Дата и час: Съб Апр 27, 2024 8:35 am


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 6 мнения ] 
Двигател на Стило 1.9 JTD, 2003год 
Автор Съобщение

Регистриран на: Чет Юли 17, 2008 1:15 am
Мнения: 1
Местоположение: Пловдив 06 Тракия
UNREAD_POST 
Здравейте на всички!
Аз съм една дама, която е фен на по-бързите скорости и големите двигатели Yellow_Flash_Colorz_PDT_02
Харесах си едно Стило 1.9 JTD, 2003год., страхотно, ОБАЧЕ!!!! - разговарях с мой приятел в сервиз на опел, който ми казва да НЕ си купувам този двигател, защото слагали същия на Зафира, а след 165 - 170 000км. нещо издавали багажа буталата! И сега съм пред дилема! Моля ви, ако някой знае със сигурност - вярно ли е това? Същия двигател ли слагат на Зафира? Или пък откъде да разбера дали е така, гледах спецификации на Зафира, чиито мотори са - на Зафира А - ДТИ, а на Зафира Б - СДТИ.....
Хареса ми колата, предпочитах дизеловия мотор, с оглед на слуховете за газовите уредби....а сега.... :-(
Моля ви за спешен отговор!


Съб Юли 19, 2008 11:26 am
Профил
Кара кола
Кара кола

Регистриран на: Пет Юни 27, 2008 1:41 am
Мнения: 255
Местоположение: София 01 Средец
UNREAD_POST 
Привет. Падаш си по големи двигатели и високи скороски, харесваш Стило - не знам защо се заглеждаш по дизели. Вземи си 2.4 20V 170hp - това е абсолютният двигател за Стило.

_________________
Tipo Gran Turismo 2.0 i.e. 159A6046
Alfa Romeo 156 1.8 TS


Нед Юли 20, 2008 12:44 pm
Профил ICQ
Напреднал шофьор на Фиатка
Напреднал шофьор на Фиатка

Регистриран на: Вто Ное 01, 2005 1:25 pm
Мнения: 495
Местоположение: София
UNREAD_POST 
val637 написа:
Здравейте на всички!
Аз съм една дама, която е фен на по-бързите скорости и големите двигатели Yellow_Flash_Colorz_PDT_02
Харесах си едно Стило 1.9 JTD, 2003год., страхотно, ОБАЧЕ!!!! - разговарях с мой приятел в сервиз на опел, който ми казва да НЕ си купувам този двигател, защото слагали същия на Зафира, а след 165 - 170 000км. нещо издавали багажа буталата! И сега съм пред дилема! Моля ви, ако някой знае със сигурност - вярно ли е това? Същия двигател ли слагат на Зафира? Или пък откъде да разбера дали е така, гледах спецификации на Зафира, чиито мотори са - на Зафира А - ДТИ, а на Зафира Б - СДТИ.....
Хареса ми колата, предпочитах дизеловия мотор, с оглед на слуховете за газовите уредби....а сега.... :-(
Моля ви за спешен отговор!

Я попитай твоя познат от кой момент Опел започнаха да продават добре колите си?
Ще ти каже от 3-4 години, момента когато започнаха да слагат двигателите на ФИАТ :D :D
Много си падам по такива "печени" майстори, пази боже :shock:
Моето Пунто JTD е на 194 000 км, вярвам, че са реални. Двигателя работи много добре за тези години и км.
В службата караме Опел-и. Всички Корси с двигател 1.0 12V отидоха на ремонт на мотора между 105 - 110 000 км и това са великите EcoTec двигатели :D Yellow_Flash_Colorz_PDT_05 Yellow_Flash_Colorz_PDT_04
Купувай си смело колата и внимавай да не е някой гроб, че тогава и Лексус да е, ще ти скъса нервите :wink:

_________________
FIAT Punto 99' 1.7 TD Изображение
FIAT Punto 02' 1.9 JTD


Пон Юли 21, 2008 11:32 pm
Профил
Кара ролкови кънки
Кара ролкови кънки
Аватар

Регистриран на: Пет Окт 26, 2007 2:17 pm
Мнения: 38
Местоположение: София Област
UNREAD_POST 
Аз карам Stilo от около година , колата е наполовината от тези км. !
И нямам никакви забележки по двг-ля , колата е супер бърза и икономична !
Моята е 115 коня и е като самолет :cool: ...
А и е доста красива , така , че ако ти харесва взимай :) ...


Сря Юли 23, 2008 3:45 pm
Профил
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Нед Мар 25, 2007 10:31 pm
Мнения: 5921
Местоположение: София 13 Надежда
UNREAD_POST 
Имам приятел, който използва за бизнеса си 3 автомобила FIAT Doblo и един Opel Zafira точно с този двигател. Колите се експлоатират зверски. Първата вече е на километри за чупене, а другите са малко под 100 000км. Не само, че не са се счупили, но и не са дали какъвто и да е дефект. Палят винаги от раз и работят равномерно и сигурно.

_________________
Семейният бутик
The Family Boutique


Сря Юли 23, 2008 4:12 pm
Профил ICQ YIM
Член на клуба
Член на клуба
Аватар

Регистриран на: Нед Мар 06, 2005 3:12 pm
Мнения: 2046
Местоположение: Ямбол
UNREAD_POST 
val637 написа:
Здравейте на всички!
Аз съм една дама, която е фен на по-бързите скорости и големите двигатели Yellow_Flash_Colorz_PDT_02
Харесах си едно Стило 1.9 JTD, 2003год., страхотно, ОБАЧЕ!!!! - разговарях с мой приятел в сервиз на опел, който ми казва да НЕ си купувам този двигател, защото слагали същия на Зафира, а след 165 - 170 000км. нещо издавали багажа буталата! И сега съм пред дилема! Моля ви, ако някой знае със сигурност - вярно ли е това? Същия двигател ли слагат на Зафира? Или пък откъде да разбера дали е така, гледах спецификации на Зафира, чиито мотори са - на Зафира А - ДТИ, а на Зафира Б - СДТИ.....
Хареса ми колата, предпочитах дизеловия мотор, с оглед на слуховете за газовите уредби....а сега.... :-(
Моля ви за спешен отговор!


Изобщо няма място за мислене - това е най-издържливия мотор от дизеловите, за него няма типични проблеми!
Всичко обаче е въпрос и на състояние на автомобила, но този мотор, по моя преценка има ресурс не по-малко от 300 000 км

_________________
FIAT-SPORT


Сря Юли 23, 2008 8:36 pm
Профил WWW
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 6 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 18 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg