Дата и час: Чет Мар 28, 2024 8:16 pm


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 7 мнения ] 
В Германия класираха най-икономичните автомобили 
Автор Съобщение
Фиат маниак
Фиат маниак
Аватар

Регистриран на: Вто Апр 04, 2006 2:12 pm
Мнения: 624
Местоположение: Стара Загора
UNREAD_POST В Германия класираха най-икономичните автомобили
Германският вестник Auto Zeitung публикува наскоро класация на най-икономичните коли, предлагани на пазара.
Изданието е направило своите тестове по методиката на ЕС, като две трети от маршрута е бил в градски условия, а една трета в извънградски цикъл на движение.

Както може и да се очаква, в почти всички категории победата е за дизеловите автомобили. На този етап на дизелите по икономичност съперничат само хибридните коли, сочи проучването на Auto Zeitung

Победител в категорията "Икономичност" в класа мини е "Смарт ФорТу", който се е нуждаел от 3.8 литра, за да измине 100 километра. Втората позиция е за "Фолксваген Поло Блу моушън", изразходил само със 100 грама повече. Тук най-икономичният бензинов модел е "Ситроен" C1 (и неговите близнаци "Пежо 107 и "Тойота Айго") с разход 4.6 на сто.

При автомобилите среден клас печели хибридът на "Тойота" – "Приус" с постижение от 4.3 л. бензин за 100 километра. Втората позиция е за "Рено Меган" 1.5 дизел, който е имал нужда от двеста грама повече. Третото място е за друг хибрид – "Хонда Сивик".

Във високия среден клас най-икономичният автомобил е "СААБ"9-3, 1.9 TiD с разход 5.3 на сто, който изпреварва с малко "Ситроен" C5 1.6 Hdi (5.4 на сто) и "Хонда Акорд" 2.2 CTDIi (5.5 на сто).

При луксозните автомобили най-малко харчи "Ягуар" XJ6 2.7 V6 – 8.1 л. на 100 км. Втората позиция е за БМВ 730 D, нуждаещ се от 8.2 литра дизел, за да измине сто километра. Челната тройка се допълва от "Мерцедес" S 320 CDI с разход 8.3 на сто.

Стане ли дума за спортни автомобили, разходът вълнува малко хора, но ако ви интересува, най-икономичната "бегачка" е "Aлфа Ромео" GT 1.9 JTD, която се задоволява с 6.2 литра за 100 километра. Втората позиция е за "Мерцедес" CLK 220 CDI(6.4), а третата за БМВ 330 D(6.5). Бензиновият автомобил, класирал се най-напред в този клас, е "Алфа Ромео Брера" 2.4 JTDM 20V (6,8 л), която е на четвърто място.

Ако говорим за минивановете то "Рено Модус"1.5 DCI(4.5 сто) и "Пежо 1007" 1.4 HDI(4.7 на сто) са без конкуренция. Стана ли дума за пълноценните ванове лидер е "Сеат Алхамбра" 1.9 TDI с разход 6.3 на сто, а следващите две места са за "Форд Галакси" 1.8 TDCi(6.3 на сто) и "Форд" S-MAX 2.0 TDCI(6.4 на сто).

Феновете на високопроходимите автомобили пък би трябвало да се насочат към мъника "Сузуки Джими" 1.5 DDIS, което е показало разход от 6.1 на сто. Втората и третата позиция си поделят "Тойота" RAV4 2.2 D-4D и "Сузуки" SX4 1.9 DDIS, имали нужда от 6.6 литра гориво.

dir.bg

_________________
FIAT - TIPO 2.0i


Сря Фев 07, 2007 12:44 am
Профил
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126

Регистриран на: Пет Ное 24, 2006 8:31 pm
Мнения: 193
UNREAD_POST Re: В Германия класираха най-икономичните автомобили
soulkeeper написа:
Бензиновият автомобил, класирал се най-напред в този клас, е "Алфа Ромео Брера" 2.4 JTDM 20V (6,8 л), която е на четвърто място.
dir.bg

:roll: дай пак отначало че не схванах :36_2_33: откога JTDm двигателите станаха бензинови :mrgreen: С този разход никой няма да си купи алфа дизел :36_2_49: бензин rulezzzz :D

пък и тея фордове ...по-тежък с по-малък двигател ,срещу по-лек с по силен има нищожната разлика 100 гр :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

_________________
Изображение ФеН нА ИтаЛиАнКиТе :D


Чет Фев 08, 2007 1:40 pm
Профил
UNREAD_POST Re: В Германия класираха най-икономичните автомобили
soulkeeper написа:
При автомобилите среден клас печели хибридът на "Тойота" – "Приус" с постижение от 4.3 л. бензин за 100 километра. Втората позиция е за "Рено Меган" 1.5 дизел, който е имал нужда от двеста грама повече.

<----->

Ако говорим за минивановете то "Рено Модус"1.5 DCI(4.5 сто) и "Пежо 1007" 1.4 HDI(4.7 на сто) са без конкуренция.

dir.bg


Пък и това .... Мегана и Модуса май бяха с един и същи двигател. Средех клас автомобил и миниван имат малкоооо разлика в тегло, коефициент на възд. съпротивление - пък харчат еднакво :?: . Май остана скоростни кутийи т.н., ама пък ме съмнява... германци кво да го правят ... :P .


Пет Фев 16, 2007 5:33 pm
UNREAD_POST 
Тези автомобили как са карани? :shock: Аз просто не мога да повярвам на някой от данните. :shock: :shock: :shock: То не видях нито една кола да е стигнала 9 литра. Какъв е този "Ягуар" XJ6 2.7 V6 дето е изгорил 8.1 л. То аз с мойта кола се замислям дали ще мога да стигна такъв разход при 2/3 от движението си тука в София и 1/3 извънградско....Тя вярно че е по-стара на години и че със сигурност няма технологиите вложени в Ягуара ама все пак това си е 2.7 V6 мотор, който ако не се бъркам беше дизел разработен от Форд и Пежо с би-турбо и мощност от 204 к.с. и за пръв път беше монтиран на S-type... Служебната ми Опел Зафира 1.8 турбо дизел по данни на бордовия компютър харчи около 10-10.5 изграда.....Просто съм потресен от тези данни..... :shock:

Както каза колегата RoMeO_156_GTA
Цитат:
Бензиновият автомобил, класирал се най-напред в този клас, е "Алфа Ромео Брера" 2.4 JTDM 20V (6,8 л), която е на четвърто място.


Това ми прилича на дизелов двигател с това JTDM?


Съб Май 31, 2008 10:34 pm
Член на клуба
Член на клуба
Аватар

Регистриран на: Вто Мар 15, 2005 2:31 pm
Мнения: 206
Местоположение: София + Кройдън (в Лондон)
UNREAD_POST 
И на мен тия цифри ми звучат малко невероятно. В момента карам Vauxhall (Opel) Astra, 1.3 CDTI 16V, 80 коня, дизел и ми харчи 4.75 л. на 100 км, предимно извънградско каране. Колата по книга я дават 130гр. СО2 на километър. Двигатела си е на практика 1.3 JTD на Фиат, но го правят в Опел по лиценз. Колата е на година и половина, карам си я само аз откак е излезнала от магазина и съм се отнасял доста добре с нея. Отначало гореше повече, но откак направи 20 000 мили разхода падна.
Искам да кажа, че тия цифри от класацията и на мен малко не ми звучат, а тоя Ягуар с 8.1 литра на сто съвсем не мога да го повярвам.

_________________
Минимум електроника в колата = максимум възможности за "направи си сам" подобрения.
(Безвъзвратно изгубено) Tipo 1.4 карбуратор 250 000km без ремонт на двигателя (значи скоро му беше време).


Нед Авг 03, 2008 12:42 am
Профил ICQ WWW

Регистриран на: Пон Ное 22, 2010 3:29 pm
Мнения: 1
UNREAD_POST Re: В Германия класираха най-икономичните автомобили
Имам Fiat е най-добрият автомобил в света. икономични, ефективни и красиви :)

_________________
Лада


Пон Ное 22, 2010 3:32 pm
Профил
Кара велосипед
Кара велосипед

Регистриран на: Вто Окт 13, 2015 10:31 pm
Мнения: 26
UNREAD_POST Re: В Германия класираха най-икономичните автомобили
funkybrother, напълно съм съгласен с теб :)


Нед Ное 29, 2015 7:06 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 7 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg