Дата и час: Нед Апр 28, 2024 6:36 pm


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 11 мнения ] 
Ritmo 75 '84 
Автор Съобщение
Кара детска количка
Кара детска количка
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 12, 2005 12:55 am
Мнения: 17
Местоположение: София 06 Подуяне
UNREAD_POST Ritmo 75 '84
Имам такъв FIAT и много му се кефя! :) Като гледам по улиците, останали са много малко "здрави" индивиди от този вид(моя примерно)!
Ако някой може да ми каже нещо по-интересно... много благодарности!!!
Btw има ли други собственици на Ritmota???

_________________
Изображение
www.bmwpower-bg.net


Сря Яну 12, 2005 1:23 am
Профил ICQ
UNREAD_POST Re: Ritmo 75 '84
SummonedToDIe написа:
Имам такъв FIAT и много му се кефя! :) Като гледам по улиците, останали са много малко "здрави" индивиди от този вид(моя примерно)!
Ако някой може да ми каже нещо по-интересно... много благодарности!!!
Btw има ли други собственици на Ritmota???


Наистина хубав автомобил. На срещите ни досега не е идвало Ritmo. Имам приятел с такова 1.7D. Външния вид е зле но колата е много здрава. Аз карам Tipo, но моят двигател за 1-ви път се появява именно в ритмо - два рапределителни вала и карбуратор като мощността е 105 коня. Модела е изжестен като Ritmo 105. При Tipo слагат моноинжекцион и катализатор и мощността пада до 90. Аз лично мечтая да видя и да покарам легендата Ritmo 130TC. 2-литров мотор с 2 рапределителни вала и два карбуратора. За времето си е бил невероятна машина и все още може да се опъва на много от съвременните коли.


Сря Яну 12, 2005 1:46 am
Кара детска количка
Кара детска количка
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 12, 2005 12:55 am
Мнения: 17
Местоположение: София 06 Подуяне
UNREAD_POST 
Мдам! Наистина 130ТС е нещото отгоре! Все пак за това купе 130 кончета никак не е зле!!! :) А относно външният им вид - мен лично точно това ме кефи! Отпред е като...хмм :D

_________________
Изображение
www.bmwpower-bg.net


Сря Яну 12, 2005 1:29 pm
Профил ICQ
Кара детска количка
Кара детска количка

Регистриран на: Нед Ное 07, 2004 7:02 pm
Мнения: 5
Местоположение: Бургас
UNREAD_POST 
Сега искам да купя едно само за ръчка, но на него пише ABART 125TC.
В каталозите има само 130 ТС та се чудя що така, а надписа е на метална пластинка !!!!!!!! Може би не намирам достатъчно информация и ако можете да помогнете ще съм Ви благодарен.


Чет Яну 13, 2005 2:40 pm
Профил
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Чет Ное 11, 2004 9:47 pm
Мнения: 82
Местоположение: Стара Загора
UNREAD_POST 
През 1981 пускат Ritmo Abarth 125TC - 1995cc dohc с мощност 125 коня.
А вече през 1983 излиза Abarth 130TC, който замества предишната модификация и е с редица подобрения.

_________________
#FiatBg


Чет Яну 13, 2005 10:26 pm
Профил WWW
Кара детска количка
Кара детска количка
Аватар

Регистриран на: Сря Фев 02, 2005 10:48 pm
Мнения: 10
Местоположение: Пещера
UNREAD_POST Abarth
Колеги да ви кажа,карах Fiat Ritmo Abarth 125TC общо 2 години.Това е любимата ми кола.Само този,който е сядал зад волана на Abarth-a ще ме разбере.Нещо грандиозно.
На базата на тази двувалка е безсмъртната LANCIA DELTA HF INTEGRALE.
Горещо ви препоръчвам,ако имате възможност да покарате такава расова бегачка като Abarth-a...НЕ ПРОПУСКАЙТЕ!!!


Пет Фев 04, 2005 10:46 pm
Профил
Кара кола
Кара кола
Аватар

Регистриран на: Чет Яну 13, 2005 2:42 pm
Мнения: 282
Местоположение: София 06 Подуяне
UNREAD_POST Ритмо
Ритмото е супер РЕТРО автомобил>Ето малко за ретро автомобили. Ама не ФИАТ Понеже Димитър Кърпачев писа за Ритмо /че му е слабост/,аз реших да се зъдалбоча в нещата за РЕТРО.


Автомобилът, който ви представяме в този брой, е собственост на Павел Добрев.След като натрупва известен опит, през 1898, Луи Рено открива малка работилница в гараж, намиращ се в собствената му къща. Три години по-късно младият, но талантлив французин сглобява първия автомобил. Колата е оборудвана с двигател, който е производство на известната тогава автомобилна фирма De Dion Bouton. Автомобилът на Рено не е толкова успешен и затова не получава самостоятелно име. През 1899 година се появява значително по-съвършеният модел Renault A. Той е оборудван отново със стария мотор на De Dion Bouton. Така започва историята на един от най-известните френски автопроизводители. В България има доста стари, но запазени возила от тази марка и темата ни сега ще засегне един от тях. Най-успешният следвоенен модел на компанията е Renault Dauphine. Тази малка кола се произвежда от 1956 до 1968 година. Екземплярът, за който ще си говорим, е един от първите - производство 1957. Отлично изглеждащият автомобил е собственост на Павел Добрев, а оригиналният му черен цвят блести като нов. Външният вид на Renault Dauphine обаче съвсем не е единственото, което впечатлява. Задноразположеният четирицилиндров редови двигател е с работен обем 850 см3, а мощността на малката кола е само 30 к.с., които обаче са напълно достатъчни за лекото купе. Ще ви се стори странно, но е факт, че за улеснение на водача е монтиран автоматичен смукач. Интересно е също, че електрическата инсталация е шестволтова. Скоростната кутия е тристепенна, механична. Основният агрегат се храни от еднокамерно карбураторче, което е производство на известната фирма Solex. Може би затова разходът на гориво не надхвърля 5 литра на 100 километра. Окачването на Renault-то е пружинно, като странното е, че отзад на мястото на гумените тампони са монтирани специални въздушни възглавнички. По този начин возията на малкото автомобилче е значително по-добра от аналозите му. Интериорът на колата също изглежда много добре. Уредите на арматурното табло включват скоростомер, бензиномер, прибор за температурата на охладителната течност и контролни лампи за останалите, нужни на водача параметри. От двете страни на приборния панел са монтирани две "жабки", като стандартната е значително по-голяма. Каросерията е с четири врати. Прозорците на задните не се свалят надолу, а се плъзгат. Освен това задните врати имат опция да се отварят само отвън, в случай че се возят деца. Много странно е решението да не се монтират мигачи отпред и отзад. Те се намират на задните колонки и светят двустранно. В автомобила има още куп дребни екстри, които са присъщи на съвременните леки коли.


Това за възглавничките го е имало във ФИАТ ******** /не помня кой точно/

_________________
Yellow_Flash_Colorz_PDT_45 Fiat Тempra 09.1990г. 159А2.000 Yellow_Flash_Colorz_PDT_45

КУПУВАМ: Теглич за Темпра
КУПУВАМ: Халогени за Фиат Темпра...
КУПУВАМ: Спортен волан

http://www.tempra-clube.hit.bg
http://www.tempras.myfreebb.com


Съб Фев 05, 2005 1:35 pm
Профил ICQ WWW
Кара детска количка
Кара детска количка
Аватар

Регистриран на: Сря Фев 02, 2005 10:48 pm
Мнения: 10
Местоположение: Пещера
UNREAD_POST 
Слабостта ми е базирана на личен опит с този автомобил колега.Ако смениш на баща ти Темпрата с нещо по-динамично ще ме разбереш...па макар и "ретро". :wink:

_________________
Abarth Power


Съб Фев 05, 2005 9:29 pm
Профил
Кара кола
Кара кола
Аватар

Регистриран на: Чет Яну 13, 2005 2:42 pm
Мнения: 282
Местоположение: София 06 Подуяне
UNREAD_POST Не !!!
Не си давам Темпрата :x :x :x Нито за Пунто (вече си имаме едно) на което му се изпотяват стъклата !!! А пък до ретро - още не сме стигнали :oops: :oops: :oops: Някой ден ще покажем Темпрата като запазена ретро автомобилка....

_________________
Yellow_Flash_Colorz_PDT_45 Fiat Тempra 09.1990г. 159А2.000 Yellow_Flash_Colorz_PDT_45

КУПУВАМ: Теглич за Темпра
КУПУВАМ: Халогени за Фиат Темпра...
КУПУВАМ: Спортен волан

http://www.tempra-clube.hit.bg
http://www.tempras.myfreebb.com


Нед Фев 06, 2005 12:24 pm
Профил ICQ WWW
Фиат маниак
Фиат маниак
Аватар

Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 1:14 am
Мнения: 667
Местоположение: Божурище
UNREAD_POST Re: Не !!!
Tempra SX написа:
Не си давам Темпрата :x :x :x Нито за Пунто (вече си имаме едно) на което му се изпотяват стъклата !!! А пък до ретро - още не сме стигнали :oops: :oops: :oops: Някой ден ще покажем Темпрата като запазена ретро автомобилка....

що бе батка,измииги хубаво и няма да се потът :wink:
все пак е нормално през зимата(и аз ако пуша при спряла има такъв проблем)на като пуснеш вентилацията всичко е ок :lol:


Пон Фев 07, 2005 7:09 pm
Профил ICQ WWW
Кара кола
Кара кола
Аватар

Регистриран на: Чет Яну 13, 2005 2:42 pm
Мнения: 282
Местоположение: София 06 Подуяне
UNREAD_POST Пунто
ОК, ама не !!!Трудно се задържат да не са изпотени :cry: :cry: :cry: До Пловдив веднъж, не питай как стиганахме :x :x :x Това да не е ZASTAVA YUGO !!! /хващаш кърпичката и бършеш/

_________________
Yellow_Flash_Colorz_PDT_45 Fiat Тempra 09.1990г. 159А2.000 Yellow_Flash_Colorz_PDT_45

КУПУВАМ: Теглич за Темпра
КУПУВАМ: Халогени за Фиат Темпра...
КУПУВАМ: Спортен волан

http://www.tempra-clube.hit.bg
http://www.tempras.myfreebb.com


Вто Фев 08, 2005 7:22 pm
Профил ICQ WWW
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 11 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg