Дата и час: Нед Апр 28, 2024 6:40 pm


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 12 мнения ] 
Пояснение за Фиат Браво 1.8 ? 
Автор Съобщение
Кара детска количка
Кара детска количка

Регистриран на: Пон Яну 31, 2005 9:57 am
Мнения: 18
Местоположение: София
UNREAD_POST Пояснение за Фиат Браво 1.8 ?
Здравейте. Аз съм бивш собственик на Типо :cry: (продадох го миналата седмица). Искам да си купя Браво. Моля ви някой да ми разясни, ако е наясно с двигателя на 1.8. Интересува ме само една модификация ли е - 1.8 16V 115 к.с. или има и друга. Всичките ли 1.8 са GТ?
:roll: Чух всякакви неща. Разбира се може да дадете и личното си мнение за колата - как ви се струва, смятате ли че 1.8 е най-добрия вариант.
Благодаря ви предварително


Пон Яну 31, 2005 10:18 am
Профил
UNREAD_POST 
Цитат:
Моля ви някой да ми разясни, ако е наясно с двигателя на 1.8. Интересува ме само една модификация ли е - 1.8 16V 115 к.с. или има и друга. Всичките ли 1.8 са GТ?


http://www.bravo-guide.co.uk/buy-a-bravo.htm

Там можеш да попрочетеш доста работи, разгледай и форума.
Лично мнение, много красива кола, практична, относително евтини части, безпроблемно намиране на същите, определено добра цена за това, което получаваш! :wink: Не се колебай, а и какви са ти изискванията, към какви други коли си се насочил :?:


Пон Яну 31, 2005 10:54 am
Кара детска количка
Кара детска количка

Регистриран на: Пон Яну 31, 2005 9:57 am
Мнения: 18
Местоположение: София
UNREAD_POST 
Едно пояснение, аз съм жена :D
А иначе много благодаря за сайта. Случайно да имаш представа какво представлява air recirculation. Климатик пише че има само в 1.8 от 98г. нататък, а в по-старите има това. Да не се прецакам да си купя кола без климатик. А и според теб като пише 95-98, 98-00 това означава ли че в първата група влизат до 97 вкл., а в следващата са от 98?
А иначе искам Браво и нищо друго :D
Просто искам да разбера кое е най-добро. Не искам да си взимам 2.0, защото са му различни частите и с по-скъпи, а и данъка и застраховката вече ще ми дойдат в повече.Благодарна съм за всякаква информация :)


Пон Яну 31, 2005 2:40 pm
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Яну 10, 2005 11:14 am
Мнения: 4
Местоположение: Сливен
UNREAD_POST 
Air recirculation означава рециркулация на въздуха - т.е. има възможност да върти само въздуха в купето, като ти духа :wink: без да вкарва външен въздух. Не е климатик (климатроник).

_________________
Alfa Romeo 75, 1.6 DOHC, 110 hp, 1987


Пон Яну 31, 2005 3:10 pm
Профил ICQ
Кара детска количка
Кара детска количка

Регистриран на: Пон Яну 31, 2005 9:57 am
Мнения: 18
Местоположение: София
UNREAD_POST 
Ясно , значи като си купувам кола трябва със сигурност да пробвам дали има климатик или само върти въздуха вътре


Пон Яну 31, 2005 3:44 pm
Профил
UNREAD_POST 
Цитат:
Едно пояснение, аз съм жена

Моя грешка :wink:

Цитат:
...това означава ли че в първата група влизат до 97 вкл., а в следващата са от 98?

Точно така. А дали има климатик зависи от нивото на оборудване, преди '98 също имат. Просто не си обърнала внимание на ''Standard Equipment'' в началото на таблицата. :wink: Един съвет, когато купуваш кола, не отивай сама, вземи някой , който разбира от коли с теб. Продавачите обикновенно са предразположени да говорят ала-бала като видят жена-купувач. :evil: А и ЗАДЪЛЖИТЕЛНО на сервиз за оглед преди покупка!!! Повечето от каращите Фиат във форума препоръчват ''Вантотрейд''. Аз също останах доволен от тях.


Пон Яну 31, 2005 5:21 pm
Кара детска количка
Кара детска количка

Регистриран на: Пон Яну 31, 2005 9:57 am
Мнения: 18
Местоположение: София
UNREAD_POST 
А със сигурност няма да отида сама, мъжа ми горе-долу разбира от коли, а без да я закараме на сервиз няма да я купим. Ние имахме 2 коли, аз продадох моята, защото работя в центъра и просто няма как :cry: Така че сега мъжа ми си продава Аудито и съм го навила за Бравото :wink:


Пон Яну 31, 2005 5:56 pm
Профил
Кара кола
Кара кола
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 12, 2004 11:40 am
Мнения: 227
Местоположение: София
UNREAD_POST 
hjkleo написа:
А със сигурност няма да отида сама, мъжа ми горе-долу разбира от коли, а без да я закараме на сервиз няма да я купим. Ние имахме 2 коли, аз продадох моята, защото работя в центъра и просто няма как :cry: Така че сега мъжа ми си продава Аудито и съм го навила за Бравото :wink:


Като ще го ползвате за семейна кола, няма ли да ви е малко? Помисли и за Брава - на мен ми допадат и двете, всяка си има очарование :)

_________________
Изображение


Пон Яну 31, 2005 6:08 pm
Профил ICQ WWW
Кара детска количка
Кара детска количка

Регистриран на: Пон Яну 31, 2005 9:57 am
Мнения: 18
Местоположение: София
UNREAD_POST 
Ami 4estno da ti kaja mislila sym, za6toto Bravoto vse pak e s 2 vrati.
Ama kakvo da napravia kato prosto sym vlubena v nego 8)
Stopovete mnogo me kefiat i po princip si ima po-sporten vid :lol:


Пон Яну 31, 2005 6:19 pm
Профил
Член на клуба
Член на клуба
Аватар

Регистриран на: Чет Ное 04, 2004 3:34 pm
Мнения: 743
Местоположение: София 11 Красна Поляна
UNREAD_POST 
До колкото разбирам си влюбена само във стоповете/все пак разликата е само в тях, като изключим броя на вратите/.Що се отнася до двигателя 1.8 Трябва да знаеш че и харчи не малко, в сравнение с 1.4 да кажем. Ако си карала типото на газ трябва да знаеш че Браво/Брава-та ще е най-добре да я караш на бензин. Също така не лош вариант е дизел TD или още по-добре JTD.

_________________
Alfa 156 SW 2.4 JTD
Fiat Brava 1.6 16V
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
www.locksmith-bg.com


Пон Яну 31, 2005 8:33 pm
Профил ICQ
Кара детска количка
Кара детска количка

Регистриран на: Пон Яну 31, 2005 9:57 am
Мнения: 18
Местоположение: София
UNREAD_POST 
Имаш ли представа колко горе долу хар4и 1.8?А за по-слаба кола не мога да се замислям, защото мъжа ми в момента кара 2.3 и на по-малко от 1.8 няма да мога да го накарам да се ка4и :lol:
И аз забелязах че малко Браво и Брава се карат на газ, знаеш ли защо?
Ако си го докараш от Италия с оригинална газова уредба?Доколкото виждам ти караш Брава, доволен ли си от нея, предполагам че двигателите са същите като на Бравото или не?


Вто Фев 01, 2005 9:15 am
Профил
UNREAD_POST Газ
hjkleo написа:
Имаш ли представа колко горе долу хар4и 1.8?А за по-слаба кола не мога да се замислям, защото мъжа ми в момента кара 2.3 и на по-малко от 1.8 няма да мога да го накарам да се ка4и :lol:
И аз забелязах че малко Браво и Брава се карат на газ, знаеш ли защо?
Ако си го докараш от Италия с оригинална газова уредба?Доколкото виждам ти караш Брава, доволен ли си от нея, предполагам че двигателите са същите като на Бравото или не?


Предполагам, че колекторните тръби на двигателя са пластмасови и затова ще се иска газов инжекцион. Цената му от над 1000лв ще те откаже да слагаш газова уредба на Bravo/Brava. Нека собствениците на Brava да кажат дали съм прав.


Вто Фев 01, 2005 9:47 am
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 12 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg