Дата и час: Пон Апр 29, 2024 11:21 am


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 8 мнения ] 
Мареа 2.4жтд плюсове и минуси 
Автор Съобщение
UNREAD_POST Мареа 2.4жтд плюсове и минуси
Здравейте ! Решил съм да взимам мареа 2.4жтд и искам да споделите мнение за този двигател , плюсове и минуси . В момента съм с 1.9 ТД100. Благодаря Ви предварително !


Чет Авг 07, 2008 8:09 pm
UNREAD_POST 
Хайде де никой ли не кара кола с такъв агрегат ?


Пет Авг 08, 2008 9:52 pm
UNREAD_POST 
Познавам няколко съфорумници с 2.4TD, но никой с JTD....Доста неприятно, но май наистина никой няма такъв модел.


Пет Авг 08, 2008 11:05 pm
UNREAD_POST 
Консултирах се с hit-ko (неговото мнение е достатъчно обективно) , но искам и да прочета мението на колеги от форума .А и всички уж искат големи двигатели обаче нещо не виждам се пише от хора с именно такива . Дано не се убидят колегите .


Пет Авг 08, 2008 11:33 pm
Кара Симсонка
Кара Симсонка
Аватар

Регистриран на: Съб Апр 07, 2007 1:31 pm
Мнения: 53
Местоположение: София 01 Средец
UNREAD_POST 
И аз си търсех 2.4 JTD, много трудно се намират и в края на краищата си взех 1.9 JTD.
Иначе от това, което съм чувал и съм чел, предимствата на 2.4 са най-вече в мощността. Разходът поне по книга е доста по-висок спрямо 1.9 (9.1/100 за 2.4 спрямо 7.5/100 за 1.9 при смесен цикъл). Чувал съм също така, че е възможно да се получат изкривявания по предницата поради по-голямото тегло на 2.4 двигателя, защото предницата е проектирана за по-лекия 1.9.
Според мене най-голямото предимство на кола с 2.4 е, че идва с много екстри. Предлага се само в ELX и HLX изпълнение и особено ако имаш късмета да намериш HLX, ще останеш много приятно изненадан от оборудването - ABS, тракшън контрол, климатроник, 4 еърбега, 4 елстъкла, дискови спирачки отпред и отзад, хладилна жабка в подлакътника, пръскалки на фаровете, CD Changer с управление от волана, електрическа шофьорска седалка с лумбална опора... За сравнение моята 1.9 JTD HLX няма дискови спирачки отзад, пръскалки, тракшън контрол, хладилна жабка и чейнджър... Един колега има 2.4 JTD и е много доволен от всичко, като изключим разхода на градско.
Ами това е от мен, надявам се да съм бил полезен. Успех в търсенето на подходяща Marea!
P.S. За препоръчване е колата да е от 2000 година, познават се по кръглите уреди на таблото.

_________________
Fiat Marea Weekend 105 JTD HLX


Сря Авг 13, 2008 11:43 am
Профил
Кара кола
Кара кола
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 03, 2007 11:09 am
Мнения: 300
Местоположение: Пловдив 06 Тракия
UNREAD_POST 
Хм, интересни неща чета.

Първо, средния разход на Мареа 1.9JTD не е 7.5 л/100 км. Стойностите, които си споменал - 9.1 и 7.5 са литри за 100 км градски цикъл. Средните са по-ниски. Не съм убеден, че има тракшън контрол при който и да е модел Мареа, по-скоро има EBD или иначе казано, няма кантарче за задната ос, а спирачното усилие се разпределя по електронен път. Незнаех, че има хладилна и нехладилна жабка в подлакътника. Всъщност може и да са хладилни всичките де. Ако знаеш как да разбера дали и моята е хладилна, ще се радвам да споделиш. Аз съм с HLX и имам пръскалки на фаровете и честно казано HLX без пръскалки аз не съм виждал. Сигурен ли си, че твоята не е преправяна? Чейнджър и аз нямам, но имам възможност за поставяне и управление. Няма го само самия чейнджър.

Иначе си прав за останалото.

_________________
http://www.airforce-bg.com
---------------------------------
'99 Fiat Marea Weekend HLX 1.9 JTD105
---------------------------------
Изображение


Чет Авг 14, 2008 1:46 pm
Профил ICQ WWW
UNREAD_POST 
Благодаря за тоговорите колеги . Да се надяваме , че най-късно до края на септември ще съм с друга Мареа :-D .


Чет Авг 14, 2008 9:59 pm
Кара кола
Кара кола
Аватар

Регистриран на: Чет Ное 10, 2005 11:23 pm
Мнения: 202
Местоположение: Белене
UNREAD_POST 
Даааа разхода на мойто ЖТД 6/100 на дълго и 9-10/100 градско - бе като по каталог, обаче Капа-та е и по тежичка от Мареа-та. Подръжката и на 1.9 и на 2.4 е почти еднаква като цена, но 1.9 има повече шансове да е издухан от 2.4...
...бе като цяло следващата ми кола ще е Алфа Ромео 166 с 2.4 ЖТД мотор - тоест доволен съм от мотора

_________________
Lancia Kappa 2.4 JTD 99`
Uno 75 1.5i.e. 88`


Нед Сеп 07, 2008 1:37 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 8 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg