Дата и час: Пон Апр 29, 2024 10:02 am


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 8 мнения ] 
Трака, свети лампичката за проблем в двигателя + термостат 
Автор Съобщение

Регистриран на: Чет Яну 08, 2009 9:26 pm
Мнения: 2
Местоположение: Пазарджик
UNREAD_POST Трака, свети лампичката за проблем в двигателя + термостат
Здравейте.Имам Пунто 2001 година и от 1 седмица всяка сутрин като запаля първият път ми светка една лампичка на таблото с формата на двигател-червена, колата трака доста гадно и пуши и като натискам педала на газта няма обороти и ги вдига супер бавно - до дупка държа натиснат педала и я усещам как едва едва вдига лека полека оборотите, все едно нещо я мъчи.При рестарт веднага се оправя проблема и всичко е точно.Гадното е, че от няколко дни докато си карам изведнъж се случва този същият проблем, светка лампичката и хоп колата е без обороти, не гасне но н е върви понеже не реагира на педала на газта.Отбивам, ресдтартирам и всичко е ОК.
Много странен проблем и направо незнам какво да правя.Днес в сервиз ми казаха, че предполагат , че е датчик на помпата Лукас, но ми препоръчват да отида в местния сервиз на Фиат за по-подробна диагностика.
Другият проблем е в термостата - на таблото след хипер много каране едва стига до втора чертичка, а почти през предходното време стрелката си седи на 0, все едно е напълно студен двигателя.Интересното е, че парното си духа топло без никакви проблеми, даже ми се струва, че бързо загрява, особено сутрин.Нужна е няколкоминутна работа на двигателя и идва топлият въздух.
От къде идват тези проблеми.Хванал съм се за главата и незнам какво да правя :(


Чет Яну 08, 2009 9:37 pm
Профил
Кара ролкови кънки
Кара ролкови кънки

Регистриран на: Чет Фев 28, 2008 5:32 pm
Мнения: 34
Местоположение: София 16 Студентски
UNREAD_POST 
Приятел няма какво да се чудиш, отиваш в първият оторизиран сервиз на фиат или в сервиз кадето си сигурен че ще ти направят пълна диагностика и няма да те излъжат. Проблема ми се струва доста сложен, не ми се вярва да може да се оправи ей така. Успех !!!

П.С можеше да напишеш все пак какъв ти е двигателя !

_________________
http://footbalinfo-toocool.blogspot.com - актуална информация за мачовете от ШЛ, Англия , Испания и др.
------------------------------------------------------------
Fiat Punto 1.9 JTD - 80 hp


Пет Яну 09, 2009 2:23 pm
Профил ICQ
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Нед Мар 25, 2007 10:31 pm
Мнения: 5921
Местоположение: София 13 Надежда
UNREAD_POST 
Не знам дали помпата е Лукас. За 2001-а година би трябвало да си JTD мотор.

_________________
Семейният бутик
The Family Boutique


Пет Яну 09, 2009 3:26 pm
Профил ICQ YIM

Регистриран на: Чет Яну 08, 2009 9:26 pm
Мнения: 2
Местоположение: Пазарджик
UNREAD_POST 
Лукас е понеже, колата ми е Fиат Пунто 2001 , 1.9 D - обикновен дизел, НЕ турбо.
Направо ще полудея, от сервиза днес /не оторизиран/ ми дадоха данните, които са излязли от диагностиката - пише следното "Записана е грешка в датчика на ротора на помпата"
Какво ще рече това и трудно ли се оправя този датчик?


Пет Яну 09, 2009 5:30 pm
Профил
Кара ролкови кънки
Кара ролкови кънки

Регистриран на: Чет Фев 28, 2008 5:32 pm
Мнения: 34
Местоположение: София 16 Студентски
UNREAD_POST 
Еми приятел хем си бил днес в сервиз, хем сега ни питаш какво значи това....................трябвало е да питаш в сервиза.
Аз честно казано нямам никаква представа , за съжаление не разбирам чак толкова много :-(

Дано го оправиш скоро :cool:

_________________
http://footbalinfo-toocool.blogspot.com - актуална информация за мачовете от ШЛ, Англия , Испания и др.
------------------------------------------------------------
Fiat Punto 1.9 JTD - 80 hp


Вто Яну 13, 2009 7:06 pm
Профил ICQ

Регистриран на: Пет Мар 20, 2009 12:07 am
Мнения: 1
Местоположение: Казанлък
UNREAD_POST 
и моя термостат не е наред смених го и пак не може да вдигне повече от две три черти и когато дам малко пожече газ стрелката на нафтат ми пада с една черта при вас така ли е аз сам Браво 1.9ТД


Пет Мар 20, 2009 1:34 am
Профил
Член на клуба
Член на клуба
Аватар

Регистриран на: Нед Мар 06, 2005 3:12 pm
Мнения: 2046
Местоположение: Ямбол
UNREAD_POST Re: Трака, свети лампичката за проблем в двигателя + термост
piczo написа:
Здравейте.Имам Пунто 2001 година и от 1 седмица всяка сутрин като запаля първият път ми светка една лампичка на таблото с формата на двигател-червена, колата трака доста гадно и пуши и като натискам педала на газта няма обороти и ги вдига супер бавно - до дупка държа натиснат педала и я усещам как едва едва вдига лека полека оборотите, все едно нещо я мъчи.При рестарт веднага се оправя проблема и всичко е точно.Гадното е, че от няколко дни докато си карам изведнъж се случва този същият проблем, светка лампичката и хоп колата е без обороти, не гасне но н е върви понеже не реагира на педала на газта.Отбивам, ресдтартирам и всичко е ОК.
Много странен проблем и направо незнам какво да правя.Днес в сервиз ми казаха, че предполагат , че е датчик на помпата Лукас, но ми препоръчват да отида в местния сервиз на Фиат за по-подробна диагностика.
Другият проблем е в термостата - на таблото след хипер много каране едва стига до втора чертичка, а почти през предходното време стрелката си седи на 0, все едно е напълно студен двигателя.Интересното е, че парното си духа топло без никакви проблеми, даже ми се струва, че бързо загрява, особено сутрин.Нужна е няколкоминутна работа на двигателя и идва топлият въздух.
От къде идват тези проблеми.Хванал съм се за главата и незнам какво да правя :(


Ясно е, че системата преминава в авариен режим поради някаква причина, но от резултата от теста някой трябва да се задълбочи и да търси конкретната причина - същите симптоми са например и при лош контакт на педала на газта....
Съвета ми е да направиш още един тест, а за ниската температура, причина е термостата - парното, понеже се захранва от малкия кръг много бързо задухва топло, но темп. ти е ниска

_________________
FIAT-SPORT


Пет Мар 20, 2009 8:40 am
Профил WWW

Регистриран на: Пон Мар 19, 2007 6:47 pm
Мнения: 4
Местоположение: София 15 Младост
UNREAD_POST 
Колега сьщия проблем го имах с Фиат Дукато2.5ТДИ помпата е бош електронна .След два месеца ходене по измислени маистори и даване на една шапка пари проблема остана.Единствения които ми реши проблема временно е Трайчо в Орландовци.Реших да сменя помпата с механична, но не знам дали пасват точно Моля някои ако го е правил да сподели


Сря Мар 25, 2009 2:37 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 8 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg