Дата и час: Сря Май 15, 2024 7:34 am


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 13 мнения ] 
Свещи за Punto TD 
Автор Съобщение
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 04, 2006 10:27 am
Мнения: 193
Местоположение: Пловдив 01 Централен
UNREAD_POST Свещи за Punto TD
Искам да си сменя свещите. Гледах разни теми но не ми стана много ясно...
Интересува ме колко ще ми излезе и каква марка е за предпочитане. А пък ако някой от Пловдив има доверено лице/сервиз, може да ме насочи къде да отида.
Едит: Още един въпрос... Някой колега с колица като моята ако е наливал Sprint Diesel от OMV да каже как се държи машинката. Има ли смисъл?

_________________
Fiat Punto 1.7TD
www.esquisse-bg.com


Чет Сеп 28, 2006 9:23 am
Профил WWW
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 04, 2006 10:27 am
Мнения: 193
Местоположение: Пловдив 01 Централен
UNREAD_POST 
Както съм писал преди - нов шофьор съм и не съм още наясно с много от нещата. Моето Punto с колко свещи е, като броим и подгряващите. От както съм взел колата - 6мес. не съм ги сменял и не съм ходил да ми ги видят в какво състояние са. Колата си пали без проблем. При това положение необходимо ли е да се сменят или да изчакам. Смяната би ли подобрила общата работа на системата, двигател и т.н. С една дума има ли идея да се сменят или да чакам да се появи "проблем" и тогава.

_________________
Fiat Punto 1.7TD
www.esquisse-bg.com


Чет Сеп 28, 2006 11:53 am
Профил WWW
UNREAD_POST 
Не знам при Пунто ТД, но моята Брава има самодиагностика на свещите. Когато има някоя изгоряла лампата за подгряване започва да мига двайсетина секунди веднага след запалване.


Чет Сеп 28, 2006 12:58 pm
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 04, 2006 10:27 am
Мнения: 193
Местоположение: Пловдив 01 Централен
UNREAD_POST 
Благодаря за инфото и на двамата. Ще изчакам да паднат температурите и тогава ще видя как е положението.

_________________
Fiat Punto 1.7TD
www.esquisse-bg.com


Чет Сеп 28, 2006 1:02 pm
Профил WWW
UNREAD_POST 
Колега, "Косер" продават свещи "Искра". Ето тук виж http://www.kosser.net/Products/Iskra.htm и виж адреса в Пловдив тук http://www.kosser.net/ShopMap.htm#Plovdiv


Чет Сеп 28, 2006 3:46 pm
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 04, 2006 10:27 am
Мнения: 193
Местоположение: Пловдив 01 Централен
UNREAD_POST 
Много ми е интересно зимата как ще е. Това ще ми е първата. Като слушам какви приказки се приказват за дизелаците. Примерно подгряване с горелка директно... Нямало ядове. :twisted:

_________________
Fiat Punto 1.7TD
www.esquisse-bg.com


Чет Сеп 28, 2006 4:07 pm
Профил WWW
UNREAD_POST 
bogidar написа:
Много ми е интересно зимата как ще е. Това ще ми е първата. Като слушам какви приказки се приказват за дизелаците. Примерно подгряване с горелка директно... Нямало ядове. :twisted:


Спокойно! Това са митове и легенди! При изправен двигател-модерен дизел няма да имаш никакви проблеми с паленето. И все пак слагай качествена нафта, а не от тази дето някои я купуват в туби за по 1.20лв. например. Аз за всеки случай в големите студове сложих добавка против замръзване и няколко сутрини си палих без никакъв проблем с един оборот на двигателия при -16 градуса!

Nino миналата година малко след, като купих колата ми изгоря една свещ. В сервиза някаква Champion ми сложиха... с тази, която свалиха бе Beru.


Чет Сеп 28, 2006 4:16 pm
Фиат маниак
Фиат маниак

Регистриран на: Пет Авг 19, 2005 5:19 am
Мнения: 712
Местоположение: София
UNREAD_POST 
Миналата година ми сдаде багажа 1 подгревна свещ и реших, че си заслужава да ги сменя всичките 4-ри, най-малкото защото се намират на много неудобно място и цената за тяхната смяна беше 60лв само за труда... да не говорим, че никой не знае дали след седмица някоя друга няма да дефектира. Бяха марка Bosch..
Поръчах оригинални свещи (от Христо) и единичната цена (миналата година) беше 27.60лв...
В общи линии това което съм чувал като общи приказки е, че оригиналните издържат 2-3 пъти повече от ментетата за 10-на лв... С други думи, ако колата мислиш да я караш поне 2-3 години мисля, че си заслужава да сложиш оригинални подгревни свещи.

_________________
FIAT Marea


Чет Сеп 28, 2006 5:43 pm
Профил
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 04, 2006 10:27 am
Мнения: 193
Местоположение: Пловдив 01 Централен
UNREAD_POST 
Интересни цифри. Сериозна сума се заформя + антифриз. Колата си иска своето....

_________________
Fiat Punto 1.7TD
www.esquisse-bg.com


Чет Сеп 28, 2006 6:09 pm
Профил WWW
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 13 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg