Дата и час: Пет Мар 29, 2024 2:50 am


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 2 мнения ] 
повреди при Fiat ulysse 
Автор Съобщение

Регистриран на: Пон Мар 25, 2013 3:00 am
Мнения: 1
UNREAD_POST повреди при Fiat ulysse
Здравейте,притежавам Fiat Ulysse от 5-6 години турбо дизел 1,9 1995г когато го купих беше с спукана глава което наложи да му правят ремонт(смяна на глава ,смяна на сегменти и биелни лагери).След ремонта колата работи добре около 35-40000 км като съм се стремял да спазвам всички изисквания след ремонта.В последния месец започна да ми прави номера;не пали веднага, дори и когато е топла ,когато загрее на 50-60 градуса започва да гасне и да няма мощност,да не мога да я форсирам и съм принуден да я угася да изчакам две три минути и отново трудно да я запаля,след което работата и се нормализира.В момента я карам по този начин и ходя по майстори ,които смениха свещи,филтър,всички горивни приводи включително и допълнителен невъзвратен клапан между помпата и филтъра ,нова центровка от 7 на 12 градуса на помпата(обикновена дизел помпа) ,измерват компресията в цилиндрите в единия сервиз 20 в другия 18 атмосфери,провериха дюзите,не гори масло.Изобщо всичко и е на ред според майсторите, но колата не е добре,карам я много време и си я познавам.Моля дайте ми някакъв съвет.Благодаря предварително.


Чет Мар 28, 2013 12:25 pm
Профил
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Чет Юни 18, 2009 11:43 pm
Мнения: 156
Местоположение: София 13 Надежда
UNREAD_POST Re: повреди при Fiat ulysse
Здравей колега! Не знам каква трябва да бъде компресията в цилиндрите, но разлика от 2 атмосфери/бара каквото и да е си е разлика. Нещо не е наред. Центровката преди да ти дойдат проблемите е била ок и всичко е било ок. Как ги провериха дюзите на стенд или с някаква диагностика? Проверено ли дали не е станала боза в картера, в смисъл губи ли ти охладителна течност, масло. Чета че си турбо дизел, можеш да се навреш и да свалиш маркучите от турбото към кулера да видиш дали няма масло по маркучте и локва в кулера. Не каза дали зад теб илизат пушеци като тръгне да гасне.

_________________
Marea Weekend TD100.


Вто Май 28, 2013 9:39 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 2 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg