Дата и час: Пет Мар 29, 2024 2:45 am


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 17 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
FIAT PANDA vs. VW POLO 

Panda vs Polo
Fiat Panda 68%  68%  [ 21 ]
Vw Polo 32%  32%  [ 10 ]
Общо гласове : 31

FIAT PANDA vs. VW POLO 
Автор Съобщение

Регистриран на: Съб Окт 25, 2008 11:55 am
Мнения: 3
Местоположение: Аврен
UNREAD_POST FIAT PANDA vs. VW POLO
Общо взето съм много навит да си взема нова "базова" кола за града!
До сега съм се насочил към ново ПОЛО, а в момента карам AUDI A3....служебната ми е ново Добло...., но като цяло нямам впечатления от италианските автомобили.
Един съсед ме навива за нова ПАНДА, но никога не съм се сблъсквал с подобен автомобил :shock:
Реших да пусна тема да ме ориентирате дали Пандата си заслужава, има ли "вродени" проблеми, общо взето очаквам всекакви коментари...
10х предварително за съветите!


Съб Окт 25, 2008 12:28 pm
Профил
UNREAD_POST 
:cool: Въпреки,че е фиат форум..... Полото е по-добро. Със сигурност по-здраво, по-добър сервиз и запазване на цена на вторичен пазар.


Нед Окт 26, 2008 10:51 am

Регистриран на: Съб Окт 25, 2008 11:55 am
Мнения: 3
Местоположение: Аврен
UNREAD_POST 
Аз очаквах да бъда затрупан от позитивни и негативни мнения Yellow_Flash_Colorz_PDT_06
За жалост активността клони към 0.... :shock:
Аз по принцип съм скептичен към италианските автомобили заради новото ми служебно Doblo - евтина пластмаса, скърца, недобра позиция на водача, липса на видимост от огледалото за обратно виждане, непрегледност на уредите - иска си свикване и взиране.....
Мисля да купувам кола след нова година - вече силно клоня към VW... :neutral:


Нед Окт 26, 2008 11:15 am
Профил
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Нед Мар 25, 2007 10:31 pm
Мнения: 5921
Местоположение: София 13 Надежда
UNREAD_POST 
Поло-то е по-голямата кола. Аналога при FIAT е Пунто и Гранде пунто.

_________________
Семейният бутик
The Family Boutique


Нед Окт 26, 2008 12:03 pm
Профил ICQ YIM
Кара детска количка
Кара детска количка
Аватар

Регистриран на: Пет Фев 01, 2008 11:44 pm
Мнения: 19
Местоположение: Пловдив 01 Централен
UNREAD_POST 
FIAT, не е само въпрос на сметки - FIAT е убеждение, мания, магия, нещо трудно обяснимо което те завладява, грабва те и те пристрастява.... италианеца е вложил дух във всеки модел!

Мисля че това е отговора на въпроса ти,останалото са малко или много празни приказки!!!

Поздрави :)

_________________
FIAT PuNtO 1.1


Нед Окт 26, 2008 1:59 pm
Профил
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Нед Мар 25, 2007 10:31 pm
Мнения: 5921
Местоположение: София 13 Надежда
UNREAD_POST 
Shadowandust написа:
FIAT, не е само въпрос на сметки - FIAT е убеждение, мания, магия, нещо трудно обяснимо което те завладява, грабва те и те пристрастява.... италианеца е вложил дух във всеки модел!

Мисля че това е отговора на въпроса ти,останалото са малко или много празни приказки!!!

Поздрави :)


Не случайно съм си го сложил за подпис. Карам вече 3-ти FIAT

_________________
Семейният бутик
The Family Boutique


Нед Окт 26, 2008 2:07 pm
Профил ICQ YIM

Регистриран на: Съб Окт 25, 2008 11:55 am
Мнения: 3
Местоположение: Аврен
UNREAD_POST 
Shadowandust написа:
FIAT, не е само въпрос на сметки - FIAT е убеждение, мания, магия, нещо трудно обяснимо което те завладява, грабва те и те пристрастява.... италианеца е вложил дух във всеки модел!

Мисля че това е отговора на въпроса ти,останалото са малко или много празни приказки!!!

Поздрави :)

Съгласен съм на 100%! Yellow_Flash_Colorz_PDT_01
За жалост съм доста разочарован от FIAT DOBLO - 2008г, който ми връчиха на 205км....Колата е ужасна в сравнение с аналогични баничарки - Берлинго, Партнер.....Просто е немислимо нова кола да е толкова инженерингова назадничева - направо съм шокиран....
Емоцията е едно, но е важно и грам прагматизъм и реалност!
Нова кола не се купува всеки ден, нали!


Нед Окт 26, 2008 7:39 pm
Профил

Регистриран на: Пон Ное 03, 2008 9:07 am
Мнения: 1
Местоположение: Пловдив 06 Тракия
UNREAD_POST 
Пандата е по-добрата кола за града по множество причини. Първо - цяла педя по-къса и доста по-маневрена, без да се компрометира вътрешното пространство /само багажника е по-малък от Полото, но човек в града обикновено вози или хора или багаж, рядко и двете, така че това би трябвало да е ОК/. Второ, Пандата се справя МНОГО по-добре от Полото в продължителния тест на Ауто Билд. Вярно, човек може да уцели дефектен екземпляр и от най-надеждния модел, но все пак това трябва да значи нещо. Полото изглежда по-солидно, но всъщност не е много надеждно. То затова и никога не е било в челото на продажбите /освен в Германия, където точат лиги само като чуят "VW"/. Трето, Полото е престъпно скъпо за толкова малка кола - ако искаш 5 врати, ел. стъкла и климатик /без никакви други глезотии/, приготви си минимум 22000лв. Пандата с всичко това ще струва под 18000, а в този ценови клас това си е цяла пропаст. Пандата е и по-икономична. Освен това предлага избор от евтини и забавни екстри, като например двуцветни тапицерии на седалките. И да не забравяме, че Пандата преоткрива удоволствието от простичките неща от живота. Това е кола, която може да те радва без да изрязва другите по светофарите или да взима завои с вратите напред. И тъй като това все пак е субективен критерий, да се върна на обективните: поддръжката на Полото е по-скъпа. Истината е, че в последните години вече не е нужно да се оправдаваш за избора на италианска кола или да се молиш на боговете да се уцели без дефекти - вече ги правят ако и не перфектни, то поне със сигурност достатъчно добри като техника и надеждност. А твоето Добло е конструирано преди този своеобразен "ренесанс" във Фиат Груп и може би затова си разочарован от него.
Накратко казано - Пандата е по-добрият и по-логичният избор при всички случаи, освен в два: ако караш много по магистрала /което едва ли ще е така, щом искаш градска кола/, или ако си ревностен последовател на немския технически перфекционизъм. Но точно Полото не е добър пример за последното, пък и ако искаш немско, колата не е Поло. Фабия е. По-голяма, по-евтина, по-добре оборудвана, по-лесна за поддръжка, по-модерна /използва платформата на бъдещото поколение Поло/ и по-надеждна....
И все пак за градско Пандата е по-добрият избор :cool:


Пон Ное 03, 2008 9:40 am
Профил
Кара детска количка
Кара детска количка

Регистриран на: Чет Дек 14, 2006 5:31 pm
Мнения: 13
UNREAD_POST 
Smurtnami6kite написа:
Пандата е по-добрата кола за града по множество причини. Първо - цяла педя по-къса и доста по-маневрена, без да се компрометира вътрешното пространство /само багажника е по-малък от Полото, но човек в града обикновено вози или хора или багаж, рядко и двете, така че това би трябвало да е ОК/. Второ, Пандата се справя МНОГО по-добре от Полото в продължителния тест на Ауто Билд. Вярно, човек може да уцели дефектен екземпляр и от най-надеждния модел, но все пак това трябва да значи нещо. Полото изглежда по-солидно, но всъщност не е много надеждно. То затова и никога не е било в челото на продажбите /освен в Германия, където точат лиги само като чуят "VW"/. Трето, Полото е престъпно скъпо за толкова малка кола - ако искаш 5 врати, ел. стъкла и климатик /без никакви други глезотии/, приготви си минимум 22000лв. Пандата с всичко това ще струва под 18000, а в този ценови клас това си е цяла пропаст. Пандата е и по-икономична. Освен това предлага избор от евтини и забавни екстри, като например двуцветни тапицерии на седалките. И да не забравяме, че Пандата преоткрива удоволствието от простичките неща от живота. Това е кола, която може да те радва без да изрязва другите по светофарите или да взима завои с вратите напред. И тъй като това все пак е субективен критерий, да се върна на обективните: поддръжката на Полото е по-скъпа. Истината е, че в последните години вече не е нужно да се оправдаваш за избора на италианска кола или да се молиш на боговете да се уцели без дефекти - вече ги правят ако и не перфектни, то поне със сигурност достатъчно добри като техника и надеждност. А твоето Добло е конструирано преди този своеобразен "ренесанс" във Фиат Груп и може би затова си разочарован от него.
Накратко казано - Пандата е по-добрият и по-логичният избор при всички случаи, освен в два: ако караш много по магистрала /което едва ли ще е така, щом искаш градска кола/, или ако си ревностен последовател на немския технически перфекционизъм. Но точно Полото не е добър пример за последното, пък и ако искаш немско, колата не е Поло. Фабия е. По-голяма, по-евтина, по-добре оборудвана, по-лесна за поддръжка, по-модерна /използва платформата на бъдещото поколение Поло/ и по-надеждна....
И все пак за градско Пандата е по-добрият избор :cool:


Силно подкрепям мнението ти колега! :cool:


Съб Фев 21, 2009 3:50 pm
Профил

Регистриран на: Чет Окт 23, 2008 3:10 pm
Мнения: 3
Местоположение: София 15 Младост
UNREAD_POST 
Имам познат който си взе Поло миналата година, до сега 3 пъти го кара на сервиз. щото климатика му въобще не ебава..
Единственото, което ми харесва е фабричната музика, бива сия :)


Сря Фев 25, 2009 6:03 pm
Профил

Регистриран на: Чет Фев 19, 2009 12:27 am
Мнения: 4
Местоположение: София 17 Витоша
UNREAD_POST 
хаха, изобщо няма повод за сравнение между "панда' и "поло"... Yellow_Flash_Colorz_PDT_02
пандата изобщо не е в класа на полото. Често карам VW polo' GT 1.3i и смея да кажа , че е доста по-сериозен автомобил от това неуспешно моделче на фиат...(без да се обиждате Yellow_Flash_Colorz_PDT_02 ) но просто сравнението за мен е леко казано смешно.


Пет Мар 06, 2009 11:56 pm
Профил
Кара кола
Кара кола
Аватар

Регистриран на: Сря Фев 07, 2007 9:56 pm
Мнения: 330
Местоположение: София Област
UNREAD_POST 
forchestre написа:
хаха, изобщо няма повод за сравнение между "панда' и "поло"... Yellow_Flash_Colorz_PDT_02
от това неуспешно моделче на фиат.

Как така изкара неуспешно незнам,панда е един от най-продаваните модели на фиат.


Чет Мар 12, 2009 12:28 pm
Профил
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Нед Мар 25, 2007 10:31 pm
Мнения: 5921
Местоположение: София 13 Надежда
UNREAD_POST 
Автомобил на годината. Най-успешно продавана кола в малкия сегмент. Кола дала платформата си за още една кола на година. Кола с една от най-добрите проходимости във варианта си 4х4. Има ли нужда от още факти.

Пак ще кажа, че FIAT аналога на VW Polo е Grande Punto, а не Panda.

_________________
Семейният бутик
The Family Boutique


Чет Мар 12, 2009 12:41 pm
Профил ICQ YIM
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126

Регистриран на: Съб Апр 05, 2008 8:11 pm
Мнения: 86
Местоположение: Бургас
UNREAD_POST 
Ferrari написа:
Автомобил на годината. Най-успешно продавана кола в малкия сегмент. Кола дала платформата си за още една кола на година. Кола с една от най-добрите проходимости във варианта си 4х4. Има ли нужда от още факти.

Пак ще кажа, че FIAT аналога на VW Polo е Grande Punto, а не Panda.



И аз съм съгласен с колегата!!! Няма смисал да ги сравнявате.
P.S. Въпреки всичко съм за FIAT-a !!! :cool: :cool: :cool:

_________________
FIAT Punto 1.8 HGT 131 кс
FIAT Bravo 1.9 TDI 100 кс
FIAT Marea 1.9 TDI 100 кс
FIAT Marea 1.9 TDI 100 кс


Съб Мар 14, 2009 12:22 pm
Профил
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Нед Яну 07, 2007 8:26 pm
Мнения: 110
Местоположение: София 09 Лозенец
UNREAD_POST 
Твърдо съм за Пандата - не случайно в Полша това са най-караните фиати!!!

_________________
Сега се радвам на Alfa Romeo 147, 1.9 JTD,
а преди настъпвах педала на Fiat Brava 1.6


Пет Юни 12, 2009 9:13 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 17 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg