Дата и час: Пон Апр 29, 2024 12:49 pm


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 19 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Кола на годината колко пъти Фиат? 
Автор Съобщение
Кара детска количка
Кара детска количка

Регистриран на: Съб Авг 05, 2006 10:10 pm
Мнения: 6
Местоположение: Дряново
UNREAD_POST Кола на годината колко пъти Фиат?
Някой да отговори колко пъти е бил кола на годината Фиат, много благодаря за отговора.


Чет Авг 31, 2006 7:32 pm
Профил
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Вто Сеп 13, 2005 11:25 pm
Мнения: 1315
Местоположение: София 04 Оборище
UNREAD_POST 
1967 - FIAT 124
1970 - FIAT 128
1972 - FIAT 127
1984 - FIAT Uno
1989 - FIAT Tipo
1995 - FIAT Punto
1996 - FIAT Brava/Bravo
2004 - FIAT Panda

Общо 8 пъти от 1964г. до днес.

_________________
FIAT Brava 1.4 SX CLIMA [09/1998]
Изображение


Чет Авг 31, 2006 8:34 pm
Профил ICQ
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126

Регистриран на: Съб Яну 14, 2006 1:06 am
Мнения: 181
Местоположение: Пловдив 04 Северен
UNREAD_POST 
А с дъщерните фирми става малко повече :D


Чет Авг 31, 2006 9:58 pm
Профил
UNREAD_POST 
Iwan написа:
А с дъщерните фирми става малко повече :D


2 пъти Алфа Ромео и 1 път Ланча


Чет Авг 31, 2006 11:09 pm
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Вто Сеп 13, 2005 11:25 pm
Мнения: 1315
Местоположение: София 04 Оборище
UNREAD_POST 
Mitko написа:
Iwan написа:
А с дъщерните фирми става малко повече :D


2 пъти Алфа Ромео и 1 път Ланча


1980 - Lancia Delta
1998 - Alfa Romeo 156
2001 - Alfa Romeo 147

_________________
FIAT Brava 1.4 SX CLIMA [09/1998]
Изображение


Чет Авг 31, 2006 11:29 pm
Профил ICQ
UNREAD_POST 
Mazgarev написа:
1967 - FIAT 124
1970 - FIAT 128
1972 - FIAT 127
1984 - FIAT Uno
1989 - FIAT Tipo
1995 - FIAT Punto
1996 - FIAT Brava/Bravo
2004 - FIAT Panda

Общо 8 пъти от 1964г. до днес.


И 2006, RENAULT платиха повече, за да стане CLIO - III.
Апропо за какво е зададен въпросът... ако е за чист "БАС" или подобно, ДА някой печели.Но нито Уно, нито Типо,нито Брава/Браво са тези които заслужават титлата "КОЛА НА ГОДИНАТА", дадена им от юзърите или тези които ги карат повече от 5-7 години.Виж за Пунто съм съгласен, не,че карам такова,но това е модел който се доказа в качеството, продажбите и експлоатацията.
Иначе "КОЛА НА ГОДИНАТА" са си чисто медийно-журналистически ТРИКОВЕ които НЯМАТ АБСОЛЮТНО никакво значение за нас обикновените потребители.За "БАС" в някое КВАРТАЛНО КАФЕНЕ става.... да ме прощават текущите им собственици сега!! НО ТОВА СА едни от най неудачните модели на Фиат... които не направиха такива продажби за да улеснят живота на концерна, а напротив усложниха го.
Сори, това е истината и ДАНО НЕ СЕ ЗАПОЧНЕ НЯКАКЪВ ТЪП СПОР, КОНФРОНТАЦИИ и подобни сега.


Чет Авг 31, 2006 11:52 pm
Напреднал шофьор на Фиатка
Напреднал шофьор на Фиатка
Аватар

Регистриран на: Сря Май 18, 2005 9:22 pm
Мнения: 371
Местоположение: Пловдив
UNREAD_POST 
за уно и типо не съм съгласен - :38_2_20: . и двата автомобила имат много предимства пред конкурентите си по онези времена. както и да е.

п.с. за това, че пунто потдържа компанията съм съгласен, ако не бяха хилядите дневни продажби в европа до сега - фалит.

_________________
UNO 1.0 FIRE & TIPO 1.4 I.E
ИзображениеИзображение


Пет Сеп 01, 2006 12:32 am
Профил
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126

Регистриран на: Нед Фев 27, 2005 1:40 pm
Мнения: 112
Местоположение: София 16 Студентски
UNREAD_POST 
Nino написа:
Mazgarev написа:
1967 - FIAT 124
1970 - FIAT 128
1972 - FIAT 127
1984 - FIAT Uno
1989 - FIAT Tipo
1995 - FIAT Punto
1996 - FIAT Brava/Bravo
2004 - FIAT Panda

Общо 8 пъти от 1964г. до днес.


И 2006, RENAULT платиха повече, за да стане CLIO - III.
Апропо за какво е зададен въпросът... ако е за чист "БАС" или подобно, ДА някой печели.Но нито Уно, нито Типо,нито Брава/Браво са тези които заслужават титлата "КОЛА НА ГОДИНАТА", дадена им от юзърите или тези които ги карат повече от 5-7 години.Виж за Пунто съм съгласен, не,че карам такова,но това е модел който се доказа в качеството, продажбите и експлоатацията.
Иначе "КОЛА НА ГОДИНАТА" са си чисто медийно-журналистически ТРИКОВЕ които НЯМАТ АБСОЛЮТНО никакво значение за нас обикновените потребители.За "БАС" в някое КВАРТАЛНО КАФЕНЕ става.... да ме прощават текущите им собственици сега!! НО ТОВА СА едни от най неудачните модели на Фиат... които не направиха такива продажби за да улеснят живота на концерна, а напротив усложниха го.
Сори, това е истината и ДАНО НЕ СЕ ЗАПОЧНЕ НЯКАКЪВ ТЪП СПОР, КОНФРОНТАЦИИ и подобни сега.
Между продажбите и реалните качества има май малко разлика. Някои италиански модели от 70-те и 80-те години доста сринаха имиджа на концерна и именно модели като Типо, Пунто, Брава, Алфа 155 го изчистиха, за да се стигне до пазарния успех на Гранде Пунто и преди това Алфа Ромео 156, вече и 159. Иначе това, че чалгата има най-голям пазарен успех, не значи, че е най-стойностната музика, нали :twisted: .


Пет Сеп 01, 2006 9:58 am
Профил ICQ
Кара детска количка
Кара детска количка

Регистриран на: Съб Авг 05, 2006 10:10 pm
Мнения: 6
Местоположение: Дряново
UNREAD_POST 
Ами много интересно нещо,зад въпроса ми някои май ще прозре и великата конспирация,що пък не и едно басче в кръчмето на чашка........Какви пък юзари ще да е имало 84-87г. че да направят класацията просто не ми се мисли на тая тема.Авторитетни спортни журналисти водещи на най-популярни авто-журнали с име в цяла Европа че и Британия като [bБЕЗПРИСТРАСТНИ],[/b]просто са никой за част от нас,те са някакви там които нищо не вдяват от автомобили.
Обаче те формират общественото мнение на запад и определят пазарната политика на авто-производителите и ако нещо заиграват не им копуват изданията и никой не ги "бръсне за плод".
Мисълта ми е,че хората трябва освен проблемите на един модел да знаят и плюсовете му,смятам че това е честно към всички които се интересуват от реалнеите неща.Това са фактите, съжалявам ако съм обидил някой.
Аз карам "ФОРД" не съм много горД щото е 93г., и май нещо не съм чувал да е бил често кола на годината много често напоследък,но ми харесва щото това е реалноста........и знам че за много от Вас тя е същата.


Пет Сеп 01, 2006 8:54 pm
Профил
UNREAD_POST 
evg2 написа:
Ами много интересно нещо,зад въпроса ми някои май ще прозре и великата конспирация,що пък не и едно басче в кръчмето на чашка........Какви пък юзари ще да е имало 84-87г. че да направят класацията просто не ми се мисли на тая тема.Авторитетни спортни журналисти водещи на най-популярни авто-журнали с име в цяла Европа че и Британия като [bБЕЗПРИСТРАСТНИ],[/b]просто са никой за част от нас,те са някакви там които нищо не вдяват от автомобили.
Обаче те формират общественото мнение на запад и определят пазарната политика на авто-производителите и ако нещо заиграват не им копуват изданията и никой не ги "бръсне за плод".
Мисълта ми е,че хората трябва освен проблемите на един модел да знаят и плюсовете му,смятам че това е честно към всички които се интересуват от реалнеите неща.Това са фактите, съжалявам ако съм обидил някой.
Аз карам "ФОРД" не съм много горД щото е 93г., и май нещо не съм чувал да е бил често кола на годината много често напоследък,но ми харесва щото това е реалноста........и знам че за много от Вас тя е същата.


Да така е... трябва да се гледат и плюсовете на конкретните автомобили, но от въпросните освен, ПЛЮСА, че цената им е много ниска като втора употреба много много - много други не виждам.Някой по-горе спомена, за Уно.Без да влизам в полемика с него аз бих споменал Рено 5 и Пежо 205 примерно.Те май-също са били "кола на годината".Колегата който е постнал тази тема е забравил да спомене и ФИАТ АРЖЕНТА.Тя също печели титлата "кола на годината", коя не помня, но освен някой луд фен или по-дърт като мен да си спомня за него?.Едва ли.Както и да е. Истината е ,че нашите "любими" са скъпи като нови и много евтини втора употреба.А за бедните като нас, колата е инвестиция...вярно винаги губеща, но поне по-малко!
В последният български "АВТОБИЛД" има сравнителна статия между новите "ДАЙХАЦУ ТЕРИОЗ" и "ФИАТ СЕДИЧИ".. прочетете я.Също се сравняват кабриолети втора употреба и Барч/к/етата е там.Добре,че колегата с някакви по-сериозни намерения към този модел се усети навреме!!!
Както и да е.. всичко това няма значение.Важното е човек да обича машината! :mrgreen:


Пет Сеп 01, 2006 10:48 pm
Фиат маниак
Фиат маниак
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 05, 2004 1:32 am
Мнения: 570
Местоположение: Обект 9
UNREAD_POST 
Цитат:
Без да влизам в полемика с него аз бих споменал Рено 5 и Пежо 205 примерно.Те май-също са били "кола на годината".

Това не е точно така, защото Рено 5 и Пежо 205 не са ставали "Кола на годината" освен това Пежо 205 заема второ място през 1984 год. и то точно след Фиат Уно :wink: :)

Цитат:
Two remarkable small cars were top protagonists in this contest. Fiat Uno won by small margin and was extremely popular, but Peugeot 205 kept much longer a high market demand. The practical Uno was an ideal product for a limited budget, its basic version still keeping the veteran OHV 903 cc engine from 127, with 5-speed gearbox as an option; an OHC 1.3 with 70 hp was the alternative for good performance. Roomy cabin, good roadholding and very affordable prices were generally appreciated.

1st Position: Fiat Uno, 346 points

2nd Position: Peugeot 205, 325 points

3rd Position: Volkswagen Golf, 156 points


:arrow: http://www.caroftheyear.org/pages/Previous.htm#1988

_________________
146E e 188
www.fiat-uno.org/


Съб Сеп 02, 2006 1:12 am
Профил WWW
UNREAD_POST 
:mrgreen: От всичките години най много ми харесва Фиат 128/ 1970г. :mrgreen:


Съб Сеп 02, 2006 10:28 am
UNREAD_POST 
Кола на годината е сериозна и престижна награда която не е "журналистически трик" . Тя се избира не е от някой си журалист с фотоапарат, а от хора който са професиналисти и работят за престижни издания. Това не са хора от в-к " АВТО ТРУД". Също така не се отценява само от списанията - пише го на сайта "кола на годината". Това за плащанията са глупости! А колите който се сравняват са от най-престижния мерцедес до най-утрепаното дайхатсу, така че не става въпрос само за здравина, а за най-доброто за парите си и т.н. Опел кадет също е бил кола на годината но не мисля,че днес превъзхожда типо.
Така ,че без да се влиая от пристрастия мога да кажа, че щом са коли на годините значи са с нещо над другите, затова поклон пред уно,типо,браво и опел кадет! :36_2_46:


Съб Сеп 02, 2006 10:30 am
UNREAD_POST 
Напълно заслужено Punto и Tipo са носители на "Кола на годината"!За своето време те представят революционни технологий и дизайн!Не случайно основния конкурент на Типо-Голф не е кола на годината!


Съб Сеп 09, 2006 10:13 pm
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Вто Сеп 13, 2005 11:25 pm
Мнения: 1315
Местоположение: София 04 Оборище
UNREAD_POST 
spasov2 написа:
Напълно заслужено Punto и Tipo са носители на "Кола на годината"!За своето време те представят революционни технологий и дизайн!Не случайно основния конкурент на Типо-Голф не е кола на годината!


Голф не може да е конкурент на Типо...
това би значело че трябва да се конкурират с Голф 2... а това е невъзможно :)
Голф 3 излиза през 1992 и е носител на титлата "Кола на годината"

_________________
FIAT Brava 1.4 SX CLIMA [09/1998]
Изображение


Съб Сеп 09, 2006 10:19 pm
Профил ICQ
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 19 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg