Дата и час: Пон Апр 29, 2024 12:50 pm


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 13 мнения ] 
Bravo - динамика - въпрос 
Автор Съобщение
Кара детска количка
Кара детска количка

Регистриран на: Пон Сеп 11, 2006 11:05 pm
Мнения: 10
Местоположение: Варна 02 Приморски
UNREAD_POST Bravo - динамика - въпрос
Здравейте! Нов съм във форума (то се вижда де) и отскоро и за малко, карам Браво 1,6 16V, 103 коня. Казвам отскоро, защото колата по принцип е взета за продаване. Никога досега не съм карал толкова динамичен автомобил, а не мога да се оплача от лоши автомобили. Много е лек педала на газта, реагира на всяка дупка. Исках да ви попитам - тези, които имат доста повече опит с ФИАТ (и Ланча) - нормално ли е такова поведение на колата?
Днес с жената засичахме 0-100 = 9,9 секунди, като определено губя време с превключването на предавките. Мисля, че може и под 9 да слезе, с подходящ бензин и шофьор :) Оня ден направих смешен един Сивик, а бяхме 3 човека и пишлемето натискаше ...
Не пускам темата, за да продам колата, а защото не намирам за нормално 103 коня на 1,6 двигател да дават такава динамика. Може ли това нещо да има някакъв чип и как мога да разбера?
Благодаря ви предварително!


Пон Сеп 11, 2006 11:21 pm
Профил
UNREAD_POST Re: Bravo - динамика - въпрос
Chefo написа:
Здравейте! Нов съм във форума (то се вижда де) и отскоро и за малко, карам Браво 1,6 16V, 103 коня. Казвам отскоро, защото колата по принцип е взета за продаване. Никога досега не съм карал толкова динамичен автомобил, а не мога да се оплача от лоши автомобили. Много е лек педала на газта, реагира на всяка дупка. Исках да ви попитам - тези, които имат доста повече опит с ФИАТ (и Ланча) - нормално ли е такова поведение на колата?
Днес с жената засичахме 0-100 = 9,9 секунди, като определено губя време с превключването на предавките. Мисля, че може и под 9 да слезе, с подходящ бензин и шофьор :) Оня ден направих смешен един Сивик, а бяхме 3 човека и пишлемето натискаше ...
Не пускам темата, за да продам колата, а защото не намирам за нормално 103 коня на 1,6 двигател да дават такава динамика. Може ли това нещо да има някакъв чип и как мога да разбера?
Благодаря ви предварително!


10.2 е времето до 100 по книжка. Карал ли си друг път италианска кола?


Пон Сеп 11, 2006 11:42 pm
Кара детска количка
Кара детска количка

Регистриран на: Пон Сеп 11, 2006 11:05 pm
Мнения: 10
Местоположение: Варна 02 Приморски
UNREAD_POST 
Negative
Малко са марките автомобили (по-разпространените), които не съм карал, но никога не съм карал италиански автомобил. Изключение прави само едно Ритмо 70, което уж много вървеше, а се оказа, че Корса 1,0 1985 година вдига повече от него :)
Както казах - струва ми се странно. На шефа ми Лагуната е 2,0 16V с Volvo двигател и не може да се мери по динамика!!! Бащата има и Ситроен Ксантия - по каталог имат сходно ускорение - НЯМАТ НИЩО ОБЩО!
А както споменах, мерихме ускорение с жената. Не мога да сменям предавките максимално бързо - двигателя вдига обороти между тях - и съм на 95. Ако сложа 98 октана и го кара друг ... не ми се мисли. Затова и питам - нормално ли е :)
А в catalog.auto.ru дават ускорение 11 секунди, откъде е това 10,2 ?


Вто Сеп 12, 2006 12:00 am
Профил
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Сря Юли 19, 2006 2:38 pm
Мнения: 143
Местоположение: София 15 Младост
UNREAD_POST 
Еми колега какво да ти кажа мойто Браво е такова и върви доста интересно.
Имам предвид,че м/у 1000 и 2000 оборота педала е доста чувствителен. Другия момент е
над 3200 оборота когато двигателя започва да се ускорява по-бързо(явно тогава е момента когато
конете се развързват :) ) А иначе ти на твойто Браво имаш ли прекъсвач, защото аз на мойто не :?: :!: :?:
А защо е така Незнааам

_________________
Fiat Bravo 1.6 16V


Вто Сеп 12, 2006 11:15 am
Профил
Кара детска количка
Кара детска количка

Регистриран на: Пон Сеп 11, 2006 11:05 pm
Мнения: 10
Местоположение: Варна 02 Приморски
UNREAD_POST 
Ами наистина нейде по средата на оборотомера хуква, явно е около 3200 оборота (ако ти си ги засичал, аз я карам от 1 седмица). На майката колата е Corsa 1,5 TD, тя над 2800 пощурява, но си е с турбина и има логика да е така. Защо Бравото е така ... не зная. За ограничител също не усещам да има, закарвал съм го над 7000 оборота, не зная кога трябва да се включва, ако има. Абе ... тая кола не може да се кара нормално, не и отива някакси :)


Вто Сеп 12, 2006 12:30 pm
Профил
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Сря Юли 19, 2006 2:38 pm
Мнения: 143
Местоположение: София 15 Младост
UNREAD_POST 
Chefo написа:
Ами наистина нейде по средата на оборотомера хуква, явно е около 3200 оборота (ако ти си ги засичал, аз я карам от 1 седмица). На майката колата е Corsa 1,5 TD, тя над 2800 пощурява, но си е с турбина и има логика да е така. Защо Бравото е така ... не зная. За ограничител също не усещам да има, закарвал съм го над 7000 оборота, не зная кога трябва да се включва, ако има. Абе ... тая кола не може да се кара нормално, не и отива някакси :)

За града е супер, но трябва да си сам или само с един човек в колата(не много тежък) за да върви така. Защото
1.6 си е малко моторче и не може много да влачи :?

_________________
Fiat Bravo 1.6 16V


Вто Сеп 12, 2006 12:37 pm
Профил
Напреднал шофьор на Фиатка
Напреднал шофьор на Фиатка

Регистриран на: Чет Апр 07, 2005 8:50 pm
Мнения: 412
Местоположение: София
UNREAD_POST 
ех колеги.. колите ви имат ограничител! може да се убедите сами... на място , на колата нищо няма да и стане!

_________________
"То, правото, е като хубава кобила на пазара. Който има повече пари, той я купува..." Йордан Радичков.


Вто Сеп 12, 2006 1:47 pm
Профил
Кара детска количка
Кара детска количка

Регистриран на: Пон Сеп 11, 2006 11:05 pm
Мнения: 10
Местоположение: Варна 02 Приморски
UNREAD_POST 
toko, аз не отричам, че колата има ограничител! Казах, че не съм забелязал да се включва, а и не зная на колко оборота трябва да се включи! Може и да има !


Вто Сеп 12, 2006 1:50 pm
Профил
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Сря Юли 19, 2006 2:38 pm
Мнения: 143
Местоположение: София 15 Младост
UNREAD_POST 
toko написа:
ех колеги.. колите ви имат ограничител! може да се убедите сами... на място , на колата нищо няма да и стане!

тука си прав , ще пробвам на място,но в движение е влизала в 7200

_________________
Fiat Bravo 1.6 16V


Вто Сеп 12, 2006 1:55 pm
Профил
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Сря Авг 24, 2005 4:41 pm
Мнения: 2041
Местоположение: София
UNREAD_POST 
7200 много ми се струват
може би 6500
пробвал съм, но не помня колко бяха

_________________
Изображение
Brava 1.6 ELX


Вто Сеп 12, 2006 3:04 pm
Профил ICQ
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Сря Юли 19, 2006 2:38 pm
Мнения: 143
Местоположение: София 15 Младост
UNREAD_POST 
sev написа:
7200 много ми се струват
може би 6500
пробвал съм, но не помня колко бяха


Толкова бяха, затова си мисля че нямам прекъсвач :?

_________________
Fiat Bravo 1.6 16V


Вто Сеп 12, 2006 3:07 pm
Профил
UNREAD_POST 
Не знам къде е ограничителя, но аз моята съм я вкарвал сериозно в червената зона. Просто на дигиталното табло е малко раничко (преди 6000 оборота). На мен на 6250 оборота ми е максималната мощност.


Вто Сеп 12, 2006 3:24 pm
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Сря Юли 19, 2006 2:38 pm
Мнения: 143
Местоположение: София 15 Младост
UNREAD_POST 
Mitko написа:
Не знам къде е ограничителя, но аз моята съм я вкарвал сериозно в червената зона. Просто на дигиталното табло е малко раничко (преди 6000 оборота). На мен на 6250 оборота ми е максималната мощност.


....и мойта е така след това престава да набира, ама нали трябва да се експериментира :)

_________________
Fiat Bravo 1.6 16V


Вто Сеп 12, 2006 3:28 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 13 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg