Дата и час: Пон Апр 29, 2024 5:59 pm


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 6 мнения ] 
Мареа ТД 100 теч на антифриз 
Автор Съобщение
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126

Регистриран на: Съб Мар 10, 2007 9:07 am
Мнения: 86
Местоположение: София 15 Младост
UNREAD_POST Мареа ТД 100 теч на антифриз
Здравейте колеги.За пореден път ми протече антифриз.След като смених изгнили тапи по главата и блока на невероятни места сега протече от следващото.Значи като се застане пред колата тече под испускателния колектор от дясно и капе въху турбото ,грешка не капе а тече.по някое време спира после пак започва .Като надуя в разшир съд с уста започва да тече като куха лейка.Притеснявам се да не е гарнитура на глава въпреки че нито е прегрявана нито е тормозена.за да се види теча трябва да се свали испускателния колектор.Въпроса ми е има ли в тая област тапи може ли някъде да се види "карта на тапите по двигателя".Удачно ли е да я закарам във Ванто трейд защото не знам къде.
Между другото не ходете в Трайчо дизел пълни некъдърници са.


Съб Окт 18, 2008 8:55 am
Профил
Кара кола
Кара кола

Регистриран на: Сря Ное 21, 2007 12:19 pm
Мнения: 203
Местоположение: София 16 Студентски
UNREAD_POST 
И на мен ми сълзи някъде от там, но не мога да го определя къде точно е. Някъде зад термозащитата на изходящия. На мен ми капе върху масления филтър. И аз се притеснявам за глава...

_________________
Fiat Bravo SX 1.9 TD 100 '99 климатроник


Съб Окт 18, 2008 10:33 am
Профил
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126

Регистриран на: Съб Мар 10, 2007 9:07 am
Мнения: 86
Местоположение: София 15 Младост
UNREAD_POST 
не се притеснявай точно там има тапа,ако махнеш ламарината ще я видиш между испускателния колектор ионя металния водопровод тя е съвсем малка аз я залепих миналата седмица.При мен е някъде от другата страна на колектора.но там нищо не може да се види преди да се свали той а това е цяла епопея като се има предвид че е и турбо.просто искам да разбера дали има тапа и там за да се подготвя психически


Съб Окт 18, 2008 1:47 pm
Профил
Член на клуба
Член на клуба
Аватар

Регистриран на: Нед Мар 06, 2005 3:12 pm
Мнения: 2046
Местоположение: Ямбол
UNREAD_POST Re: Мареа ТД 100 теч на антифриз
javor68 написа:
Здравейте колеги.За пореден път ми протече антифриз.След като смених изгнили тапи по главата и блока на невероятни места сега протече от следващото.Значи като се застане пред колата тече под испускателния колектор от дясно и капе въху турбото ,грешка не капе а тече.по някое време спира после пак започва .Като надуя в разшир съд с уста започва да тече като куха лейка.Притеснявам се да не е гарнитура на глава въпреки че нито е прегрявана нито е тормозена.за да се види теча трябва да се свали испускателния колектор.Въпроса ми е има ли в тая област тапи може ли някъде да се види "карта на тапите по двигателя".Удачно ли е да я закарам във Ванто трейд защото не знам къде.
Между другото не ходете в Трайчо дизел пълни некъдърници са.


Точно там има тапа и можеш да решиш временно проблема като я подсушиш и запълниш с течен метал под формата на пластелин /продава се навсякъде където продават аксесоари/, иначе тапата е редно да се смени и е за препоръчване!

_________________
FIAT-SPORT


Съб Окт 18, 2008 2:35 pm
Профил WWW
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126

Регистриран на: Съб Мар 10, 2007 9:07 am
Мнения: 86
Местоположение: София 15 Младост
UNREAD_POST 
ей до сега се завирах с едно огледалце под испуск. тръби не мога да видя къде има тапа имам чувството че самия колектор я покрива.завирах огледалце между колектора и оная тръба за екологията виждам водата но не виждам никаква тапа.колега hit-ko можеш ли по-подробно да ми опишеш къде е за да се успокоя и наистина ли трябва да се свали колектора за да се смени


Съб Окт 18, 2008 4:21 pm
Профил
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126

Регистриран на: Съб Мар 10, 2007 9:07 am
Мнения: 86
Местоположение: София 15 Младост
UNREAD_POST 
Понеже виждам че активността е малка сигурно никой не е страдал от такъв проблем ако позволите ще обясня с което сам ще приключа темата .Надявам се информациярта да е полезна.
под испускателния колектор има 4 тапи 12 мм. 3 тапи 30 мм. и 1 тапа 25 мм.моя проблем беше 12 мм. тапичка аз обаче ги смених всичките.И понеже сигурно си нямате идея за какво разглобяване става на въпрос аз не го пожелавам на никого.И понеже след това са необходими една купчина с гарнитури които не се продават отделно нещата стават още
по-трагични.везх да си мисля вече че това фиата не е колаили по- точно нетехнологично устройство.Стова мисля че темата е изчерпана.


Вто Окт 21, 2008 9:41 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 6 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 5 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg