Дата и час: Нед Апр 28, 2024 10:46 am


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 39 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3
Привилегии за членове на клуба 
Автор Съобщение
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 12:48 am
Мнения: 2021
Местоположение: София 10
UNREAD_POST сервизи
сервиз за смяна на масло и гуми. Мага да ви предлажа евтин и дори без намаление цената е добра .За хората от София или които идва . Срещу магазина за Фиат -Алфа-Ланча на бул"Стамбалийски" до реката .Та там е този сербиз .За смяна на масло на двигател +филтър,масло на скорости и хидравлична течност .На много места 25лв. там беше на половина.Питайте и ще се уверите сами.На повечето места в сервизите просто правят каквито им коли дойдат . Трябва да има срециализирани не всички коли са еднакви особенно за по специялни повреди.

_________________
За PUNTO http://ftp.fiat-club.org.ua/
и FIAT http://fiat.comnet.bg/
Купе http://www.polak.ch/coupemanual/
http://ftp.fiat-club.org.ua/Manuals/
http://instrukcje.fiat.pl/index.php/listing/fiat


Вто Мар 28, 2006 10:08 pm
Профил WWW
Кара Симсонка
Кара Симсонка

Регистриран на: Пет Мар 17, 2006 2:28 pm
Мнения: 53
Местоположение: София 03 Възраждане
UNREAD_POST 
Какви привилегии бе хора?
Вие в кой век живеете? По-добре да си изберем 3, 4 проверени сервиза и магазина от личен опит, ако трябва и рейтинг да им се направи, абе с две думи пазарна икономика.(дай му на българина гарантирана клиентела и му глей сеира).

Живи и здрави!


Сря Апр 05, 2006 8:16 am
Профил
Член на клуба
Член на клуба
Аватар

Регистриран на: Чет Ное 04, 2004 3:34 pm
Мнения: 743
Местоположение: София 11 Красна Поляна
UNREAD_POST Re: сервизи
kluchar написа:
сервиз за смяна на масло и гуми. Мага да ви предлажа евтин и дори без намаление цената е добра .За хората от София или които идва . Срещу магазина за Фиат -Алфа-Ланча на бул"Стамбалийски" до реката .Та там е този сербиз .За смяна на масло на двигател +филтър,масло на скорости и хидравлична течност .На много места 25лв. там беше на половина.Питайте и ще се уверите сами.На повечето места в сервизите просто правят каквито им коли дойдат . Трябва да има срециализирани не всички коли са еднакви особенно за по специялни повреди.


Пич ти не спираш да се рекламираш, почти във всяко твое мнение, сега когато стана въпрос за отстъпки и привилегии не прочетох нещо за отстъпки от твоя страна или превилегии някакви, или поне предложение. Сега вече рекламираш друг сервиз, прави го поне на указаните места - раздел "Продава" или "Сервизи и магазини".

_________________
Alfa 156 SW 2.4 JTD
Fiat Brava 1.6 16V
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
www.locksmith-bg.com


Сря Апр 05, 2006 7:43 pm
Профил ICQ
Фиат фанатик
Фиат фанатик
Аватар

Регистриран на: Пон Яну 09, 2006 11:45 pm
Мнения: 926
Местоположение: София 15 Младост
UNREAD_POST 
Аз лично имам горчив опит с едно сервизче,където правих диагностика на мотора и схемата на работа беше такава - отиваш,оставяш колата и след час-два,три отиваш да си я вземеш и олекваш с 10-15 лева.Резултаът - казаха какво трябва да си купя и да ми сменят (те там разбира се) за да се оправи.Винаги ме изпращаха с думите "ако има нещо не в ред обади се и ела пак" разбира се срещу още 10-15 лева и пак същото след 2-3 дена.Разказвам това поради вашата идея за сервизите - личното ми мнение е че случаят ще е много подобен.Хипотетично ако имаме право на един път годишно да идем на диарностика на двигател например какъв е шансът някой да го направи както трябва като знае че така или иначе няма да вземе кой знае колко пари от това а и цяла година няма да го тормозиш повече ако ти каже че всичко е в ред и няма да има проблеми.Другата страна - ще ти каже че едва ли не тая кола ще се разпадне и трябва буквално веднага да я оставиш за ремонт.Проблемът с некачествения или по-често некомпетентен преглед на колата е ама много сериозен така че трбва най-напред да си изберем 2-3 сервизчета че ако ще и едно да е ама да си вършат работата - давам друг пример (аз съм си разбирач по двигателите и т.н.) - закарах си колата защото потракваше нещо съмнително по мотора и мислех че е клапан някой......прегледаха я взеха ми маса пари уж за мерене на компресия и т.н. и уц всичко в ред.Само след няма 1 седмица я закарах на мой познат и познайте какво се оказа - счупен сегмент на 4-ти цилиндър,издухала гарнитура на главата и гумички на клапаните,компресия на цилиндрите 1,2 за 1-ви, 4 и нещо за 2 и 3 и към 7-8 за 4-ти......е на това ли му се вика да и няма нищо на колата.......а да и 73% масло в газовете.Колкото и неразбиращ майстор да си като видиш как пуши отзад като нафтова печка (извинявам се на колегите с дизел ама така е израза просто) че не е в ред или че като я палиш се дави с маслото,което изкарва през картерните газове....ама малко от малко трябва да погледнеш.
Та идеята ми каква е - да си намерим някое/няколко сервизчета за всеки град където да се договорим за някакви отстъпки за някои услуги (прегледи на колата,мерене на компресии,спирачки,чистене на грешки от компютрите и т.н. по-основните неща и/или някаква %-тна отстъпка за ремонт или услуга) като за това сервизите да получават някакъв вид годишен абонамент от въпросната банкова сметка на клуба,където всеки член ще пуска по нещо (било sms или някакъв друг начин).Срещу това той да получава някакъв вид стикер или карта за въпросните услуги и където и да реши (да му се наложи) из България да може да си оправи/прегледа колата.
Мисля че така ще е най-удачно само незнам как ще решим проблема с това да си минеш колата 100 пъти на 100 различни места ама може да го измислим като в градския транспорт - за всяко нещо ти късат в сервиза от тестето с билетчета по едночко в зависимост от нешото,което са ти правили.Пример :
правим една книжка от 5-6 странички малка като отпред си пише номер на колата и имената на собственика и т.н. и на всяка страничка си има някъква услуга (примерно на 1-вата имаме смяна на ангренажен ремък,2-ра диарностика на мотор,3-та чистене на грешки от комп-а,4-та преглед на ходова част и т.н. каквото се договорим) и като ти направят нещо някъде из сервизите ти го късат и така за една година вече не може да минеш 2-ри път.
Така няма и да има смисъл да бутнеш 5-10 лева да не ти скъса билетчето защото няма да спестиш кой знае колко много :)
Мисля че няма да е лошо да има някаква такава система за да може всичко да си е честно и т.н. пък и ще сведем до минимум фалшивите членове защото няма да им се разправя с тези неща да пращат смс някъде си,да получават книжки с отстъпки за конкретната им кола и т.н.
Дано с нещо да съм допринесъл и да реализираме по-бързо тази добра инициатива за която аз съм твърдо ЗА!


Сря Апр 12, 2006 11:29 pm
Профил ICQ
Фиат маниак
Фиат маниак

Регистриран на: Пет Авг 19, 2005 5:19 am
Мнения: 712
Местоположение: София
UNREAD_POST 
Ще се съглася с колегите които предпочитат да плащат вместо да получават нещо безплатно, НО отношението на сервизите да бъде професионално, а не "ако има нещо ела пак" или отиваш да ти правят нещо, но ти счупват (дали от неразбиране дали нарочно) нещо друго. Много често твърдят, че трябва да смениш нещо здраво и скъпо под предтекст, че си е "заминало" и т.н. и т.н.
Аз лично искам сервиз където да не ме лъжат!!! Не им искам отстъпките или безплатните услуги........

_________________
FIAT Marea


Пет Апр 21, 2006 3:33 pm
Профил
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Сря Ное 03, 2004 8:21 pm
Мнения: 102
Местоположение: Свищов
UNREAD_POST 
Здравейте !
Идеята е чудесна ... но си мисля трудно изпълнима ... поне в малкия град ... Защо ли ?
Накратко разговора с "моя" майстор: предлагам му 20 лв на месец за ангажимента да преглежда фиатката - да я вкара на канал, да огледа окачване и течове, да я запали и разходи (за моя сметка) и да каже - всичко е ок или трябва да се подмени/ремонтира еди-какво си. Части те и труда се плащат отделно ... И какво мислите ? Човека отказа !?
Подкрепям идеята да намерим сервиз(и), в които (както каза един от колегите) да не ни ЛЪЖАТ. И всеки труд следва да бъде възмезден ... А ако има отстъпки - ок, но да не е за сметка на качеството на услугата.

Поздрави, Б. Борисов

_________________
Fiat Tipo 1.6 AGT


Пон Май 01, 2006 2:04 pm
Профил ICQ
Фиат фанатик
Фиат фанатик
Аватар

Регистриран на: Пон Яну 09, 2006 11:45 pm
Мнения: 926
Местоположение: София 15 Младост
UNREAD_POST 
Да, аз съм много съгласен с колегата!Айде аз имам набито ухо и чувам като се разхлопа предница и т.н. ама не всеки рабзбира и знае кое е нормално и кое не.Един колега от работата даже един ден ме молеше да се кача в Мареа-та му да видя как е,дали не похлопва отпред нещо,дали е добре предницата,карета и т.н.
В крайна сметка ако си имаме сервизи където да го правят това няма да е никак лошо.Не всеки имам време като моен да лежи под колата и да гледа нещо тече ли не тече ли,има ли капчица няма ли и т.н. и дори рядко и аз имам време.А после като се строши олеле....седим под и над тях с дни (аз в момента).
Също съм съгласен и да нямаме намаления като цена ама или да има по-бързо обслужване или незнам просто някакъв вид профилактика (това за което горе казах).Идеята е добра ама малко ще ни е трудно да я реализираме.
Нека измислим какво искаме и какво сме готови да дадем и после да потърсим сервиз(и),готов(и) да ни подкрепи(ят).

_________________
Fiat Tipo DGT 1108cm3 Fire 41kW Autogas


Вто Май 02, 2006 1:56 am
Профил ICQ
Кара Симсонка
Кара Симсонка
Аватар

Регистриран на: Пет Сеп 30, 2005 1:38 pm
Мнения: 55
Местоположение: Бургас
UNREAD_POST Магазини
Аз във Бургас мога да уредя на членовете да ползуват отстъпка от 20 процента в Александър.евро07.косер.аутоком.техко и т.н.Дайте предложения как да се реализира идеята.Със сервиз Кафеджиев също работя и за там мога да издействам някакви отстъпки.


Нед Май 21, 2006 12:55 am
Профил
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 12:48 am
Мнения: 2021
Местоположение: София 10
UNREAD_POST ЧЛЕНСКИ КАРТИ ЗА ФОРУМ или Клуба fiat-bg.com/forum
Искам да ви предложа едно обсъждана вече Тема
Да се направят Членски карти за всеки от КЛУБА/ФОРУМА
Днес ходих в един от магазините където продават само части за италянски коли,
направиха ми отстъпка от 10% като човек от форума на общата цена от 90 лв е добре
остана и за други части, така че ако сте съгласни да се обсъди тук

ето пример за ориентация:


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

_________________
За PUNTO http://ftp.fiat-club.org.ua/
и FIAT http://fiat.comnet.bg/
Купе http://www.polak.ch/coupemanual/
http://ftp.fiat-club.org.ua/Manuals/
http://instrukcje.fiat.pl/index.php/listing/fiat


Пет Окт 27, 2006 7:13 pm
Профил WWW
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 39 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg