Дата и час: Пон Май 13, 2024 4:30 am


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 31 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Цена на Пунто 95/96 г.? 
Автор Съобщение
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126

Регистриран на: Нед Яну 22, 2006 1:02 am
Мнения: 97
Местоположение: Бургас
UNREAD_POST 
хихихихи може и да си прав,аз по принцип не се кефя много на дизелите по ред при4ини-тромави,скъпа поддръжка,пушаци и така нататак, но казах по горе нов дизелов автомобил защото при тях по4ти не се забелязва това.А и при този бензин с цена 1,80-2,00 как да си позволиш лукса да караш бензинов двигател ? Има и още нещо ако някои си мисли 4е в бензина не се слага вода или там някви лаина каквито и да са те, жестоко се лаже.Просто при нафтата замразва а при бензина не.ИЗВОД--проблема не е в дизеловите автомобили а в нафтата която им се слага :shock:


Нед Яну 29, 2006 11:13 pm
Профил
Фиат маниак
Фиат маниак

Регистриран на: Пет Авг 19, 2005 5:19 am
Мнения: 712
Местоположение: София
UNREAD_POST 
Nino написа:
Не знам, но от това което видях тази зима ми "НАСТРЪХНАХА КОСИТЕ".Момчета с "КОМЪН РЕЙЛ" МОТОРИТЕ ВНИМАВАЙТЕ... ама много внимавайте!!!!!!

Какво имаш в предвид?
Освен да си организираме внос (вместо на коли) на дизелово гориво от Австрия, Германия, Италия... и т.н...?!
Тук съм се сбъркал да ползвам добавки... вече се чудя дали точно добавките не правят голямата каша...
Аз мисля, че проблема не е със самите комън рейл двигатели, а по-скоро с "начина" на доставка на горивото (филтри, система за впръскване).. т.е. ако "някак" достигне гориво до цилиндрите, то горивото ще бъде изгоряно като стой та гледай... но я се запушил филтъра, я замръзнала водата.. я се запушили инжекторите... лудница... Но няма как да е другояче! За да впръскваш по-прецизно горивото (за малкия разход) трябва и самите отвори и "пътища" да са по-финни (изобщо цялата горивна система да бъде по-прецизна)... и като добавим, големите частици в горивото.. и започват проблемите!

_________________
FIAT Marea


Нед Яну 29, 2006 11:34 pm
Профил
UNREAD_POST 
mirkooo написа:
хихихихи може и да си прав,аз по принцип не се кефя много на дизелите по ред при4ини-тромави,скъпа поддръжка,пушаци и така нататак, но казах по горе нов дизелов автомобил защото при тях по4ти не се забелязва това.А и при този бензин с цена 1,80-2,00 как да си позволиш лукса да караш бензинов двигател ? Има и още нещо ако някои си мисли 4е в бензина не се слага вода или там някви лаина каквито и да са те, жестоко се лаже.Просто при нафтата замразва а при бензина не.ИЗВОД--проблема не е в дизеловите автомобили а в нафтата която им се слага :shock:


Миро, точно това казвах... много ги уважавам и дори в сериозният си "съзнателен живот" друго освен дизел не съм имал и карал.Но исках да наблегна, че качеството на горивото се е променило драстично последните една-две години.На тази тема е писано доста тук,давани са безброй примери и само трябва да си направи труда човек да чете.Аз съм човек на години... 45 и на мен ми трябва кола СИГУРНА.. сиреч, като я отключа и вкарам ключа и врътна да запали.... всичко друго е бла-бла... защото за всичко това което ти изброих си плащам... НЕМА ПРОБЛЕМИ!!!!... коли,горива, тути кванти... сиреч за мен вече е без значение от към пари какво карам... бензин или дизел... САМО по-малко да се занимавам с него..разбра ли ме?!Нафтата не замръзва приятелю! Замръзва в измислената ни държава.В Австрия, Белгия,Холандия,Англия,Норвегия,Швеция,Дания,Финландия ...НАФТАТА НЕ ЗАМРЪЗВА.... замръзва само тук!!!
Пък на чичко ти Слави ( Nino ) това му е четвърти ДИЗЕЛ, и си го обича!!!!!!
За к'во си говорим...Лека нощ на всички и до утре...!!!! :mrgreen:


Нед Яну 29, 2006 11:43 pm
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126

Регистриран на: Нед Яну 22, 2006 1:02 am
Мнения: 97
Местоположение: Бургас
UNREAD_POST 
ха ха ха NINO ако и твоите 10 дизелови коли запалваха така както ти сега нямаше да имаш никакви проблеми.В ТОВА КОЕТО АЗ НАПИСАХ ПО ГОРЕ (и там кадето ти се запали)щеразбереш 4е аз казвам то4но това,4е колите са си добри просто проблема е в горивото,ако и този път не ме разбираш,явно грешката наистина е в мен


Пон Яну 30, 2006 12:15 am
Профил
UNREAD_POST 
mirkooo написа:
ха ха ха NINO ако и твоите 10 дизелови коли запалваха така както ти сега нямаше да имаш никакви проблеми.В ТОВА КОЕТО АЗ НАПИСАХ ПО ГОРЕ (и там кадето ти се запали)щеразбереш 4е аз казвам то4но това,4е колите са си добри просто проблема е в горивото,ако и този път не ме разбираш,явно грешката наистина е в мен


Разбира се,че съм те разбрал.. просто да си излея болката, ОФФ ТОПИК да става.Иначе от Пунтото не мога да се оплача, при най-големите студове, -18,-19 им събирах очите на паркинга, как палеше от раз.Бях сложил българската добавка "ХЕЛИОС" против замръзване и "АЛПИН ДИЗЕЛ", явно съм улучил добра партида.Та това е, спорен ден! :mrgreen:


Пон Яну 30, 2006 10:30 am
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 01, 2006 12:41 am
Мнения: 123
Местоположение: София 06 Подуяне
UNREAD_POST 
mirkooo написа:
ами да аз имам ПУНТО.Какво да ти кажа както каза колегата за 1,1 варви доста,но и трябва да се подготвиш за едно горене от порядака на 10-12 смесен цикъл,което смятам 4е няма логика за 1,1 55к.с , но е ФАКТ.цената на моето беше 4000 лв,но е пове4е от перфектно,няма драскотинка,няма капка масло никаде.Абе какво да ти кажа за 4000 лв.-това е колата,лесна подръшка има



Къв е тоя разход бе човек? Откачи валяка и ше се оправи. 12 на сто тва да не е 2000 кубика бе?! Аз имам Мазда 323 F 1,6 90 к.с. над 9 градско не качва ти ми говориш 55 коня 12 смесен! Прпвери си бръмчилото тва е нереален разход за 1,1, освен ако не караш на ръчна:) Уното ми е 1000 куб. и е на 1000 години и харчи 6-7 най-много градско
Ти ме хвърли в ебаси филмаЧ :shock:


Съб Мар 04, 2006 11:18 am
Профил
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126

Регистриран на: Нед Яну 22, 2006 1:02 am
Мнения: 97
Местоположение: Бургас
UNREAD_POST 
ами незнам какъв филм ама ако решиш качвам те слагаш 10-12 литра и я засичаме ако минем 150-200 км ти я подарявам :) аз имам и рено 19 1,8 16в-140к.с. то не праи 12 литра ама фиата си ги праи :( карал съм го и сервизи и на какво ли не навсикаде казват колата е в перфектно състояние


Съб Мар 04, 2006 2:19 pm
Профил
UNREAD_POST 
mirkooo написа:
ами незнам какъв филм ама ако решиш качвам те слагаш 10-12 литра и я засичаме ако минем 150-200 км ти я подарявам :) аз имам и рено 19 1,8 16в-140к.с. то не праи 12 литра ама фиата си ги праи :( карал съм го и сервизи и на какво ли не навсикаде казват колата е в перфектно състояние

Един приятел има пунто 94г с 1.1 55кс мотора и извънградско разхода му е 5/100 а градско около 7 :D


Съб Мар 04, 2006 3:41 pm
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Сря Фев 22, 2006 10:29 am
Мнения: 175
UNREAD_POST относно цените
съгласен съм с повечето колеги
аз карам Спортинг 1.6 MPI и ми харчи 10 през зимата иначе лятото разхода отива към 8 така че съм доволен
има климатик ел стъкла и чупещ волан спортно е окачена и това ми струва 5000 лв на 29 август 2005
колата е произведена в самия край на 96г
относно простора в купето аз съм 193см висок и тежа 88кг а толкова комфортно колкото се чувствам във Фиата не съм се чувствал в друга кола от тоя клас


Нед Мар 05, 2006 12:19 am
Профил
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Сря Фев 22, 2006 10:29 am
Мнения: 175
UNREAD_POST и без добавки...
и без добавки пак се дивеха около мен през студовете разни кораби бяха изпоумрели навсякъде :lol:
ауди 100 2.5 турбодизел си подаде оставката пред мен :lol:
а за колегата Nino - човече внимавай с тоя алпийски дизел един познат стана за смях на пампорово когато чисто новата му Toyota Land Cruiser 90 солидно почерпена с ОМВ алпийски дизел тотално отказа да запали явно и на бензиностанцията си имал късмет :)


Нед Мар 05, 2006 12:27 am
Профил

Регистриран на: Вто Мар 07, 2006 12:13 am
Мнения: 1
Местоположение: Елин Пелин
UNREAD_POST 
mentor написа:
аз си купих пунто 1.1 ,55 коня ,94 г. ,5 врати с агу BRC ЗА 3700 лв.





моето е 1.2, 74 коня ,95г. , 3 врати купих го преди 4 месеца 6.5 литра смесен цикъл
от 0/100км/h за 9 сек. максимална скорост 193км/h


Сря Мар 08, 2006 2:13 am
Профил ICQ
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 01, 2006 12:41 am
Мнения: 123
Местоположение: София 06 Подуяне
UNREAD_POST 
mirkooo написа:
ами незнам какъв филм ама ако решиш качвам те слагаш 10-12 литра и я засичаме ако минем 150-200 км ти я подарявам :) аз имам и рено 19 1,8 16в-140к.с. то не праи 12 литра ама фиата си ги праи :( карал съм го и сервизи и на какво ли не навсикаде казват колата е в перфектно състояние


братле, аз се бях навил много да си взимам Пунто, ама ти си на път да ме откажеш. За 12/100 разход по добре да си купя КамАЗ :mrgreen:
Ужас направо! не моа да го повярвам тва :|

_________________
FIAT Uno 45 FIRE
Alfa 146 ti


Чет Мар 09, 2006 10:54 am
Профил
UNREAD_POST 
А аз за да те обнадеждя отново за пореден път във форума ще спомеа че моето Fire 1.1 55,1993 г, харчеше 7.5-8/100 градско Газ в София, а предната ми кола - Уно Fire 45 999 харчеше 5.5-6/100 Градско също в София.

Според мен колегата има някакъв проблем.


Чет Мар 09, 2006 11:01 am
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 01, 2006 12:41 am
Мнения: 123
Местоположение: София 06 Подуяне
UNREAD_POST 
zgabrovski написа:
А аз за да те обнадеждя отново за пореден път във форума ще спомеа че моето Fire 1.1 55,1993 г, харчеше 7.5-8/100 градско Газ в София, а предната ми кола - Уно Fire 45 999 харчеше 5.5-6/100 Градско също в София.

Според мен колегата има някакъв проблем.


Абе и аз имам Уно 45 и си харчи нормално :) , ама мислех да го сменям с Пунто 60 или Браво :roll: , ама нещо вече почвам да размислям :?
100% и има нещо на колата, а тиа майстори дето са я гледали толкова са и майстори

Аз с моя звяр се напатих от некадърни майстори! :evil:
Фичо се давеше при натискане на газта и не работеше равномерно закарах го при едни педали и те съвсем го убиха. Спря и да пали и ми взеха 90 кинта задето го довършиха
Накрая един приятел ме заведе при негов познат и той ми смени делкото за 35 кинта(цената включва и самото делко!) и ми остана само да си оправя ускорителната помпа в карбуратора ама свърших парите и чакам да взема заплата
така че не можеш да разчиташ че нищо и няма, защото тях ги е домързяло да погледнат хубаво и да си свършат работата. Целта им е само да ти вземат парите и ако не е много сложно да закрепят нещата така че уж си го оправил и след 10 дена пак да се счупи и пак да ходиш да го правиш. Тогава да ти обяснят, че според тях нещо друго не е наред и да го повредят и него в устрема си да отстранят несъществуващия проблем.

_________________
FIAT Uno 45 FIRE
Alfa 146 ti


Чет Мар 09, 2006 12:43 pm
Профил

Регистриран на: Чет Авг 17, 2006 2:16 am
Мнения: 3
Местоположение: Добрич
UNREAD_POST 
bokay написа:
моето е 1.2, 74 коня ,95г....от 0/100км/h за 9 сек. ...

Да ама трябва да е бая е "пипано" та да даде такова ускорение, като заводско го дават 12с. :?:
Иначе мойто, пак 1.2 75к.с. под 12.5с. не пада ако ще гъза да му съдереш :twisted: .


Чет Авг 17, 2006 10:58 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 31 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg