Дата и час: Чет Мар 28, 2024 1:34 pm


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 528 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 36  Следваща
Тема за Fiat Coupe 
Автор Съобщение
Кара кола
Кара кола
Аватар

Регистриран на: Пет Юли 27, 2007 10:28 pm
Мнения: 257
Местоположение: Плевен
UNREAD_POST Тема за Fiat Coupe
Значи от няколко дни имам едно сладурче купе 1.8 16 в и питах нещо ама май не на място. Та ще питам пак. Някой може ли да каже особеностите на този автомобил - детски болести или нещо по-завъртяно има ли, няма ли. И още за динамиката - като го карах ми се стори малко тромав (в сравнение със Ескорт 1.8 16 105 кс), кога му идва силата (обороти ) или имам некво проблемче. Моторът работи много тихо, чак ма кефи. Сега ще го обслужвам и после пак ще пробвам ама тва после е след 1 седмица. И ако може някой да ме светне примерно на първа с колко км и оборота на втора, на трета и т.н. ако има такива де. Четох иначе много тука ама сякаш нема такива работи. Благодаря!

_________________
coupe- the best


Нед Юли 29, 2007 10:23 pm
Профил
Кара детска количка
Кара детска количка

Регистриран на: Пон Юли 23, 2007 9:13 pm
Мнения: 11
Местоположение: Перник
UNREAD_POST 
Здравей колега.Какво да ти кажа аз като то го взех моето не вървеш но пърнеше оборотите и се чудех какво става, веднага ми хрумна че е сединител но не бях сигорен.Карах го така 1 месец и не вървеш не пилеше гумите на 1ва. Наистина беше съединителе, но сега може да се каже че ме изправя на нокти.Поне моето влиза в оборити след 4.5хил., тогава става неудържимо. За динамиката просто нямам думи. Колата е много хубава и здрава


Сря Сеп 12, 2007 12:46 am
Профил
UNREAD_POST 
Един от колегите модератори кара Купе. Адски хубава кола.


Сря Сеп 12, 2007 12:49 am
UNREAD_POST 
Ами добре дошъл в отбора :) Да ти е честита колицата. Понеже виждам че е минало време от поста ти, и предполагам че вече си се справил с повечето неща. Но винаги има още какво да се погледне по таква кола, все пак идеята и е да е стабилна при високи скорости. На първо време погледни дали са добре завити гайките на чистачките, особено ако ще пътуваш през "Витиня" :D Ще ти дам няколко съвета за да избегнеш моите грешки, довели до смяна на скоростна кутия например. А сега темата ще е по-добре да замине в "Консултации" И ще чакам да се появиш за да споделим неволите си.


Сря Сеп 12, 2007 9:58 am
UNREAD_POST 
ОК, темата отива в Консултации, правя я ВАЖНА
Знам, че притежателите на подобна кола не са много във форума, но всички предлагам да пишете тук относно всичко за купетата.

LEVSKI, тъй като ти познаваш колата доста добре, когато имаш повече време хвани напиши повечко за нея и проблемите, които си срещал.

Tъй като темата за РАЗХОДА на ФИАТ КУПЕ не може да се слее с тази, то пускам линк към нея:

http://fiat-bg.com/forum/viewtopic.php?t=16004


Сря Сеп 12, 2007 11:54 pm
UNREAD_POST 
LEVSKI, добавяй всичко, свързано с колата, в тази тема...все пак аз не карам COUPE! :mrgreen:

Ето линк към поредното питане, в случая твое за ECU-to: http://fiat-bg.com/forum/viewtopic.php?t=17393

Идеята е темата да стане обща за повечето от проблемите и решенията им, свързани с колата. Занапред слагай линкове в нея...за по-лесно...същото се отнася за всеки друг притежател на автомобил от този модел, който намери нещо полезно.


Съб Сеп 15, 2007 12:18 am
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Вто Мар 28, 2006 1:19 pm
Мнения: 157
Местоположение: DownTown
UNREAD_POST 
Ето една тема за всеки който желае да си купи фиат купе :
ИСТОРИЯ и ПОКУПКА

_________________
Изображение


Съб Сеп 15, 2007 12:38 am
Профил
Кара кола
Кара кола
Аватар

Регистриран на: Пет Юли 27, 2007 10:28 pm
Мнения: 257
Местоположение: Плевен
UNREAD_POST абе кола е
кво да кажа -минах 2500 км вече ,ега ти колата .беше мудно (май) ама сега ми се струва егати дзвера .
като смених ремък пичовете нещо беха объркали и тракаше като беларус .ама след 3000 об. -изстребител .обаче мене ме човърка ,четох тук там и айде 14 лв за рем. комплект на вариатор .отивам пак при тях и викам айде да го прайте кола тва мойто ,те фанаха намека и кво да кажа - сега мърка и катери като питбул от 2000 до 7000 постоянно ,абе на 5-та оди към изключвател . ИЗРОД. сега ще го вкарвам за фейслифт - забележки драскотини и т.н. да радва окото .не знам как са по мощните машини ама тва е супер за тия коне . разход на бенз. не съм го и гледал ама къде 7.5 - 8 кила комбинирано ще да е (поне така ми идва по джоба ) мислех да го продавам че ми бяха намерили в Германия едно 2.0 20в ама го ударила градушка ,немеца ърна капаро и аз викам - абе тва е съдба то не иска да ме напуска :D .таш**и др.Петрова .кеф голем ама рядко го карам напоследък .иначе пък го понаучих кое кво прави ама още може .

_________________
coupe- the best


Сря Сеп 19, 2007 11:13 pm
Профил
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126

Регистриран на: Чет Окт 12, 2006 12:11 am
Мнения: 192
Местоположение: Бургас
UNREAD_POST 
Днес си купих филтър за климатика и реших да го сменя. Докато го нямеря 100 зора видях. Докато го сменя още 100. Ще споделя опита, който натрупах, че да не се чудите и вие къде ви е филтърът:)

Намира се в ляво под рамото на ляватя чистачка( ляво е като стоите СРЕЩУ колата). За да стигнете до него, трябва да развиете двете чистачки, т.е. да ги откачите от рамената и да махнете 8 или 9 винтчета, които държат пласмасовата кора под чистачките. Като махнете кората ще видите филтъра. При мен беше тъмно сив:) Трябва да е бял. След това слагате всичко както си е било. Внимавайте за шайбите под рамената на чистачките, че като ги отвинтих и ги вдигнах ми паднаха и не можах да ги намеря:)

_________________
Coupe 1.8 16V


Пон Сеп 24, 2007 7:47 pm
Профил
Кара кола
Кара кола
Аватар

Регистриран на: Пет Юли 27, 2007 10:28 pm
Мнения: 257
Местоположение: Плевен
UNREAD_POST 
аха зор е и аз го сменявах ,ама много паянтов тоя филтър аз ще търся друг по-стабилен

_________________
coupe- the best


Вто Сеп 25, 2007 7:04 pm
Профил
Кара кола
Кара кола
Аватар

Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 1:38 pm
Мнения: 252
Местоположение: София 18 Овча Купел
UNREAD_POST 
LEVSKI написа:
Ами добре дошъл в отбора :) Да ти е честита колицата. Понеже виждам че е минало време от поста ти, и предполагам че вече си се справил с повечето неща. Но винаги има още какво да се погледне по таква кола, все пак идеята и е да е стабилна при високи скорости. На първо време погледни дали са добре завити гайките на чистачките, особено ако ще пътуваш през "Витиня" :D Ще ти дам няколко съвета за да избегнеш моите грешки, довели до смяна на скоростна кутия например. А сега темата ще е по-добре да замине в "Консултации" И ще чакам да се появиш за да споделим неволите си.


Ще ми кажеш ли за грешката ти със скоростната кутия,че на мен ми дава проблеми.


Пет Сеп 28, 2007 4:09 pm
Профил
UNREAD_POST 
Dessy написа:
Ще ми кажеш ли за грешката ти със скоростната кутия,че на мен ми дава проблеми.


Ами виж, по-добре кажи какви са симптомите при теб, и какво те притеснява. Ще мога по-точно да добия представа и да ти отговоря, но знам за още два случая в който се чупи скоростна кутия на "Купе" 2.0 16V. Иначе е крайно време да изпълня съвета на "Paparac" и да опиша всичко каквото знам и съм преживял с тази кола(а то колко много е... :) ), но ще видим кога ще стане.


Пет Сеп 28, 2007 5:00 pm
UNREAD_POST 
Относно смяната на филтъра, при изваждането излиза заедно с една пластмасова рамка, на която после поставяте новия филтър. тя се издърпва внимателно към вас и нагоре(може да се наложи и надясно). Поставянето е по-лесно. И затегнете добре чистачките след това. Аз точно този филтър смених преди да се вкарам в приключението с чистачките(описано е в "истории")


Пет Сеп 28, 2007 5:08 pm
Кара кола
Кара кола
Аватар

Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 1:38 pm
Мнения: 252
Местоположение: София 18 Овча Купел
UNREAD_POST 
LEVSKI написа:
Dessy написа:
Ще ми кажеш ли за грешката ти със скоростната кутия,че на мен ми дава проблеми.


Ами виж, по-добре кажи какви са симптомите при теб, и какво те притеснява. Ще мога по-точно да добия представа и да ти отговоря, но знам за още два случая в който се чупи скоростна кутия на "Купе" 2.0 16V. Иначе е крайно време да изпълня съвета на "Paparac" и да опиша всичко каквото знам и съм преживял с тази кола(а то колко много е... :) ), но ще видим кога ще стане.


Ами аз много се надявам да не е точно скоростната кутия,но ще видим....Значи какъв е проблема- когато ми е включена колата не иска да ми влизат скоростите.Веднъж ми се случи,но при напъл успях и след около 2 седмици както си карах и изведнъж скоростия лост замръзна,на никъде.Като се изключи автомобила се вкарват без проблем.На първо питане ми казаха...помпа ли канче ли не помня :)))) на съединителя или вече трябвало да се отваря скоростната кутия и да се гледаааа.....та така:)) дано да не се видя много в приключение

_________________
Fiat Coupe 1.8 16V - ex

Fiat Barchetta 1.8 16V -now

Изображение


Пет Сеп 28, 2007 5:12 pm
Профил
UNREAD_POST 
Ами започни с по-лесните неща. Провери нивото на маслото, ако трябва го смени(дори ти го препоръчвам), провери тампона на скоростната кутия дали е заминал. И последното(няма да можеш сама) е ето това от картинката - механизма от скоростния лост до кутията, преди време колегата "ferrari" ме посъветва така. :) Според мен е малко вероятно да стигнеш до смяна на скоростната кутия ако се вземат мерки навреме.


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.


Пет Сеп 28, 2007 5:33 pm
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 528 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 36  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg