Дата и час: Чет Мар 28, 2024 10:14 pm


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 7 мнения ] 
проблем с фиат улис 2.1 TD EL 
Автор Съобщение

Регистриран на: Съб Мар 12, 2011 10:20 am
Мнения: 4
UNREAD_POST проблем с фиат улис 2.1 TD EL
Привет на всички учястници във форума!Наскоро закупих Фиат Улис 2.1 TD EL.Всичко беше наред докато не започна да прави проблем който много ме притеснява.При тръгване или по време на движение рязко вдига оборотите до около 4000-5000 и гасне .След това си пали нормално и върви нормално.Ако някой има идея какво може да е моля да помогне.Благодаря предварително!


Съб Мар 12, 2011 12:29 pm
Профил
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Съб Сеп 15, 2007 3:13 pm
Мнения: 190
Местоположение: Ямбол
UNREAD_POST Re: проблем с фиат улис 2.1 TD EL
Всичко е свързано с доставката на гориво.Има хиляди връзки от където може да просмуче въздух.Има и термостат за подгрев на нафтата и от там също може да смуче въздух.
Течове по помпата има ли?Помпата е ЕПИК на Лукас с ел.управление и често създава ядове,в смисъл че е наложаща профилактика за която на никой не му се дават пари.


Нед Мар 13, 2011 11:41 pm
Профил

Регистриран на: Съб Мар 12, 2011 10:20 am
Мнения: 4
UNREAD_POST Re: проблем с фиат улис 2.1 TD EL
Тестваха я и се оказа както каза ти че има проблем с доставката на гориво но не беше установено от къде точно.Почистиха ми помпата която се оказа доста замърсена и сега ще видим дали ще се появи пак този проблем.Благодаря за съвета!


Чет Мар 17, 2011 4:33 pm
Профил

Регистриран на: Съб Мар 12, 2011 10:20 am
Мнения: 4
UNREAD_POST Re: проблем с фиат улис 2.1 TD EL
Здравейте ! Пиша ви отново за проблема който имам с фиатчето.Както вече споменах проблема беше изчезнал но се оказа че е само за известно време.Вече започна да го прави всяка сутрин и то откакто паднаха малко температурите.Винаги се появява при тръгване когато съм между първа и втора предавка когато оборотите са ниски.Вече три пъти ходя в реномирани сервизи в Пловдив,правиха компютърна диагностика но там показва че всичко е наред.Проблема е че не може да се установи къде е проблема.ПОМАГАЙТЕ !!!


Чет Окт 06, 2011 10:11 am
Профил
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Съб Сеп 15, 2007 3:13 pm
Мнения: 190
Местоположение: Ямбол
UNREAD_POST Re: проблем с фиат улис 2.1 TD EL
d_s_m написа:
Здравейте ! Пиша ви отново за проблема който имам с фиатчето.Както вече споменах проблема беше изчезнал но се оказа че е само за известно време.Вече започна да го прави всяка сутрин и то откакто паднаха малко температурите.Винаги се появява при тръгване когато съм между първа и втора предавка когато оборотите са ниски.Вече три пъти ходя в реномирани сервизи в Пловдив,правиха компютърна диагностика но там показва че всичко е наред.Проблема е че не може да се установи къде е проблема.ПОМАГАЙТЕ !!!



Откри ли проблема?


Нед Ное 27, 2011 4:32 pm
Профил

Регистриран на: Съб Мар 12, 2011 10:20 am
Мнения: 4
UNREAD_POST Re: проблем с фиат улис 2.1 TD EL
Здравей!Все още не за съжаление.Ходих на доста места и всички имат съмнение че е от помпата но никой не е сигурен. Почти навсякъде ми казаха че този модел коли трудно се четат и че този тип помпи не са лесни за поправка.Иначе всички маркучи уплътнения и О пръстени са здрави и проверени .Един приятел ми каза че е имал същия проблем и след като е почистил MAF сензора се е оправила.Мисля тези дни да го почистя.Между другото вече три пъти зареждам нафта от РОМПЕТРОЛ и от тогава не ми е създавала проблеми колата.Преди това съм зареждал само на ЕКО И ОМВ.Иска ми се да вярвам че това е причината но ще си покаже


Съб Дек 03, 2011 2:54 pm
Профил
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Чет Юни 18, 2009 11:43 pm
Мнения: 156
Местоположение: София 13 Надежда
UNREAD_POST Re: проблем с фиат улис 2.1 TD EL
Здравей Колега!
Казваш, че проблемите са се учестили след застудяването. Да не би да ти е желирала нафтата. ОМВ и Еко съм ги отписал, не искам да ангажирам никой с моите пристрастия, Ромпетрол да. Защо не извадиш маркучите за входящата нафта и обратната и не ги мушнеш в една туба и да оставиш колата да поработи така да видиш как ще се държи. Ако всичко е наред проблема е в системата от резервоара до двигателния отсек.
Поздрави Б. Арсенов.

_________________
Marea Weekend TD100.


Вто Фев 21, 2012 8:33 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 7 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg