Дата и час: Чет Май 16, 2024 3:29 am


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 4 мнения ] 
Фиат Браво 1.9JTD Много пуши 
Автор Съобщение
Кара детска количка
Кара детска количка

Регистриран на: Сря Ное 05, 2008 9:32 pm
Мнения: 6
Местоположение: Пловдив 05 Южен
UNREAD_POST Фиат Браво 1.9JTD Много пуши
Колеги, въпроса е следния. Пуши доста като я настъпеш. Ходих на диагностика, имаше проблем с вторичната обработка на изгорелите газове. Оправи го майстора и каза освен това да си махна и катализатора защото пречел на турбото и ще го скапе. Сега пуши по малко, но пак е доста според мен. Някой ще ми обясни ли как лошата работа на турбото води до пушене? Бърка нещо комптъра ли какво ли?


Сря Фев 04, 2009 10:16 pm
Профил
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Съб Сеп 15, 2007 3:13 pm
Мнения: 190
Местоположение: Ямбол
UNREAD_POST 
Доста странна логика,катализатор да скапе турбото,бих казал абсурдна!Единственото което се сещам е самото турбо вече да е свършило и да пуска много масло от там и да идва пушека(ако е в синкав цват и мирише на масло).Иначе не си споменал какъв цват е пушека (черен,бял,синкав),чипосвана ли е колата и все фактори от който човек може да извади доводи за поведението на мотора.


Чет Фев 05, 2009 11:41 pm
Профил
Кара детска количка
Кара детска количка

Регистриран на: Сря Ное 05, 2008 9:32 pm
Мнения: 6
Местоположение: Пловдив 05 Южен
UNREAD_POST 
Според мен има някаква логика. Пушека е черен, не е масло. Ако катализатора е пълен може би пречи на газовете да излизат с нормална скорост и оттам турбото което се движи от тези газове не развива пълни обороти и се влошава качеството на горивната смес. Поне аз така мисля, може и да греша. Иначе пали лесно, не трака, мотора е спокоен. Като че ли няма мощност но това сигурно е свързано с по горния проблем. дайте идея


Пет Фев 06, 2009 6:47 pm
Профил
Кара детска количка
Кара детска количка

Регистриран на: Нед Фев 08, 2009 5:03 pm
Мнения: 9
Местоположение: Варна 03 Младост
UNREAD_POST 
другия проблем който е по вероятен и най-безболезнен за теб е спукан нагнетателен маркуч(разхлабена скоба,спукан интерколер),а другия по сериозен проблем,за който вече ще ти трябва една наистина добра диагностика е проблема да е в самото турбо


Нед Фев 08, 2009 5:29 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 4 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg