Дата и час: Пон Апр 29, 2024 6:18 am


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 24 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Опел(С20ХЕ)vsBravo 2.0 20V/400 м 
Автор Съобщение
Кара велосипед
Кара велосипед
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 16, 2007 3:05 pm
Мнения: 25
Местоположение: Рила;кара Calibra C20XE
UNREAD_POST Опел(С20ХЕ)vsBravo 2.0 20V/400 м
Става дума,в този случай за няколко автомобила с този двигател на Опел-С20ХЕ,150кс,Вектра,Астра,Калибра и Кадет,вашите мнения какви са,говорим за сток автомобили! :roll:

_________________
C20XE RULZ


Последна промяна Чичо Скруч на Чет Фев 01, 2007 4:41 pm, променена общо 2 пъти



Чет Фев 01, 2007 4:20 pm
Профил
UNREAD_POST 
А ти какво питаш!? :dontknow:


Чет Фев 01, 2007 4:25 pm
Кара велосипед
Кара велосипед
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 16, 2007 3:05 pm
Мнения: 25
Местоположение: Рила;кара Calibra C20XE
UNREAD_POST 
kiro_of_the_day написа:
А ти какво питаш!? :dontknow:

Брат,да бе не съм уточнил-400м! :36_2_49:

_________________
C20XE RULZ


Чет Фев 01, 2007 4:40 pm
Профил
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126

Регистриран на: Пет Дек 29, 2006 3:24 pm
Мнения: 60
Местоположение: София
UNREAD_POST Re: Опел(С20ХЕ)vsBravo 2.0 20V
Чичо Скруч написа:
Става дума,в този случай за няколко автомобила с този двигател на Опел-С20ХЕ,150кс,Вектра,Астра,Калибра и Кадет,вашите мнения какви са,говорим за сток автомобили! :roll:


вектрата не може да бие защото е по-тежка ...
калибрата е още по-зле в това отношение ...
кадета незнам по каква причина при положение че е по-лек но и той пада с съвсем малко обаче ...

астрата бие убедително и според мен, предимно заради разликата в килограмите ... първа и втора ми ги взема прави ми кола и малко и на трета я задържам вече ... това е две три астри наистина сток ... без поуър кабове - чипове ... добавки в безините и т.н. други модове ...
недостатъците на бравото като цяло са килограмите в повече като за хот хечбек в класа си ... двигателя е по-немощен в ниските и по бавно се "развинтва" от колегите си от другите марки в класа ... силата му е в високите ... някое и друго конче по-малко (говорим за малкото хгт 147к.с.) ... въздухопропускливостта на хгт-моторетката и не е толкова добра колкото на гси - а това е много важно - там трябва да се работи за да се засили наистина тоя мотор ... наличие на клима което малко или много върти дори на свободен ход още един генератор и една две ролки ... колкото и да е ... един ремък дето се вика в повече от нужното за повече респонс :) - 1-2к.с. са си 1-2к.с. - искаме да тичка нали така :)
има някакви "мурафети" четох един италянчета си преподреждат трансмисиите за да слага по-добре силата на пътя на бравото ама все още не съм дорасъл за да подхвана нещо такова ... взимат от разни италянки други и събират скорости ама се иска и да си наясно с това което правиш ... а аз съм много босичък там :)

наскоро като си правих профилактика пълна ... затова исках и да си удължа малко рънерите с 1-2см за експеримента, да видим ще се позасили ли силата в ниските ... просто не остана време ... полирах до колкото позволяват всмукателните колектори ... малко си поиграха с клапаните моите хора ... изчезнаха ми тук таме "безсилови" дупки по оборотите ... турих едни тръби на 60мм, два резонатора и едно крайно проходимо японско гърне ... исках да си махна климата защото така или иначе обичам да си карам на отворен прозорец лятото а и настивам от тая клима ... но не стана номера с ремъците ... сега си търся изгорял генератор за климатика за да мога да сваля моя и да го продам защото цялата инсталация е свалена от колата ми ...
разбрах че един чип може да ми направят за 300-400 кинта ... до месец надявам се ще го поръчам ... да видиме какво ше каже после и така ... :)
търся си това "нещо" поуър каб ... нещо не откривам за сега обаче ...

ако ще се бягате - изравнявайте килата честно ... едни хубави гуми да тръгваш от по високи обороти и каквото сабя покаже :)


Чет Фев 01, 2007 4:59 pm
Профил
Кара велосипед
Кара велосипед
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 16, 2007 3:05 pm
Мнения: 25
Местоположение: Рила;кара Calibra C20XE
UNREAD_POST 
Да ти кажа,явно не си запознат,Кадетът е най-лек,а разликата между Калибра и Астра е около 100 кг,които се компенсират доста лесно,от power cap разлика във вървенето няма да видиш,но от хубав чип,добра изпускателна система,филтър тогава ще видиш,а моето мнение е че от всичките С20ХЕ,нито едно няма да има проблем с 2.0 20V,правили сме старт с Корса 1.6 16V GSI и Бравото изостана с много,а 2.0 16 V върви доста повече! :wink: http://www.zeperfs.com/duel737-556.htm / http://www.zeperfs.com/duel737-556.htm

_________________
C20XE RULZ


Чет Фев 01, 2007 5:57 pm
Профил
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Сря Фев 22, 2006 10:29 am
Мнения: 175
UNREAD_POST 
Саше бате ти в заглавието си си уточнил за ко питаш бе европеисте!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Поздрави 8)

_________________
Кадафи, легни пред Фиата ми, манаф мръсен!!!


Чет Фев 01, 2007 6:10 pm
Профил
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126

Регистриран на: Пет Дек 29, 2006 3:24 pm
Мнения: 60
Местоположение: София
UNREAD_POST 
Чичо Скруч написа:
Да ти кажа,явно не си запознат,Кадетът е най-лек,а разликата между Калибра и Астра е около 100 кг,които се компенсират доста лесно,от power cap разлика във вървенето няма да видиш,но от хубав чип,добра изпускателна система,филтър тогава ще видиш,а моето мнение е че от всичките С20ХЕ,нито едно няма да има проблем с 2.0 20V,правили сме старт с Корса 1.6 16V GSI и Бравото изостана с много,а 2.0 16 V върви доста повече! :wink: http://www.zeperfs.com/duel737-556.htm / http://www.zeperfs.com/duel737-556.htm


ами да ти кажа аз от моя си опит гледам ...
заигравки по булевардите не отказвам и съм запознат с моята си кола ... СТОК корса не се е появила която да ме мине ...
вектра "козметично поотпушена" (тръби гърнета, филтър) ме задържа до втора и толкоз ...
калибри - с тях буквално си правя майтап ...
кадет с порт и полиш на главата и други разни "шменти капели" - ме бие - друг кадет не е успявал .. за справка от бързите кадети без нитрати на божура имаше един сив мисля 15.5 даваше - което не е нещо кой знае какво ...
астра нямам победа - никога не съм разтоварвал и изравнявал килограми за да преценя наистина как стоят нещата ...
това е ...

за инфо за тия фиати - прочиташ в форуми чужди ... добре поддържани коли на фенове на марката и виждаш какви времена имат те и ти става ясно ....
тука в бг освен че са малко хгт-та ... са и издухани до безобразие голяма част от тях ...

за поуър каб ... незнам братле - докато не тествам не мога да съм сигурен ... 2 коли гледах - добре им се отрази ...
ако си намеря да купя и инсталирам ще разбера ...


Чет Фев 01, 2007 6:29 pm
Профил
Кара велосипед
Кара велосипед
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 16, 2007 3:05 pm
Мнения: 25
Местоположение: Рила;кара Calibra C20XE
UNREAD_POST 
Ми ако искаш може да си направим един майтап? :lol:

_________________
C20XE RULZ


Чет Фев 01, 2007 7:17 pm
Профил
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Сря Фев 22, 2006 10:29 am
Мнения: 175
UNREAD_POST 
айдеее моят колега състудент се запали :wink: ама си е майтапчия и той да занйте :mrgreen: :mrgreen:

_________________
Кадафи, легни пред Фиата ми, манаф мръсен!!!


Чет Фев 01, 2007 7:22 pm
Профил
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126

Регистриран на: Пет Дек 29, 2006 3:24 pm
Мнения: 60
Местоположение: София
UNREAD_POST 
Чичо Скруч написа:
Ми ако искаш може да си направим един майтап? :lol:


що да не може ... я съботно я неделно некой път на по една водка може ... :lol:
преполагам калибра караш щом се засегна ... :)
преди време в тунинг бг да не си търсеше браво-та за тестове ти ? :)


Чет Фев 01, 2007 7:31 pm
Профил
Напреднал шофьор на Фиатка
Напреднал шофьор на Фиатка

Регистриран на: Чет Апр 07, 2005 8:50 pm
Мнения: 412
Местоположение: София
UNREAD_POST 
хах манете ги тея светофарни гонки... коли се редят! а лафа с корсата изби щуката :D

_________________
"То, правото, е като хубава кобила на пазара. Който има повече пари, той я купува..." Йордан Радичков.


Чет Фев 01, 2007 11:40 pm
Профил
UNREAD_POST 
Ехх тия бързи калибри... :|


Пет Фев 02, 2007 1:42 am
Кара велосипед
Кара велосипед
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 16, 2007 3:05 pm
Мнения: 25
Местоположение: Рила;кара Calibra C20XE
UNREAD_POST 
toko написа:
хах манете ги тея светофарни гонки... коли се редят! а лафа с корсата изби щуката :D

Абе пич,искаш ли да се разберем на някакви сериозни пари,да докарате едно атмосферно Браво 2.0 20В,квото искате/147-155/ и ако същата Корса му откъсне главата с 5 тролея,ше си засилиш колата в най-близкия стълб,ма преди това ше дадеш парите!
А до Калибрата ми,съмнява ме някой от тез "доказани" бойци да се опре! :mrgreen:
Не съм си търсил коли за гонки,но предполагам че това е бил Бобо пич,ма като гледам всички форумни 2.0 20В да излезнат срещу неговата Калибра,резултата ще е един и същ= :haha: за опела!

_________________
C20XE RULZ


Пет Фев 02, 2007 9:28 am
Профил
Напреднал шофьор на Фиатка
Напреднал шофьор на Фиатка

Регистриран на: Чет Апр 07, 2005 8:50 pm
Мнения: 412
Местоположение: София
UNREAD_POST 
Чичо Скруч написа:
toko написа:
хах манете ги тея светофарни гонки... коли се редят! а лафа с корсата изби щуката :D

Абе пич,искаш ли да се разберем на някакви сериозни пари,да докарате едно атмосферно Браво 2.0 20В,квото искате/147-155/ и ако същата Корса му откъсне главата с 5 тролея,ше си засилиш колата в най-близкия стълб,ма преди това ше дадеш парите!
мани ги сега тея приказки.. 5 тролея ластик; ще си засилиш колата.. не седят на място :D
тест винаги ще направя, предложи нещо за сф!

_________________
"То, правото, е като хубава кобила на пазара. Който има повече пари, той я купува..." Йордан Радичков.


Пет Фев 02, 2007 11:03 am
Профил
UNREAD_POST 
Чичо Скруч написа:
toko написа:
хах манете ги тея светофарни гонки... коли се редят! а лафа с корсата изби щуката :D

Абе пич,искаш ли да се разберем на някакви сериозни пари,да докарате едно атмосферно Браво 2.0 20В,квото искате/147-155/ и ако същата Корса му откъсне главата с 5 тролея,ше си засилиш колата в най-близкия стълб,ма преди това ше дадеш парите!
А до Калибрата ми,съмнява ме някой от тез "доказани" бойци да се опре! :mrgreen:
Не съм си търсил коли за гонки,но предполагам че това е бил Бобо пич,ма като гледам всички форумни 2.0 20В да излезнат срещу неговата Калибра,резултата ще е един и същ= :haha: за опела!

А ти как ше докажеш,че тая корса е сток?


Пет Фев 02, 2007 11:35 am
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 24 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg