Дата и час: Нед Апр 28, 2024 8:51 pm


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 20 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Моля, дайте съвет 
Автор Съобщение

Регистриран на: Сря Апр 06, 2005 5:30 pm
Мнения: 2
UNREAD_POST Моля, дайте съвет
Здравейте!Съвсем нов съм във форума и моля да ме извините , ако поствам не където трябва.Карам Рено, но вече ми омръзна и твърдо съм решил да го сменя.Не разполагам с много финанси, но до 6000 -6300 лв. мога да се отпусна.Двоумя се между Рено Лагуна 94-95г. и Фиат Мареа 96-97 г. най вероятно бензин, защото дизел не съм карал никога и малко се притеснявам макар, че съм чувал че който се е качил на дизел не слиза от него.Та въпроса ми е към тези които карат Мареа.Моля честно да ми отговорят дали са доволни и малко характеристики /разход гр. извън гр. масла авточасти и т.н/.Става въпрос за Мареа 1.8, 1.6и бензин или дизел.Сигурно във форума има някъде постове по този въпрос, но ми е трудно да ги намеря.
Благодаря Ви предварително!


Сря Апр 06, 2005 5:46 pm
Профил
Кара кола
Кара кола
Аватар

Регистриран на: Чет Яну 13, 2005 2:42 pm
Мнения: 282
Местоположение: София 06 Подуяне
UNREAD_POST Технически характеристики на Мареа
Добре дошъл във форума !
:idea: :idea: :idea: Ето тук бях пуснал линкове за технически характеристики. :arrow: http://www.fiat-bg.com/forum/viewtopic.php?t=827 Дано ти свърша работа :wink:

_________________
Yellow_Flash_Colorz_PDT_45 Fiat Тempra 09.1990г. 159А2.000 Yellow_Flash_Colorz_PDT_45

КУПУВАМ: Теглич за Темпра
КУПУВАМ: Халогени за Фиат Темпра...
КУПУВАМ: Спортен волан

http://www.tempra-clube.hit.bg
http://www.tempras.myfreebb.com


Сря Апр 06, 2005 5:53 pm
Профил ICQ WWW
Кара кола
Кара кола
Аватар

Регистриран на: Съб Ное 06, 2004 10:52 am
Мнения: 243
Местоположение: София 15 Младост
UNREAD_POST 
Ами аз карам Мареа от 10 месеца и до сега нищо сериозно не съм сменил. Само консумативи. Скоро само долях малко масло. Като я купих смених абсолютно вскичко което ми казаха- тоест само ангаражния ремък. След това си сложих едно АГУ-все пак цената на газта е с 50% по-ниска. Наложи се да сменя и гумите с нови, защото старите бяха много изтъркани. Разхода градско ми е малко над 10, извънградско окло 7-8 (а с включен климатроник малко се вдига), на газ разхода винаги ми е малко по-голям отколкото на бензин /можеби с 1л/ Частите на Фиат бъди сигурен, че ще са много по-евтини от на Реното. Мареата има много добри дизелови агрегати, но мисля,че тяхната цена е по-висока. Ми друго не се сещам.......ако нещо по-специално те интересува питай. Yellow_Flash_Colorz_PDT_08

_________________
FIAT MAREA - 1998г 1.6 16V elx


Сря Апр 06, 2005 6:17 pm
Профил
Фиат маниак
Фиат маниак
Аватар

Регистриран на: Вто Мар 08, 2005 1:25 pm
Мнения: 679
Местоположение: Кюстендил
UNREAD_POST 
flx написа:
Ами аз карам Мареа от 10 месеца и до сега нищо сериозно не съм сменил. Само консумативи. Скоро само долях малко масло. Като я купих смених абсолютно вскичко което ми казаха- тоест само ангаражния ремък. След това си сложих едно АГУ-все пак цената на газта е с 50% по-ниска. Наложи се да сменя и гумите с нови, защото старите бяха много изтъркани. Разхода градско ми е малко над 10, извънградско окло 7-8 (а с включен климатроник малко се вдига), на газ разхода винаги ми е малко по-голям отколкото на бензин /можеби с 1л/ Частите на Фиат бъди сигурен, че ще са много по-евтини от на Реното. Мареата има много добри дизелови агрегати, но мисля,че тяхната цена е по-висока. Ми друго не се сещам.......ако нещо по-специално те интересува питай. Yellow_Flash_Colorz_PDT_08


какъв ти е мотора, къде си сложи газова и колко струва?

_________________
Безизходица е ситуацията, очевидният и логичен изход от която просто не ти харесва.
(Bravo 1.6 16V, 76 kW)


Сря Апр 06, 2005 6:50 pm
Профил ICQ
Кара кола
Кара кола
Аватар

Регистриран на: Съб Ное 06, 2004 10:52 am
Мнения: 243
Местоположение: София 15 Младост
UNREAD_POST 
Мотора ми е 1.6 103к. Сложих си я в сервиза на СБА, ако знаеш къде е. Не си спомням точно колко дадох- мисля че около 400лв. Ако ти е важно ще проверя. Yellow_Flash_Colorz_PDT_17

_________________
FIAT MAREA - 1998г 1.6 16V elx


Сря Апр 06, 2005 6:59 pm
Профил
Кара кола
Кара кола
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 31, 2005 5:02 pm
Мнения: 263
Местоположение: Пловдив 01 Централен
UNREAD_POST 
A,NAZDRAVE!
аз съм за мареа най-вече, защото е много по-евтина поддръжката в сравнвние с френските коли и защото френските коли не са за българските пътища. ако ще взимаш фиата по-добре 1.8 16v

_________________
Yellow_Flash_Colorz_PDT_45 Fiat Marea Weekend 1.6 16v SX '98г. Yellow_Flash_Colorz_PDT_45
www.marea.hit.bg


Сря Апр 06, 2005 9:18 pm
Профил
Кара кола
Кара кола
Аватар

Регистриран на: Съб Ное 06, 2004 10:52 am
Мнения: 243
Местоположение: София 15 Младост
UNREAD_POST 
Да наистина 1.8 двигателя е по-добър, но ще ти харчи малко повече. Зависи от това какъв тип шофьор си.....примерно на мене 1.6 ми е достатъчно.

_________________
FIAT MAREA - 1998г 1.6 16V elx


Сря Апр 06, 2005 9:39 pm
Профил
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Чет Ное 25, 2004 11:00 am
Мнения: 82
Местоположение: Пловдив
UNREAD_POST 
flx написа:
Да наистина 1.8 двигателя е по-добър, но ще ти харчи малко повече. Зависи от това какъв тип шофьор си.....примерно на мене 1.6 ми е достатъчно.


Може да се поспори дали 1.8 харчи повече от 1.6.

_________________
Почиствам пътни знаци.


Чет Апр 07, 2005 11:46 am
Профил
Кара кола
Кара кола
Аватар

Регистриран на: Чет Яну 13, 2005 2:42 pm
Мнения: 282
Местоположение: София 06 Подуяне
UNREAD_POST Виж
icko PB7932XB написа:
flx написа:
Да наистина 1.8 двигателя е по-добър, но ще ти харчи малко повече. Зависи от това какъв тип шофьор си.....примерно на мене 1.6 ми е достатъчно.


Може да се поспори дали 1.8 харчи повече от 1.6.
http://www.fiat-bg.com/forum/viewtopic.php?t=827 Там имa технически характеристики...Ако пише :?

_________________
Yellow_Flash_Colorz_PDT_45 Fiat Тempra 09.1990г. 159А2.000 Yellow_Flash_Colorz_PDT_45

КУПУВАМ: Теглич за Темпра
КУПУВАМ: Халогени за Фиат Темпра...
КУПУВАМ: Спортен волан

http://www.tempra-clube.hit.bg
http://www.tempras.myfreebb.com


Последна промяна Tempra SX на Чет Апр 07, 2005 8:23 pm, променена общо 1 път



Чет Апр 07, 2005 11:49 am
Профил ICQ WWW
Кара кола
Кара кола
Аватар

Регистриран на: Съб Ное 06, 2004 10:52 am
Мнения: 243
Местоположение: София 15 Младост
UNREAD_POST 
icko PB7932XB написа:
Може да се поспори дали 1.8 харчи повече от 1.6.



Ами да може би и ти си прав, но в повечето сайтове които съм разгледал дават 1.6 с малко по-малък разход-нещо от рода на 0.5л./100км.

_________________
FIAT MAREA - 1998г 1.6 16V elx


Чет Апр 07, 2005 12:54 pm
Профил

Регистриран на: Сря Апр 06, 2005 5:30 pm
Мнения: 2
UNREAD_POST 
Цитат:
аз съм за мареа най-вече, защото е много по-евтина поддръжката в сравнвние с френските коли и защото френските коли не са за българските пътища. ако ще взимаш фиата по-добре 1.8 16v


Съгласен съм с теб, щото Реното го карам 7 г. и ако ти кажа колко ремонти по ходовата част му правих мани мани.Иначе двигателя не е пипан освен свещи.Сигурно съм дал повече пари за ремонт отколкото го купих.То не беха амортисьори, торсиони, лагери,полуоски 2 за шарнири и др. да не говорим.И понеже почти нищо не разбирам от коли все си плащаш.Та не знам как е с Фиатите, но ако съдя по мойта колежка която кара Уно и е ходила само веднъж на реглаж предница съм съгласен с вас.Сигурно Фиата е с по здрава ходова част и е по-пригоден за "швейцарското сирене" по което караме в БГ.Между другото да Ви попитам от името на колежката с Уно.Оплаква ми се, че при влажно или дъждовно време двигателя при ниски обороти или при спиране на кръстовище изведнъж спира , после трудно пали.Ходи при некакви майстори, но и те явно са "майстори" щото и казали, че това е проблем при Фиата.Не ми се вярва да е така, но не мога да и помогна.
Ако някой е имал подобен проблем нека сподели.
Благодаря на всички които дадоха мнение по питането ми!


Чет Апр 07, 2005 2:27 pm
Профил
Кара кола
Кара кола
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 31, 2005 5:02 pm
Мнения: 263
Местоположение: Пловдив 01 Централен
UNREAD_POST 
Сигурно съм дал повече пари за ремонт отколкото го купих.То не беха амортисьори, торсиони, лагери,полуоски 2 за шарнири и др. да не говорим.

това имам впревид и аз френските коли возят много хубаво, но това е за сметка на здравината си. на мареата можеш да и смениш цялата предница за смешни пари в сравнение с това което ще дадеш за рено, пежо или ситроен(това си е лично мое мнение някои да не започне да ми се заяжда!!!)

_________________
Yellow_Flash_Colorz_PDT_45 Fiat Marea Weekend 1.6 16v SX '98г. Yellow_Flash_Colorz_PDT_45
www.marea.hit.bg


Чет Апр 07, 2005 3:34 pm
Профил
Фиат маниак
Фиат маниак
Аватар

Регистриран на: Вто Мар 08, 2005 1:25 pm
Мнения: 679
Местоположение: Кюстендил
UNREAD_POST 
flx написа:
Мотора ми е 1.6 103к. Сложих си я в сервиза на СБА, ако знаеш къде е. Не си спомням точно колко дадох- мисля че около 400лв. Ако ти е важно ще проверя. Yellow_Flash_Colorz_PDT_17


:roll: ами някой разправяше че газовата за тези двигатели струвала от 1000.00 лж нагоре....

_________________
Безизходица е ситуацията, очевидният и логичен изход от която просто не ти харесва.
(Bravo 1.6 16V, 76 kW)


Чет Апр 07, 2005 5:12 pm
Профил ICQ
Кара кола
Кара кола
Аватар

Регистриран на: Съб Ное 06, 2004 10:52 am
Мнения: 243
Местоположение: София 15 Младост
UNREAD_POST 
charlie написа:
ами някой разправяше че газовата за тези двигатели струвала от 1000.00 лж нагоре....


Да има такива газови уредби, които са специално за инжекциони и наистина тяхната цена е доста по-висока. Моята е обикновенна-Lovato / не съм сигурен,че така се пишеше./

_________________
FIAT MAREA - 1998г 1.6 16V elx


Чет Апр 07, 2005 7:05 pm
Профил
Фиат маниак
Фиат маниак
Аватар

Регистриран на: Вто Мар 08, 2005 1:25 pm
Мнения: 679
Местоположение: Кюстендил
UNREAD_POST 
flx написа:
Ами аз карам Мареа от 10 месеца и до сега нищо сериозно не съм сменил. Само консумативи. Скоро само долях малко масло. Като я купих смених абсолютно вскичко което ми казаха- тоест само ангаражния ремък. След това си сложих едно АГУ-все пак цената на газта е с 50% по-ниска. Наложи се да сменя и гумите с нови, защото старите бяха много изтъркани. Разхода градско ми е малко над 10, извънградско окло 7-8 (а с включен климатроник малко се вдига), на газ разхода винаги ми е малко по-голям отколкото на бензин /можеби с 1л/ Частите на Фиат бъди сигурен, че ще са много по-евтини от на Реното. Мареата има много добри дизелови агрегати, но мисля,че тяхната цена е по-висока. Ми друго не се сещам.......ако нещо по-специално те интересува питай. Yellow_Flash_Colorz_PDT_08


под само агренажен разбираш наистина само агренажен или имаш в предвит ремака със всичките му ролки?

_________________
Безизходица е ситуацията, очевидният и логичен изход от която просто не ти харесва.
(Bravo 1.6 16V, 76 kW)


Чет Апр 07, 2005 8:01 pm
Профил ICQ
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 20 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg