Дата и час: Пон Апр 29, 2024 3:57 pm


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 130 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 5, 6, 7, 8, 9
Fiat Tipo 1.6 двувалката 
Автор Съобщение
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Пон Май 23, 2005 4:18 pm
Мнения: 1403
Местоположение: пловдив
UNREAD_POST 
deqnak__ написа:
Ganis написа:
Колата е на бензин и никога не е помирисвала газ.Напоследък имах малко свободно време и я поразгледах малко по-обстойно и реших да и сложа газово защото "прекрасното" италианско изпълнение на моноинжекциона просто вече е за боклука.Тъй че съм 99% сигурен че ако я карам на газ ще гори по малко и ще върви доста повече отколкото в момента а и ще ми излезе дооооста по евтино от ремонта на каквото и да било по колата.


Двувалката на газ означава само ядове. Наистина върви но разхода и никога няма да докараш. Не обвинявай италианците за инжекцията защото тя е на General Motors. Да беше в София имаше кой да ти погледне колата.


със сигурност двувалка и газ не означава само ядове а даже напротив мн добре се разбират разхода е почти като на бензин

ПС това са наблюдения от колата на приятел която мужду другото е една от най неподдържаните които съм виждал и въпреки това никакви сериозни ядове

_________________
TEMPRA 1.8 SW.SLX
UNO 1.0 FIRE
Изображение


Сря Фев 14, 2007 11:49 am
Профил
UNREAD_POST 
deqnak__ написа:
Ganis написа:
Колата е на бензин и никога не е помирисвала газ.Напоследък имах малко свободно време и я поразгледах малко по-обстойно и реших да и сложа газово защото "прекрасното" италианско изпълнение на моноинжекциона просто вече е за боклука.Тъй че съм 99% сигурен че ако я карам на газ ще гори по малко и ще върви доста повече отколкото в момента а и ще ми излезе дооооста по евтино от ремонта на каквото и да било по колата.


Двувалката на газ означава само ядове. Наистина върви но разхода и никога няма да докараш. Не обвинявай италианците за инжекцията защото тя е на General Motors. Да беше в София имаше кой да ти погледне колата.

Защо мислиш така,аз сложих преди около 9 месеца газова оригинално ловато с плочка и емулатор за 500лв и нямам никакви ядове,не върви като на бензин,но пак е добре и разхода е около 11-12 градско :)


Сря Фев 14, 2007 2:29 pm
UNREAD_POST 
Разхода на газ при малко по слаба динамика отколкото при бензин при мене е 13-14/100, може да се настрои и да върви по добре но се вдига и радхода, към 15-16. Това при положение, че всичко друго е наред. Единственният проблем които не знам как да реша е, че понякога като изключа от предавка на газ, гасне. Оказа се че е от въздуха който постъпва в този момент в ДВГ. Ако завъртя меката връзка на капака на филтъра да не е насочена напред, решавам този проблем но ми се вдига разхода на извън градско с около 1-2 /100.


Сря Фев 14, 2007 11:21 pm
Кара детска количка
Кара детска количка

Регистриран на: Вто Мар 06, 2007 12:45 pm
Мнения: 10
Местоположение: Добрич
UNREAD_POST 
Колеги,току що се регистрирах.Имам Типо 1.6i.e двувалка-двигател 149c2046.Проблеми-голям разход при градско,слаба динамика,а наскоро при извънградско светва и угасва лампата на инжекжиона.Пуснах тест и ми даде код на грешка 44.Може ли някой да даде съвет по тези проблеми щото познатите ми майстори знаят по малко и от мен.Преди Типото имах Ланчия Призма със същият двигател и беше по динамична и с по малък разход.


Вто Мар 06, 2007 12:58 pm
Профил
Кара кола
Кара кола
Аватар

Регистриран на: Пон Мар 26, 2007 9:40 am
Мнения: 260
Местоположение: София 13 Надежда
UNREAD_POST 
dizo написа:
Колеги,току що се регистрирах.Имам Типо 1.6i.e двувалка-двигател 149c2046.Проблеми-голям разход при градско,слаба динамика,а наскоро при извънградско светва и угасва лампата на инжекжиона.Пуснах тест и ми даде код на грешка 44.Може ли някой да даде съвет по тези проблеми щото познатите ми майстори знаят по малко и от мен.Преди Типото имах Ланчия Призма със същият двигател и беше по динамична и с по малък разход.


Кода, който ти регистрира е за бедна смес, но това на ГАЗ или на бензин? Ако колата няма газово кода е причинен или от мързелива О2 сонда или от това че дърпа въздух в смукателния колектор.

_________________
Lancia Lybra - италиянската S класа.
Lybra 1.9 JTD 105 HP


Вто Мар 06, 2007 2:32 pm
Профил
Кара детска количка
Кара детска количка

Регистриран на: Вто Мар 06, 2007 12:45 pm
Мнения: 10
Местоположение: Добрич
UNREAD_POST 
Само на бензин.А дали може да е от калпав бензин.


Вто Мар 06, 2007 2:54 pm
Профил

Регистриран на: Вто Сеп 26, 2006 7:34 pm
Мнения: 4
Местоположение: София 13 Надежда
UNREAD_POST Tipo 1.6
Да ви питам, колко трябва да гори на градско, че мойта гори 12-13/100 и ми се вижда доста. От какво може да бъде и евентуално до колко трябва да падне. Колата Tipo 1.6, карбуратор. Само на бензин - няма газ.


Съб Юли 07, 2007 1:38 pm
Профил
UNREAD_POST 
Доста я настъпваш колега, иначе ако караш леко - причини много. Аааа, ама твоята не е и двувалка, а?


Нед Юли 08, 2007 1:27 am

Регистриран на: Вто Сеп 26, 2006 7:34 pm
Мнения: 4
Местоположение: София 13 Надежда
UNREAD_POST 
Всъщност не е двувалка. И не я настъпвам. Какво ще кажете, нормално ли е да гори толкова? На мен ми се вижда доста. Все си мисля, че трябва да падне под 10 на 100.


Нед Юли 08, 2007 12:18 pm
Профил
Кара ролкови кънки
Кара ролкови кънки

Регистриран на: Пон Юни 12, 2006 7:31 pm
Мнения: 34
Местоположение: Харманли
UNREAD_POST 
колеги някои може ли да ми каже колко е въртя6тият момент на фиат типо 1.6 двувалка и за колко сек. ускорява от 0-100 :)


Съб Юли 28, 2007 7:12 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 130 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 5, 6, 7, 8, 9


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg