Дата и час: Пон Апр 29, 2024 12:46 am


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 41 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3
Предното или задното предаване е по-добро 
Автор Съобщение
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Нед Мар 25, 2007 10:31 pm
Мнения: 5921
Местоположение: София 13 Надежда
UNREAD_POST 
Ferrari разчитат на задно предаване и изравнена маса на 2-те оси. Например при 430 мотора е разположен пред задната ос. При Fiorano мотора е разположен отпред, но скоростната кутия е на задния мост.

_________________
Семейният бутик
The Family Boutique


Сря Яну 09, 2008 5:20 pm
Профил ICQ YIM
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Пон Юли 11, 2005 9:35 am
Мнения: 145
Местоположение: Русе
UNREAD_POST 
Gembal написа:
ivanko_rs написа:
Колеги щом захапахте темата отново,само ще спомена че въпросните Шкоди са като патки на лед в сравнение със Заз-а.И аз го казвам от опит.Там от където минава Заз,Шкодата минава на пролет :cool:


Добре де, Иванко, а Заз-а с предно предаване ли е? А двигателя му да не би да е и той отпред? Нали това казвам и аз - задно предаване със задно раположен двигател.


Колега,аз не съм казал нищо по този въпрос дали е отзад или отпред.На твоя коментар че видиш ли Шкодата била най-най ,само споменах че откъдето минава Заз ,Шкодата минава на пролет :wink:
Все пак е небезизвестно че от бившия Соц лагер,Заз-а беше най проходимата лека кола.

_________________
Lancia Dedra 2.0 16V Turbo - 220hp-for now
Mobil 1 & ESSO - Русе регион


Сря Яну 09, 2008 5:41 pm
Профил ICQ
Кара балканче
Кара балканче

Регистриран на: Вто Дек 18, 2007 5:34 pm
Мнения: 48
Местоположение: България
UNREAD_POST 
Ooo грешно си ме разбрал! :) Никъде не съм писал, че шкоадата е най-, най- . Цитирай ме ако съм го написал. Писах, че това разположение на агрегатите най-много ми допада. Не съм карал Заз и не мога да знам колко е проходим. Така, че между двете не споря коя е по-проходима. А и не ставаше въпрос за проходимостта, а за това кое предаване предпочитаме и аз вмъкнах в мнението си и разположението на двигателите. Защото това според мен има изначение при един такъв спор за предно и задно предаване.

П.П. А и още нещо - темата беше за предно или задно предаване на автомобилите! Заз-а спада ли към тази категория "автомобил". :D
Шегувам се!!! :cool:


Сря Яну 09, 2008 7:27 pm
Профил ICQ
UNREAD_POST 
HOLY_MARTYR написа:
Амиии... незнам как брат ми още не се е включил в тази тема, защото той е регистриран преди мен във форума! Заради тази тема реших да се регистрирам и аз!
:D


A кой е брат ти, т.е. ника му как е? :cool: И добре дошъл де :D


Сря Яну 09, 2008 7:47 pm
UNREAD_POST 
HOLY_MARTYR написа:
...Аз говоря от опит със Шкодата - не става въпрос за драг и други подобни изпълнения, а става въпрос за стабилността и държанието на сняг, завои и т.н.
За годините когато са се карали лади и жигули, волги, москвичи и т.н., едва ли е имало лека кола, която да е по-стабилна и да се справя по-добре в сняг от Шкодата!!!


Да кажа и аз нещо за Негово Величество Автомобила - Шкодилак, Шкодазда, Шкодерчо (идва от Мерчо), Шконда и т.н. За стабилност на Шкода-та можем да говорим при всяко време с изключение на сняг и лед, демек зимата. С тази лека предница няма вземане на завой (ако не караш с 5-10 км, разбира се).

А че е проходима - спор няма. Като малко БТР-че е.


:cool:


Сря Яну 09, 2008 7:59 pm
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Пон Юли 11, 2005 9:35 am
Мнения: 145
Местоположение: Русе
UNREAD_POST 
Gembal написа:
...


ОК :beer:

_________________
Lancia Dedra 2.0 16V Turbo - 220hp-for now
Mobil 1 & ESSO - Русе регион


Сря Яну 09, 2008 10:10 pm
Профил ICQ
Кара велосипед
Кара велосипед

Регистриран на: Сря Яну 09, 2008 12:01 pm
Мнения: 23
Местоположение: Пловдив Област
UNREAD_POST 
Paparac написа:
HOLY_MARTYR написа:
Амиии... незнам как брат ми още не се е включил в тази тема, защото той е регистриран преди мен във форума! Заради тази тема реших да се регистрирам и аз!
:D


A кой е брат ти, т.е. ника му как е? :cool: И добре дошъл де :D

Gembal :wink:


Сря Яну 09, 2008 10:27 pm
Профил
Кара велосипед
Кара велосипед

Регистриран на: Сря Яну 09, 2008 12:01 pm
Мнения: 23
Местоположение: Пловдив Област
UNREAD_POST 
sok1 написа:
HOLY_MARTYR написа:
...Аз говоря от опит със Шкодата - не става въпрос за драг и други подобни изпълнения, а става въпрос за стабилността и държанието на сняг, завои и т.н.
За годините когато са се карали лади и жигули, волги, москвичи и т.н., едва ли е имало лека кола, която да е по-стабилна и да се справя по-добре в сняг от Шкодата!!!


Да кажа и аз нещо за Негово Величество Автомобила - Шкодилак, Шкодазда, Шкодерчо (идва от Мерчо), Шконда и т.н. За стабилност на Шкода-та можем да говорим при всяко време с изключение на сняг и лед, демек зимата. С тази лека предница няма вземане на завой (ако не караш с 5-10 км, разбира се).

А че е проходима - спор няма. Като малко БТР-че е.


:cool:


Не съм много съгласен! ..... всъщност коя кола на лед не се пързаля, ако не е с шипове по гумите??!?!?!?!?!?!?! :roll: А за снега е достатъчно да е с 4 хубави зимни гуми ... и няма проблем! В момента я карам така! :wink: Не говоря за взимане на завои със високи скорости, а за нормално шофиране! :wink: сега я карах по сериозния сняг и не съм усетил нещо да не завива или да занася или каквото и да е! :wink: :gg:


Сря Яну 09, 2008 10:35 pm
Профил
Кара ролкови кънки
Кара ролкови кънки

Регистриран на: Чет Фев 07, 2008 9:02 pm
Мнения: 39
Местоположение: Варна 01 Одесос
UNREAD_POST 
ivanko_rs написа:
Gembal написа:
ivanko_rs написа:
Колеги щом захапахте темата отново,само ще спомена че въпросните Шкоди са като патки на лед в сравнение със Заз-а.И аз го казвам от опит.Там от където минава Заз,Шкодата минава на пролет :cool:


Добре де, Иванко, а Заз-а с предно предаване ли е? А двигателя му да не би да е и той отпред? Нали това казвам и аз - задно предаване със задно раположен двигател.


Колега,аз не съм казал нищо по този въпрос дали е отзад или отпред.На твоя коментар че видиш ли Шкодата била най-най ,само споменах че откъдето минава Заз ,Шкодата минава на пролет :wink:
Все пак е небезизвестно че от бившия Соц лагер,Заз-а беше най проходимата лека кола.

далеко си от истината ;-) там от кадето мине вехта шкода фиата не минава дори и в нейния коловоз.
до Gembal - грешиш малко за завоите.


Съб Мар 29, 2008 12:22 am
Профил
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Пон Юли 11, 2005 9:35 am
Мнения: 145
Местоположение: Русе
UNREAD_POST 
karal fiat написа:
там от кадето мине вехта шкода фиата не минава дори и в нейния коловоз


Колега,нещо не ми е ясно на какъв мой цитат отговаряш?Аз такова нещо на което ти отговаряш не съм писал ;-)

_________________
Lancia Dedra 2.0 16V Turbo - 220hp-for now
Mobil 1 & ESSO - Русе регион


Съб Мар 29, 2008 12:38 am
Профил ICQ
Кара ролкови кънки
Кара ролкови кънки

Регистриран на: Чет Фев 07, 2008 9:02 pm
Мнения: 39
Местоположение: Варна 01 Одесос
UNREAD_POST 
ivanko_rs написа:
karal fiat написа:
там от кадето мине вехта шкода фиата не минава дори и в нейния коловоз


Колега,нещо не ми е ясно на какъв мой цитат отговаряш?Аз такова нещо на което ти отговаряш не съм писал ;-)

замени фиат със заз. грешката е моя :cool:


Съб Мар 29, 2008 9:57 am
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 41 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg