързо да набере .... но караи тва го остави на страна. Смисал такъв че ми трябва кола която да варви прилично,да не е бавно (то ясно че за 4 000 лева нема си зема бегачка) и да е удобна вътре като се кача да ми е кеф на душата ... значи казваш че фиатчето си варви стабиларката а след 3 000 оборота става лудница ... то нормално,сека кола на по-високи обороти по-добре варви.Значи аз почти твърдо съм го решил да го огледам и ако не се продаде докато сабера някои лев ще го видя,що го покарам ако може и тогава вече ще се види. Може и да станеме член на този форум :P


Вто Юли 13, 2010 12:08 am
Профил
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Пон Авг 25, 2008 6:22 pm
Мнения: 99
Местоположение: София 13 Надежда
UNREAD_POST Re: Мнение за фиат купе 2.0 климатик
Мудно било, еми качи се в него поръгай го, ако ти хареса как върви е твойта кола, сега понятието мудно за едни е едно за други друго, а за тебе трето !!!

ПП. Абе незнам ама питай собственика на тоя фиат кой му е давал акъл като е слагал праговете, щото нещо ги е сложил на обратно леко :lol:


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

_________________
Изображение


Вто Юли 13, 2010 11:20 am
Профил WWW
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 8 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg