Дата и час: Чет Мар 28, 2024 3:57 pm


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 10 мнения ] 
Питане за Fiat Linea 
Автор Съобщение
Кара детска количка
Кара детска количка

Регистриран на: Пет Май 30, 2008 4:32 pm
Мнения: 12
Местоположение: Плевен
UNREAD_POST Питане за Fiat Linea
Здравейте! Съвсем нов съм във форума и надявам се да стана част от семейството на Фиат.
Срещнах преди време на улицата Фиат Линеа, поогледах го отблизо, заинтерсувах се и сега се насочих да си закупя такъв автомобил. Възхитен съм от колата.
Имам следното питане - в момента в Ауто Италия новият Линеа се продава на значително добра и приемлива цена - динамик-оборудването е към 24 х лв. Смятам, че вложението си заслужава, при условие, че преживях достатъчно нещастия със стари коли, които ми излязоха колкото пет нови. Тази модификация е 1.4 - 8 V - Bz - 77 к.с. Въпросът ми е, достатъчно ли са тези кончета за тази кола и двигател 1.4. Не съм състезател и едва ли ще тръгна да ръся адреналин излишно. Няма ли да е малко тежичка и тромава, или се лъжа? Някой има ли впечатление и за нивото на шума в купето, разхода на горивото, както и издръжливостта на материалите?
Благодаря.


Съб Май 31, 2008 1:02 pm
Профил
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Нед Мар 25, 2007 10:31 pm
Мнения: 5921
Местоположение: София 13 Надежда
UNREAD_POST 
И пред мен стои подобен въпрос. Аз се колебая между Линеа и Гранде Пунто, като Грандето е с 16 клапана. Разликата е само в багажника. Аз съм се качвал в Линеа само по автосалоните на Ауто Италия. Като усещане за салон няма разлика с Грандето. Карал съм 77-те коня при Гранде и мисля, че са добре. Може да ти се видят тромави ако си карал по-мощна кола. Грандето вози по италиански твърдо и стабилно. Сравнено например с новата фиеста ходовата част е по-шумна, но стабилността при по-спортен маниер на каране не е за пренебрегване. Другото е, че Линеа се прави само в Турция. Качеството е много високо, но някои се плашат от турския произход. Моя избор ще е Гранде с 90 коня най-вече заради 6-тата предавка..

_________________
Семейният бутик
The Family Boutique


Съб Май 31, 2008 6:16 pm
Профил ICQ YIM
Кара детска количка
Кара детска количка

Регистриран на: Пет Май 30, 2008 4:32 pm
Мнения: 12
Местоположение: Плевен
UNREAD_POST 
Видях и Гранде Пунтото, но определено Линеа ми харесва много повече. Грабна ме от първия път, в който се срещнахме. Yellow_Flash_Colorz_PDT_09 Иначе, съм карал ауди и Голф 4-ка, но все още не мога да ги сравня с фиата, тъй като не съм се качвал на такъв. Принципно аудито е тромаво и тежко за каране, за разлика от голфа, а вероятно линеата ще е между двете марки (така предполагам поне). Винаги съм карал бензин, и Линеата ще е бензинова. Още малко ще помисля и вероятно ще изпълня желанието си. Невероятно попадение. А колкото до това, че се прави в Турция - не ме притеснява, и колите излезли директно от заводите в Япония или Германия - се трошат и трудно се ремонтират. Все пак това е механика. Така или иначе, предимствата на колата според мен са много, като недостатъци не съм прочел да има, освен ако някой не изброи такива.


Съб Май 31, 2008 8:26 pm
Профил
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Нед Мар 25, 2007 10:31 pm
Мнения: 5921
Местоположение: София 13 Надежда
UNREAD_POST 
Мечтите са, за да ги преследваш. В Ауто Италия имат тест автомобил 77 коня. Аз също бих го покарал за да взема окончателното решение.

_________________
Семейният бутик
The Family Boutique


Съб Май 31, 2008 11:32 pm
Профил ICQ YIM
Член на клуба
Член на клуба
Аватар

Регистриран на: Нед Мар 06, 2005 3:12 pm
Мнения: 2046
Местоположение: Ямбол
UNREAD_POST 
nikky написа:
Видях и Гранде Пунтото, но определено Линеа ми харесва много повече. Грабна ме от първия път, в който се срещнахме. Yellow_Flash_Colorz_PDT_09 Иначе, съм карал ауди и Голф 4-ка, но все още не мога да ги сравня с фиата, тъй като не съм се качвал на такъв. Принципно аудито е тромаво и тежко за каране, за разлика от голфа, а вероятно линеата ще е между двете марки (така предполагам поне). Винаги съм карал бензин, и Линеата ще е бензинова. Още малко ще помисля и вероятно ще изпълня желанието си. Невероятно попадение. А колкото до това, че се прави в Турция - не ме притеснява, и колите излезли директно от заводите в Япония или Германия - се трошат и трудно се ремонтират. Все пак това е механика. Така или иначе, предимствата на колата според мен са много, като недостатъци не съм прочел да има, освен ако някой не изброи такива.


Двата автомобила, макар и с многото прилики, се различават и то доста!

Преди всичко са автомобили за различен тип потребители - Грандето е по-спортен и младежки автомобил, а Линеата е предпочитана от хора които държат на представителноста, на етикецията - имиджов автомобил, поне такива са моите клиенти които се ориентират към Линеа!
Линеата е по-висока, окачването е предвидено за нашите условия - невероятно здраво, управлението е с хидравличен усилвател /при Пунто е електрически/, огромен багажник - семеен автомобил с ниска цена!
Предимства има много , но недостатъци, можеш да намериш такива ако ги търсиш!
Типични повреди по време на обслужването на модела до този момент няма !

Писано е доста за този успешен модел на Фиат и мисля, че още дълго време ще е обект на внимание!

_________________
FIAT-SPORT


Съб Юли 12, 2008 7:59 am
Профил WWW
UNREAD_POST 
Имах възможността да тествам Линеа-та още когато се появи при местния представител на Фиат. Честно казано, леко съм раздвоен - хубав и стилен автомобил, но ми се щеше да е малко по-голям като габарити и с малко по-мощен двигател. Този мотор се справя със задачите си, но се усеща нуждата от още няколко кончета при ускоряване и изпреварване. Не бих се замислил, ако е налице версия с поне 100 к.с. Да не забравяме, че идеята на автомобила е среден клас, семеен с минимален разход на гориво. Ако те удовлетворява, това е твоята кола :cool:


Пон Юли 14, 2008 3:15 pm
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Нед Мар 25, 2007 10:31 pm
Мнения: 5921
Местоположение: София 13 Надежда
UNREAD_POST 
Не съм тествал Linea, но си мисля, че T-JET 120 коня ще се справи добре с теглото.

_________________
Семейният бутик
The Family Boutique


Пон Юли 14, 2008 3:32 pm
Профил ICQ YIM
UNREAD_POST 
Мислех линея-та за по-лош автомобил, отколкото е всъщност.
Хубавата новина е,че двигателите не се сглобяват в Турция,лошата е,че там се прави окачването.
Сравнено с други подобни автомобили като дачия логан, авео,206 седан,астра седан няма спор,че е най-красив и стилен.Относно качеството на изработка -за мен то е еднакво.
:cool:
Друг факт - линея(както и гореспоменатите модели) се предлага само за източно-европейски страни, сами си направете изводите.... Yellow_Flash_Colorz_PDT_02


Пон Юли 14, 2008 4:08 pm
Кара детска количка
Кара детска количка

Регистриран на: Пет Юни 27, 2008 3:31 pm
Мнения: 5
Местоположение: София 18 Овча Купел
UNREAD_POST 
"Дегустирах" два от вариантите на Линеа-та. В интерес на истината, не съм особено очарован. В Т-джета, който е 120 коня поради лошото обезшумяване можеш да чуеш пръхтенето на всеки един от конете. Чува се виенето на турбото и шумът на двигателя е доста силен. Иначе набира юнашки. Возията не е особено комфортна, защото отново споделам, шумът в купето е много силен. Чуваш всичко, което се случва между гумите и настилката. Твърде силен за автомобил с претенции за С -клас. Главата на седящия на задната седалка опира в тавана!!! При 1.4 -ката има някакво подскачане на скоростната кутия, съпроводено с яко изтропване, което мже би се дължи на характерното, неплавно отделяне на съединителя на фиат или неадекватни тампони. Бог- знае каква е причината, но определено не създава комфорт на возенето. Двигателят със 77 коня е доста е муден. Никаква динамика. Все едно, че караш "Балканче" Много шум-малко вървене. Иначе, пък красив дизаин. Yellow_Flash_Colorz_PDT_07


Чет Мар 05, 2009 2:27 am
Профил
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 12:48 am
Мнения: 2021
Местоположение: София 10
UNREAD_POST нова кола
много претенции по добре един ГОЛФ 4 на старо и готово

_________________
За PUNTO http://ftp.fiat-club.org.ua/
и FIAT http://fiat.comnet.bg/
Купе http://www.polak.ch/coupemanual/
http://ftp.fiat-club.org.ua/Manuals/
http://instrukcje.fiat.pl/index.php/listing/fiat


Чет Мар 05, 2009 12:17 pm
Профил WWW
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 10 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg