Дата и час: Чет Мар 28, 2024 3:33 pm


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 44 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Впечатления от Fiat Tipo 
Автор Съобщение
Кара детска количка
Кара детска количка

Регистриран на: Вто Яну 17, 2006 12:32 am
Мнения: 7
Местоположение: София 08 Изгрев
UNREAD_POST 
От прочетеното до тук съм се спрял на 1.4, ще помоля колеги които карат с такъв мотор на ГАЗ да споделят разхода си в градски и извънградски условия

_________________
НЕ!!!


Пет Яну 20, 2006 3:56 pm
Профил WWW
UNREAD_POST 
pinciflucnik написа:
От прочетеното до тук съм се спрял на 1.4, ще помоля колеги които карат с такъв мотор на ГАЗ да споделят разхода си в градски и извънградски условия

Градско карам по максимум 10км. месечно и не съм засичал.
Извънградско - 7.2-7.5 на 100, както вече неведнъж съм казвал.


Пет Яну 20, 2006 4:12 pm
Кара велосипед
Кара велосипед

Регистриран на: Нед Яну 22, 2006 12:39 am
Мнения: 20
Местоположение: Велико Търново
UNREAD_POST 
ЗДРАВЕИТЕ ПИ4ОВЕ ТОВА КОЕТО ТИ ГОВОРЯТ ЗА ТИПОТО 4Е СА БИЛИ МНОГО КЕКАВИ ИЗОБЩО НЕ Е ТАКА.АЗ КАРАМ ТИПО ВЕ4Е 6 ГОДИНИ И ИМАМ ОКОЛО75000КМ. С НЕГО.КАРАМ ГО ВСЕКИ ДЕН.ТО Е 1.4КАРБОРАТОР И Е НА ГАЗ ГРАДСКО ГОРИ ОКОЛО 11 А ИЗВЪН 7.5 8. СЪС ДИГИТАЛА НЯМАМ ПРОБЛЕМ КУПЕТО Е ДОБРО ПРЕДНИЦАТА САМ СМЕНИАЛ 2 НАКРАИНИКА ТАМПОНИ НА НОСА4ИТЕ И ЕДИНИЯТ НОСА4 ЗАЩОТО Е КОМПЛЕКТ С ШАРНИРА,КОИТО СТРУВА ОКОЛО50ЛВ СПОРЕД МЕН Е ДОБЪР ИЗБОР СЪС СИГУРНОСТ ДРУГАТА МИ КОЛА ПАК ЩЕ Е ФИАТ НАДЯВАМ СЕ 4Е САМ ТИ БИЛ ПОЛЕЗЕН. SAMO ITALY :36_4_1: :drunk: :wub:


Нед Яну 22, 2006 12:58 am
Профил
UNREAD_POST 
tisho 21 написа:
ЗДРАВЕИТЕ ПИ4ОВЕ ТОВА КОЕТО ТИ ГОВОРЯТ ЗА ТИПОТО 4Е СА БИЛИ МНОГО КЕКАВИ ИЗОБЩО НЕ Е ТАКА.АЗ КАРАМ ТИПО ВЕ4Е 6 ГОДИНИ И ИМАМ ОКОЛО75000КМ. С НЕГО.КАРАМ ГО ВСЕКИ ДЕН.ТО Е 1.4КАРБОРАТОР И Е НА ГАЗ ГРАДСКО ГОРИ ОКОЛО 11 А ИЗВЪН 7.5 8. СЪС ДИГИТАЛА НЯМАМ ПРОБЛЕМ КУПЕТО Е ДОБРО ПРЕДНИЦАТА САМ СМЕНИАЛ 2 НАКРАИНИКА ТАМПОНИ НА НОСА4ИТЕ И ЕДИНИЯТ НОСА4 ЗАЩОТО Е КОМПЛЕКТ С ШАРНИРА,КОИТО СТРУВА ОКОЛО50ЛВ СПОРЕД МЕН Е ДОБЪР ИЗБОР СЪС СИГУРНОСТ ДРУГАТА МИ КОЛА ПАК ЩЕ Е ФИАТ НАДЯВАМ СЕ 4Е САМ ТИ БИЛ ПОЛЕЗЕН. SAMO ITALY :36_4_1: :drunk: :wub:


Наистина много добри думи за любимата кола. Само една забележка. Моля те пиши с нормални бувки. Използването на CAPS на езика на форума се възприема като крещене или повишаване на тон и за много потребители е дразнещо.
Благодаря


Нед Яну 22, 2006 1:02 am
Кара велосипед
Кара велосипед

Регистриран на: Нед Яну 22, 2006 12:39 am
Мнения: 20
Местоположение: Велико Търново
UNREAD_POST 
Mitko написа:
tisho 21 написа:
ЗДРАВЕИТЕ ПИ4ОВЕ ТОВА КОЕТО ТИ ГОВОРЯТ ЗА ТИПОТО 4Е СА БИЛИ МНОГО КЕКАВИ ИЗОБЩО НЕ Е ТАКА.АЗ КАРАМ ТИПО ВЕ4Е 6 ГОДИНИ И ИМАМ ОКОЛО75000КМ. С НЕГО.КАРАМ ГО ВСЕКИ ДЕН.ТО Е 1.4КАРБОРАТОР И Е НА ГАЗ ГРАДСКО ГОРИ ОКОЛО 11 А ИЗВЪН 7.5 8. СЪС ДИГИТАЛА НЯМАМ ПРОБЛЕМ КУПЕТО Е ДОБРО ПРЕДНИЦАТА САМ СМЕНИАЛ 2 НАКРАИНИКА ТАМПОНИ НА НОСА4ИТЕ И ЕДИНИЯТ НОСА4 ЗАЩОТО Е КОМПЛЕКТ С ШАРНИРА,КОИТО СТРУВА ОКОЛО50ЛВ СПОРЕД МЕН Е ДОБЪР ИЗБОР СЪС СИГУРНОСТ ДРУГАТА МИ КОЛА ПАК ЩЕ Е ФИАТ НАДЯВАМ СЕ 4Е САМ ТИ БИЛ ПОЛЕЗЕН. SAMO ITALY :36_4_1: :drunk: :wub:


Наистина много добри думи за любимата кола. Само една забележка. Моля те пиши с нормални бувки. Използването на CAPS на езика на форума се възприема като крещене или повишаване на тон и за много потребители е дразнещо.
Благодаря
разбрах и се извинявам за грешката samo italy :beer:


Чет Яну 26, 2006 12:22 am
Профил
Кара кола
Кара кола
Аватар

Регистриран на: Съб Яну 08, 2005 11:28 am
Мнения: 205
Местоположение: София/Дружба-2
UNREAD_POST 
Ами аз карам фиат типо 1.6 карбуратор.Според думите на приемчика във вантотрейд,това е бил най здравия мотор от всички при типо.Много съм доволен от колата,от както я взех съм и минал 60 000км и нито предница ,нито задница съм правил .Малко се подбазиква електрониката ,ама това не е нищо.Разхода си е идеален ,и то за карборатор 6-7/100 извън градско и 9-9,5/100 градско.
Като си купих типото един ми каза ейй фиат ли бе,то сега на тоя модел трошели полуоски като солети,еми за 60 000км и то каране в София още не се е срошила :lol:
Обаче и другото е гледай да е внос от Италия!

_________________
FIAT MAREA 1.9TD


Пет Яну 27, 2006 9:48 am
Профил
Кара кола
Кара кола
Аватар

Регистриран на: Вто Ное 01, 2005 12:10 pm
Мнения: 200
Местоположение: София 01 Средец
UNREAD_POST 
Аз от 10 годишни карам фиат Типо 1,6 карбуратор - и мисля че това е идеалният двигател - много съм доволен от това колко харчи и как върви. Извън градско съм го засичал че сваля разхода под 6л. След като му сложих газовата пак съм много доволен защото извънградско харчи 7,5л а градско 8,5. Освен това върви идеално - на газ съм го карал със 175км/ч. Таблото ми не е дигитално но си е много добро и до сега не е имало никакъв проблем. Окачването за 10 години съм сменявал само амортесьори и носачи.
Наскоро си купих и Типо 1.1 и за разхода направо не ми се иска да говоря за да не дразня другите с по-големите двигатели. Единственият му проблем е че с 4-5 човек по голям баир си е мъка. Но пък карането с него в града е удоволствие маневрено и удобно и лесно за каране. Това е. Типото е перфектната кола за цената която струва и за цената на последващата поддръжка. За широкото и удобно купе с екстри няма да обяснявам - вички го знаем.

_________________
The world belongs to those who dare to be first


Пон Яну 30, 2006 11:08 am
Профил
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126

Регистриран на: Чет Сеп 20, 2007 1:50 am
Мнения: 124
Местоположение: Пловдив
UNREAD_POST 
Такааа...аз карам Tipo 1,4i.e. с климатик,на газ отпреди...известно време,някви месеци,не помня точно.
Разходът ми на бензин като го взех дълго време беше към 10/100 в града,горе-долу точно,после...12-14-15/100,зимата ми се скапа термостата и беше между 18-20 на няколкократни засичания,на принципа -когато спре.
Когато се позатопли времето малко,без сменен термостат,щото малко тунинговах стария и нов ще купя като стане малко по-топло,разходът беше 13/100 горе-долу.Предполагам,че ако бях сменил термостата тогава щеше да парне поне 2литра,защото говоря за примерно февруари месец,пак студенко си беше.
Писна ми да я карам на бензин и сложих газ.Първото засичане без настройка на газанализатор и при чисто нови и еулегнали компоненти по газовата уредба удари отново 20/100(ГАЗ вече).
Като се поразработи,отидох на газанализ
и на няколко пъти ми даваше 12/100 в града с прилично шофиране -без екстремни изпреварвание,въртежи и т.н.,но и не съвсем бабешката.Оттогава...се качи на 15/100,което ме отказа от газта на SHELL и преминах на LUKOIL,защото ми даваше към 13/100 с нея.Ефектът бе краткотраен и общо взето като заредих от друг LUKOILсе качи пак на 15(14,84 примерно ми излезе с точност Yellow_Flash_Colorz_PDT_03
Това е за разхода,ама още карам без климатик,та...не се знае с него колко ще е,пък може и нов газанализ да потрябва.
Други впечатления - колата ми е страшно запазена,без да обиждам някой по-запазен фиат типо не съм виждал и това,при положение,че разни идиоти вече са ми позастъргали броните и т.н.
НО - Това е голямото но - двигателя не ми се струва много запазен,компресията ми не е съвсем лоша - 10 и нагоре малко,но не е и добра за кола 96г(Tipoto ми е от последните произвеждани горе-долу)
Окачването доскоро беше супер,но един шарнир се скапа-нормално за 160000км мисля....задните амортисьори скоро ще са за смяна,но като цяло друго лошо няма.
По-широка кола в класа няма,а аз имам голяма база за сравнение.Много е удобна,ако не си свикнал на много ниски седалки,шофира се лесно като цяло,има много добра видимост при шофиране назад,нетипично за хечбек,според мен,държи се нормално на пътя-не носи много и т.н.
Дори зимата изкарах с летни гуми,защото нямах никакви пари за зимни и с внимателно шофиране(само в града обаче) нямах проблеми(иначе шансът да се утрепеш е голям).
Та...това е,ако има още питай.


Съб Май 17, 2008 11:50 pm
Профил
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Нед Мар 25, 2007 10:31 pm
Мнения: 5921
Местоположение: София 13 Надежда
UNREAD_POST 
Мога да напиша много добри думи за Типо. Брат ми още кара бившата ми кола. Типото е 1.6 версията с 2 разпределителни вала. На 19 години е и някъде над 350 000км. Пъргаво, динамично и с много тих мотор. Кола на, която може да се разчита винаги.

_________________
Семейният бутик
The Family Boutique


Последна промяна Ferrari на Пет Юни 20, 2008 1:58 pm, променена общо 1 път



Нед Май 18, 2008 10:14 am
Профил ICQ YIM
Кара детска количка
Кара детска количка

Регистриран на: Пет Юни 20, 2008 1:35 pm
Мнения: 5
Местоположение: София 19 Люлин
UNREAD_POST 
здравейте фенове аз искам да кажа по повод темата имам типо 1.6 двувалка 89г бензин и откакто съм я взела(3г.)не съм барнала нищо по нея освен масло естествено харчи ми 8/100 бензин градско изключително съм доволна не съм и слагала газова защото мисля че няма смисъл.Сега ми предстои малък ремонт по предницата и чета тук по форумите къде ще ми е най евтино със мой части естествено нямам доверие за това.А що се отнася до ръждата няма и помен от такава Yellow_Flash_Colorz_PDT_02

_________________
карам си типо 1.6 двувалка от89г.и съм си много доволна


Пет Юни 20, 2008 1:54 pm
Профил
Кара детска количка
Кара детска количка
Аватар

Регистриран на: Вто Апр 01, 2008 12:14 am
Мнения: 13
Местоположение: Ямбол
UNREAD_POST 
Братлета не че ви спамя форума ама аз не мога да кажа нищо добро за тая марка и за съответния модел.Да започна с това че имах фиат типо 1,6 с два вала и 90к.с. демек DGT,като всичко друго по него беше на по високата версия 2.0,имаше си 4дискови спирачки с абс,крило на зендер и т.н.Да преминем към по-съществените неща като това че при мен тая така икономична кола дето я изкарвате тук,гореше като ферари само дето бяха забравили в италия да ми сложат другите 8 цилиндъра.Градско тая кола ми гореше 18-20л. газ при полужение че беше със ланди изпарител лично закупен от мен нов.преход от 320км софия-ямбол ми струваше близо една бутилка(40л).до тук с горивото.за окачването не ми се е случвало да ми тропа една кола по този начин,за така говорените тука носачи как може шарнирен болт да бъде законтрен с друг,вместо с гайка както е при другите марки,това едва не ми коства взимането на един бордюр-сетете се сами какво е станало.по задната част носачи:пак измислено гениално,да сложат лагри а не тампони например,от което следва какво?-стойка на стара 124 на която имаш чувството че задният и мост ще се скъса.тук прочетох че не гниели тези фиати ,хора осъзнайте се,та фиата докато се обърнеш и е останал без прагове,освен ако го държиш в някой плевник и го изкарваш само когато ви е сбора.инак си има и добри страни -седалките са комфортни за дълаг път и наистина вътре създава чувството за простор,но до тук мястото на водача е на високо и се чувстваш нестабилен при завой с по-висока скорост,иначе потвърждавам че проблем с дигиталното табло няма ,е зимата му трябва малко време докато се опомни ама това е нищо и се понася.ами това е от мен мисля че стига.


Вто Авг 26, 2008 10:34 pm
Профил
UNREAD_POST 
gen&ko написа:
Братлета не че ви спамя форума ама аз не мога да кажа нищо добро за тая марка ...

Ако за дадена марка автомобили правиш изводи само от един екземпляр, то просто няма да си правя труда да влизам в полемика с теб. Само един въпрос: ако видиш един неподдържан, огрухан и раздрънкан Фиат, Ауди, Мерцедес или автомобил от каквато и да е марка, значи ли е тази марка автомобили е скапана? Помисли си! Аз отговора го знам. :cool:


Вто Авг 26, 2008 11:13 pm
Кара детска количка
Кара детска количка
Аватар

Регистриран на: Вто Апр 01, 2008 12:14 am
Мнения: 13
Местоположение: Ямбол
UNREAD_POST 
Да прав си до някъде със своята забележка.Но нали знаеш че това което наричаш подържане при фиата е по-трудно,той постоянно иска нещо,а докато при други марки не се усеща това явление.Естественно говоря за това че подържане не е да и купиш ароматизатор,стелки или да я закараш на автомивка а си говорим за работа по окачване силови агрегати-това за мен са най-важните неща.А специално за типо имам приятели който налетяха на тях и те също са със променливи мнения за тях.щях да забравя наскоро мой приятел си пазари едно пунто абарт 2000г мисля че беше за скромните 6000лв,според мен неможе за тия пари да очакваш хем бегачка,сравнително нова кола,която да има почти всички екстри,и в същото време и да очакваш качество на изработка.ами това е което имам да кажа,пак се повтарям че може и да греша относно марката ама изказвам мнение на базата на моя опит и сблъскването си с тази марка,а мога да кажа че той почва от модела ритмо,регата,крома,типо,пунто.Изкючвам това че марката има такива легенди в рали шампионатите за което мога само да поклоня пред тях.


Сря Авг 27, 2008 6:20 pm
Профил
Кара детска количка
Кара детска количка
Аватар

Регистриран на: Вто Апр 01, 2008 12:14 am
Мнения: 13
Местоположение: Ямбол
UNREAD_POST 
Май се поувличам вече с отговора на твоя пост ама изкам също така да кажа че съм бил в транспортна фирма в която един от шефовете е голям почитател на марката като се започне с малките полски фиатчета,през регата,после темпра и крома.синът му също има фиат-браво.ще започна една по една да не се обърквате.1.-полското фиатче няма да казвам колко пъти му се отваря двигателя,ама с него няма да се занимавам.2.фиат регата-електоника-свети като дискотека компа,случи се да прехвърли зъби на ремъка и това му костваше събиране на клапъни,скъсване на задния мост,проблеми със скоростната кутия-задната скорост изключваше(стигна се до брак).3.фиат темпра-най-вече проблеми с предница,задни носачи и лостовата система.4.фиат крома-постоянно чаткане на карета,носачи,комутатор,стартер(по ел инсталацията),като тая крома удуши два двигателя.4.фиат браво-на първия месец стартера си отиде,после се стигна и до кутията.другият от шефовете за това време успя да удуши само едно бмв 318 и то защото взема дърво а сега 520 си върви и не е създавало проблеми нито е стояло в бокса за някакви неща,докато с фиатите не беше така.верно че на бмв частите са по-скъпи но за сметка на това пък не ти се налага да ги купуваш често.


Сря Авг 27, 2008 6:49 pm
Профил
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Нед Мар 25, 2007 10:31 pm
Мнения: 5921
Местоположение: София 13 Надежда
UNREAD_POST 
Мнението ти няма никаква стойност. И аз мога да изброя 5-6 немски, японски, френски или други коли на които съм виждал разпиляна карантията или лично аз съм си плескал ръцете с тях. Това се нарича субективизъм. В момента карам 3-ти FIAT. Преди него имах Типо и Браво. Може да не ми вярваш, но типото е на 20 години и работи перфектно. Километрите му един Господ знае колко са.

_________________
Семейният бутик
The Family Boutique


Сря Авг 27, 2008 11:42 pm
Профил ICQ YIM
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 44 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg