Дата и час: Пон Апр 29, 2024 3:00 pm


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 15 мнения ] 
Пунто jtd работна температура 
Автор Съобщение
Кара детска количка
Кара детска количка

Регистриран на: Вто Май 22, 2007 7:00 pm
Мнения: 14
Местоположение: Бургас
UNREAD_POST Пунто jtd работна температура
Моля хората който имат punto jtd да споделят къде се намира стрелката за температерата при загрят двигател,
понеже моята играе между средата на скалата и ако включа парното пада 2-3 деления под средата и дали е нормално да има такива колебания или трябва да си закове само на средата
На снимката съм показал къде се намира обикновенно стрелката понякага варира 2 делениа по-горе или долу


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.


Нед Сеп 28, 2008 5:32 pm
Профил ICQ
Кара ролкови кънки
Кара ролкови кънки

Регистриран на: Чет Фев 28, 2008 5:32 pm
Мнения: 34
Местоположение: София 16 Студентски
UNREAD_POST 
Приятел при мен стралката стой едно еление нагоре при загрял двигател, остава си на това място докато не я оставя да изтине, няма значение дали съм пуснал парното или климатика, стрелката си стои там и не помрадва - сменял съм термостат, иначе преди да го сменя стрелката си стоеше на нулата.
Така че си мисля че трябва да смениш термостата и всичко ще се оправи.

:cool:

_________________
http://footbalinfo-toocool.blogspot.com - актуална информация за мачовете от ШЛ, Англия , Испания и др.
------------------------------------------------------------
Fiat Punto 1.9 JTD - 80 hp


Нед Сеп 28, 2008 8:04 pm
Профил ICQ
UNREAD_POST 
И на мен ми се вижда малко ниска температурата. Покарай малко извънградско. Ако положението на стрелката е същото, ако имаш парно и разхода не ти се качил осезателно - свиркай си, докато не се влошат още повече нещата . Ако обаче темп. ти пада още по-ниско при извънградско, ще трябва да сменяш термостат, защото явно ти е постоянно отворен. А зимата не си е работа без парно.


Пон Сеп 29, 2008 1:42 am
Кара детска количка
Кара детска количка

Регистриран на: Вто Май 22, 2007 7:00 pm
Мнения: 14
Местоположение: Бургас
UNREAD_POST 
благодаря за мненията, но мен ме интересуват ндблюдения на хора със същия модел автомобил


Пон Сеп 29, 2008 9:08 am
Профил ICQ
Кара ролкови кънки
Кара ролкови кънки

Регистриран на: Чет Фев 28, 2008 5:32 pm
Мнения: 34
Местоположение: София 16 Студентски
UNREAD_POST 
morkova ако напишеш какъв точно ти е модела на колата може и да ти отговорят правилните хора, но според мен ти караш същата кола като моята :)
Виж подписа ми :)

_________________
http://footbalinfo-toocool.blogspot.com - актуална информация за мачовете от ШЛ, Англия , Испания и др.
------------------------------------------------------------
Fiat Punto 1.9 JTD - 80 hp


Пон Сеп 29, 2008 10:07 am
Профил ICQ
Кара детска количка
Кара детска количка

Регистриран на: Вто Май 22, 2007 7:00 pm
Мнения: 14
Местоположение: Бургас
UNREAD_POST 
карам punto jtd 2001 година 80hp 59kw
двигател номер-188А2.000

_________________
fiat punto jtd 2001 80hp


Пон Сеп 29, 2008 11:59 am
Профил ICQ
Кара кола
Кара кола

Регистриран на: Пет Дек 01, 2006 6:42 pm
Мнения: 270
Местоположение: София 15 Младост
UNREAD_POST 
morkova написа:
благодаря за мненията, но мен ме интересуват ндблюдения на хора със същия модел автомобил
И моята е там.Имам си парно и всичко останало.Карай си така.

_________________
FIAT PUNTO JTD LANCIA CAPA 200020V


Чет Окт 02, 2008 8:23 pm
Профил
Фиат маниак
Фиат маниак
Аватар

Регистриран на: Чет Окт 25, 2007 6:26 pm
Мнения: 671
Местоположение: ВР
UNREAD_POST 
италиянките са направени да издържат в нечовешките жеги в Италия в разгара на лятото, когато задуха и жегата 40 градуса направо убиват и не са се постарали термостатите да са перфектни, важното е издържането в жегите и вярно: Няма прегрял от жега Фиат, но зимата не са най- добрите топлещи и малкото сдаване на багажа на термостата се изразява в ниска температура, но ако има топло парно през студеното- не се вторачвайте толкова в стрелката на температурата, която обикновено отчита -10% градусите и е неточна, така, че имате ли хубаво парно- п.чка и ле.ина на тая тъпа стрелка.


Чет Окт 02, 2008 8:40 pm
Профил
Кара ролкови кънки
Кара ролкови кънки

Регистриран на: Чет Фев 28, 2008 5:32 pm
Мнения: 34
Местоположение: София 16 Студентски
UNREAD_POST 
Не съм много съгласен с последното мнение, аз като си взех фиатчето термостата беше развален и стрелката си стоеше на нулата. Цлед като го смених мога да кажа че колата работи много по-добре, пък и особено за дизели където работната температура е 90 градус ( пише го в дебелите книги, дори и малко разбиращ от дизели майстор ще ти каже че е така ) не е никак хубаво да работи постоянно на ниска температура, пък и така рискуваш разхода да ти се вдигне , но в карайна сметка всеки си решава за него.

:cool:

_________________
http://footbalinfo-toocool.blogspot.com - актуална информация за мачовете от ШЛ, Англия , Испания и др.
------------------------------------------------------------
Fiat Punto 1.9 JTD - 80 hp


Пет Окт 03, 2008 10:19 am
Профил ICQ
Кара ролкови кънки
Кара ролкови кънки

Регистриран на: Чет Фев 28, 2008 5:32 pm
Мнения: 34
Местоположение: София 16 Студентски
UNREAD_POST 
:cool:

_________________
http://footbalinfo-toocool.blogspot.com - актуална информация за мачовете от ШЛ, Англия , Испания и др.
------------------------------------------------------------
Fiat Punto 1.9 JTD - 80 hp


Пет Окт 03, 2008 10:21 am
Профил ICQ
UNREAD_POST 
toocool написа:
:cool:

Зада си сигурен дали температурата на ДВГ-то е тази, която се показва на уреда, трябва да закачиш ЕКУ-то на компютър, демек направи една диагностика. :cool:


Пет Окт 03, 2008 12:28 pm

Регистриран на: Пон Окт 31, 2005 7:41 pm
Мнения: 4
Местоположение: София
UNREAD_POST 
здравей. имам пунто със същия двигател, както твоето. след като колата загрее, стрелката седи точно на средата, като не мърда и милиметър нагоре или надолу- без значение дали карам на дълъг път или седя с часове в задръстване. това е лятото. зимата, при по-студеното време стрелката седи пак на средата на скалата, но при дълъг път или спокойно каране се движи между средата и две чертички надолу. надявам се, че съм ти бил полезен.
чао


Съб Окт 04, 2008 9:56 pm
Профил
Кара кола
Кара кола
Аватар

Регистриран на: Вто Юни 05, 2007 2:45 pm
Мнения: 344
Местоположение: София 19 Люлин
UNREAD_POST 
cheruna написа:
здравей. имам пунто със същия двигател, както твоето. след като колата загрее, стрелката седи точно на средата, като не мърда и милиметър нагоре или надолу- без значение дали карам на дълъг път или седя с часове в задръстване. това е лятото. зимата, при по-студеното време стрелката седи пак на средата на скалата, но при дълъг път или спокойно каране се движи между средата и две чертички надолу. надявам се, че съм ти бил полезен.
чао


:cool: И мойта е така! Бавно загрява като е студено, но загрее ли си стои посредата. Ако имаш добро парно не го мисли, а си карай, иначе термостат.


Пон Окт 06, 2008 11:58 am
Профил
Кара детска количка
Кара детска количка

Регистриран на: Вто Май 22, 2007 7:00 pm
Мнения: 14
Местоположение: Бургас
UNREAD_POST след смяна на термостата
здравейте отново
След смяна на термостата стрелката седи винаги по средата след като загрее няма колебания без значение дали съм пуснал парното или карам извън града.
Термостата го взех за 98 лева марка BEHR, заедно с датчик в комплекта - така го продават.
Смяната отнема доста време, но ако има желание човек се справя.
Благодаря на всички изказали мнение по темамата, ако някой има въпроси за смяната да пише веднага ще дам помощ
Ако се развали барзо, следващия път ще слагам термостат от рено


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

_________________
fiat punto jtd 2001 80hp


Съб Окт 25, 2008 6:45 pm
Профил ICQ
Кара детска количка
Кара детска количка

Регистриран на: Вто Апр 08, 2008 1:03 pm
Мнения: 5
Местоположение: Кричим
UNREAD_POST 
Много евтино си купил термостата.Аз го купих за 120 лв. за Фиат Брава 1,9 ЖТД


Сря Ное 26, 2008 7:38 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 15 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg