Дата и час: Чет Мар 28, 2024 11:17 am


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 24 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Bravo 1.6 16V vs. Punto Sporting 
Автор Съобщение
Кара балканче
Кара балканче
Аватар

Регистриран на: Чет Май 03, 2007 2:18 pm
Мнения: 49
Местоположение: Пазарджик
UNREAD_POST Bravo 1.6 16V vs. Punto Sporting
Отскоро имам въпросното Bravo, но желанието ми беше въпросното Punto. Колата е нов внос от Италия, 1999 год. с новата решетка. Съгласих се на Bravo-то, защото е много запазено и на много добра цена, а Punto Sporting се оказа истинска екзотика, тоест трудно се намира. В mobile.bg имаше една обява за такова Punto на безумната цена от 3800лв. и беше карана в България. Въпроса ми е коя има според вас по-добри динамични показатели (най-вече ускорение), защото честно казано съм малко разочарован от тези на Bravo-то?

_________________
"I don't feel I have to wipe everybody out, Tom. Just my enemies." Michael Corleone


Чет Май 03, 2007 8:58 pm
Профил
Напреднал шофьор на Фиатка
Напреднал шофьор на Фиатка
Аватар

Регистриран на: Пет Юни 09, 2006 7:58 pm
Мнения: 352
UNREAD_POST 
Е ти трябваше 1,4 12в да си вземеш и тогава щеше да си още по разочарован :) Пунтото е по-оферта за бързина/разпилване и т.н.

_________________
Изображение

Изображение


Пет Май 04, 2007 2:00 pm
Профил ICQ
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Нед Мар 25, 2007 10:31 pm
Мнения: 5921
Местоположение: София 13 Надежда
UNREAD_POST 
Какво точно очакваш от Bravo? Колата е достатъчно пъргава и 0-100км/ч е само 10сек.

_________________
Семейният бутик
The Family Boutique


Пет Май 04, 2007 2:17 pm
Профил ICQ YIM
Фиат маниак
Фиат маниак
Аватар

Регистриран на: Вто Мар 08, 2005 1:25 pm
Мнения: 679
Местоположение: Кюстендил
UNREAD_POST 
103 коньовото браво и 80 коньовия спортинг, са на кантар като ускорения. ако искате пиличка заложете на GT :wink: ...
а пича дето не му харесва динамиката на 103 коньовото браво моем ли да го запитам защо си го е купил точно него - едва ли го е купил на сляпо, тоест без да го покара :dontknow:

_________________
Безизходица е ситуацията, очевидният и логичен изход от която просто не ти харесва.
(Bravo 1.6 16V, 76 kW)


Пет Май 04, 2007 3:10 pm
Профил ICQ
Кара балканче
Кара балканче
Аватар

Регистриран на: Чет Май 03, 2007 2:18 pm
Мнения: 49
Местоположение: Пазарджик
UNREAD_POST 
Само да уточня, че става въпрос за Пунто Спортинг 1.6 90к.с., произвеждано до 1997 год. После незнайно защо се появява недоразумението 1.2 16V, но това не е важно. По темата - може би наистина съм очаквал прекалено много от Bravo-то, но си я харесвам. И не съм я карал преди това, защото я взех направо от автовоза. Даже не бях я виждал и на снимка, но да кажем, че имах доверие на тоя дето ми я докара :wink: , а той каза, че е много запазена.

_________________
"I don't feel I have to wipe everybody out, Tom. Just my enemies." Michael Corleone


Съб Май 05, 2007 2:59 pm
Профил
UNREAD_POST 
След направеното уточнение в последния ти пост започвам да се чудя защо изобщо задаваш въпрос коя кола от двете има по-добри динамични показатели. Пунто-то направо ще му скрие шайбата на твоето Браво. Макар че пък вторият автомобил има редица други превъзходства.


Вто Май 08, 2007 2:35 am
Кара балканче
Кара балканче
Аватар

Регистриран на: Чет Май 03, 2007 2:18 pm
Мнения: 49
Местоположение: Пазарджик
UNREAD_POST 
И аз така смятам, ама е късно вече. А и както казах Punto Sporting се оказа трудна за намиране дори и в Италия?!, така че като ми се обадиха за Bravo-то се съгласих веднага, щото бях изгубил търпение да чакам за кола. Единствения недостатък на Punto-то, е че щеше да е по-стара (най-късно 97). Това ми бил късмета, ще си карам Браво-то.

P.S. Най-първото ми желание беше Uno 1.5 i.e.(която вероятно върви повече и от двете), ама докато събера пари за кола, те вече доста поостаряха :D, и няма вече запазени. Иначе FIAT rules, така с който и да е модел нямаше да сбъркам :wink: .

_________________
"I don't feel I have to wipe everybody out, Tom. Just my enemies." Michael Corleone


Вто Май 08, 2007 8:05 am
Профил
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126

Регистриран на: Пон Мар 05, 2007 10:07 pm
Мнения: 161
Местоположение: Пловдив 06 Тракия
UNREAD_POST 
Di Kanio написа:
Само да уточня, че става въпрос за Пунто Спортинг 1.6 90к.с., произвеждано до 1997 год. После незнайно защо се появява недоразумението 1.2 16V, но това не е важно. По темата - може би наистина съм очаквал прекалено много от Bravo-то, но си я харесвам. И не съм я карал преди това, защото я взех направо от автовоза. Даже не бях я виждал и на снимка, но да кажем, че имах доверие на тоя дето ми я докара :wink: , а той каза, че е много запазена.


Мойто е 1,2 86 коня и е на кантар с Ланча Делта 1,6 и с Бравото ще е така. Зех го за 4и700 и не съжалявам ;).


Пон Май 21, 2007 3:19 pm
Профил
Кара балканче
Кара балканче
Аватар

Регистриран на: Чет Май 03, 2007 2:18 pm
Мнения: 49
Местоположение: Пазарджик
UNREAD_POST 
Ланча Делта 2 е 1200 кг. и с двигател 1.6 не може да има претенции за каквото и да било. А иначе не искам да обиждам твоята кола, защото съм се возил в едно Пунто 2 1.2 16V такси и добре дърпа наистина, ама на Sporting не му отива двигател 1.2 според мен.

_________________
"I don't feel I have to wipe everybody out, Tom. Just my enemies." Michael Corleone


Последна промяна Di Kanio на Сря Юни 06, 2007 9:28 am, променена общо 1 път



Вто Май 22, 2007 4:33 pm
Профил
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126

Регистриран на: Пон Мар 05, 2007 10:07 pm
Мнения: 161
Местоположение: Пловдив 06 Тракия
UNREAD_POST 
Di Kanio написа:
Ланча Делта 2 е 1200 кг. и с двигател 1.6 ня може да има претенции за каквото и да било. А иначе не искам да обиждам твоята кола, защото съм се возил в едно Пунто 2 1.2 16V такси и добре дърпа наистина, ама на Sporting не му отива двигател 1.2 според мен.


E да ама все пак сем в малкия клас коли :). Пък и не са много колите дето от 1,2 вадят тия почти 90 коня. Не е самолет, но ако става на въпрос на СПОРТИНГ не му отиват дори 2.0 литра с 4 силиндъра :):):). Трябва да е нещо с V6, 8 i t.n :):)


Сря Май 23, 2007 3:39 pm
Профил
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Съб Ное 05, 2005 11:23 am
Мнения: 81
Местоположение: София
UNREAD_POST 
Di Kanio написа:
Само да уточня, че става въпрос за Пунто Спортинг 1.6 90к.с., произвеждано до 1997 год. После незнайно защо се появява недоразумението 1.2 16V, но това не е важно. По темата - може би наистина съм очаквал прекалено много от Bravo-то, но си я харесвам. И не съм я карал преди това, защото я взех направо от автовоза. Даже не бях я виждал и на снимка, но да кажем, че имах доверие на тоя дето ми я докара :wink: , а той каза, че е много запазена.


Недоразамението е 1.6 90 коня...стар двигател с нищо не е по добър от 1.2 16в

_________________
Punto HGT


Съб Май 26, 2007 6:48 pm
Профил

Регистриран на: Сря Сеп 19, 2007 5:39 pm
Мнения: 2
Местоположение: Русе
UNREAD_POST 1,2 16V SPORTING
Това Пунто е невероятно! Имам 3 такива и съм много доволен! Продавам едното - 2001г.


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.


Сря Сеп 19, 2007 7:22 pm
Профил
UNREAD_POST Re: 1,2 16V SPORTING
ФИАТКО написа:
Това Пунто е невероятно! Имам 3 такива и съм много доволен! Продавам едното - 2001г.



Колега има си специален раздел "Продава"


Сря Сеп 19, 2007 8:27 pm
UNREAD_POST 
То за имане - има, той и тема е пуснал там...ама явно малко нещо му се вижда :mrgreen:


Сря Сеп 19, 2007 8:35 pm
UNREAD_POST 
Ама нали има три сигурно това е второто :D


Сря Сеп 19, 2007 8:36 pm
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 24 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg