Дата и час: Чет Мар 28, 2024 1:47 pm


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 42 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Текат най-дългите 24h в живота ми -> Вече съм с Punto 
Автор Съобщение
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Нед Мар 25, 2007 10:31 pm
Мнения: 5921
Местоположение: София 13 Надежда
UNREAD_POST 
При този красив дизайн си проличаха недостатъците на старата школа за шофьори. Обучаван съм на FIAT 125p и там движението назад се правеше чрез директен поглед назад между седалките. При Grande Punto това е трудно защото обзора е леко ограничен. Има огромни странични огледала (като телевизор), но не съм толкова добър на паркирането с тях. Човек се учи докато е жив.

_________________
Семейният бутик
The Family Boutique


Сря Авг 27, 2008 2:01 pm
Профил ICQ YIM
Кара кола
Кара кола
Аватар

Регистриран на: Вто Юни 05, 2007 2:45 pm
Мнения: 344
Местоположение: София 19 Люлин
UNREAD_POST 
Ferrari написа:
При този красив дизайн си проличаха недостатъците на старата школа за шофьори. Обучаван съм на FIAT 125p и там движението назад се правеше чрез директен поглед назад между седалките. При Grande Punto това е трудно защото обзора е леко ограничен. Има огромни странични огледала (като телевизор), но не съм толкова добър на паркирането с тях. Човек се учи докато е жив.


Сакън дани развалиш времето! Ей да не е станало нещо, та го пишеш това и не пускаш снимки? :wink:


Сря Авг 27, 2008 2:21 pm
Профил
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Нед Мар 25, 2007 10:31 pm
Мнения: 5921
Местоположение: София 13 Надежда
UNREAD_POST 
Снощи не снимах, че тъмно, а днес падна батерията на GSM-a Изображение

_________________
Семейният бутик
The Family Boutique


Сря Авг 27, 2008 2:27 pm
Профил ICQ YIM
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 12:48 am
Мнения: 2021
Местоположение: София 10
UNREAD_POST нова кола
да си е караш без проблемно много километри
/ да не ядете мазни банички вътре /
Yellow_Flash_Colorz_PDT_15

_________________
За PUNTO http://ftp.fiat-club.org.ua/
и FIAT http://fiat.comnet.bg/
Купе http://www.polak.ch/coupemanual/
http://ftp.fiat-club.org.ua/Manuals/
http://instrukcje.fiat.pl/index.php/listing/fiat


Сря Авг 27, 2008 2:35 pm
Профил WWW
UNREAD_POST 
Честито и от мен!


Сря Авг 27, 2008 2:43 pm
UNREAD_POST 
Честито и със здраве да си я караш :cool:


Сря Авг 27, 2008 7:11 pm
UNREAD_POST 
Митаче пожелавам ти много безаварийни километри и много радости с новата хубавица!!!


Сря Авг 27, 2008 9:05 pm
Кара детска количка
Кара детска количка
Аватар

Регистриран на: Пет Фев 01, 2008 11:44 pm
Мнения: 19
Местоположение: Пловдив 01 Централен
UNREAD_POST 
Честито!!!

_________________
FIAT PuNtO 1.1


Чет Авг 28, 2008 10:09 pm
Профил
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Нед Мар 25, 2007 10:31 pm
Мнения: 5921
Местоположение: София 13 Надежда
UNREAD_POST 
Изминах вече 400км градско и ако разхода се задържи такъв ще е направо чудесно. По борд компютър средния разход стои 5.4-5.6 l/100km

_________________
Семейният бутик
The Family Boutique


Пет Авг 29, 2008 8:16 am
Профил ICQ YIM
Кара кола
Кара кола
Аватар

Регистриран на: Вто Юни 05, 2007 2:45 pm
Мнения: 344
Местоположение: София 19 Люлин
UNREAD_POST 
Ferrari написа:
Изминах вече 400км градско и ако разхода се задържи такъв ще е направо чудесно. По борд компютър средния разход стои 5.4-5.6 l/100km


Браво! Много добър разход! :cool: Като се разработи колата най-вероятно ще падне още съвсем малко. Мойта дава средно между 6-6.5л./100км. Абе Грандето си е нова технология. :)


Пет Авг 29, 2008 11:38 am
Профил

Регистриран на: Пет Авг 29, 2008 1:08 pm
Мнения: 4
Местоположение: София 15 Младост
UNREAD_POST 
Честито и от мен! Нов съм във форума. Не го посещавам редовно, но понеже съм от скоро собственик на Гранде Пунто 1.3 дизел мисля да чета тука поне редовно. Дълго се колебах между Фиат Гранде Пунто и Шкода Нова Фабия и 2-те коли дизеловия вариант, и накрая реших Фиат. Грабна ме външният му вид, Шкодата няма никаква форма, страшно е дърводелска поне за мене. Вече са чудя дали на сбърках, ама аз съм си голям кърък в живота така че си знам късмета. Та на въпроса: направи ми впечатление разхода на гориво на твоя автомобил, моят градско по трип компютъра е 7.4-7.6л./100. Сипвам дизел само от Лукойл. Че не съм шофьор си го признавам, карам обаче много спокойно и разумно според мене. Е, задръствания всеки ден по 40-50 мин. сутрин и толкова вечер, ама 2л. разход повече ми се вижда много. Ако има нещо за което можеш да ме насочиш да погледна или някое напътствие от опитен шофьор, ще съм много благодарен. Лек ден на всички от форума.


Пет Авг 29, 2008 2:35 pm
Профил
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Нед Мар 25, 2007 10:31 pm
Мнения: 5921
Местоположение: София 13 Надежда
UNREAD_POST 
Избери по-качествено гориво. Високата му цена се оправдава от ниския разход. Аз предпочитам OMV Premium Diesel, но става и Shell V-Power. Основното обаче е маниера на шофиране на дизела. Не го гази много. Ускорявай плавно и превключвай нагоре преди да усетиш вече рязкото дръпване на турбото. Дръж я около 2000 оборота или малко под. Моята се справя добре и към 1500 оборота, но там трябва да я усещаш защото оборотите са ниски и ако почне да тресе ще се форсира сама с моментен разход към 6-7. Над 2500 оборота са вече със стабилно развъртяно турбо и там икономия няма да се постигне.

_________________
Семейният бутик
The Family Boutique


Пет Авг 29, 2008 2:47 pm
Профил ICQ YIM
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126

Регистриран на: Вто Фев 22, 2005 7:38 pm
Мнения: 82
Местоположение: София
UNREAD_POST 
Аз карам Опел Комбо със същия двигател и разхода ми на градско е около 8. Още се чудя дали сервиза, в който я вкарвах за боядисване, пипна нещо, защото преди това беше 6,5-6,7. От сервиза обясниха, че проблемът може да е в задръстванията или в ползването на климатика. Той лапал 1-1,5 литра на час. Не на 100 км., а на час. Т.е. ако си на извънградско и караш със 100 км/ч, ще ти качи с 1-1,5 л. Но ако си в задръстване и минеш за 1 час 10 километра, ще излезе, че само от климатика си лапнал 1,5 л., т.е. само от него разхода ти става 15 на 100.

Все още не разбирам напълно разхода.

За горивото - не ползвайте Шел. Изрично ме предупредиха, че не е добро. Най-много препоръчват Лукойл.

_________________
Добри Божилов
Българска Интернет Партия


Пет Авг 29, 2008 2:59 pm
Профил

Регистриран на: Пет Авг 29, 2008 1:08 pm
Мнения: 4
Местоположение: София 15 Младост
UNREAD_POST 
Мерси за бързия отговор. Карал съм 12 год. Шкода 120Л, дизела ми е непозната територия. Като чета това което си писал, ми се струва че това си е цяло изкуство и трудно ще го постигна, но поне ще се опитвам да се съобразявам с твоите препоръки. Виж с горивото незнам как ще съм, трябва да видя как е финансово. И още едно питане: как ти се движи антифриза като количество за тия километри които се минал дотук. Че леко се притеснявам с моя, нещо може и да си въобразявам, ама ми се струва че май се изпарява доста бързо, ако няма нещо друго.


Пет Авг 29, 2008 3:07 pm
Профил
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Нед Мар 25, 2007 10:31 pm
Мнения: 5921
Местоположение: София 13 Надежда
UNREAD_POST 
Не съм пипал там изобщо, но ще го погледна. 3 дни каране е малко за да се измени нещо в количеството му поне при мен

_________________
Семейният бутик
The Family Boutique


Пет Авг 29, 2008 3:17 pm
Профил ICQ YIM
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 42 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg