Дата и час: Пет Мар 29, 2024 4:40 am


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 100 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща
ФИАТ срещу другите коли... 
Автор Съобщение
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126

Регистриран на: Вто Дек 06, 2005 7:03 pm
Мнения: 159
Местоположение: София 07 Слатина
UNREAD_POST 
ibar да питам , с Пунтото 1.9 дизел си скъсал 306 2.0 / 16V ? Тоя дето е карал Пежото или не е разбрал , че има заигравка или просто толкова си може , но поне според мен няма никакъв шанс дизелчето срещу такова пИжо :D

_________________
Слагайте си коланите


Сря Авг 23, 2006 6:24 pm
Профил ICQ
UNREAD_POST 
BOIT написа:
ibar да питам , с Пунтото 1.9 дизел си скъсал 306 2.0 / 16V ? Тоя дето е карал Пежото или не е разбрал , че има заигравка или просто толкова си може , но поне според мен няма никакъв шанс дизелчето срещу такова пИжо :D

Това е Grande Punto 1.9 Multijet,май 16V 150 кончета ;) Не е проблем срещу това пежо :)


Чет Авг 24, 2006 3:15 pm
Напреднал шофьор на Фиатка
Напреднал шофьор на Фиатка
Аватар

Регистриран на: Пет Юни 09, 2006 7:58 pm
Мнения: 352
UNREAD_POST 
Тия голфаджии ме вбесяват момчета... За 20мин 3 проблема с голфаджии Единия ме засича без да искал чак ми се извинява, втория изпреварва двапати от къде си иска и ми пречи да си карам нормално по цариградско (голф 3) а последния терикат с двойка фолд на раковкса точно преди да паркирам ми се разпибитка че съм спрял на пешеходец. Това е голямата случайност, че голфаджиите се се падат некви мутри типчета или какво... малко по бързи са 1.4 от мойто браво 1.4 ама ще зема си сложа нещо поне да не ме изпреварват...Иначе на магистралата по нанагорно от софиа за ботевград аз държа 160 тия едвам с 140/150 набират нз що :twisted:

_________________
Изображение

Изображение


Чет Авг 24, 2006 3:15 pm
Профил ICQ
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 12:48 am
Мнения: 2021
Местоположение: София 10
UNREAD_POST коли
нали знаеш коя е най бързата кола GOLF 2 С Пернишки номер и с изписани отстрани фирми за тунинг

_________________
За PUNTO http://ftp.fiat-club.org.ua/
и FIAT http://fiat.comnet.bg/
Купе http://www.polak.ch/coupemanual/
http://ftp.fiat-club.org.ua/Manuals/
http://instrukcje.fiat.pl/index.php/listing/fiat


Чет Авг 24, 2006 6:26 pm
Профил WWW
Кара детска количка
Кара детска количка
Аватар

Регистриран на: Нед Авг 21, 2005 8:56 pm
Мнения: 13
Местоположение: София
UNREAD_POST 
Грандето е 120 коня!!!
а голфове и пежа по 150 коня не са проблем за него!!!!
освен конете има и въртящ момент, където ги превъзхожда с някакви си 60-70%
също така и изминати километри!

_________________
Lancia Dedra SW Integrale
Powered by BRC
Grande Punto 1.9Multijet


Сря Авг 30, 2006 6:55 pm
Профил
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126

Регистриран на: Вто Дек 06, 2005 7:03 pm
Мнения: 159
Местоположение: София 07 Слатина
UNREAD_POST 
ееее за момент помислих , че няма да споменеш въртящия момент :D Това е винаги, заговори ли се за бензин/дизел веднага се започва " абе ти знаеш ли какъв въртящ момент имат дизелите " еми знам, знам също и че 306-цата има 2000 оборота повече, което въобще не е без значение. И пак не ми се вярва , че Пежо 306 2.0 16V Le Mans или S16 ще отстъпи на това дизелче друг е момента дали не е било някое много много изморено Пежо .

_________________
Слагайте си коланите


Сря Авг 30, 2006 7:46 pm
Профил ICQ
Кара детска количка
Кара детска количка
Аватар

Регистриран на: Нед Авг 21, 2005 8:56 pm
Мнения: 13
Местоположение: София
UNREAD_POST 
пък дизелчето има една предавка в повече!!!!!
говорим за старт а не за магистрала!
ако има пък завои - доста улични бойци наказва!!!!!

_________________
Lancia Dedra SW Integrale
Powered by BRC
Grande Punto 1.9Multijet


Сря Авг 30, 2006 10:29 pm
Профил
Аватар

Регистриран на: Нед Апр 16, 2006 6:11 pm
Мнения: 3
Местоположение: София 14 Искър
UNREAD_POST 
Сааб 900 2.0 турбо 185 коня без тунинг.
Всичко си е фабрично, само катализатора е махнат поради старост.
Бавно потегля заради огромното тегло на шведския танк. Над 120 км/ч се усеща прилив на мощност. Над 180 км/ч до 230 км/ч има добро ускорение. Има клапа за изпускане на налягането при около 230 км/ч. Без тази клапа максималната скорост е 250 км/ч, която не съм достигал, защото забравих предварително да блокирам клапата посредством изваждане на един тънък шланг.
Голяма турбо-дупка. Затова се старая да поддържам над 3000 обор/мин. По принцип турбото има голям турбо-лаг (турбо закъснение) за да има възможност за тунинг без смяна на интеркулер и т.н.
Голямото тегло обезсмисля повечето коне под капака.
Направо ви завиждам за по-малкото тегло (бързо ускорение, малък разход на гориво).


Нед Сеп 03, 2006 3:23 pm
Профил
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Съб Яну 07, 2006 6:33 pm
Мнения: 161
Местоположение: Бургас Славейков
UNREAD_POST 
sluchaen_fen написа:
Сааб 900 2.0 турбо 185 коня без тунинг.
Всичко си е фабрично, само катализатора е махнат поради старост.
Бавно потегля заради огромното тегло на шведския танк. Над 120 км/ч се усеща прилив на мощност. Над 180 км/ч до 230 км/ч има добро ускорение. Има клапа за изпускане на налягането при около 230 км/ч. Без тази клапа максималната скорост е 250 км/ч, която не съм достигал, защото забравих предварително да блокирам клапата посредством изваждане на един тънък шланг.
Голяма турбо-дупка. Затова се старая да поддържам над 3000 обор/мин. По принцип турбото има голям турбо-лаг (турбо закъснение) за да има възможност за тунинг без смяна на интеркулер и т.н.
Голямото тегло обезсмисля повечето коне под капака.
Направо ви завиждам за по-малкото тегло (бързо ускорение, малък разход на гориво).

Тежка ти е колата ама сигурно е голям кеф да я залепиш на 200 по магистралата :wink:

_________________
Fiat Uno 70 SX 1.3 `85
VW Bora Variant 1.6V 2000


Пон Сеп 04, 2006 10:28 am
Профил
Аватар

Регистриран на: Нед Апр 16, 2006 6:11 pm
Мнения: 3
Местоположение: София 14 Искър
UNREAD_POST 
kc_3011 написа:
Тежка ти е колата ама сигурно е голям кеф да я залепиш на 200 по магистралата :wink:

Кеф е, особено на баир от 150 км/ч бързо да вдигнеш 200 км/ч и да направиш смешни БМВ-тата, нищо, че имат 6 цилиндри, а Сааба има само 4 цилиндъра. Турбото е вълшебно нещо.
Мой приятел зимата си купи Типо само за хоби. Два месеца тунинг на мощността за 1500 лева и вече няма стигане. Затова дойдох във вашия форум да видя какво ги правите тези Фиати?


Сря Сеп 06, 2006 1:33 pm
Профил
UNREAD_POST 
sluchaen_fen написа:
Сааб 900 2.0 турбо 185 коня без тунинг.
Всичко си е фабрично, само катализатора е махнат поради старост.
Бавно потегля заради огромното тегло на шведския танк. Над 120 км/ч се усеща прилив на мощност. Над 180 км/ч до 230 км/ч има добро ускорение. Има клапа за изпускане на налягането при около 230 км/ч. Без тази клапа максималната скорост е 250 км/ч, която не съм достигал, защото забравих предварително да блокирам клапата посредством изваждане на един тънък шланг.
Голяма турбо-дупка. Затова се старая да поддържам над 3000 обор/мин. По принцип турбото има голям турбо-лаг (турбо закъснение) за да има възможност за тунинг без смяна на интеркулер и т.н.
Голямото тегло обезсмисля повечето коне под капака.
Направо ви завиждам за по-малкото тегло (бързо ускорение, малък разход на гориво).


Добра си е колата,може би е повече за магистрали, отколкото за града, но СААБ си е СААБ.Апропо, знаеш ли че окачването на СААБ и ФИАТ КРОМА е идентично... просто едно към едно?!


Сря Сеп 06, 2006 5:51 pm
Аватар

Регистриран на: Нед Апр 16, 2006 6:11 pm
Мнения: 3
Местоположение: София 14 Искър
UNREAD_POST 
Nino написа:
Апропо, знаеш ли че окачването на СААБ и ФИАТ КРОМА е идентично... просто едно към едно?!

Сааб 9000, Фиат Крома, Ланча Тема и Алфа Ромео 164 имат обща платформа. Тогава акции на Фиат и Сааб са били собственост на Дженерал Мотърс. Общи са само размерите на платформата. Окачването не е 100 % съвместимо. На външен вид е еднакво за окото. Пода на Сааб 9000 има греди, които поглъщат напрежението при деформация и т.н. На всички Сааби (освен Сааб 9000) контактния ключ е долу до скоростния лост. Само при Сааб 9000 контактния ключ е на конзолата за волана като при Фиат Крома.
Сааб 900 има обща платформа с Опел Вектра (каросерия "В").
До днес платформата на Голф (1,2,3,4,5) е използвана 26 пъти от други марки.


Сря Сеп 06, 2006 6:22 pm
Профил
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Сря Юли 19, 2006 2:38 pm
Мнения: 143
Местоположение: София 15 Младост
UNREAD_POST 
Преди няколко дена с бравото се дърпах с един Роувър 216(110к.с.) и до второ бяхме заедно
но после го дръпнах бая :roll: Обаче голф2 115к.с. си ме бие някъде с една кола на Бояна.
Ще ми се да се пробвам с голф 3 115к.с. да видя кво ще стане :?:

_________________
Fiat Bravo 1.6 16V


Пет Сеп 08, 2006 10:14 am
Профил
Фиат маниак
Фиат маниак
Аватар

Регистриран на: Вто Апр 04, 2006 2:12 pm
Мнения: 624
Местоположение: Стара Загора
UNREAD_POST Еи сега 1 голфетка изгоря
Пребирам си се аз и си минавам по царя в стз правя си левия завои и някъв зад мен ме препира изцеждам 2 и след това трета той зад мен, идва бабунка намалям изравняваме се и 1 ,2, 3, и после чаллл .Неанм с какъв двигател беше не го видях отзад

_________________
FIAT - TIPO 2.0i


Чет Сеп 14, 2006 2:53 am
Профил
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Сря Юли 19, 2006 2:38 pm
Мнения: 143
Местоположение: София 15 Младост
UNREAD_POST Re: Еи сега 1 голфетка изгоря
soulkeeper написа:
Пребирам си се аз и си минавам по царя в стз правя си левия завои и някъв зад мен ме препира изцеждам 2 и след това трета той зад мен, идва бабунка намалям изравняваме се и 1 ,2, 3, и после чаллл .Неанм с какъв двигател беше не го видях отзад

A с каква кола беше той :?:

_________________
Fiat Bravo 1.6 16V


Чет Сеп 14, 2006 10:16 am
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 100 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg