Дата и час: Пон Апр 29, 2024 2:27 pm


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 100 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Следваща
ФИАТ срещу другите коли... 
Автор Съобщение
Фиат маниак
Фиат маниак
Аватар

Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 1:14 am
Мнения: 667
Местоположение: Божурище
UNREAD_POST 
Преди малко наказах една корола от последните модели,чесно казано много се озирих да е мина бега,ама и звука беше страшен щото тия дни карам само със средно гърне :roll:
Иначе няма спор че фиат са най-добрата комбинация м/у пъргава и красива кола :wink:

_________________
_______________________________________
0885261834


Вто Дек 13, 2005 1:19 am
Профил ICQ WWW
Кара детска количка
Кара детска количка

Регистриран на: Вто Дек 06, 2005 3:31 pm
Мнения: 6
Местоположение: Кюстендил
UNREAD_POST 
мани ги тея короли... на бившата королата съм я ръчкал 1.4 мисля беше, набира що-горе, вътре тесно едно, в пунтото ми е много по-широко и удобно, пък и набирането се усеща повече...на 200 метра ме бие с 1 калник :)...ма си зависи и от шофера...

иначе по темата - голф3 1.4 на 200 метра ( толкова позволява летището ни ) ме бие със 1 калник, пежо 205 бия го с малко, кадет 1.6 - бие ме, но старта и на 3та съм пред него...алфа 33 имола 1.4 :twisted: :twisted: би ме, но все пак е 90 коня срещу 55 мои :), но старта му го взех...


Пон Яну 02, 2006 2:52 pm
Профил
Кара кола
Кара кола
Аватар

Регистриран на: Вто Ное 09, 2004 7:42 pm
Мнения: 298
Местоположение: София
UNREAD_POST 
Преди няколко дни заставам на кръстовището на Орлов в средна лента, посока към Плиска.
Спирам зад един наточен голф 3 ГТ точно като с моя двигател, 1,8, но едновалов. Голфа пърди ръмжи подскача напред ...Аз реших да се забавляваме, и преминах нежно на бензин, изфорсирах мощно зад него и надух музиката да не се плашим от шума оборотите. С тръгването става ясно как ше си ги мериме, ама той си е отпред, аз загубвам малко врема докато му мина в ляво .. Дръпва леко пича обаче моята първа се оказва с една идея по дълга и го стигам. СМеням на втора движиме се заедно но и втора се оказва по дълга от неговата, Типото се развъртя здраво на 5000 оборота и спокойно си навлезе в зоната на 6500, ясно се виждаше че в момента когато влизаме във високите обороти голфа отпада непрекъснато. На трета положението беше същото, движим се еднакво с моята преднина от втора и в момента когато се качим над 5000 оборото а дистанцията се увеличва. Като сложихме на 4та вече леко почна да ства страшно щото вече мощно застигнахме трафика та се наложи да понапомпвам спирачките малко преди Плиска че вече ме дошубя.
На газ изобщо с никой не се състезавам, последния път му позавинтих винтилите стана малко тромаво но аз не му придирям, само от време на време ме ловят бесните :о)

_________________
Tipo, 1,8 DOHC, 105 hp


Пет Яну 13, 2006 4:11 pm
Профил
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 5:41 pm
Мнения: 67
Местоположение: Пловдив 06 Тракия
UNREAD_POST 
:offtopic: Selqatin, какъв двигател ти е Пунтото :?: Колко си вдигал най-много с него, горе долу от 0-100км/ч :?:


Пет Яну 13, 2006 5:55 pm
Профил
Фиат маниак
Фиат маниак
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 21, 2005 11:04 am
Мнения: 567
Местоположение: Карлово
UNREAD_POST 
Днес наказах още един ГОЛФ 3 с тъмни стъкла и вежда на предната решетка и човека си мисли че колата му върви повече след това тунинговане! :mrgreen: Карах спокойно с около 120 а тоя наи нахално ме изпревари и ме амбицира и какво да ви кажа поиграх си с него изпреваря го и пусна леко газта докато ме настигне и се опита да ме изпревари а след това дам газ и ... Тоя голф успя да вдигне само 170 и беше до там явно стигна максимума си , като на всички Голфове (от вървящите де) :mrgreen: :mrgreen: :wink:


Съб Фев 11, 2006 7:30 pm
Профил
UNREAD_POST .
Аз последно с моето браво 1.6 / 103 к.с наказах на гонките една Темпра 136 к.с на тоя пич му стана тъпо и си тръгна


Нед Фев 19, 2006 6:09 pm
UNREAD_POST Re: .
viperecords написа:
Аз последно с моето браво 1.6 / 103 к.с наказах на гонките една Темпра 136 к.с на тоя пич му стана тъпо и си тръгна


Няма такава Темпра. Двигателя ли е сменен или е с тунинг?


Нед Фев 19, 2006 6:12 pm
Фиат маниак
Фиат маниак
Аватар

Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 1:14 am
Мнения: 667
Местоположение: Божурище
UNREAD_POST Re: .
Mitko написа:
viperecords написа:
Аз последно с моето браво 1.6 / 103 к.с наказах на гонките една Темпра 136 к.с на тоя пич му стана тъпо и си тръгна


Няма такава Темпра. Двигателя ли е сменен или е с тунинг?

Айде са :?

_________________
_______________________________________
0885261834


Пон Фев 20, 2006 2:12 am
Профил ICQ WWW
UNREAD_POST Re: .
Selqatin написа:
Mitko написа:
viperecords написа:
Аз последно с моето браво 1.6 / 103 к.с наказах на гонките една Темпра 136 к.с на тоя пич му стана тъпо и си тръгна


Няма такава Темпра. Двигателя ли е сменен или е с тунинг?

Айде са :?


В Темпра стандартно не се слага 16V мотор (освен в Бразилия). Най-големия мотор на Темпра е 2.0 8V със 113 конски сили.


Пон Фев 20, 2006 2:35 am
Кара ролкови кънки
Кара ролкови кънки
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 25, 2005 4:41 pm
Мнения: 35
Местоположение: София
UNREAD_POST Re: .
Mitko написа:
Selqatin написа:
Mitko написа:
viperecords написа:
Аз последно с моето браво 1.6 / 103 к.с наказах на гонките една Темпра 136 к.с на тоя пич му стана тъпо и си тръгна


Няма такава Темпра. Двигателя ли е сменен или е с тунинг?

Айде са :?


В Темпра стандартно не се слага 16V мотор (освен в Бразилия). Най-големия мотор на Темпра е 2.0 8V със 113 конски сили.


Мите не съм съгласен с теб комшията от стария ми квартал ми е разправял че е имал Темпра Абарт към 100 и много коне.
Нещо ми се върти 130 май :roll:
Сори за офчето ма колегата Selqatin да не кара едно зелено Пунто и го паркира пред блок 2 в Гевгели :D

_________________
Аlfa Romeo 145 1.6 BOXER 103hp


Пон Фев 27, 2006 5:22 pm
Профил ICQ
Член на клуба
Член на клуба
Аватар

Регистриран на: Вто Мар 15, 2005 2:31 pm
Мнения: 206
Местоположение: София + Кройдън (в Лондон)
UNREAD_POST 
Типо 1.4 карбуратор, електронно делко (стандартно) с газова. Позавъртял съм малко делкото, та изпреварването на запалването може би малко избързва.
Имам ли някакъв шанс срещу някой?
Иначе Типото си навървява - на втора стига 6500 оборота на газ, може и да може някой оборот отгоре, но не смея да пробвам.
Но все пак ми се струва че си е тромавко.

_________________
Минимум електроника в колата = максимум възможности за "направи си сам" подобрения.
(Безвъзвратно изгубено) Tipo 1.4 карбуратор 250 000km без ремонт на двигателя (значи скоро му беше време).


Пон Мар 06, 2006 12:35 pm
Профил ICQ WWW
UNREAD_POST Re: .
LuckyMan написа:
Mitko написа:
Selqatin написа:
Mitko написа:
viperecords написа:
Аз последно с моето браво 1.6 / 103 к.с наказах на гонките една Темпра 136 к.с на тоя пич му стана тъпо и си тръгна


Няма такава Темпра. Двигателя ли е сменен или е с тунинг?

Айде са :?


В Темпра стандартно не се слага 16V мотор (освен в Бразилия). Най-големия мотор на Темпра е 2.0 8V със 113 конски сили.


Мите не съм съгласен с теб комшията от стария ми квартал ми е разправял че е имал Темпра Абарт към 100 и много коне.
Нещо ми се върти 130 май :roll:
Сори за офчето ма колегата Selqatin да не кара едно зелено Пунто и го паркира пред блок 2 в Гевгели :D

Мотора и е сменян на темпрата :D Най-вероятно от Ритмо 130ТC :D


Вто Мар 07, 2006 3:52 pm

Регистриран на: Пет Мар 10, 2006 1:53 pm
Мнения: 2
Местоположение: София 15 Младост
UNREAD_POST 
Ха като заговорихте за Ритмо моето е достатъчно мисля преживяло надбягването с голфове и опели и подобни е вече незабавно щот са по-тежки и по-тромави. Та моето Ритмо е 1985г с двигател от Ланчиа Дедра 2.0 SТi 175 к.с. 0-100 за 6.8 при 1тон тегло с обтекатели и антикрила отпред и отзад.
Та резултати
Fiat Ritmo 2.0 STi 1985 vs BMW 740 iL E32 1993 500m - бих го като си го отрязах още от старта - тъп автоматик
Opel Astra F 2.0 GTi 1997 - Fiat Ritmo 2.0 STi не ме стигна до Орлов мост на цариградско а тръгнахме от Младост 4
Opel Astra G 2.4 2004 не помня какво беше точно - Fiat Ritmo Drag на самолетна писта SORRY OPEL
VW Golf 3 GTi 200 к.с. 1998 - Fiat Ritmo хъ хъ познайте какво му направих на старта го отрязах и финиширах с дължина пред него
Mercedes S нещо си от малко по-старите , леле много са тромави тез мерджани съсипах го с над километър по околовръсното
за момента имам загуби от:
Honda Civic със сносен тунинг
BMW 525 Е39 с чип тунинг и 2ри карбуратор бе над 240-50 коня
обаче въртенето на гумите е неизбежно заради предното и за това винаги си ползвам едни регенерати без грайфер ако ще се бягам с някой
иначе забравям да тръгна.Сега зимата фаща ръжда пред входа


Пет Мар 10, 2006 2:31 pm
Профил
UNREAD_POST 
Marea TD 100 vs Omega 2.0 16v 136 136 коня.Как не му омръзна да го минава душицата и изкара и не може да ме мине.На следвъщия светофар пак тръгваме с пилеш на гумите пак същата работа ще ме мине ама намук.
... vs Vectra 2.0i 115 коня тунинг селски кво ми са пъниш ве селяк.Минах го намалих отдясно мина ме и пак го изпрежарих отляво ама ми стана тапо мойта спря на 180 той продалжи ама нали му показах за кво става реч
....vs Rover 1.6 101коня от тия маничките тва пък е басси и спънатото магаре нещо ми са разсвятка на магистралата вижда че изпреварвам каде да ида два камзона имаше отляво.Като минах отдясно мина покрай мене и нещо ме благословеше.На мен толкова ми трябва залепих се за газаму направо си праих гавра без да реже само на 5-та си карах и като го минах пуснах го да се изравним и само му помахах за сбогом да не святка друг път с тва скупено магаре.
...vs Golf 4 TDI колко коня е тва нещо малък самолет никой неможа да го мине едни 150-ки бензинки се мъчиха няма минаване и аз тъпака се пуснах с него напрай ма крив въобще не го видях мина ме като куршум :)
....vs golf 3 2.0Gti 115 .Много беше отворен дрислюто черупка ми била Мареата как съм щял да го мина повече коне бил от мене дизел съм бил старта ми бил слаб незнам си кво професорче.Пуснах му песента плащай си баса за 10лв гориво като си толкова отворен говньо :)
...Calibra 2.0 150 коня.Мина ме като спрял мислих че е 115 коня викам ся ше го изкривя :cry: От каде да знам че е 150 другият път ще питам :D
Ай стига съм се хвалил и съм ве забавлявал :)
Разправяйте и вие малко изторийки ама не си ги сачинявайте сами от живота да са.На мен са ми интересни гонкаджииските истории


Пет Мар 10, 2006 3:24 pm
Напреднал шофьор на Фиатка
Напреднал шофьор на Фиатка

Регистриран на: Чет Апр 07, 2005 8:50 pm
Мнения: 412
Местоположение: София
UNREAD_POST Re: .
grishav написа:
LuckyMan написа:
Mitko написа:
Selqatin написа:
Mitko написа:
viperecords написа:
Аз последно с моето браво 1.6 / 103 к.с наказах на гонките една Темпра 136 к.с на тоя пич му стана тъпо и си тръгна


Няма такава Темпра. Двигателя ли е сменен или е с тунинг?

Айде са :?


В Темпра стандартно не се слага 16V мотор (освен в Бразилия). Най-големия мотор на Темпра е 2.0 8V със 113 конски сили.


Мите не съм съгласен с теб комшията от стария ми квартал ми е разправял че е имал Темпра Абарт към 100 и много коне.
Нещо ми се върти 130 май :roll:
Сори за офчето ма колегата Selqatin да не кара едно зелено Пунто и го паркира пред блок 2 в Гевгели :D

Мотора и е сменян на темпрата :D Най-вероятно от Ритмо 130ТC :D
абре хора.. аз ли съм в грешка? на темприте не слагат ли и двигатели от седичи... 136 - 150к.с.?

_________________
"То, правото, е като хубава кобила на пазара. Който има повече пари, той я купува..." Йордан Радичков.


Пет Мар 10, 2006 4:56 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 100 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg