Дата и час: Пет Мар 29, 2024 8:54 am


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 44 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща
Впечатления от Fiat Tipo 
Автор Съобщение
Кара детска количка
Кара детска количка

Регистриран на: Вто Яну 17, 2006 12:32 am
Мнения: 7
Местоположение: София 08 Изгрев
UNREAD_POST Впечатления от Fiat Tipo
Колеги, здравейте. Току що се регистрирах и искам да питам няколко неща. Надявам се на компетентни отговори.
1.Какво ще кажете са Фиат Типо? Кой мотор е най-икономичен (среден разход, но с предимно каране в града)?
2.Истина ли е това което много хора казват че се чупят много предниците (имам някакви наблюдения, но все пак...)?
3.Коя година започват да се слагат последният тип решетки (с мрежата вътре, надявам се че ме разбирате)?
4.Колко пари струва прословутия носач?
5.Наистина ли са поцинковани?
6.Как се разбират 1.6 и 1.4 моторите с газта? И горе-долу градски разход ако може
7.Кои са им слабите места на тези коли и на какво да обръщам особено внимание при евентуална покупка?
8.Казвали са ми че имат проблем с дигиталните табла, има ли такова нещо?
Предварително много благодаря на всички отговорили ми.

_________________
НЕ!!!


Последна промяна pinciflucnik на Вто Яну 17, 2006 3:01 am, променена общо 1 път



Вто Яну 17, 2006 12:38 am
Профил WWW
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Вто Мар 15, 2005 10:57 pm
Мнения: 1060
Местоположение: София Бели Брези
UNREAD_POST Re: Впечатления от Fiat Tipo
pinciflucnik написа:
Колеги, здравейте. Току що се регистрирах и искам да питам няколко неща. Надявам се на компетентни отговори.
1.Какво ще кажете са Фиат Типо? Кой мотор е най-икономичен (среден разход, но с предимно каране в града)?
2.Истина ли е това което много хора казват че се чупят много предниците (имам някакви наблюдения, но все пак...)?
3.Коя година започват да се слагат последният тип решетки (с мрежата вътре, надявам се че ме разбирате)?
4.Колко пари струва прословутия носач?
5.Наистина ли са поцинковани?
6.Как се разбират 1.6 и 1.4 моторите с газта? И горе-долу градски разход ако може
7.Кои са им слабите места на тези коли и на какво да обръщам особено внимание при евентуална покупка?
Предварително много благодаря на всички отговорили ми.

Има и по-компетентни от мен но:
1 Според мен 1.4
2 Преувеличават
3 06л93г.
4 около 50лв
5 Не.Но са прекрасно грундирани. Не гният
6 Прекрасно, ако са моно или карбуратор
7 Скоростни кутии и окачвания.


Вто Яну 17, 2006 2:04 am
Профил ICQ
UNREAD_POST 
Карам FIAT Tipo 1.6 DOHC 90 конски сили. За динамиката която дава разхода си е направо приличен - 6/100км извън града и 9л/100км. в града. За 5-те години в моите ръце 2 пъти правя предница. Когато я купих и после след 80000км.(за тази цифра много хора не ми вярват). Колите преди 90 не са поцинковани напълно, но ражда не избива. При покупка основно гледай ходовата част, състоянието на съединителя, странни шумове от двигателя и задължително се качи да я покараш.


Вто Яну 17, 2006 2:11 am
Кара детска количка
Кара детска количка

Регистриран на: Вто Яну 17, 2006 12:32 am
Мнения: 7
Местоположение: София 08 Изгрев
UNREAD_POST 
Забравих да питам:
Има ли някакъв начин да разбера коя година е даден автомобил. При VW има VIN номер, с Фиат има ли нещо подобно?

_________________
НЕ!!!


Вто Яну 17, 2006 2:25 am
Профил WWW
UNREAD_POST 
pinciflucnik написа:
Забравих да питам:
Има ли някакъв начин да разбера коя година е даден автомобил. При VW има VIN номер, с Фиат има ли нещо подобно?


Разбира се. Ще го видиш веднага щом вдигнеш капака.


Вто Яну 17, 2006 2:26 am
UNREAD_POST 
За парите, които се предлага, ФИАТ Типо е най-добрата и евтина за подръжка кола на пазара.
Това за проблемните предници изобщо не е вярно. След 90 г. са поцинковани. Газовата уредба пасва идеално
на карбураторен двигател - за друг нямам опит и не коментирам. Мойто е 1.4 и извънградско ми харчи 7.2-7.5,
при макс скорост 110-120, като ме хфанат мътните и 160.
Единственото слабо место са ел. инсталацията - не горят уреди, ами доста често се получава лош контакт
при съединенията на проводниците или т.н. "слаба маса".


Вто Яну 17, 2006 10:21 am
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Пон Май 23, 2005 4:18 pm
Мнения: 1403
Местоположение: пловдив
UNREAD_POST Re: Впечатления от Fiat Tipo
geshabeli написа:
pinciflucnik написа:
Колеги, здравейте. Току що се регистрирах и искам да питам няколко неща. Надявам се на компетентни отговори.
1.Какво ще кажете са Фиат Типо? Кой мотор е най-икономичен (среден разход, но с предимно каране в града)?
2.Истина ли е това което много хора казват че се чупят много предниците (имам някакви наблюдения, но все пак...)?
3.Коя година започват да се слагат последният тип решетки (с мрежата вътре, надявам се че ме разбирате)?
4.Колко пари струва прословутия носач?
5.Наистина ли са поцинковани?
6.Как се разбират 1.6 и 1.4 моторите с газта? И горе-долу градски разход ако може
7.Кои са им слабите места на тези коли и на какво да обръщам особено внимание при евентуална покупка?
Предварително много благодаря на всички отговорили ми.

Има и по-компетентни от мен но:
1 Според мен 1.4
2 Преувеличават
3 06л93г.
4 около 50лв
5 Не.Но са прекрасно грундирани. Не гният
6 Прекрасно, ако са моно или карбуратор
7 Скоростни кутии и окачвания.


заради носачите от 50 лв им е излезнала славата че имат слаби предници

_________________
TEMPRA 1.8 SW.SLX
UNO 1.0 FIRE
Изображение


Вто Яну 17, 2006 12:33 pm
Профил
Кара детска количка
Кара детска количка

Регистриран на: Пон Авг 29, 2005 10:20 pm
Мнения: 12
Местоположение: Велико Търново
UNREAD_POST 
Здравей!

Само мога да хваля Фиат Типо. Ако обаче искаш нисък разход, не ти препоръчвам 1.6 моторите, особено този който е 75 конски сили. Не стига , че е скопен, ами и харчи повече от другите ( говоря за таблични данни от производителя ). А ако е на газ този ми ти 835С1 - мъка, мъка... 13 градско, 8,5 със 100, за нагоре бай бабо... За сведение карбураторния 1.4 е 71кс, а е къде по-икономичен. Мисля, че за останалите ти въпроси колегите са отговорили изчерпателно. Слаби предници - ГЛУПОСТИ на голфаджии и опелджии...

_________________
Tipo 1.6 - 835C1, 160EB55A


Вто Яну 17, 2006 2:07 pm
Профил
Член на клуба
Член на клуба
Аватар

Регистриран на: Сря Май 04, 2005 2:16 pm
Мнения: 208
Местоположение: София 07 Слатина
UNREAD_POST 
Ето малко приказки и сметки за моят Фиат Типо 1.1


http://hardwarebg.com/forum/showthread. ... 2%E8%EF%EE

_________________
Типо 1.1


Вто Яну 17, 2006 2:22 pm
Профил
Фиат фанатик
Фиат фанатик
Аватар

Регистриран на: Пон Яну 09, 2006 11:45 pm
Мнения: 926
Местоположение: София 15 Младост
UNREAD_POST 
Аз имам две типо-та.
Едното е 1.1 карбуратор 1988 година
По повод ръждата - никакъв проблем с нея защото просто я няма - тук там боята е зажулена (по ръбчета на вратите и т.н.) но ръжда няма изобщо.
По повод предницата - за 10 000км в България няма никакъв проблем.От италия си дойде с много запазена предница и не хлопва изобщо (колата е на 148 000км в момента).
По повод двигател - малко е слаб за купето но пък мерише бензина (А95Н яде около 7 на 100 градско в задръствания и т.н.).
С дигитално табло - само крушки съм сменял като изгори някоя.
Колата завива много леко (все пак мотора е лек) и е много удобна за градско.
Не ми се иска да я продавам но нямам избор (скъпо ми е да я карам вече в предвид възможностите си на беден студент :cry: ) но все още държат цени и мисля че за 2500-2600 ще успея да я продам като се има в предвид че съм и платил всичко,новите номера,нови гуми отпред и т.н. (моля за мнение дали цената е разумна към някой колега от форума)
По повод газта - сложих обаче няма много смисъл защото вдига разхода доста (към 11-12) пък става по-мудно и няма много сметка и я махнах.
Другото е 1.4 пак карбуратор 1991 година
То е 1.4 карбуратор и е на вече над 200 000км.
Предницата - грохна на 190 000км (от 136 000 е в България) но не много (амортисиори,тампони на носача и т.н. стандартните неща).
Гниене - никакъв проблем макар че майка ми го завря в рейс и доста му обели боята (по предния капак и единия калник).Вече 2 години стои така и не е ръждясало.
То също е с дигитално табло и само крушки съм сменял за почти 4 години.
Ел проблеми не съм имал никакви.
Колата е на газ и харчи 10 градско 8 извънградско ако не се натиска много иначе 12 градско и 10 извънградско (със 140-160).
Макар 200-те си хиляди маслото не го пипва изобщо (по книга пише стряскащото 50 грама на 100 километра но не).Единственото което сме сменяли за 90 000км каране освен консумативи е :
водна помпа - 70 лева заедно с тялото зад нея.Делко - 30 лева (от Италия),гърне (100 лева) и това е.
Мога да заключа че типо-то е префектна кола за градско и извънградско каране и за класа си е страшно евтина като поддръжка и цена и не прави сериозни проблеми нито по двигател нито по купето (ръжди,течове и т.н.)
Скоростите си им малко слабо място защото при много ръчкане типо-то 1.4 вече не е ясно кое е 1-ва,кое 2-ра,къде е изключено и т.н. отделно че само изключва но това е нормално като знам майка ми как го караше и че вече 4 години се лумка по дупките,че е на 230 000 км и т.н.
Моето мнение е малко дълго но пък поне дава доста информация за два вида типо-та.
Успех!


Вто Яну 17, 2006 6:09 pm
Профил ICQ
Кара детска количка
Кара детска количка

Регистриран на: Пон Авг 29, 2005 10:20 pm
Мнения: 12
Местоположение: Велико Търново
UNREAD_POST 
zfa159,

със всичко съм съгласен, но 88 Типо 1.1 за 2500...Аз моето го купих за 2600 от Горубляне през 2001. Миналата година със зор го продадох за 2200 с газта. Ти си знаеш, но аз лично повече от 2000 не давам. Току що продадох 94г 1.6 за 3100 със зимни гуми + комплект летни с джанти.

_________________
Tipo 1.6 - 835C1, 160EB55A


Вто Яну 17, 2006 6:27 pm
Профил
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Нед Апр 03, 2005 10:26 am
Мнения: 171
Местоположение: Пещера
UNREAD_POST 
pinciflucnik написа:
Забравих да питам:
Има ли някакъв начин да разбера коя година е даден автомобил. При VW има VIN номер, с Фиат има ли нещо подобно?


разбира се :wink: http://vin.alfaromeo-bg.com/ и за трите марки Алфа Ромео,Фиат и Ланча
а също така има и wap версия за мобилни тел.
тук можеш да прочетеш повече: http://alfaromeo-bg.com/forum/viewtopic ... sc&start=0

_________________
Punto 1.1 95' Изображение


Вто Яну 17, 2006 9:31 pm
Профил
Фиат фанатик
Фиат фанатик
Аватар

Регистриран на: Пон Яну 09, 2006 11:45 pm
Мнения: 926
Местоположение: София 15 Младост
UNREAD_POST 
Ем то си е доста запазенко пък и е на малко килметри ама годинките са си доста (но пък е ноември 1988).Мисля да го пусна на обява за 2500 пък ще видим дано успея поне за 2300 да го продам.Колата си е перфектна като купе,двигател,предницата и тя е супер,платил съм и всичко,пререгистрация няма да трябва защото е инвалидна и с пълномощно и просто човека си се качва и я откарва направо без никакви грижи.


Вто Яну 17, 2006 11:43 pm
Профил ICQ
UNREAD_POST 
ако ме орентирате колко пари мога да искам беэ да ме е срам на

типо 2000 8кл. клима/кожа/гаэ/ел.ст./цен.эак./лдж/4дисковиспирачки

хал.фарове/стерео/черно пр.92година

ако ме светнете много мерси....


Последна промяна milen на Пет Яну 20, 2006 11:45 am, променена общо 1 път



Сря Яну 18, 2006 8:09 pm
Кара детска количка
Кара детска количка
Аватар

Регистриран на: Нед Авг 07, 2005 11:03 am
Мнения: 16
Местоположение: Варна
UNREAD_POST 
Ами тва е - за такива пари - около 2000 лв нищо по-добро не може да се намери. Аз сам с Типо 88 година дигиталка 1.6 моноинжекция - двувалката. 90 коня. На 220 000 км е вече. Имам я от миналата година . До сега сам правил един "голям "ремонт и то по- принуда. Удариха я на паркинга докато бях на работа. Ремонта ми излезе 320 лв.
Включва - смяна на :
-десен фар
-мигач ( бял)
-преден десен калник
-предна броня
-подкалник (пласмасовия)
-а за капак и смяна на пищялката на алармата - беше зад десния фар - та и тя
-боядисване на калника и бронята -сребърен металик
-работата по ремонта
Всичко тва за 320 лв. И тва в най-скъпчийския град в БГ - ВАРНА
Иначе -по таблото (дигитално) не сам имал проблеми всичко си му е ОК. Виж скоросната кутия ДА- протече ми от дългата полуоска - семерингата изтърва. По предницата съм сменял само ляв шарнир на кормилната уредба.
А виж за разхода е друга ...песен - ами харчи си - особенно след като смених филтъра на газовото. :D Стой та гледай 12 градско на газ не и стигат. Е то и аз си я карам по ...спортно де . Аве Типото върви ама от 3000 оборота на горе. Кам 3500- 4000 направо излита ама под 3 хилядярки - не го търси. На бензин 10 - че и за още пита :D .

А иначе изключително удобно купе има. Хем е удобна за градско каране и можеш да се вреш навсякаде , а иначе от вътре си просторна , хем ако ти затрябва багажно пространство .....а и с тез падащи седалки 2 към 1.
С две думи - доволен сам отвсякаде. Струва си парите. Ами най продавания модел в историята на FIAT е - говоря за навсякаде - не за БГ. У нас по-начало италианските коли са ...меко казано подценени.
Обаче на последък гледам интереса се позасили. Ами има още две Типота и отскоро в махлата :D
Комшията направо е щастлив - че и на многознайко взе да се прави - забрави кат ми дрънкаше за Голф ове и Опели разни как щял да си вземе. Не че са лоши Голфовете ама за тез пари - само некоя тотално издухана флигорна - да нацелиш , а и купето им като размери и удобство - не може въобше да се сравнява с Типо то.

_________________
Fiat Tipo 1.6 DGT dvuvalkata


Сря Яну 18, 2006 11:06 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 44 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg