Дата и час: Чет Мар 28, 2024 5:25 pm


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 13 мнения ] 
Проблем с датчика за дюзите! Помогнете. 
Автор Съобщение
Кара ролкови кънки
Кара ролкови кънки

Регистриран на: Вто Апр 08, 2008 11:51 am
Мнения: 33
Местоположение: Нови Пазар
UNREAD_POST Проблем с датчика за дюзите! Помогнете.
Имам FIAT Marea 1.9 JTD 105 ks. от известно време започна да свети лампичката за дюзите представлява според мен нещо като дюза червена - карах я на диагностика казаха свещи - извадиха и подмениха изгорялата свещ но лампата така и не престана да свети - а от компютърната дианостика не могжели да стартират вентилаторите и ! Странно защото лятото нямах проблем с тях - въртяха си ! сега нямам фреон в климатика и не зная дли не е от това ? а и другият ми въпрос - не съм сигурен че намериха всички точки за да закачат соондите на Боша си. а и си мисля че ситемата на FIAT e MAGNETI - MARELLI!. ПОмагайте с идеи и съвети. - колата на -10 палеше безпроблемно!

_________________
FIAT MAREA JTD 105


Сря Яну 28, 2009 12:26 pm
Профил
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Нед Мар 25, 2007 10:31 pm
Мнения: 5921
Местоположение: София 13 Надежда
UNREAD_POST 
За да свети дюзата значи все още има запаметена грешка в ECU. Може просто да не са изчистили старата, но може и да има още нещо освен подгревните свещи. Има ли къде да я закачиш на друг тестер?

_________________
Семейният бутик
The Family Boutique


Сря Яну 28, 2009 5:00 pm
Профил ICQ YIM
Кара ролкови кънки
Кара ролкови кънки

Регистриран на: Вто Апр 08, 2008 11:51 am
Мнения: 33
Местоположение: Нови Пазар
UNREAD_POST 
Ами няма за сега и мисля че те не зная къде са изводите за сондата им...... но ще търся друг майстор

_________________
FIAT MAREA JTD 105


Сря Яну 28, 2009 5:15 pm
Профил
Кара детска количка
Кара детска количка

Регистриран на: Чет Фев 26, 2009 8:59 pm
Мнения: 5
Местоположение: Варна 02 Приморски
UNREAD_POST фиат
ако колата варви моя съвет е да не пипаш нищо.Моята дюза си свети от както съм я купил, в началото и аз пръсках грешни пари но няма смисъл.
Вече съм изминал около 44 000км.и няма никъкав проблем. Между другото моята светва само на тихи обороти.


Пет Фев 27, 2009 12:26 pm
Профил
Кара ролкови кънки
Кара ролкови кънки

Регистриран на: Вто Апр 08, 2008 11:51 am
Мнения: 33
Местоположение: Нови Пазар
UNREAD_POST 
Да няма проблем с колата и пали при минус 10 ама свети като стане топло угасва но иначе си свети постоянно

_________________
FIAT MAREA JTD 105


Пет Фев 27, 2009 1:52 pm
Профил
Кара детска количка
Кара детска количка

Регистриран на: Чет Фев 26, 2009 8:59 pm
Мнения: 5
Местоположение: Варна 02 Приморски
UNREAD_POST фиат
Относно вентилаторите ти трябва да ги управиш на всяка цена, заштото могат да ти изиграят лоша шега


Пет Фев 27, 2009 3:29 pm
Профил
Кара ролкови кънки
Кара ролкови кънки

Регистриран на: Вто Апр 08, 2008 11:51 am
Мнения: 33
Местоположение: Нови Пазар
UNREAD_POST 
Абе те като бе топло си въртях няма проблем само на този майстор диагностиката на БОСх така ми каза че не ги вийдал и вклучвал

_________________
FIAT MAREA JTD 105


Пет Фев 27, 2009 3:52 pm
Профил
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Вто Юли 31, 2007 10:35 am
Мнения: 145
UNREAD_POST 
Първо, на тези майстори им дай "свободно"...намери си други!!!!!!!
Второ индикатора "дюза" няма да ти покаже за изгоряла/и/ свещ за това индикира друга лампа-спирала или нещо такова.Тази която ти показва подгрева. Моят съвет е да си провериш състоянието на термостата! Ако двигателя не може да загрее до нужната му работна температура ВИНАГИ светва тази лампа за "инжекциона". Най-лесната проверка е като сложиш един картон отпред на водния радиатор...покарай така при светнал инжекцион и студена кола. Като загрее двигатела съм почти сигурен ,че лампата ще изгасне! Ти самият си констатирал това,нали!?
smiro написа:
Да няма проблем с колата и пали при минус 10 ама свети като стане топло угасва но иначе си свети постоянно

И последно: JTD МОЖЕ ДА ЗАПАЛИ при -20гр.Ц дори и с четири изгорели подгревни свещи!!!! Важното е да имате достатъчно стартов ток и читава нафта,да не е някво желе гадно!!! Работата на този мотор е съвсем различна от традиционния дизел,за това е този феномен! Аве дизел пауър!

_________________
Fiat BRAVO JTD105 GT
Peugeot 309XRD 1.9D


Пон Мар 02, 2009 10:22 am
Профил
Кара Симсонка
Кара Симсонка
Аватар

Регистриран на: Съб Апр 07, 2007 1:31 pm
Мнения: 53
Местоположение: София 01 Средец
UNREAD_POST 
Карай си я спокойно, нищо и няма. На моята Marea също и светва тази лампа, когато стане по-хладно, след като покарам малко и колата загрее, угасва. Но това се случва само в студените месеци, от ноември до март. През останалото време лампата изобщо не свети. Питах моя майстор, той също ми каза да не се притеснявам и да си я карам.
А за паленето на студено е вярно - моята запали от раз при -10 градуса и с една работеща свещ..

_________________
Fiat Marea Weekend 105 JTD HLX


Сря Май 20, 2009 10:44 am
Профил
Кара детска количка
Кара детска количка

Регистриран на: Чет Мар 05, 2009 9:04 pm
Мнения: 16
Местоположение: София 15 Младост
UNREAD_POST 
Колега и аз имах същият проблем с тая лампичка. И се чудех за какво става на вапрос. Сипах добавка да прочисти и след около 150км. лампичката ми угасна и до днес проблем нямам.

_________________
Fiat Bravo 1.9JTD,105, 2000


Чет Май 21, 2009 4:12 pm
Профил

Регистриран на: Вто Окт 12, 2010 10:23 am
Мнения: 1
UNREAD_POST Re: Проблем с датчика за дюзите! Помогнете.
Тази лампа свети когато има някъкъв проблем по горивната система .При мен ту светеше ту изгасваше докато взе трудно да пали и след диагностика се оказа че имам проблем с регулатора на налягането в рейла.


Вто Окт 12, 2010 10:39 am
Профил
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Нед Мар 25, 2007 10:31 pm
Мнения: 5921
Местоположение: София 13 Надежда
UNREAD_POST Re: Проблем с датчика за дюзите! Помогнете.
За да светне червена лампа на таблото значи има проблем и "карай си така" не е много успокояващо. Компютърен тест ще покаже проблема.

_________________
Семейният бутик
The Family Boutique


Вто Окт 12, 2010 12:29 pm
Профил ICQ YIM

Регистриран на: Вто Фев 21, 2012 6:34 pm
Мнения: 1
UNREAD_POST Re: фиат
mopsi_1 написа:
ако колата варви моя съвет е да не пипаш нищо.Моята дюза си свети от както съм я купил, в началото и аз пръсках грешни пари но няма смисъл.
Вече съм изминал около 44 000км.и няма никъкав проблем. Между другото моята светва само на тихи обороти.

Значи и моята брава ТД100 е така само на обороти свети тая лампа но имам и недостик на гориво над 2400 оборота.Въпросът ми е и при теб ли така.


Съб Мар 17, 2012 4:56 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 13 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg