Дата и час: Пет Мар 29, 2024 2:27 am


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 17 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Защо българите бягат от новата кола? 
Автор Съобщение
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Нед Мар 25, 2007 10:31 pm
Мнения: 5921
Местоположение: София 13 Надежда
UNREAD_POST Защо българите бягат от новата кола?
Колеги, замисляли ли сте се защо българите бягат от новата кола, дори да могат да си я позволят? Защо се търсят оправдания от рода на "ще се обезцени", "по-добре на няколко годинки", "старите са по-здрави"? Не мислите ли, че психиката ни пречи да се почувстваме щастливи зад волана на нова кола?

_________________
Семейният бутик
The Family Boutique


Сря Сеп 24, 2008 3:24 pm
Профил ICQ YIM
UNREAD_POST 
Хората, които наистина могат да си го позволят, карат нови автомобили. Смятам, че не е до психика, а до възможности. Още не е дошло времето, когато ще си купуваме нов автомобил, само зада се почувстваме щастливи. Човек като се замисли, че трябва да го изплаща и му минава бързо, бързо щастието... Yellow_Flash_Colorz_PDT_09


Сря Сеп 24, 2008 5:01 pm
Кара кола
Кара кола
Аватар

Регистриран на: Вто Юни 05, 2007 2:45 pm
Мнения: 344
Местоположение: София 19 Люлин
UNREAD_POST Re: Защо българите бягат от новата кола?
Ferrari написа:
Колеги, замисляли ли сте се защо българите бягат от новата кола, дори да могат да си я позволят? Защо се търсят оправдания от рода на "ще се обезцени", "по-добре на няколко годинки", "старите са по-здрави"? Не мислите ли, че психиката ни пречи да се почувстваме щастливи зад волана на нова кола?


Въпрос на възможности и манталитет. БГ гъзара предпочита А6 на 5 години пред ново Браво. Пичетата знаят най-добре...

Иначе аз не смятам, че новата кола трябва да се поставя като самоцел. Много по умно ми се струва да си купя кола на 1 година, но -20-25% от цената на новата.


Чет Сеп 25, 2008 6:14 pm
Профил
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126

Регистриран на: Чет Сеп 20, 2007 1:50 am
Мнения: 124
Местоположение: Пловдив
UNREAD_POST 
Ами наистина ако за 40000-50000 хиляди си купиш нещо уникално,в нелошо или идеално състояние,защо да ги вложиш в нова кола?
Естествено има и подобно сравнение за 12-20 хиляди лева,но и там новата кола не винаги печели,защото за тази цена може да си купиш много добър автомобил,но от много нисък клас,а ако искаш по-луксозно возило?
Въпреки това мисля,че новият автомобил си е нов и съм съгласен,че си заслужава,но наистина в нашата дуржава много малко хора имат такива възможности ;)
Не смятам,че е само въпрос на психика.
В крайна сметка ако или когато имам такава възможност,ще предпочта нещо ново.Не е самоцел,а по-скоро отърваване от постоянните мъки по един стар,камо ли запазен автомобил,пък и гаранция и т.н.,но това ще е след много време...


Пет Сеп 26, 2008 12:23 am
Профил
Фиат маниак
Фиат маниак
Аватар

Регистриран на: Чет Окт 25, 2007 6:26 pm
Мнения: 671
Местоположение: ВР
UNREAD_POST 
У нас богатите са 5-6 % и всеки от тях има покупка на ново- или лична, или фирмен бус,
средната класа , обаче липсва, а именно тя е на запад основния купувач на лизингови автомобили.


Пет Сеп 26, 2008 8:15 am
Профил
UNREAD_POST 
Бих карал нова кола само в случай, че след като й мине гаранцията съм в състояние да си поръчам следващия модел. Всички сме чували за пестенето на материали от производителите и че качеството на сегашните коли е доста по-ниско от предишните. И за това около 4-5 години каране стигат за един нов автомобил. Но за съжаление доходите са ми твърде недостатъчни, за перманентен лизинг на кола.


Пет Сеп 26, 2008 11:40 am
Фиат фанатик
Фиат фанатик
Аватар

Регистриран на: Пет Окт 21, 2005 1:30 pm
Мнения: 984
Местоположение: Пазарджик
UNREAD_POST 
Защото хората имат много други грижи и новия автомобил остава на заден план: изплащане на заеми, ипотеки, дебелите сметки за ток, парно, газ, вода, телефони (стационарни и мобилни), разни курсове за децата (повече от 100 лв. на месец давам само за английския, каратето и фитнеса на децата). И още какво ли не, а трябва да отделим и някой лев настрани все пак, не може да профукваме всичко и да живеем ден за ден. Ежедневието ни притиска и не стигаме до новата кола.
Ако зависи само от мен и много не се замислям, ще си купя чисто нова кола, защото съм луд фен на автомобилите, вманиачен съм по тях.

_________________
Ex: Fiat Marea Weekend ELX 1.8 16V
Ex: Fiat Palio Weekend 75
Ex: Opel Kadett 1.4 - Първата ми любов : )


Пет Сеп 26, 2008 11:47 am
Профил
Кара балканче
Кара балканче
Аватар

Регистриран на: Пет Фев 02, 2007 1:55 pm
Мнения: 41
Местоположение: Добрич
UNREAD_POST 
Според мен причина е и "дрането на кожи" при обслужването на гаранционен автомобилимам предвид смяна на масла и т.н.


Съб Апр 18, 2009 6:45 am
Профил ICQ
Кара детска количка
Кара детска количка

Регистриран на: Вто Апр 21, 2009 5:28 pm
Мнения: 8
Местоположение: София 10 Триадица
UNREAD_POST 
Цитат:
постоянните мъки по един стар,камо ли запазен автомобил

Защо не?
Всичко е от това как се подържа.
А иначе новите автомобили с далеч под качеството на автомобилите, който са били произведени 90-94година като нови, като сложиш и фирменнто обслужване, там всеки знае за кви цени говорим. Като се добави каско, глупости разни...

_________________
FIAT = Failure in Italian Automotive Technology.


Пон Апр 27, 2009 12:39 am
Профил
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Нед Мар 25, 2007 10:31 pm
Мнения: 5921
Местоположение: София 13 Надежда
UNREAD_POST 
Един автомобил 94-а година може и да е бил по-качествен от един произведен сега, но е бил такъв преди 15 години. За тези 15 години той е натрупал минимум 200 000км зад гърба си и сега е просто едно вехто бившо величие с всички проблеми, които може да има една стара кола.

_________________
Семейният бутик
The Family Boutique


Пон Апр 27, 2009 8:12 am
Профил ICQ YIM
Кара детска количка
Кара детска количка

Регистриран на: Вто Яну 09, 2007 7:37 pm
Мнения: 17
Местоположение: София 11 Красна Поляна
UNREAD_POST 
Дай ми еквивалент при сегашните италианки на: Делта Интеграле, Тема Турбо/8.32, Крома Турбо, 164 3.0/В6 Турбо, Алфа 75, Ритмо 130 ТС, Уно Турбо, Пунто ГТ и пр. и веднага го взимам! Единствено Гранде Пунто Абарт СС прави някакъв плах опит, но за мен е недостойно да носи "скорпиона" от гледна точка на динамиката!!!
Карам и съм карал не малко нови коли, вкл. и цялата сегашна гама на Мазерати (без МС 12) - определено стават, но са всекидневно т.е. лишено от емоция каране! И определено нямат емоцията и заряда на старите "експлозивни" италянки от близкото минало!!!


Сря Апр 29, 2009 12:44 pm
Профил
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Нед Мар 25, 2007 10:31 pm
Мнения: 5921
Местоположение: София 13 Надежда
UNREAD_POST 
Времената се менят. И аз си спомням с носталгия за изброените от теб коли, но ми отговори на следния въпрос. Мислиш, че днес една подобна кола би се продала? Аз знам отговора. От FIAT групата също го знаят.

_________________
Семейният бутик
The Family Boutique


Сря Апр 29, 2009 1:14 pm
Профил ICQ YIM
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 26, 2011 12:49 pm
Мнения: 87
Местоположение: Павликени
UNREAD_POST Re: Защо българите бягат от новата кола?
Много от българите могат да си позволят нова кола, но замисляли ли сте се като я вземеш тая кола - 1во данък, 2ро застраховка после кви ли не простотии още да плащаш за нея особено ако е нов внос и ти спукват работата само да плащаш дори и да не я караш много много...

_________________
Fiat Bravo sx 1.6 16v 2000год


Съб Яну 29, 2011 4:36 pm
Профил
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Нед Мар 25, 2007 10:31 pm
Мнения: 5921
Местоположение: София 13 Надежда
UNREAD_POST Re: Защо българите бягат от новата кола?
Всички изброени разходи ги има и при стария автомобил.

_________________
Семейният бутик
The Family Boutique


Съб Яну 29, 2011 4:41 pm
Профил ICQ YIM
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 26, 2011 12:49 pm
Мнения: 87
Местоположение: Павликени
UNREAD_POST Re: Защо българите бягат от новата кола?
Ferrari написа:
Всички изброени разходи ги има и при стария автомобил.


Не чак всички :) Както и да е. Ако питате мен, за в България тряя се карат танкове, поне няма да сменяме това, което се счупи от дупките по пътищата!

_________________
Fiat Bravo sx 1.6 16v 2000год


Съб Фев 05, 2011 12:27 am
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 17 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg