Дата и час: Пон Апр 29, 2024 1:57 pm


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 130 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Следваща
Fiat Tipo 1.6 двувалката 
Автор Съобщение
UNREAD_POST 
Ganis написа:
Здравей народе,скоро разбрах за вашия форум и се заинтересувах поради простата причина че и аз имам такова Типо.Само че моето е малко проблематично.На десен завой ми изключват 2-ра и 3-та предавки,но не ми е останало време да отворя кутията.Но това не ми е най-големия проблем.До колкото разбрах тия коли наистина вървят-моята също,но все едно че е 50 коня.Ладичките ми се смеят от лявата лента.Преди няколко месеца си я разглобих и и смених всички механични части по двигателя-водачи сегменти лагери и т.н. с надеждата че ще тръгне,но явно не стана така.Само свалих разхода-от 20 падна на 13 градско.Молбата ми е следната-понеже нямам много време да се занимавам с моята кола искам някой да ми каже имат ли някакви слабости по електрониката или сам да си разнищвам проблема което ще е доооооста дълго.Благодаря предварително на всички!!!

Кажи с какъв мотор е колата :roll:


Сря Яну 17, 2007 12:00 pm
Кара детска количка
Кара детска количка

Регистриран на: Сря Яну 17, 2007 1:14 am
Мнения: 6
Местоположение: Бургас
UNREAD_POST 
1.6 двувалка ми е типото и преди вървеше


Сря Яну 17, 2007 12:26 pm
Профил
UNREAD_POST 
Скоростите може да изклюват от неизправен тампон по двигатела или кутията или износени втулки по щангите на скоростния лост.Щом го прави само на десен завой само от тези посочените ще да е .


Сря Яну 17, 2007 12:31 pm
Кара детска количка
Кара детска количка

Регистриран на: Сря Яну 17, 2007 1:14 am
Мнения: 6
Местоположение: Бургас
UNREAD_POST 
Тампоните ми са нови,но за щангите не се бях сетил.Мерси


Сря Яну 17, 2007 12:57 pm
Профил
UNREAD_POST 
Ganis написа:
1.6 двувалка ми е типото и преди вървеше

Виж ангренажния ремък дали е правилно зацепен,смени филтрите,виж ламбда сондата,клапана за празен ход,кабели,дистрибуторна капачка,като прегледаш всичките неща и не се оправи вървенето я закачи на диагностика,замери компресия,може да има износване в разпределителните валове....или износване на целия мотор...провери тези неща и кажи дали се е оправила :)


Сря Яну 17, 2007 1:05 pm
Кара детска количка
Кара детска количка

Регистриран на: Сря Яну 17, 2007 1:14 am
Мнения: 6
Местоположение: Бургас
UNREAD_POST 
Филтрите и ламбдата са почти нови(5000км),агренажа се постарах да го зацепя абсолютно на белезите,тогава остават свещите и дистрибуторната капачка и най-вероятно палеца.Мерси за информацията-ако машинката тръгне много ще се радвам защото много си я обичам.


Сря Яну 17, 2007 11:50 pm
Профил
Кара ролкови кънки
Кара ролкови кънки

Регистриран на: Пон Юни 12, 2006 7:31 pm
Мнения: 34
Местоположение: Харманли
UNREAD_POST 
вчера ходех до софия и малко опънах двувалката по магистралата 184км/ч при 5100 оборота :mrgreen: може 6и и ое но трябва6е да спра до бензиностанцията :wink:


Вто Яну 30, 2007 1:01 pm
Профил
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Вто Мар 29, 2005 1:14 pm
Мнения: 166
Местоположение: София, Младост 2
UNREAD_POST 
Ganis написа:
Тампоните ми са нови,но за щангите не се бях сетил.Мерси



Съжалявам че може да те разочаровам но или намери добър майстор на скоростни кутии или направо взимай втора ръка.Имах същия проблем и я смених просто след хиляда ремонта и майстори никой не можа да я оправи.Може и такъв да ми е бил късмета но .............просто споделям.

П.С. дано при теб да я оправят :-)

_________________
Fiat Tipo 1.6ie 159A3.046 OHC
Fiat Tempra 1.8ie DOHC


Пет Фев 02, 2007 2:54 pm
Профил ICQ
Кара детска количка
Кара детска количка

Регистриран на: Сря Яну 17, 2007 1:14 am
Мнения: 6
Местоположение: Бургас
UNREAD_POST 
Смених и проверих всичко,ABARTH,но вървенето пак е плачебно.Закачих я на газанализатор и ми показва че работи на богата смес.Checkengine нищо не показва,всичко си работи както му е реда уж а колата гори като за световно и върви по-малко от 1.1.Вече се чудя какво да я правя.ASUS мерси и аз така смятам да направя вече освен ако не реша да я хвърля някъде.


Пет Фев 02, 2007 4:47 pm
Профил
UNREAD_POST 
Ganis написа:
Смених и проверих всичко,ABARTH,но вървенето пак е плачебно.Закачих я на газанализатор и ми показва че работи на богата смес.Checkengine нищо не показва,всичко си работи както му е реда уж а колата гори като за световно и върви по-малко от 1.1.Вече се чудя какво да я правя.ASUS мерси и аз така смятам да направя вече освен ако не реша да я хвърля някъде.

Пуши ли бяло/синьо? Ако не пуши,предполагам моноинжекциона се е сбъгясал....Закарай я в някой сервиз,в който не гледат тъпо италианките


Пет Фев 02, 2007 6:44 pm
Кара кола
Кара кола
Аватар

Регистриран на: Пон Мар 26, 2007 9:40 am
Мнения: 260
Местоположение: София 13 Надежда
UNREAD_POST 
Няма да се намери сервиз, в който да диагностицират точно този инжекцион.

_________________
Lancia Lybra - италиянската S класа.
Lybra 1.9 JTD 105 HP


Пон Фев 05, 2007 12:32 pm
Профил
UNREAD_POST 
deqnak__ написа:
Няма да се намери сервиз, в който да диагностицират точно този инжекцион.

Има двама пичове имат едно сервизче близо до красна поляна,заклети фенове са на италианките и страшно ги чаткат,единия кара 75-ца 3.0 В6 а другия 2.0 ТС,като взех мойта фиатка,също не вървеше и се чудехме защо,точно за един ден направиха мотора ми да пее и да върви супер... :mrgreen:


Пон Фев 05, 2007 8:18 pm
Кара кола
Кара кола
Аватар

Регистриран на: Пон Мар 26, 2007 9:40 am
Мнения: 260
Местоположение: София 13 Надежда
UNREAD_POST 
Ganis написа:
Смених и проверих всичко,ABARTH,но вървенето пак е плачебно.Закачих я на газанализатор и ми показва че работи на богата смес.Checkengine нищо не показва,всичко си работи както му е реда уж а колата гори като за световно и върви по-малко от 1.1.Вече се чудя какво да я правя.ASUS мерси и аз така смятам да направя вече освен ако не реша да я хвърля някъде.


Щом яда го прави и на газ започни от запалителната система. Там няма кой знае какво сложно. Първо провери в горна мъртва точка къде сочи палеца. Трябва да е към 4-ти цилиндър. После смени капачката, палеца, свещите и/или кабелите ако има нужда. Внимателно провери дали дистрибуторната капачка не е омаслена от вътре. Ако е със сигурност ти изпуска семеринга на делкото. Маслото поврежда кабелите на датчика за оборотите вътре в делкото и прекъсването и лошата искра са ти готови. Ако има нужда смени семеринга и датчика. Накрая свали бобината и и виж комутатора. Всичките му контакти вероятно ще са окислени. Лъсни ги до бяло, а ако искаш да си перфектен, свали комутатора и под него намажи хубаво със силиконова паста като за компютърните вентилатори. Това ще му осигури надеждна топлинна обмяна с корпуса на бобината който служи за радиатор.
Тези процедури ще ти осигурят добра искра и колата на газ трябва да почне да върви. За бензина ще говорим после.

Хубаво е да провериш с мултицет връзките между комутатора, ECU и датчика за оборотите. Ел. схема на инжекциона я има тук.

_________________
Lancia Lybra - италиянската S класа.
Lybra 1.9 JTD 105 HP


Вто Фев 06, 2007 9:14 am
Профил
Кара детска количка
Кара детска количка

Регистриран на: Сря Яну 17, 2007 1:14 am
Мнения: 6
Местоположение: Бургас
UNREAD_POST 
Колата е на бензин и никога не е помирисвала газ.Напоследък имах малко свободно време и я поразгледах малко по-обстойно и реших да и сложа газово защото "прекрасното" италианско изпълнение на моноинжекциона просто вече е за боклука.Тъй че съм 99% сигурен че ако я карам на газ ще гори по малко и ще върви доста повече отколкото в момента а и ще ми излезе дооооста по евтино от ремонта на каквото и да било по колата.


Сря Фев 14, 2007 12:54 am
Профил
Кара кола
Кара кола
Аватар

Регистриран на: Пон Мар 26, 2007 9:40 am
Мнения: 260
Местоположение: София 13 Надежда
UNREAD_POST 
Ganis написа:
Колата е на бензин и никога не е помирисвала газ.Напоследък имах малко свободно време и я поразгледах малко по-обстойно и реших да и сложа газово защото "прекрасното" италианско изпълнение на моноинжекциона просто вече е за боклука.Тъй че съм 99% сигурен че ако я карам на газ ще гори по малко и ще върви доста повече отколкото в момента а и ще ми излезе дооооста по евтино от ремонта на каквото и да било по колата.


Двувалката на газ означава само ядове. Наистина върви но разхода и никога няма да докараш. Не обвинявай италианците за инжекцията защото тя е на General Motors. Да беше в София имаше кой да ти погледне колата.

_________________
Lancia Lybra - италиянската S класа.
Lybra 1.9 JTD 105 HP


Сря Фев 14, 2007 1:37 am
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 130 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg