Дата и час: Пон Апр 29, 2024 1:16 am


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 14 мнения ] 
Въпрос относно Фиат Брава дизелак.... 
Автор Съобщение
Кара детска количка
Кара детска количка

Регистриран на: Вто Яну 02, 2007 12:45 am
Мнения: 6
Местоположение: Варна 05 Аспарухово
UNREAD_POST Въпрос относно Фиат Брава дизелак....
Здравейте.След месец ще ходя до Германия да си докарам някаква барачка и на вниманието ми попадна Фиат брава два дизелови двигателя-1.9TD-101к и 1.9JTD-105к.Принципно съм на ясно, че втория е по-добър но дали ще ми стигнат парите за него не знам.Та въпроса ми е ако някой от вас има наблюдения в/у 2та двигателя ако може да ми каже колко горят в градски условия в България и дали са пъргави.Имам доста големи резерви към Фиат дизел най-вече заради баща ми който не смята че са сред добрите производители на диселови двигатели.От друга страна пък от личен опит ама хич не съм доволен от окачването понеже карам едно Уно 1.3и което по документи е 95г(100% нещо е преправено защото тая кола повече от 92-3 не и давам) и вози адски дървено.Карах и едно фиорино произведено 98-то возеше по-добре но пак много далеч от комфорта на VW или Рено.Брава не съм карал и затова питам как й е возията.Не съм фен на спортното окачване(като това на уното ми) и искам да вози меко.И още един въпрос-дали двигателя дава дефекти и създава проблеми и дали предницата се разбива лесно защото моята като мина през 2-3 дупки и се кача на 4-5 визоки бордюра и баща ми трябва да ляга под колата да я оправя....Знам че поста ми е малко объркан и пълен с въпроси, но наистина ще съм доволен ако можете да ми помогнете....


Вто Яну 02, 2007 12:54 am
Профил
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Пон Май 23, 2005 4:18 pm
Мнения: 1403
Местоположение: пловдив
UNREAD_POST 
ако слагаш фолксваген към комфортната возия мисля че си в голяма грешка а иначе съвет за уното сложи му турски шарнири и ще си решиш проблема с разбиване на шарнирите за моторите за които си питал не мога лично аз да ти помогна

_________________
TEMPRA 1.8 SW.SLX
UNO 1.0 FIRE
Изображение


Вто Яну 02, 2007 1:07 am
Профил
Кара детска количка
Кара детска количка
Аватар

Регистриран на: Съб Дек 16, 2006 12:51 am
Мнения: 18
Местоположение: Велико Търново
UNREAD_POST 
Возията беше една от основните причини да си взема Ланча а не ГоУф III


Вто Яну 02, 2007 1:11 am
Профил ICQ
Фиат маниак
Фиат маниак

Регистриран на: Пет Авг 19, 2005 5:19 am
Мнения: 712
Местоположение: София
UNREAD_POST 
Не знам някой да се оплаква от посочените от теб двигатели. Аз по отношение на двигателя 1.9 JTD 105к. нямам забележки - пъргав, все едно караш на бензин :twisted: Сигурно е и досадно на другите колеги да обясняват кои са ФИАТ и какво са дали на света по отношение на дизеловите двигатели... така, че слуховете и легендите няма да ги коментирам.
Що се отнася до возията - просто се качи на някоя читава Брава и прецени сам. За мен лично не вози твърдо, не и меко. Ако си фен на Рено може и да ти се стори возията наистина твърда.

_________________
FIAT Marea


Вто Яну 02, 2007 3:55 am
Профил
Кара детска количка
Кара детска количка

Регистриран на: Вто Яну 02, 2007 12:45 am
Мнения: 6
Местоположение: Варна 05 Аспарухово
UNREAD_POST 
Е добре "perlsite" кажи все пак колко ти гори градско де.Поне двигателя ти е абсолютно същия.


Вто Яну 02, 2007 6:16 pm
Профил
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126

Регистриран на: Вто Дек 14, 2004 6:48 pm
Мнения: 133
Местоположение: София 05 Сердика
UNREAD_POST 
зависи от десния крак :) между 6.5 и 7 при нормално каране

_________________
ОМВ Мусагеница. И аз бях там, и аз заредих... И после "замръзнах" ...


Вто Яну 02, 2007 6:22 pm
Профил
Фиат маниак
Фиат маниак

Регистриран на: Пет Авг 19, 2005 5:19 am
Мнения: 712
Местоположение: София
UNREAD_POST 
С Марийка около 7-7.5 градско и около 4.5 извънградско. Обаче то това не е градско... гледам да не съм в "пиковите" часове.. защото тогава минавам 10-12км за 2 часа... :x

_________________
FIAT Marea


Вто Яну 02, 2007 11:06 pm
Профил
UNREAD_POST 
Аз съм с двигател TD 100 и те уверявам, че е много добър. Има си пъргавина и готина возия. Сменил съм амортисьорите с газови и е много стабилна.
Ако не ти стигнат парите с чиста съвест ти препоръчвам моя двигател. Градско - 8 л/100, а извън при 120-140 ми дава 6,5 л.
Ако имаш въпроси питай.


Вто Яну 02, 2007 11:18 pm
UNREAD_POST Re: Въпрос относно Фиат Брава дизелак....
gimbly написа:
Здравейте.След месец ще ходя до Германия да си докарам някаква барачка и на вниманието ми попадна Фиат брава два дизелови двигателя-1.9TD-101к и 1.9JTD-105к.Принципно съм на ясно, че втория е по-добър но дали ще ми стигнат парите за него не знам.
Знам че поста ми е малко объркан и пълен с въпроси, но наистина ще съм доволен ако можете да ми помогнете....

Ето един линк който се надявам да те ориентира за цените на FIAT в Германия:
http://www.mobile.de/SID4aosioXQKJ4TZkA ... =GN&top=1&
А ето и конкретно за дизелаците които търсиш:
http://www.mobile.de/SIDn.YkgrMjSMF9wdt ... Search.y=7


Вто Яну 02, 2007 11:29 pm
Кара детска количка
Кара детска количка

Регистриран на: Вто Яну 02, 2007 12:45 am
Мнения: 6
Местоположение: Варна 05 Аспарухово
UNREAD_POST 
doofiat написа:
Аз съм с двигател TD 100 и те уверявам, че е много добър. Има си пъргавина и готина возия. Сменил съм амортисьорите с газови и е много стабилна.
Ако не ти стигнат парите с чиста съвест ти препоръчвам моя двигател. Градско - 8 л/100, а извън при 120-140 ми дава 6,5 л.
Ако имаш въпроси питай.


A за тези газови амортисьори колко си платил?И те по-меко ли правят окачването или по-твърдо?Това 8/100 с умерено каране ли е или и с форсиране от време на време и в кой град....понеже аз съм от Варна и на последък тук движението е спряло....


Вто Яну 02, 2007 11:55 pm
Профил
UNREAD_POST 
Газовите амортисьори правят окачването по-твърдо. предните са по 100 лв./бройка, а задните са 60-70 лв/бройката.
8 л градско са при форсиране и ускоряване по светофарите. Не си падам по бавното каране - изнервяме. Разбира се карам и границите на безопасността.
Говоря за София. Изминавам около 40 км минимум на ден само за да отида на работа и съм доволен от колицата.
Ускорявам до около 3200 оборота, което за дизелите е равносилно на около 5000 оборота на бензинов двигател.
Между 2000 и 3000 оборота се усеща едно готино прилепяне за седалката и колата се изстрелва.
При покупка на турбо двигател огледай за омасляване на турбото - пръв признак за бъдещи проблеми. Ново турбо е около 1000 лв.


Сря Яну 03, 2007 12:19 am
Кара детска количка
Кара детска количка

Регистриран на: Вто Яну 02, 2007 12:45 am
Мнения: 6
Местоположение: Варна 05 Аспарухово
UNREAD_POST 
doofiat написа:
Газовите амортисьори правят окачването по-твърдо. предните са по 100 лв./бройка, а задните са 60-70 лв/бройката.
8 л градско са при форсиране и ускоряване по светофарите. Не си падам по бавното каране - изнервяме. Разбира се карам и границите на безопасността.
Говоря за София. Изминавам около 40 км минимум на ден само за да отида на работа и съм доволен от колицата.
Ускорявам до около 3200 оборота, което за дизелите е равносилно на около 5000 оборота на бензинов двигател.
Между 2000 и 3000 оборота се усеща едно готино прилепяне за седалката и колата се изстрелва.
При покупка на турбо двигател огледай за омасляване на турбото - пръв признак за бъдещи проблеми. Ново турбо е около 1000 лв.


Мерси много за инфото ти още малко ще ме надъхаш и на модела дето не е Комън реил демек твоя 101 коня.Това с турбото е основната причина баща ми да не иска да си вземам фиат понеже на неговото фиорино му се спука турбото преди седмица и 600лв ремонт....а амортисьори за спортно окачване не искам предпочитам комфорта.дано наистина да харчи към 8 защото и аз карам доста бързичко а и във Варна вече задръстванията не отстъпват на софийските... :evil:


Сря Яну 03, 2007 2:25 am
Профил

Регистриран на: Пет Окт 13, 2006 1:11 am
Мнения: 2
Местоположение: Варна 03 Младост
UNREAD_POST Re: Въпрос относно Фиат Брава дизелак....
gimbly написа:
Здравейте.След месец ще ходя до Германия да си докарам някаква барачка и на вниманието ми попадна Фиат брава два дизелови двигателя-1.9TD-101к и 1.9JTD-105к.Принципно съм на ясно, че втория е по-добър но дали ще ми стигнат парите за него не знам.Та въпроса ми е ако някой от вас има наблюдения в/у 2та двигателя ако може да ми каже колко горят в градски условия в България и дали са пъргави.Имам доста големи резерви към Фиат дизел най-вече заради баща ми който не смята че са сред добрите производители на диселови двигатели.От друга страна пък от личен опит ама хич не съм доволен от окачването понеже карам едно Уно 1.3и което по документи е 95г(100% нещо е преправено защото тая кола повече от 92-3 не и давам) и вози адски дървено.Карах и едно фиорино произведено 98-то возеше по-добре но пак много далеч от комфорта на VW или Рено.Брава не съм карал и затова питам как й е возията.Не съм фен на спортното окачване(като това на уното ми) и искам да вози меко.И още един въпрос-дали двигателя дава дефекти и създава проблеми и дали предницата се разбива лесно защото моята като мина през 2-3 дупки и се кача на 4-5 визоки бордюра и баща ми трябва да ляга под колата да я оправя....Знам че поста ми е малко объркан и пълен с въпроси, но наистина ще съм доволен ако можете да ми помогнете....


Колега да те питам откаде в Германия ще я взимаш бравата,автосалони или от някаде другаде,защото и на мен в полезрението ми е попаднала Брава,но не съм много наясно с закупуването на кола от друга страна.

_________________
Мъдроста ме гони но аэ съм по-бърз


Сря Яну 03, 2007 3:22 am
Профил
Кара детска количка
Кара детска количка

Регистриран на: Вто Яну 02, 2007 12:45 am
Мнения: 6
Местоположение: Варна 05 Аспарухово
UNREAD_POST 
Еми по принцип предпочитам да я взема от частно лице поради простата причина че повечето автокъщи там са на братя от балканските народи и на разни от бившата СССР които според моята информация от хора живеещи в германия яко въртят километражи и лъжат.Аз също не съм ама никак запознат и затова отивам с баща ми който също ще си взема кола.Там имаме познати които ще ни предоставят кола да се мотаме по автокъщи, а ако попадне някоя оферта от частник още по-добре.Единственото за което знам е, че пътя от там до тук е около 380-400 евро а ако колата няма номера та(спряна е от движение-в повечето случаи) то трябват и около 150 евро за нови номера и Евро 2 сертификат.А относно какво ще се плаща на мястото на митото нямам представа-според 1 човек работещ в митницата ще има еко такси и тем подобни на стойност около 750-900лв.


Сря Яну 03, 2007 11:14 am
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 14 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg