Дата и час: Сря Май 15, 2024 3:39 am


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 27 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Помощ!!! 
Автор Съобщение
Кара велосипед
Кара велосипед
Аватар

Регистриран на: Нед Юли 16, 2006 9:52 pm
Мнения: 21
Местоположение: Сандански
UNREAD_POST Помощ!!!
Здравейте колеги. Напоследък съм много деен в форума, но днес беше върха на сладоледа. Преди седмица си закупих ФИАТ МАРЕА 1.8 16V 98, бях мнооо доволен от покупката, но вече съжалявам. Преди по малко от 10 мин., както си карах колата на таблото изписа CODE и всичко изгасна и повече не можах да я запаля, никакъв контакт не дава. Избутах я на края на пътя и се прибрах с такси :cry: . Моля Ви колеги помогнете какъв може да е проблема, то е ясно че утре ще търса ел.техник, но поне да се пооспокоя, че място не мога да си намеря. Преди 3 дена ми слагаа аларма дали нещо тоя не прецака да не говорим че на колата си имало завадска ама тоя ме метна и ми сложи още една и сега колата е с 2 аларми, дали от това не се шашна и стана белята. МОЛЯ Ви хора помогнете, поне със съвет!


Съб Юли 22, 2006 11:43 pm
Профил
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Вто Юни 27, 2006 8:47 pm
Мнения: 118
Местоположение: София
UNREAD_POST 
С червения ключ ли караш?

_________________
Изображение


Съб Юли 22, 2006 11:45 pm
Профил
Кара велосипед
Кара велосипед
Аватар

Регистриран на: Нед Юли 16, 2006 9:52 pm
Мнения: 21
Местоположение: Сандански
UNREAD_POST 
Не със синия. :shock:


Съб Юли 22, 2006 11:47 pm
Профил
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Вто Юни 27, 2006 8:47 pm
Мнения: 118
Местоположение: София
UNREAD_POST 
Начи проблема е от алармата не че няма вариант да е в самия имобилаизер тва КОД символизира имобилайзера. Трябваше да откачиш клемите на акумулатора и да ги допреш за да се занули ЕКУ-то и вероятно щеше да запалиш. Тва е доста срещан проблем при фиатите от тва поколение.Ходи при алармаджийте вероятно те са обуркали работата.

_________________
Изображение


Съб Юли 22, 2006 11:56 pm
Профил
Кара велосипед
Кара велосипед
Аватар

Регистриран на: Нед Юли 16, 2006 9:52 pm
Мнения: 21
Местоположение: Сандански
UNREAD_POST 
Леле човече, дано да е малък проблема както казваш, ако е така имаш една бира от мен, а това за клемите наистина не го знаех. Дано да е така както казваш защото след като се появи това CODE и всичко изгасна, после замириса доста гадну като на кабели :( и се претиснявам да не е некоя по голема беля :(


Нед Юли 23, 2006 12:03 am
Профил
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 12:48 am
Мнения: 2021
Местоположение: София 10
UNREAD_POST какво стана с колата
Не разбрахме какво стана с колата .
пиши
може и да се оправи
с пари и ли без
това е проблема.
Колата не е виновна за гасненето .
Този проблем може да се случи при всяка друга малка кола с имобилайзер.
Добре че не е от 2001-2006 година става по сложно .

_________________
За PUNTO http://ftp.fiat-club.org.ua/
и FIAT http://fiat.comnet.bg/
Купе http://www.polak.ch/coupemanual/
http://ftp.fiat-club.org.ua/Manuals/
http://instrukcje.fiat.pl/index.php/listing/fiat


Нед Юли 23, 2006 12:08 am
Профил WWW
Кара велосипед
Кара велосипед
Аватар

Регистриран на: Нед Юли 16, 2006 9:52 pm
Мнения: 21
Местоположение: Сандански
UNREAD_POST 
OK. Значи карам си аз количката и изведнъж поглеждам таблото свети CODE в следващия момент всичко изгасва светлини, двигател, всичко. Спирам вада ключа, мушкам го пак давам на контакт и нищо в същото време замериса на кабели. Това е :( сега съм толкова паниран че място не мога да си намеря :(


Нед Юли 23, 2006 12:13 am
Профил
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Вто Юни 27, 2006 8:47 pm
Мнения: 118
Местоположение: София
UNREAD_POST 
Няма проблем но тва с кабелите трябваше да го кажеш в началото ако разбираш поне малко огледай при бушоните добре преди да палиш там се намира и централата на имобилайзера виж да няма стопявания на кабели огледай и алармата :twisted: ако не си сигурен по добре не пали да не стане по-лошо а направо при алармаджийте да си оправят бакийте шото те са виновни най-вероятно.Аз доста ходих по мъките с тоя проблем и аз тва не си пестя думите накрая препрограмирах ЕКУ и нямам имобилайзер сега и сичко излезе 350 лв не е евтинко , дано не се стига до там.
Успех :D

_________________
Изображение


Нед Юли 23, 2006 12:15 am
Профил
Кара велосипед
Кара велосипед
Аватар

Регистриран на: Нед Юли 16, 2006 9:52 pm
Мнения: 21
Местоположение: Сандански
UNREAD_POST 
Грам не разбирам от тоци. Иначе отворих ама пусто мноо тъмно беше нямаше как да видя дали няма някой кабел изгорял или някой бушон гръмнал. Ти направо ме отчая с тези 350 лева баси още не съм и се накефил и почва големото ръсене. Е чесно ти казвам ако тоя с алармата е прецакал нещата тесен ке му се види Сандански :( баси как може да има такива некъдърници ама и аз съм си една риба, то си има аларма на колата аз друга слагам :( ама от къде да знам !!! :evil:


Нед Юли 23, 2006 12:22 am
Профил
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Вто Юни 27, 2006 8:47 pm
Мнения: 118
Местоположение: София
UNREAD_POST 
Направо я карай при при алармаджията да види кво е иначе и на мен с мойта брава така ми тръгна ма сега да не й е уруки само наливам и карам.....Последното ти го пожелавам

_________________
Изображение


Нед Юли 23, 2006 12:29 am
Профил
Кара велосипед
Кара велосипед
Аватар

Регистриран на: Нед Юли 16, 2006 9:52 pm
Мнения: 21
Местоположение: Сандански
UNREAD_POST 
Благодаря ти човече, така и ще направя ама трябва тоя да го карам при колата защото сега съм я заебал там където ми изгасна иначе алармите и 2-те работят мамка му.


Нед Юли 23, 2006 12:32 am
Профил
Напреднал шофьор на Фиатка
Напреднал шофьор на Фиатка
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 03, 2006 8:26 pm
Мнения: 384
Местоположение: Габрово
UNREAD_POST 
Според мен направо му казвай на тоя дето ти е сложил алармата да си я маха и да оправя всичко както си е било и си карай със фабричната и имобилайзера.А за в бъдеще гледай по-малко да човъркат каквито и да било майстори.Спазвай принципа-Работи ли не го пипай.Защото иначе от майстори ще ти побелее косата.

_________________
Brava ELX 1.6 16v


Нед Юли 23, 2006 8:46 am
Профил
Кара кола
Кара кола

Регистриран на: Чет Юни 08, 2006 10:32 am
Мнения: 320
UNREAD_POST 
:shock:


Последна промяна morg на Пон Мар 26, 2007 7:58 pm, променена общо 1 път



Нед Юли 23, 2006 3:11 pm
Профил
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Вто Сеп 13, 2005 11:25 pm
Мнения: 1315
Местоположение: София 04 Оборище
UNREAD_POST 
Някои от фабричните аларми използват клаксона за сирена.

_________________
FIAT Brava 1.4 SX CLIMA [09/1998]
Изображение


Нед Юли 23, 2006 3:17 pm
Профил ICQ
Кара велосипед
Кара велосипед
Аватар

Регистриран на: Нед Юли 16, 2006 9:52 pm
Мнения: 21
Местоположение: Сандански
UNREAD_POST 
Благодаря на всички, които писаха по тази тема. Бях с един ел.техник и установихме проблема. Тъпанара които ми сложи 2-та аларма, е захранвал от контакта и се е полу4ило пренатоварване и като капак на всичко сложил бушон с голям ампер и сега ми изгоряла незнам как се нарича точно "края на контакта за запалване" казаха ми че струва някъде към 30 40 лева, тази джаджа днес по късно чакам автоключар за да ми го смени, така че другото е наред и ще ми излезне ремонтчето с часта към 50 лева. А иначе оригиналната ми аларма си е с звукова сигнализация а колата ми е внос от италия но разбрах за оригиналната аларма едва след като въпросния "майстор" ми беше сложил 2-та и направи белята. Аман от "майстори"!!!


Нед Юли 23, 2006 3:22 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 27 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg