Дата и час: Пет Мар 29, 2024 12:28 am


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 44 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3
Впечатления от Fiat Tipo 
Автор Съобщение
UNREAD_POST 
Ама аз немога да разбера, са ти защо си седнал да ни отваряш очите к'ви боклуци са Фиатовете! Остави ни тука нас, непросветените да се мъчиме! Да си караме ФиаТ ТаратайкИ!
Недей ни отваря очите неверующи, ще вземем целия форум сега да се качим на Баварци, пък като ги почнеме и ша ги караме по 13млн км. Аз ти казвам, не се хаби сега тука! Ние сме глупави хора! Цял един форум! Ужас!
Ааа, btw ако имаш път насам, мога да ти покажа 2- 3 БеееЕеемВееееее- та на познати! Било то Е36, или Е46! Колите не са лоши, да! Но са пълни гробници! Нищо, че са по една шапка пари! Мога да ти гарантирам, че каквото и BMW, Mercedes или каквато и да било кола да ми дадеш, за един месец мога да я направя, така сякаш цял войнишки полк я е карал в продължение на 500к км без да я спират! Затова е много относително! Ако желаеш, дай 520ската и ако издържи на гърча на който издържа НЕколата Фиат Браво ще си купя същата!
Приятен ден!


Чет Авг 28, 2008 9:58 am
Кара детска количка
Кара детска количка
Аватар

Регистриран на: Вто Апр 01, 2008 12:14 am
Мнения: 13
Местоположение: Ямбол
UNREAD_POST 
Добре горди собственици(не казвам колеги защото може да не ме смятате за такъв),няма повече да ви пиша,че гледам много се разгорещихте,ама мисля че за това са форумите да изкажеш мнение по дадена тема,а не възхваляване на една марка в култ.Колкото за бмв не съм такъв привържаник на марката просто в тая фирама дето бях,това бяха марките и направих сравнение между двете.за предния пост мога да кажа,че май не ме разбира какво му обяснявам,А то е следното че тия две марки коли се карат постоянно и просто фиата му се налага по-често да се прави от колкото бмв,не говорим кой и за колко време може да разсипе една кола-на това всеки е способен дори и колата да е чисто нова.успех на всички и дано наистина да си нямате проблеми с колите.


Чет Авг 28, 2008 3:19 pm
Профил
UNREAD_POST 
Много добре разбирам! Затова съм казал ОТНОСИТЕЛНО! Но ти сравняваш 2 коли при различни шофери обаче(Така поне съм разбрал, ако греша, моля за извинение). Така нестава! Няма как да се разберат качествата на едната и качествата на другата кола! Един далечен пример: Баща ми се подвизаваше с моята кола около месец и половина, защото неговата беше в бокса, а аз карах Вектрата на един мой приятел! Мойто браво е 1,6 , а Вектрата 2000, 16В, което е 136 к.с., ако не се лъжа! Значи Бравото при татко даваше 9 градско бенз, аз съм го докарвал до 16-17! А Вектрата френда я кара с 10/100км газ, аз под 14 не съм паднал! Просто няма как да се сравняват колите при различни стилове на каране!


Чет Авг 28, 2008 3:59 pm
Кара детска количка
Кара детска количка
Аватар

Регистриран на: Пет Фев 01, 2008 11:44 pm
Мнения: 19
Местоположение: Пловдив 01 Централен
UNREAD_POST 
gen&ko да си жив и здрав,отдавна искам да напиша нещичко.
Та ти си знаеш,остави ни нас да се трепем.На мен това ми е първата кола,навъртях около 45 хил. за
две години,80% градско не е чак толкова ужасна тая кола.Мене ме плашиха то не беше скапва се
електрониката,предница,двигател малии ама се оказа се друго.А в Пловдив има 2-3 магазина за
рез. части на Фиат,а за другите марки то било немски има "хиляди" как се издържат тия магазини
като не ви се чупят колите не знам.

А за карането,на мен в града разхода ми е 9 газ,с голям зор 8,баща ми я сваля под 7 с неговото каране
как не знам ти ми кажи аз нямам опит. :)

_________________
FIAT PuNtO 1.1


Чет Авг 28, 2008 9:53 pm
Профил
Кара детска количка
Кара детска количка
Аватар

Регистриран на: Пет Фев 01, 2008 11:44 pm
Мнения: 19
Местоположение: Пловдив 01 Централен
UNREAD_POST 
Забравих аз работя стругар,машината на която работя в момента е немска модел 2006г.
стана най добра машина за 2007 в техн. панаир в Франкфурт ако не се лъжа,та и аз разбирам
тава онова от железа и всичко що се търкаля на тоя свят.

_________________
FIAT PuNtO 1.1


Чет Авг 28, 2008 10:07 pm
Профил
Кара детска количка
Кара детска количка
Аватар

Регистриран на: Вто Апр 01, 2008 12:14 am
Мнения: 13
Местоположение: Ямбол
UNREAD_POST 
братлета май трябва да си преместим спора в някоя друга тема а?че вече чак ми стана съвестно за това,че темата е за фиат типо а тук се изказха всевъзможни защитници на фиат дето почти нямат нищо общо с тоя модел и само почнаха да хвалят собствените си коли и това колко са добри.А за последния пост-братле ако ми караше типо с тоя мотор който имах аз и наистина си от пловдив и ми направиш такъв разход както твоето пунто тогава ги пиши тия неща.разбирам че искаш да ми се похвалиш колко ти е икономичен фиата(може да е така,не споря)ама това не е темата.Верно и аз се отклоних от нея но то беше само да отговоря на останалите.ДА ОСТАВИМ ТЕМАТА НА ТЕЗИ КОИТИ ИМАТ ТИПО ДА СЕ ИЗКАЗВАТ .А ние ако искате можем да си направим друга в която да си спорим. Yellow_Flash_Colorz_PDT_06


Пет Авг 29, 2008 12:39 pm
Профил
UNREAD_POST 
gen&ko написа:
А ние ако искате можем да си направим друга в която да си спорим. Yellow_Flash_Colorz_PDT_06

Съгласен! Чакам покана за безцелни и дълги спорове!


Пет Авг 29, 2008 12:53 pm
Кара детска количка
Кара детска количка
Аватар

Регистриран на: Пет Фев 01, 2008 11:44 pm
Мнения: 19
Местоположение: Пловдив 01 Централен
UNREAD_POST 
Няма проблем,аз просто казах нещо което е истина не се хваля,а и май не си разбрал моите
постове правилно и нямам опит с тоя модел иначе щях да те зачекна по от рано ;-) ,поздрави!

_________________
FIAT PuNtO 1.1


Пет Авг 29, 2008 6:50 pm
Профил
UNREAD_POST 
Ае, то ако тръгнем да ровим, съм сигурен, че доста неща не сме разбрали правилно! Важното е че всеки успява да искаже мнението си и още по - хубавото е, че има различни мнения, иначе нямаше да им смисъл от нищо! А ако желаете, винаги можем да направим темичка специално за спорове! :)


Пет Авг 29, 2008 6:53 pm
Кара детска количка
Кара детска количка
Аватар

Регистриран на: Вто Апр 01, 2008 12:14 am
Мнения: 13
Местоположение: Ямбол
UNREAD_POST 
Ей най-накрая някой да каже нещо изтинско,наистина имало хора в тоя форум които са разбрали смисъла му,а не само безцелно да възхваляват колите си.БРАВО!!!!! :) Айде аз спирам до тук вече.


Пет Авг 29, 2008 7:29 pm
Профил
UNREAD_POST 
gen&ko написа:
Айде аз спирам до тук вече.

Ако имаш още нещо за казване за Типо, не спирай, колега! Действаш като катализатор на другите. Yellow_Flash_Colorz_PDT_06
Към колегите от Фиат форума: не спамете, темата наистина е само за Типо. И всеки си има мнение, уважавайте го. А и колегата gen&ko не се заяжда, не обижда, може за някои неща да не е прав, но поне коректен. Нека и ние да бъдем такива! :cool:


Пет Авг 29, 2008 8:57 pm
Кара кола
Кара кола

Регистриран на: Пет Юни 27, 2008 1:41 am
Мнения: 255
Местоположение: София 01 Средец
UNREAD_POST 
Карам Типо 2.0 i.e. GT от '2001, произведено е през 1991 г. Докарано е от Германия, където, за разлика от общоразпространеното мнение за колите от Германия, явно беше поддържана ужасно. Беше ударена отпред в ляво, със счупен носач и броня и изкривени калник и врата. Почти се бях отказал от нея до момента, в който припалих двигателя и му чух звука. 10 секунди след това колата беше моя. И не съжалявам.
Няколко думи за прословутите клишета и митове, които се носят по отношение на този великолепен автомобил.
1. Слаби предници. Откровен отговор - пълна глупост. Аз си знам как я карам тази кола, а всеки знае колко са дупките по бг пътища. Да, и аз се подлъгах през '2002 да сложа носачи за по 60 лв. И резонно те изкараха по-малко от година. След като си взех TRW за по 130 лв парчето забравих за проблемите с тях. Амортисьори - предните са оригинални, задните са сменяни в Германия, странно защо... Колата стои невероятно стабилно на пътя дори и при 190 км/ч.
2. "Странното" задно окачване. Ами как няма да е странно в очите на майстори, свикнали с окачването на Голф, Кадет и Ауди - една греда, окачена на два тампона. Всичко, което е малко по-сложно, автоматично бива обявявано за глупаво, ненормално и прочее. Истината - колко автомобили от този клас в онези години имаха независимо задно окачване, и то с възможност колелото да се движи нагоре и надолу без да се променя страничният ъгъл? Нито един. (Не ми споменавайте за независимото задно окачване на Форд Ескорт, защото то е в пъти по-ненадеждно от фиатското). Да, наложи се да ги ремонтирам миналата година, но все пак колата ми е на 17 години...
3. Проблеми с електронното табло при DGT. Е, моето е такова и не съм имал проблеми, освен изгорелите крушки, нямам. (а те се сменят невероятно лесно).
4. Проблеми с електриките като цяло. Вярно - тотално слабо място са машинките за централното заключване, които са вградени в ключалките. Решение - комплект за централно от Илиенци за 20 лв - две управляващи на предните врати и две обикновени на задните и проблемът е решен (не съм чувал да се поврежда машинката на задната врата - явно тя е доста по-надеждна). Дясното ел. огледало беше повредено, та се наложи да го ремонтирам.
5. Скоростна кутия - никакви проблеми, стига да има масло в нея. И това масло да не е на повече от 100 000 км.
6. Двигател - изключително постижение на ФИАТ. Мога да говоря много само по тази точка, но няма да ви отегчавам. Едно уточнение - моторът е доста комплициран и категорично не търпи некомпетента намеса. Ако при ремонта сте строшили нещо по него, скъсали някоя резба или нещо не става както трябва - не е виновна "мамка им италиянска", а вашето незнание.
Специално този двигател е много стар като конструкция. Прототипът му е още от 131 Мирафиори (само са добавени баланс валове, малко променени бутала и инжекцион Вебер-Марели). Не може да се очаква особена икономичност. Аз карам на пропан - бутан, с обикновена газова уредба с елекрически изпарител, смесител преди колектора и емулатор за дюзите. В града похарчва - 12 - 14, нормално. Извънградско - 10, ако не паля гуми и не гоня над 140 км/ч. На колегата който се изказа че типото му харчело 18 - 20 на сто - просто нещо не е било наред с колицата.
7. Ръжда - досега почти никаква по моята кола. Доколкото знам доста ръждясват първите Типо, от '88, както и първите Темпри - '90.


По върпоса за новото Типо - след '93 и са произведени в Турция. Дори на някои от автомобилите няма емблема ФИАТ, а Тофаш - Тофаш Типо и Тофаш Темпра. Предполагам че са за вътрешна консумация в Турция.

_________________
Tipo Gran Turismo 2.0 i.e. 159A6046
Alfa Romeo 156 1.8 TS


Нед Сеп 14, 2008 1:38 pm
Профил ICQ
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Съб Фев 02, 2008 2:47 pm
Мнения: 98
Местоположение: между облегалката и волана
UNREAD_POST 
имам 2 типота едното е внос от германия 1.4 незнам какво му е правено там ама 1.8 16 ги убивах дори и някои голфове от 1.6 гт нагоре сменил съм само окачването и 4 амортесьора сега карам 2.0 16 внос от италия с мотор от ланчия делта интеграле преди седмица му смених всичко по ходовата част биалети тампони на стаб. щанга носачи накраиници карета амортесьри водна помпа и термостат нещата който свалих бяха оригиналните само насачите бяха дали фира и дясния накраиник колата е на 134000км. пък незнам защо така плюят по колата само ще кажа че това е супер автомобил
успех на колегата


Нед Сеп 14, 2008 2:07 pm
Профил
Кара кола
Кара кола

Регистриран на: Пет Юни 27, 2008 1:41 am
Мнения: 255
Местоположение: София 01 Средец
UNREAD_POST Re: Впечатления от Fiat Tipo
Към шефското тяло на форума - колко още помия трябва да се излее тук, за да се намесите?

_________________
Tipo Gran Turismo 2.0 i.e. 159A6046
Alfa Romeo 156 1.8 TS


Нед Май 01, 2011 2:10 pm
Профил ICQ
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 44 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg