Дата и час: Чет Мар 28, 2024 1:35 pm


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 11 мнения ] 
колеги мн искам да взема ЛИНЕА обаче имам притеснения помощ! 
Автор Съобщение
Кара детска количка
Кара детска количка

Регистриран на: Чет Окт 16, 2008 10:01 pm
Мнения: 7
Местоположение: София 23 Панчарево
UNREAD_POST колеги мн искам да взема ЛИНЕА обаче имам притеснения помощ!
колеги мн ми харесва тази колица досега съм имам уно 1.5моно ланчиа либра 1.9жтд и сега искам да взема линеа нова но искам дизеловия мотор,та въпроса ми е не са ли му малко 90кс ако някои има и може да каже как се справя с тези коне ка това тегло и здрав ли е мотора 1.3мултиджет 90кс а на бензинката т-джет 120кс ме притеснява турбото макар че и дизела е с турбо на бенза по ме плаши някакси имам чувството че е по трошливо нз даите съвет либрата са дет съм с нея при изпреварване се запъва и искам да нямам проблеми с това!!! :-( :-( :-(


Чет Окт 16, 2008 11:16 pm
Профил
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Нед Мар 25, 2007 10:31 pm
Мнения: 5921
Местоположение: София 13 Надежда
UNREAD_POST 
Колега, аз карам същия двигател,но във варианта 75к.с. и 190Nm. В твоя случай к.с. са 90, въртящия момент е 200Nm.За софийски трафик конете нямат особено значение, важни са Nm. С този момент колата ти ще дърпа като бензинова със 150к.с. с тази разлика,че ти ще усещаш въпросната динамика още на 1750оборота.По светофарите колата се стрелва. За края оставям най-приятното на дизела - 5,9л/100км. :cool:

_________________
Семейният бутик
The Family Boutique


Чет Окт 16, 2008 11:48 pm
Профил ICQ YIM
Кара детска количка
Кара детска количка

Регистриран на: Чет Окт 16, 2008 10:01 pm
Мнения: 7
Местоположение: София 23 Панчарево
UNREAD_POST 
10х мн колега за разяснението попринцип аз работя във toyota имам намаления и туи онуи ама НЕ МЕ КЕФАТ БРЕ ГРОЗНИ А ОТВЪТРЕ НАПРАО ОТВРАТТТ и си казах болиме 6 си купа фиат в раотата имам коли по 90кс дизел
които бая си вървят но нали ти казвам фиат си е фиат ако се наложи ще си купя и 1.4 турбо 120кс макар че ме плаши турбото ма ще е тази кола за са съм се спрял на дизела нямам инфо за бенза а кола под 90кс не съм имал и затва се спирам на двата мотора или 1.3 дизал 90кс или 1.4 бенз 120кс


Пет Окт 17, 2008 7:49 am
Профил
Кара детска количка
Кара детска количка

Регистриран на: Вто Яну 09, 2007 7:37 pm
Мнения: 17
Местоположение: София 11 Красна Поляна
UNREAD_POST 
Моите уважения към мнението на колегата Ferrari, но сравнението което ти е дал е много преувеличено - виж с немски кош до 100 - 110 к.с. става, но с която и да е бензинка 150 к.с. "атмосферна" няма шанс. Турбокомресора не трябва да те притеснява никак като агрегат - приложението му е от десетилетия така че оттам не очаквай проблеми. Също така плюс е и че все пак са извадени и 120 к.с. което не е чак толкова много за 1.4 бензин! Ако целта ти е да нямаш запъване при изпреварване, то бензина ще е по-добре спрямо дизела, но не очаквай самолет! Все ми се струва че по-добро от към динамика ще е Браво-то със 150 к.с., но пък и парите са нагоре - така че ти си решаваш де!


Пет Окт 17, 2008 4:24 pm
Профил
Кара детска количка
Кара детска количка

Регистриран на: Чет Окт 16, 2008 10:01 pm
Мнения: 7
Местоположение: София 23 Панчарево
UNREAD_POST 
ами нз аз попринцип се се метам на дизела ма нещо ми се стува че са му малко конете а за бенза бая ме оспокои че няма проблем с турбото и вече се зачудвам,ходих до враца с женами със едно пежо 406ХДИ 110кс а мои приятел беше със хиундаи и30 1.6цдти 115кс и напрао ме скъсваше либрата ми сега е 105кс ЖТД и е слаба дори по слаба от пежото на баща ми с която ходих а сравнение с хиундая е напрао години назад искам да е или среден вариант между хундая и ланчиата или да е по добра и наистина даржа да е италианска и то точно фиат попринцип съм и със дете тъи че и това ме спира за правото или ЛИНЕА ИЛИ КРОМА МА НА ПРОМАТА КИНТИТЕ СА МИ СУПЕР МН


Пет Окт 17, 2008 5:06 pm
Профил
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Сря Фев 15, 2006 3:59 am
Мнения: 174
Местоположение: друг
UNREAD_POST 
:) http://www.fiat.com.tr/Pages/tr/otomobi ... tablo.aspx ...v momenta kredor ne raboti...i predvaritelno se izvinyavam...no kolega da kazja che sam testval poctri vsichki motori na linea...1,4 120 k.s. e napravo zmia...1,3 mjt e s dobra dinamika no pri poteglyane mi se stori malko tromavka a inache pri izprevarvania i t.n. nyama problemi...izstrelva se...kakto vizjdash na tehnicheskoto tablo shte ima i 1,6 mjt 105 k.s. 6 skorosti...a tozi motor go probvah na novotoı bravo...biva si go...ama dinamikata makar che e s 290 nm vartyasht moment ne e kato 1,4 t-jet...taka che az ako imah dostatachno sredstva za gorivo bih izbral t-jet no pri moya sluchay 1,6 mjt shte e idealno...uspeh v izbora... :)

_________________
EX PALİO 1.2 16 V...


Пет Окт 17, 2008 10:26 pm
Профил
Кара детска количка
Кара детска количка

Регистриран на: Чет Окт 16, 2008 10:01 pm
Мнения: 7
Местоположение: София 23 Панчарево
UNREAD_POST 
да но аз тоя мотор 1.6 не го видях в бг саита на фиат и нз дали ще мога да го поръчам ако е възможно да го поръчам тоя ще е ако не ще мисля нещо аз имах една ламя която гореше 12/13 градско бенз и беше 92г и се се справях затуи не ме плаши бенза нз и аз какво да правя от една страна се кефа на бенза от др страна нз


Съб Окт 18, 2008 12:08 am
Профил
Кара детска количка
Кара детска количка

Регистриран на: Чет Окт 16, 2008 10:01 pm
Мнения: 7
Местоположение: София 23 Панчарево
UNREAD_POST 
оффффффф гледам смамо някви клипове с линеата и все повече се зарибявам бах мн мн ме кефи


Съб Окт 18, 2008 1:06 am
Профил
Член на клуба
Член на клуба
Аватар

Регистриран на: Нед Мар 06, 2005 3:12 pm
Мнения: 2046
Местоположение: Ямбол
UNREAD_POST 
От двата мотора на които си обърнал внимание, мисля, че и с двата варианта няма да сгрешиш!
И бензиновия 120 и дизела 90 си имат определени предимства, но и двата мотора и зтеглят динамично и е удоволствие да караш, а и цената им е еднаква!
Преди два дни един клиент си купи 120 турбо и имах възможноста да я преценя - комфортната возия на Линея е без забележки
Само мотора 1.4/77 идва доста слаб за купето....

_________________
FIAT-SPORT


Съб Окт 18, 2008 8:25 am
Профил WWW
Кара детска количка
Кара детска количка

Регистриран на: Чет Окт 16, 2008 10:01 pm
Мнения: 7
Местоположение: София 23 Панчарево
UNREAD_POST 
не не това е колата само треа да ида на тест драив за да ги видя и става моя аз работя във TOYOTA и искам да ви кажа че за 29хл мое да си земеш ярис база наи яката пръчка а линеата е уникална за тея пари просто нема равна
има уникална визия изглоежда супер удобна и комфортна а и сигорно и вървежа е на лице нема просто за тея пари това е наи доброто предложение а аз нема да мога да извада поече от 31хл тъи че това е колата само да я пробвам
колеги нямам търпение бах мамаму :-D :-D :-D :-D


Съб Окт 18, 2008 10:00 am
Профил
Кара детска количка
Кара детска количка

Регистриран на: Чет Окт 16, 2008 10:01 pm
Мнения: 7
Местоположение: София 23 Панчарево
UNREAD_POST 
попринцип мн се кефа на ускорението на бенза от др страна не ме кефи че на 3000 оборота си с 120...
а при дизела си със 140 а дори и на 4000 да дигнеш дизела ще е по тих донякаде и това искам про скорост 140/160 колата да не ручи мн да е по тихичка


Съб Окт 18, 2008 7:59 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 11 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg